REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Remonty

Górczewska do zamknięcia, Obozowa w remoncie. To będzie trudny rok
REKLAMA

Obozowa powinna przejść kapitalny remont już wiele lat temu. Tramwaje Warszawskie zamierzają przeprowadzić prace w roku 2017.


Górczewska do zamknięcia, Obozowa w remoncie. To będzie trudny rok

Oczekiwany od lat remont Obozowej nie zostanie odłożony z powodu budowy metra. Przed mieszkańcami Koła i Bemowa rok pełen utrudnień.

REKLAMA
W najbliższych tygodniach wystartuje budowa linii metra pod Prostą, Kasprzaka, Płocką i Górczewską. Przed mieszkańcami Woli i Bemowa długie miesiące utrudnień. Zamknięte zostaną odcinki Płockiej między Wolską a Ludwiki oraz Górczewskiej między Syreny a Sokołowską, zaś fragment Górczewskiej od Ciołka do Wola Parku będzie zwężony do... dwóch buspasów. Jedynymi w pełni przejezdnymi drogami z Jelonek w stronę Śródmieścia będą ciąg Połczyńskiej i Wolskiej oraz Strąkowa, pośrodku której znajduje się przejazd kolejowy. Wielu mieszkańców sądzi, że z powodu tak dużych utrudnień odłożony zostanie zapowiadany od lat remont Obozowej. Tak nie będzie. Nowa Obozowa z bonusami dla tramwajów i rowerów
Nowa Obozowa z bonusami dla tramwajów i rowerów Od dawna zapowiadany remont torowiska odbędzie się dopiero w 2017 roku. Nowa Obozowa będzie zupełnie inną ulicą.
czytaj

- Swoje prace PKP Polskie Linie Kolejowe będą wykonywać w 2017 roku - przypomina Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich. - W związku z tym również my, w koordynacji robót, będziemy pracować nad modernizacją torowiska. Zgodnie z oficjalnym opracowaniem dotyczącym objazdów, Obozowa nie jest wskazana jako objazd samochodowy zamkniętej Górczewskiej.

PKP PLK zamierzają na co najmniej rok zamknąć tzw. linię obwodową, łączącą dworce Zachodni i Gdański. Istniejące stacje Koło i Kasprzaka oraz ósmy peron Warszawy Zachodniej zostaną wyremontowane i dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Rozpadające się wiadukty przejdą kapitalny remont. Powstaną także nowe stacje przy Powązkowskiej i Obozowej, zwiększające dostępność do SKM-ki i dające nowe możliwości przesiadek w kierunku m.in. Żoliborza, Białołęki i Legionowa. Z perspektywy PKP PLK remont linii obwodowej i budowa nowych stacji to tylko część ogromnego projektu przebudowy większości warszawskich linii, w tym średnicowej, biegnącej wzdłuż Alej Jerozolimskich. Dla mieszkańców Koła i Bemowa istotne jest głównie to, że podczas przebudowy wiaduktu kolejowego ruch tramwajów na Obozowej i tak byłby okresowo wstrzymywany, niezależnie od prac na ulicy. Nowe stacje SKM-ki na Woli za trzy lata
Nowe stacje SKM-ki na Woli za trzy lata Właśnie ogłoszono przetarg na przebudowę biegnącej przez Wolę linii kolejowej. Na Woli powstanie nowa stacja, zaś istniejące zostaną przebudowane.
czytaj

Sam remont na Obozowej będzie wybiegać daleko poza prace na torowisku. W porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich i Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji tramwajarze przygotowali projekt całkowitej przebudowy ulicy na odcinku o długości ponad dwóch kilometrów.

Wśród celów remontu Tramwaje Warszawskie wymieniają m.in. poprawę bezpieczeństwa pieszych, wyciszenie torowiska i skrócenie czasu przejazdu z Nowego Bemowa i Koła do Śródmieścia, ale też uspokojenie ruchu i ograniczenie ruchu samochodowego z Bemowa. Dlatego samochody będą mieć po jednym pasie ruchu w każdym kierunku a rowery pojadą jezdnią, po pasach podobnych do wyznaczonych niedawno na Ostroroga. W rezultacie Obozowa ma stać się bardziej przyjazna mieszkańcom Koła i odzyskać miejski charakter.

Remont Obozowej ma trwać przez kilka miesięcy przyszłego roku, natomiast otwarcie nowych stacji metra i SKM-ki planowane jest na rok 2019.

(dg)


REKLAMA
  • Poleć
  • Polub Tu Wola
  • Udostępnij

Górczewska do zamknięcia, Obozowa w remoncie. To będzie trudny rok

Ulicę czeka także remont chodników.


Górczewska do zamknięcia, Obozowa w remoncie. To będzie trudny rok

Przystanki zostaną dostosowane do współczesnych norm, rowerzyści pojadą wydzielonymi pasami, a jezdnie przejdą frezowanie.


