REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Bemowo

REKLAMA

# Jelonkowy

20.09.2021 16:27

Ogon macha psem. Urzędnicy skaczą jak im deweloper zagra. Wstyd. Władzą na smyczy deweloperów nie zasługuje na szacunek. Tfu.

# Tubylec

20.09.2021 16:34

Śmierdzi urzędniczym wałkiem na kilometr. Przecież ten teren obecnie przeznaczony jest na cele usługowo handlowe, jak deweloper chce tu postawić mieszkania? Przecież urzędnicy zwyczajnie mogą się nie zgodzić na zmianę przeznaczenia terenu i po problemie i deweloper nie ma tu nic do gadania. Ma być albo handel, a jak deweloperowi nie pasuje, to ma się dogadać, na warunkach miasta.

# jkk

20.09.2021 19:09

Czarno to widzę. Jedyna szansa na zieleń w tym miejscu to narzucenie konieczności nasadzeń poprzez zapis w planie miejscowym. Raczej należy się skupić na zieleni w nieodległym Parku Gorczewska, gdzie z uwagi na olbrzymi koszt ewentualnej przebudowy linii energetycznej inne rozwiązania wydają się mało prawdopodobne. W rejonie Chrzanowa natomiast, przy Batalionow Chłopskich, możliwe jest (jeszcze) zbudowanie szkoły do której uczęszczać mogłyby dzieci z tego obszaru uwalniając jednocześnie miejsca w szkołach po drugiej stronie Lazurowej.
I jeszcze jedna rzecz, której nie rozumiem. Na co konkretnie ma pójść owe 600 mln zł na Chrzanowie? Czy nie chodzi przypadkiem o wykup terenu pod budowę metra?

REKLAMA

# Asa

20.09.2021 19:55

Urzędasy nigdy nie robią tego co powinni.

# Miras

21.09.2021 00:11

Park potrzebny jest na osiedlu za Lazurową, ciągle przybywają tam bloki, a brakuje ogólnodostępnych parkingów, parku skwerów z ławkami, szkoły itp. Pogrodzili się na swoich działkach, mają nawet swoją ulicę ze szlabanami, kiedy ta patodewloperka się skończy?

# Elomelo

21.09.2021 07:06

Przeciez tą działka nie jest działka prywatna tylko działka skarbu państwa albo m. St Warszawy, co to za bzdury ze to działka prywatna, czy może już wiadoma nacja 7dowska ukrdla teren ?

REKLAMA

# xxx

21.09.2021 07:41

#Elomelo napisał(a) 21.09.2021 07:06
Przeciez tą działka nie jest działka prywatna tylko działka skarbu państwa albo m. St Warszawy, co to za bzdury ze to działka prywatna, czy może już wiadoma nacja 7dowska ukrdla teren ?

To jest działka w użytkowaniu wieczystym. Użytkowanie wieczyste to jest forma własności. Miasto ma jedynie prawo pierwokupu.

# jkk

21.09.2021 14:53

Miras. Na zachód od Lazurowej miasto miało swoje dwie działki, na jednej z nich zbudowano przychodnię lekarską. Druga, przylegająca do Lazurowej przy budynku PBM, przeznaczona jest w planie miejscowym pod budownictwo. Można by na niej zbudować szkołę, basen lub zrobić park - to obszar ok. 1 ha. Szkopuł w tym, że roszczenia do działki mają spadkobiercy byłego właściciela.
Wszystkie pozostałe działki na Chrzanowie są w prywatnych rękach, miasto może zatem pod zieleń przeznaczyć jedynie pas gruntu nad linia metra wzdłuż Rayskiego. Coś na wzór barcelońskiej ulicy La Rambla. Ale za pas gruntu pod metro tez trzeba zapłacić, oczywiście z funduszy przeznaczonych na jego budowę.

# Ktoś

21.09.2021 16:01

Przecież niedaleko jest Park Górczewska - tylko ok. 15 minut od Pełczyńskiego.

