Kultowe auta drugiej połowy XX wieku na Tarchominie. Można je kupić
1 grudnia 2023
W latach 70. i 80. o takim "cacku" marzyło wielu. Te pragnienia nie zmieniły się do dziś. Takie auta są bowiem pożądane przez kolekcjonerów na całym świecie. Od 1 grudnia w Galerii Północnej na Tarchominie można obejrzeć wystawę kultowych pojazdów. Wstęp wolny!
Pod dachem centrum handlowego przy Światowida 17 zgromadzono sześć klasyków światowej motoryzacji z drugiej połowy XX wieku. Nie zabrakło m.in.
Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek
Pakowanie i nadawanie paczeki to nie tylko umieszczenie przedmiotów w pudełku. Ważne jest, aby paczka była odpowiednio zabezpieczona, aby uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Poniżej przedstawiamy najlepsze praktyki pakowania paczek, które pomogą zapewnić bezpieczną dostawę paczki.
Fiata 500 z 1967 roku, który był "przodkiem" słynnego Malucha. To niewielkie auto, kojarzone z wielu filmów, zmotoryzowało powojenne Włochy i zrewolucjonizowało podróże.
Co jeszcze na wystawie w Galerii Północnej?
Na wystawie jest też Volkswagen T1 Westfalia SO42 z 1966 roku. Pojazd ikoniczny dla swojej dekady, kojarzony także z epoką hippisowską i festiwalem w Woodstock, a przez to będący symbolem rewolucji liberalnej. Ciekawostką jest to, że pierwsza wersja pojazdu oparta została na płycie podłogowej słynnego Garbusa.
Oprócz aut z lat 60., w Galerii Północnej zaparkowało także srebrne BMW 633 CSi z 1979 roku. Można znaleźć także trzy auta z lat 80. W tym japoński Datsun 280ZX 2+2 czy niemiecki Mercedes-Benz 560SL R107 z 1987 roku, jeden z symboli przedostatniej dekady XX wieku. Pojazd ten był hitem w USA. Model prezentowany na Tarchominie pojawił się też wiele razy w przebojowych filmach, w tym m.in. w "Gliniarzu z Beverly Hills" czy "Kasynie". Listę wystawianych aut zamyka natomiast BMW M3 E30 również z 1987 roku - prawdziwa legenda, stworzona z myślą o startach w wyścigach.
Perełki motoryzacji można kupić
- Zgromadzone u nas auta to perełki motoryzacji, które zachwycają swoją linią i rozwiązaniami inżynieryjnymi. Wystawa jest więc okazją do tego, aby z bliska zobaczyć te wyjątkowe samochody, które do dziś rozpalają wyobraźnię - mówi Barbara Andrzejewska z Galerii Północnej.
- To prawdziwa gratka dla "petrolheadów" i pasjonatów, ale także wielbicieli dobrego designu, po który - co ciekawe - można sięgnąć. Każdy z klasyków, który jest pokazywany na wystawie, jest bowiem na sprzedaż. Nie są to obiekty muzealne, a pojazdy, którymi wciąż można jeździć. Tym bardziej, że zostały one poddane częściowej bądź całkowitej odbudowie - dodaje menadżer Stacji Klasyki Maciej Nowaczyk.
Wystawa Stacji Klasyki w Galerii Północnej potrwa do 28 stycznia z możliwością jej przedłużenia. Samochody można oglądać w godzinach otwarcia.
MB
.