Górczewska do zamknięcia, Obozowa w remoncie. To będzie trudny rok

Obok wiaduktu nad Obozową powstanie nowa stacja SKM-ki.


14.10.2016 14:17 #omnom
Gratuluję głupoty! Teraz już w ogóle nie da się z Jelonek wyjechać rano, a po południu na nie dojechać. Krótkowzroczność urzędników jest zaskakująca! Ciekawi mnie tez jak wytyczony zostanie objazd żeby dojechać do Jelonek. Obozowa zamknięta, Górczewska zamknięta, to może helikopterem? Banda durni a nie urzędników
14.10.2016 16:05 #ŻelaznA
"Ciekawi mnie tez jak wytyczony zostanie objazd żeby dojechać do Jelonek."

Zapewne tylko od północy i południa czyli albo przez Chomiczówkę i ul. Powstańców Śląskich albo trasą Wolska/Kasprzaka - Połczyńską - Powstańców Sląskich
14.10.2016 16:24 #wawiak
Głupota urzędników i ich zła wola nie zna granic. Przecież Bemowo się rozrasta, ludzi przybywa, a co za tym idzie- samochodów też. Firmy też powstają, dostawcy muszą też samochodami się przemieszczać, a tu najprościej: uspokoić ruch. A mnie jeszcze bardziej krew zalewa, jak mam coraz to węższe ulice i miasto po prostu zostaje zakorkowane coraz bardziej, a komunikacja niestety spełnia swoją rolę coraz to gorzej, przez ciągłe zmiany tras, zwiększanie ilości przesiadek żeby dojechać do celu i niestety jednak samochód nadal pozostaje szybszy. Coraz częściej zastanawiam się nad zmianą miejsca zamieszkania (miasta). Tylko szkoda mi mojego miasta, w którym się urodziłem. Ale tak to jest, jak rządzą miastem ludzie, którzy tu tylko pracują. Gdyby się w Warszawie urodzili i znali potrzeby Warszawy, to może myśleliby inaczej, bardziej jak ludzie którzy tu mieszkają i żyją. A tak, to mamy to co mamy...
Pozdrawiam trzeźwo myślących.
14.10.2016 16:28 #Rambo
Jadźta przez Blizne Łaszczyńskiego, kędy chłopstwo jeździ .
14.10.2016 17:56 #lideksynubeka
Ekipa Bufetowej nie panuje nad niczym. A tak małomiasteczkowe chłopstwo wierzyło,że to są" fachowcy" i głosując na nich sami zostaną "ełropejczykami"
14.10.2016 18:52 #cmd
Czytając komentarze poprzedników nasuwa się tylko jeden wniosek - wszystko jest winą przyjezdnych. Koklusz, gradobicie, głód w Etiopii... wszystkiemu winne "słoiki" / żydzi / cykliści.
14.10.2016 21:07 #dalgdop
Bedzie Polczynska, wiec w czym problem? Odkad jest S8 jest przeciez pusta. Mozna sie zastanowic po co wydajemy 10 mld na metro, skoro wszyscy chca i tak jezdzic samochodami.
16.10.2016 11:51 #llbemowa
Koncepcja - perz korki udzie oduczą się jeździć samochodem, by po remoncie przesiąść się do tramwajów i metra. Mam nadzieję tylko, że w ramach budowy metra miasto pójdzie po rozum do głowy i zrobi z Górczewskiej miejską ulicę z prawdziwego zdarzenia
16.10.2016 13:35 #gość m
Chodniki na Obozowej są tak szerokie, że z powodzeniem można na nich wytyczyć ścieżki rowerowe. Planowanie zwężenie do jednego pasa to jeden wielki bzdet.
16.10.2016 22:12 #kizioch
No to stanie dobrze
REKLAMA
17.10.2016 11:20 #zjelonek
#lideksynubeka napisał(a) 14.10.2016 17:56

Ekipa Bufetowej nie panuje nad niczym. A tak małomiasteczkowe chłopstwo wierzyło,że to są" fachowcy" i głosując na nich sami zostaną "ełropejczykami"
Tak , opóźnianie z roku na rok przebudowy Obozowej tak żeby to zrobić przy zamkniętej Górczewskiej to już naprawdę mistrzostwo koordynacji.
Proponuję jeszcze zacząć odbudowę tramwaju na Kasprzaka wraz z wpuszczeniem torów do tunelu przy Redutowej żeby zatkać Wolską - wtedy nawet najbardziej ortodoksyjni użytkownicy komunikacji zbiorowej przesiada się do swoich samochodów i zatkają S8 na amen...
17.10.2016 12:14 #aggie
Jak robicie jezdnię na Obozowej, to zostawcie chociaż tramwaje, żeby można było dojechać. Skończycie jezdnię, to zrobicie torowisko. My to wytrzymamy, tylko nie odcinajcie nas Bemowian tak RADYKALNIE.
17.10.2016 13:20 #A.Rodak
Ręce opadają. Fakt oba odcinki przyda się wyremontować. Teraz dojechanie do centrum to porażka, a co dopiero jak jeszcze ograniczą tymi przebudowami ruch. Z drugiej strony może przebudowa przystanków tramwajowych na obozowej sprawi że nie będą tramwaje ciągle zatrzymywać ruchu samochodów. Ludzie zamiast przejść na drugą stronę ulicy i skierować się na pasy to idą wzdłuż tramwaju blokując ruch narażając siebie na niebezpieczeństwo. Pomijam durne przejścia co 100m na które piesi boją się wejść.
Dam tutaj takie fajne filmiki dające do myślenia.
17.10.2016 13:21 #A.Rodak
A tu uciekłem ale zostawiłem drzwii otwarte.
https://www. youtube.com/watch?v=HzlpdlUOHcw

