REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

różne

 

Galeria Młociny: jak dojechać autem?

  15 maja 2019

Galeria Młociny: jak dojechać autem?

Otwarcie wielkiego centrum handlowego już za kilka dni. Mieszkańcy nie mają wątpliwości: będą ogromne korki.

REKLAMA

Galeria Młociny wystartuje w przyszły czwartek, 23 maja. Jeśli powtórzy się historia z otwarciem pobliskiej Galerii Północnej, przez pierwszych kilka dni okolica będzie całkowicie zakorkowana. Później ruch się ułoży, ale nikt nie jest w stanie przewidzieć, w jaki sposób. Na opublikowanych w Internecie animacjach właściciel centrum handlowego zaleca kierowcom dojeżdżać głównymi arteriami: Wisłostradą, Marymoncką i Kasprowicza, a następnie trasą Wittek (mostu Skłodowskiej-Curie) i Zgrupowania AK Kampinos. Jak łatwo zauważyć, wszystkie sugerowane trasy prowadzą przez skrzyżowanie obok pętli tramwajowej Młociny.

- Chyba nie jesteście świadomi tego, że węzeł Młociny zakorkuje się całkiem, więc tę całą infografikę możecie przełożyć do segregatora "miało być pięknie, wyszło jak zawsze" - krytykuje mieszkaniec Młocin.

Galeria kontra... tramwaj

Jadący do Galerii Młociny kierowcy będą przejeżdżać przez tory, którymi kursują tramwaje linii 2 i 6 (oraz składy zjeżdżające do zajezdni). Są tam światła, na których Tramwaje Warszawskie planują wprowadzić zieloną falę dla komunikacji szynowej. Ile samochodów będzie w stanie przejechać w godzinach popołudniowego szczytu, gdy "dwójka" wyjeżdża z pętli Młociny co 3-4 minuty? Do tego trzeba doliczyć kursującą co 8 minut "szóstkę".

Chcąc uniknąć korków kierowcy zapewne zaczną szukać tras alternatywnych. Jak podpowiada Galeria Młociny, warto będzie rozważyć dojazd od strony Wrzeciona, ulicami Nocznickiego, Książąt Mazowieckich i Zgrupowania AK Kampinos, obok zajezdni tramwajowej. To zrodzi kolejne problemy, takie jak protesty mieszkańców Wrzeciona zaskoczonych wzmożonym ruchem pod oknami bloków.

REKLAMA

Włączą słynne światła?

- Na naszą prośbę Biuro Polityki Mobilności i Transportu zleciło Tramwajom Warszawskim opracowanie nowego projektu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Zgrupowania AK Kampinos z Książąt Mazowieckich - czytamy w piśmie wysłanym w lutym przez burmistrza Grzegorza Pietruczuka do radnej Agnieszki Goli, która pytała o zmiany w organizacji ruchu wokół Galerii.

Mowa o skrzyżowaniu opisywanym po otwarciu mostu Skłodowskiej-Curie przez wszystkie media. Na skrzyżowaniu Zgrupowania AK Kampinos z Książąt Mazowieckich stoją 64 sygnalizatory, ale wszystkie są wyłączone. Gdy światła zostały włączone, cała okolica stanęła w korkach - nawet tramwaje usiłujące wyjechać na trasy z zajezdni Żoliborz. Ówczesny miejski inżynier ruchu Janusz Galas uznał, że świateł nie da się dobrze zaprogramować, kazał je wyłączyć i problem został rozwiązany.

Teraz przez słynne skrzyżowanie będą przejeżdżać kierowcy wyjeżdżający z Galerii Młociny. Jeśli światła nie zostaną włączone, może dochodzić do stłuczek z udziałów tramwajów, paraliżujących ruch na Tarchomin. Z kolei przy włączonych światłach może się okazać, że "dwójka" stoi w korkach, na czym także ucierpią pasażerowie z drugiej strony Wisły.

(dg)

 

Czytaj na ten temat

Polecamy

Komentarze (3)

# wiktoriaa

26.09.2019 15:40

Akurat Galeria Młociny jest naprawdę genialnie zlokalizowana. Dojeżdża tam dużo autobusów i tramwajów, a w dodatku jest olbrzymi parking dla aut osobowych :) No pomijam już że niczego tutaj nie brakuje, jest nawet kino i kręgielnia

# werter2

26.09.2019 17:10

To forum już dawno przestało służyć do dzielenia się opiniami i doświadczeniem, stało się bezpłatnym słupem ogłoszeniowym do promowania szpetnego marketingu i kryptoreklamy
Co post to reklama czegoś tam

# Patka

30.09.2019 22:05

Ja zawsze jeżdżę metrem do galerii młociny bo jest mega bliziutko od stacji młociny.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA