REKLAMA

Targówek

inwestycje

 

Gilarską prosto w Budowlaną

  21 lipca 2001

Niedawno oddano do użytku nowy odcinek ul. Gilarskiej. Wybudowano go 50 metrów od starej ulicy.

REKLAMA

Przebudowa skrzyżowania ulic Gilarskiej i Św. Wincentego jest kolejnym etapem realizacji inwestycji ulicy Budowlanej - twierdzi rzecznik prasowy gminy Aleksander Krzyżowski. - Docelowo ma ona połączyć ulice Odrowąża ze Św. Wincentego, a w przyszłości dzięki budowie ulicy Nowo-Trockiej, umożliwić przejazd aż do Radzymińskiej.

- Prace nie ograniczyły się jedynie do przebudowy samego skrzyżowania. Udostępniony został również fragment nowej ulicy o długości 340 metrów, nowe chodniki i ścieżka rowerowa - wylicza Krzyżowski. - Konieczna była także przebudowa oświetlenia jezdni, kabli energetycznych oraz sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu. Wykonano również zatokę autobusową i zielniki o powierzchni blisko 4 tysięcy metrów kwadratowych. Od tej chwili stara ulica Gilarska stała się drogą ślepą i będzie służyć jedynie do celów eksploatacyjnych kanału sieci cieplnej.

- Myślę, że z nowej inwestycji zadowoleni będą zwłaszcza mieszkańcy Zacisza, im powinna ona bardzo ułatwić przejazd ulicami Targówka - mówi burmistrz Marek Kamiński, a ty mieszkańcu Zacisza zastanów się czy burmistrz wie, o czym mówi.

Skoro Gilarska ma się w przyszłości połączyć z Nowo-Trocką i Radzymińską, to może rozsądniej jest najpierw wybudować te drogi, których nie ma, a dopiero potem unowocześniać tę, która służy mieszkańcom od lat.

Najwyraźniej burmistrz Kamiński i władze Targówka są innego zdania, nikt jednak nie konsultował się w tej sprawie z samymi zainteresowanymi. Mieszkańcy Zacisza ze zdumieniem patrzyli na budowanie ulicy obok ulicy.

Przedstawiciele gminy twierdzą, że argumentem, który przesądził o realizacji tej inwestycji był "trudny wyjazd z Gilarskiej w Wincentego". Teraz rzeczywiście jest łatwiej, ale czy przebudowa tego skrzyżowania i budowa ulicy obok istniejącej i spełniającej swoje zadanie od lat, to była sprawa pierwszej potrzeby dla gminy Targówek? Czy dojazd do powiększającego się wciąż miasteczka hipermarketowego na Głębockiej nie jest ważniejszy? Czy dokończenie Budowlanej w okolicy Wincentego, gdzie nagle wpada się z nowej ulicy w starą i trzeba raptownie skręcić nie jest ważniejsze? Czy nie są potrzebne drugie jezdnie na Odrowąża i Wincentego? I czy wreszcie nie lepiej najpierw połączyć Gilarską z Targówkiem?

Czy kolejną inwestycją władz gminy będzie np. przestawienie Domu Kultury "Świt" w lepsze miejsce, aby wszyscy mieszkańcy Bródna mieli łatwiejszy do niego dostęp, a dzieci nie musiały przechodzić przez jezdnię?

Marek Horn

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023