Tu Pan sobie wyjechał i zaczął skrobać szybki
https://www. youtube.com/watch?v=EKNgsSlZYb4
17.10.2016 15:21 #iza
wystartujcie z tym remontem i proszę w końcu o zwężenie Obozowej do jednego pasa w każdym kierunku, najwyższa pora uspokoić ruch na tej ulicy bo co poniektórzy zrobili sobie z Obozowej przelotową ulice do blokowisk na Bemowie! ulica stała się niebezpieczna, nie można spokojnie przez nią przejść ani wejść do tramwaju! byłoby miejsce i na ścieżkę rowerową zamiast ścigających się na tej ulicy samochodów!
19.10.2016 06:28 #Rzeczywisty
Nie skomleć mi tu! Sami żeście takie władze wybrali i co ciekawsze nie skorzystaliście z szansy by ich pogonić... To teraz nie skomleć!

Łatwo wyzywać urzędników od idiotów i durni, ale samemu coś zrobić... to po co, prawda? =.=
20.10.2016 09:48 #fikus
Mnie zirytowały 3 rzeczy:
- sprawa oczywista - jednoczesne zamknięcie Górczewskiej i Obozowej (Bemowo niemal odcięte od szybkiego dojazdu do Centrum),
- zawęrzenie pasów na Obozowej do jednego w każdą stronę, gdy już teraz jest słaba przepustowość i dodatkowo jeżdzą duże autobusy,
- pasy rowerowe na ulicy - idiotyzm i w dodatku niebezpieczny dla użytkowników, podczas gdy zostana nikomu tam nie potrzebne aż tak szerokie chodniki jak na Krakowskim Przedmieściu.
Ruszyć mózgownicami państwo urzędnicy bo nas krew zalewa.
20.10.2016 09:52 #fikus
Niestety Wola to nie wioska dalego w lesie, a Obozowa to nie ścieżka polna. Jak się jest częścią miasta (i to jeszcze dzielnicą wewnętrzną) to wiadomo, że tanzyt będzie się odbywał bo ludzie muszą dojechać wszędzie. I proszę nie obrażać Bemowa bo o Woli od wielu lat nic dobrego nie można powiedzieć - ani o wyglądzie dzielnicy, ani o rozwoju, ani o kulturze mieszkańców, ani o zarządzaniu.
Zaś kwestie zachowania pojazdów na ulicy można w inny sposób załatwić niż tylko ograniczająć na niej drastycznie ruch.

#iza napisał(a) 17.10.2016 15:21

wystartujcie z tym remontem i proszę w końcu o zwężenie Obozowej do jednego pasa w każdym kierunku, najwyższa pora uspokoić ruch na tej ulicy bo co poniektórzy zrobili sobie z Obozowej przelotową ulice do blokowisk na Bemowie! ulica stała się niebezpieczna, nie można spokojnie przez nią przejść ani wejść do tramwaju! byłoby miejsce i na ścieżkę rowerową zamiast ścigających się na tej ulicy samochodów!
21.10.2016 23:00 #Zwęzić Obozową!
Naiwna #iza napisała "wystartujcie z tym remontem". - Do kogo skierowane zostało to żądanie? Do redakcji? Do czytelników? Jeżeli natomiast chciała to skierować do władz miasta, to napisała w nieodpowiednim miejscu. Redakcja portalu nie przekazuje żądań czytelników władzom miasta, a urzędnicy pełniący kierownicze funkcje i mogący podejmować istotne decyzje nie czytują niszowych portali w internecie. Widać, że #iza mentalnie tkwi jeszcze w głębokiej komunie, gdzie wielu ludzi było przekonanych, że skoro napiszą do gazety albo do telewizji, to władza natychmiast postara się spełnić ich żądania. Dziecinada...
21.10.2016 23:02 #Orto Graf
#fikusie, nie piszemy "zawęrzenie" lecz "zawężenie". Do szkoły (podstawowej) wrrróć!!!
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA