REKLAMA

Legionowo

drogi »

 

Wkrótce płatne parkowanie w centrum Legionowa?

  21 grudnia 2022

alt='Wkrótce płatne parkowanie w centrum Legionowa?'
DB

Choć Legionowo to nie jest ścisłe centrum Warszawy, jednak wygląda na to, że i tu koniec parkowania za darmo zbliża się nieuchronnie.

REKLAMA

Pomysły w sprawie wprowadzenia strefy płatnego parkowania, zwłaszcza w ścisłym centrum Legionowa, pojawiały się już nie raz, zaś dyskusje wśród samorządowców na ten temat trwają od lat. Nikt jednak do tej pory nie odważył się na taki krok. Z prostej przyczyny - jest on bardzo niepopularny i może mieć spory wpływ na wynik wyborów. Otwarcie Maxima nie zachwyciło. Na parkingu ciasno i chaotycznie Otwarcie Maxima nie zachwyciło. Na parkingu ciasno i chaotycznie
Z uwagą przyjrzeliśmy się pierwszym dniom funkcjonowania rozbudowanego centrum handlowego Maxim w Legionowie zlokalizowanego na "ciasnym terenie" osiedla Sobieskiego. Wizytę można podsumować znanym przysłowiem: "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma".

Błękitne Centrum postawi pierwsze parkometry w Legionowie?

Przed kilkoma dniami "Powiatowa" doniosła o pomyśle Błękitnego Centrum o wprowadzeniu już od lutego parkometrów przy tej dość kameralnej galerii handlowej.

- Zmiana zasad parkowania jest konsekwencją sytuacji, w której osoby niekorzystające z oferty Błękitnego Centrum zajmują miejsca przeznaczone dla klientów galerii - tłumaczy "Powiatowej" Magdalena Gabrysiak-Kędzierska, zarządca obiektu. Przy Błękitnym Centrum powinny pojawić się cztery parkometry, w których będzie można dokonywać płatności gotówkowych i bezgotówkowych lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej Apcoa Flow. Z informacji podanych przez gazetę wynika, że dla wszystkich klientów przewidziano 1,5 godziny bezpłatnego parkowania. Kolejne 30 minut będzie kosztować 5 zł, a każda następna godzina 10 zł. Co ważne, klienci, którzy przed upływem pierwszych darmowych 90 minut nie opłacą dalszego postoju, będą musieli się liczyć z naliczeniem kary umownej w wysokości 95 zł.

Kup bilet

Pozorowane działania czy próba rozwiązania problemu?

Z kolei w styczniu radni z komisji rozwoju miasta mają zająć się problemem braku wystarczającej liczby miejsc parkingowych w Legionowie. Jednym z rozważanych przez nich rozwiązań będzie m.in. uruchomienie w wybranych częściach miasta płatnych stref parkowania. Łatwo się domyślić, że będzie chodziło o kwartał ulic pomiędzy: 3 Maja, Kościuszki, Słowackiego i Sowińskiego, a także - być może - również okolice targowiska miejskiego. To właśnie tam, sytuacja jest w tej chwili najgorsza, zaś mnóstwo samochodów zastawia chodniki, wąskie uliczki przeciwpożarowe i miejsca wyznaczone na dojazd służb oczyszczania miasta.

Czy tym razem legionowscy radni odważą się na podjęcie działań zmierzających do wprowadzenia w mieście strefy płatnego parkowania? Dowiemy się już wkrótce.

(db)>/AUT>.

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe