REKLAMA

Białołęka

wypoczynek »

 

Gdy zakwitną akacje na Ruskowym Brodzie

  23 maja 2012

alt='Gdy zakwitną akacje na Ruskowym Brodzie'

Gdy na Ruskowym Brodzie zakwitną akacje - zacznie się prawdziwa wiosna. Zarówno w przyrodzie, jak i w niewielkim świecie spraw społecznych i kulturalnych Zielonej Białołęki.

REKLAMA

Na chwilę chcemy zatrzymać świat, tak aby na ten wiosenny czas, gdy kwitną akacje, młodzież odpowiedziała na pytanie: Co Cię kręci? Czego nie lubisz? Czy są tematy, które Cię męczą i o których chciałbyś pogadać? Projekt Stowarzyszenia Moja Białołęka współfinansowany ze środków m.st. Warszawy to szansa na refleksję dla zabieganych rodziców - czy wiedzą, czym żyją ich dzieci? Czy pomagają im w spełnieniu marzeń?

Okres gimnazjum dla młodzieży jest kluczowy z punktu podejmowania wyborów. Świat otwiera możliwości, staje się na wyciągnięcie ręki. Często to w tym okresie dzieci decydują, którą drogę wybiorą. Czy przyjmą postawy pozytywne "Kocha, Lubi, Szanuje", czy "Nie chce, Nie dba, Żartuje".

Stowarzyszenie Moja Białołęka wraz z urzędem dzielnicy przygotowało projekt "Tydzień Kwitnących Akacji - Kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba, żartuje". To cykl warsztatów dla młodzieży klas I i II gimnazjów nr 164 i 125 z trenerami rozwoju osobistego. Bezpośrednimi uczestnikami warsztatów będzie ok. 217 uczniów. Pośrednimi, do których dotrze informacja o projekcie poprzez plakaty, stronę www.mojabialoleka.pl, promocję, to ok. 550 uczniów gimnazjów z terenu wschodniej Białołęki.

Coaching - Joanna Flanagan i Sylwia Bogucka

Spotkania poprowadzone będą nowatorską metodą warsztatową coachingu grupowego, która rozwija różnorodne formy aktywizacji. Metoda opiera się na uwalnianiu pozytywnej energii i potencjału dziecka, w której śmiech i zabawa odgrywa rolę szczególną. W trakcie trwania warsztatów uczestnicy wzmacniają świadomość przyjemności ze zdrowych potrzeb i pragnień. Metodologia coachingu, warsztaty, ćwiczenia, spotkania, które będą się składać na Tydzień Kwitnących Akacji, będą dostosowane do potrzeb i wieku dzieci. Śmiech jako forma ekspresji będzie działać regenerująco na uczestników, uspokoi ich umysły i ciało, stymulując do aktywnego zaangażowania się w spotkanie.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Warsztat w parku

Na warsztatach trenerzy ukażą dwa scenariusze postaw - dobrych i złych. Będą mówić o zdrowym stylu życia, o pozytywnej energii, która uwolniona daje nam siłę odkrywać marzenia i je realizować. Dzieci poszerzą perspektywy postrzegania życia o dostrzeżenie jego pięknych i radosnych aspektów, ujrzą możliwości, które są im dostępne, będą budować motywację i przygotowują się do planu sięgnięcia po pozytywne postawy.

Poprzez omawianie postaw "Nie chce, Nie dba, Żartuje", pokażemy dzieciom negatywny scenariusz rzeczywistości, który też może się im przydarzyć, jeśli ich energia nie znajdzie pozytywnego zagospodarowania.

REKLAMA

Warsztat w gimnazjach

Odbędzie się miesiąc po warsztacie w parku na terenie gimnazjów. Ponowne spotkanie z coachem umożliwi młodzieży, po okresie przemyśleń, zadanie dodatkowych pytań. Przekażą informację zwrotną - jak dają sobie radę z realizacją marzeń.

REKLAMA

Program warsztatów:

 • 21-25, 28 maja - warsztaty, plac Bociani Zakątek (park ul. Ruskowy Bród)
 • 22, 25-28 czerwca - warsztaty, Gimnazjum nr 164, nr 125.

  Poza warsztatami, w tym czasie na Ruskowym Brodzie będą imprezy integrujące dla mieszkańców, m.in. dyskoteki.

  Plac Bociani Zakątek (park ul. Ruskowy Bród)

 • 26 maja, godz. 18 - dyskoteka lata '70
 • 2 czerwca, godz. 18 - dyskoteka lata '80
 • 9 czerwca - dyskoteka lata '90

  Serdecznie zapraszam do dołączenia do nas na Facebooku.

  Więcej informacji o projekcie, wraz z prezentacją filmową na www.mojabialoleka.pl.

  Agnieszka Borowska
  radna dzielnicy Białołęka, prezes stowarzyszenia Moja Białołęka

 •  

  REKLAMA

  Komentarze

  Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

  LINKI SPONSOROWANE

  REKLAMA

  Kup bilet

  REKLAMA

  Najnowsze informacje na TuBiałołęka

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Wyjazdy sportowe
  Wyjazdy sportowe

  Najchętniej czytane na TuBiałołęka

  Artykuły sponsorowane

  REKLAMA

  REKLAMA

  City Break
  City Break

  Kup bilet

  Znajdź swoje wakacje

  Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

  Polecamy w naszym pasażu

  Wstąp do księgarni

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  AMBRA - Twoje Perfumy
  AMBRA - Twoje Perfumy