REKLAMA

# peter

21.09.2021 16:37

Sezon ogórkowy się skończył więc po co takie publikacje, które nie mają żadnego sensu. Zagospodarowanie terenu określa plan miejscowy. Oczywiście do projektu planu można wstawić park ale procedura uchwalania planu trwa kilka lat. Do tego czasu będą tam bloki takie same jak w sąsiedztwie. Nie rozumiem dlaczego w miejscu tak doskonale skomunikowanym (Metro) miałby być park?

# lideksynubeka

21.09.2021 19:37

@peter
Pierwszy sensowny głos w dyskusji na temat ;"co ma być po Tesco".

# listek

21.09.2021 22:52

Też uważam, że robienie w tym miejscu nowego parku to absurd.

REKLAMA

# jkk

21.09.2021 23:06

Pieniądz rządzi światem. Dlatego pomysł urządzenia parku w rejonie po byłym Tesco uważam za poroniony. Wydanie przez miasto olbrzymich pieniędzy w celu usatysfakcjonowania grupki mieszkańców wspartych nieprzemyślanymi pomysłami grupki radnych byłoby przejawem braku rozsądku, delikatnie rzecz ujmując. Nie jest dla mnie jasne, czy w tym obszarze obowiązuje stary plan miejscowy czy też obowiązują inne uwarunkowania określające przeznaczenie terenu na cele usługowo handlowe. Wydaje się, że do czasu uchwalenia nowego planu miejscowego, nic nowego na tym obszarze powstać nie może.

# Jan

25.09.2021 11:53

Faktycznie na tak zabetonowany teren tylko mini park.
W innym przypadku, np. szkoły, przedszkola (chociaż faktycznie tego brak!!!), będzie postępowała betonoza.
Przejści do p. Gorczewska przez parking po Tesco, Gorczewska i dalej to dla starszych osób czy osób z grupka małych dzieci to jakiś horror.

# BumperZone

27.09.2021 08:28

Tylko szkola i parking darmowy i sklep las i patk...nie po to kupowali mieszkania przy Pelczynskiego, zeby placic za garaz, wynajem garazu, prowadzac dzieci do szkoly na Szobera, czy jezdzic samochodem do parku gorczewska....no ludzie, opamietajcie sie, to sa osiedla premium, w poblizu ma byc wszystko.

REKLAMA

# Julia

27.09.2021 11:02

Jako rodowity mieszkaniec Warszawy uważam, że właściciel terenu bank i developer w pierwszej kolejności powinni wygrodzić teren oraz każdorazowo pobierać opłatę za pozostawianie swoich wraków przez słojowiznę, która zalewa naszą dzielnicę. Jacy radni ta nawiedzona blondyna, która ma parcie na szkło nic nie robią na poprawe sytuacji w dzielnicy. Także WIECEJ ZNAKÓW ZAKAZU I HOLOWANIE! Postawić ogrodzenie i karać i KARAĆ przyjezdne słoje!! A radni są zbędni.

# oopa

17.11.2021 23:30

Stacja metra przy parku ,to po to wydaje się miliardy. Ci co tam już mieszkają uważają że metro jest tylko dla nich. Nowe inwestycje deweloperów zwiększą tłok w "ich metrze". Domy w których mieszkają też komuś kiedyś przeszkadzały.

# Alicjaa

12.05.2022 14:11

Tak, najlepiej zabetonować całą okolicę.. nie wierzę w to co czytam, kolejne bloki?? Czy to pisza mieszkańcy osiedla którzy żyją tu na co dzień?? Tu jest taki natłok bloków i takie korki w godzinach szczytu, to jeszcze postawmy kolejne bloki i stwórzmy większe korki... Ludzie tu jest potrzebna szkoła podstawowa, żeby dzieci nie drylowały kawał drogi przez ruchliwe ulice i park, zieleń, drzewa, tlen!! Czy na prawdę już w ogóle nie liczy się komfort życia okolicznych mieszkancow??
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA