REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

drogi

 

Wkrótce płatne parkowanie w centrum Legionowa?

  21 grudnia 2022

Wkrótce płatne parkowanie w centrum Legionowa?
DB

Choć Legionowo to nie jest ścisłe centrum Warszawy, jednak wygląda na to, że i tu koniec parkowania za darmo zbliża się nieuchronnie.

REKLAMA

Pomysły w sprawie wprowadzenia strefy płatnego parkowania, zwłaszcza w ścisłym centrum Legionowa, pojawiały się już nie raz, zaś dyskusje wśród samorządowców na ten temat trwają od lat. Nikt jednak do tej pory nie odważył się na taki krok. Z prostej przyczyny - jest on bardzo niepopularny i może mieć spory wpływ na wynik wyborów. Otwarcie Maxima nie zachwyciło. Na parkingu ciasno i chaotycznie Otwarcie Maxima nie zachwyciło. Na parkingu ciasno i chaotycznie
Z uwagą przyjrzeliśmy się pierwszym dniom funkcjonowania rozbudowanego centrum handlowego Maxim w Legionowie zlokalizowanego na "ciasnym terenie" osiedla Sobieskiego. Wizytę można podsumować znanym przysłowiem: "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma".

Błękitne Centrum postawi pierwsze parkometry w Legionowie?

Przed kilkoma dniami "Powiatowa" doniosła o pomyśle Błękitnego Centrum o wprowadzeniu już od lutego parkometrów przy tej dość kameralnej galerii handlowej.

- Zmiana zasad parkowania jest konsekwencją sytuacji, w której osoby niekorzystające z oferty Błękitnego Centrum zajmują miejsca przeznaczone dla klientów galerii - tłumaczy "Powiatowej" Magdalena Gabrysiak-Kędzierska, zarządca obiektu. Przy Błękitnym Centrum powinny pojawić się cztery parkometry, w których będzie można dokonywać płatności gotówkowych i bezgotówkowych lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej Apcoa Flow. Z informacji podanych przez gazetę wynika, że dla wszystkich klientów przewidziano 1,5 godziny bezpłatnego parkowania. Kolejne 30 minut będzie kosztować 5 zł, a każda następna godzina 10 zł. Co ważne, klienci, którzy przed upływem pierwszych darmowych 90 minut nie opłacą dalszego postoju, będą musieli się liczyć z naliczeniem kary umownej w wysokości 95 zł.

REKLAMA

Pozorowane działania czy próba rozwiązania problemu?

Z kolei w styczniu radni z komisji rozwoju miasta mają zająć się problemem braku wystarczającej liczby miejsc parkingowych w Legionowie. Jednym z rozważanych przez nich rozwiązań będzie m.in. uruchomienie w wybranych częściach miasta płatnych stref parkowania. Łatwo się domyślić, że będzie chodziło o kwartał ulic pomiędzy: 3 Maja, Kościuszki, Słowackiego i Sowińskiego, a także - być może - również okolice targowiska miejskiego. To właśnie tam, sytuacja jest w tej chwili najgorsza, zaś mnóstwo samochodów zastawia chodniki, wąskie uliczki przeciwpożarowe i miejsca wyznaczone na dojazd służb oczyszczania miasta.

Czy tym razem legionowscy radni odważą się na podjęcie działań zmierzających do wprowadzenia w mieście strefy płatnego parkowania? Dowiemy się już wkrótce.

(db)>/AUT>.

 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA