REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# drugastrona

20.04.2016 11:29

Naprzeciwko przepompowni to raczej będą "Smrody Mehoffera". Kogoś totalnie pogrzało, żeby w tym miejscu chcieć urządzać miejsce relaksu i wypoczynku.

# Alka

20.04.2016 11:35

A to ciekawe, bo mieszkam w bloku naprzeciwko i żadne smrody do nas już nie dochodzą.

# Ewa111

20.04.2016 11:37

Zdumiewa mnie, że wciąż musimy walczyć o rzeczy oczywiste tj, że mieszkańcy chcą więcej zieleni, skwerków, drzew a nie rozbudowy Światowida do 6 jezdniowej autostrady czy betonowych placów. Trzymam kciuki za Michała i jego projekt. A swoją drogą ciekawa jestem kiedy władze dzielnicy zrobią porządek na klepisku, które obecnie jest przed bazarkiem przy ul.Światowida. Był projekt aby ten teren uporządkować, część miejsc wyznaczyć dla samochodów, a resztę zazielenić. Obecnie jest to ohydne klepisko, po deszczu zamieniające się w bajoro. I tak jest w jednym z centralnych punktów Tarchomina.

REKLAMA

# pierwszastrona

20.04.2016 11:38

Smrody da się ograniczyć do zera, to że śmierdzi nie znaczy, że nie da się tego zmienić. Jeden z tutejszych radnych wywalczył zażegnanie tego problemu i niedługo smród odejdzie do przeszłości.

# myslec

20.04.2016 13:25

ten smrod będą pakowac w worki foliowe i wywozic- - zawsze tam będzie smrodziarsko a te 113 tys zl to pewnie pojdzie na urzednikow i postawia jedna lawke i w statystykach odznacza mamy kolejny skwer w Bialolece SMRODY MEHOFFERA

# perfumy mehofferskie

20.04.2016 13:42

Alka pewnie to co czujesz z balkonu to dla ciebie perfumy

REKLAMA

# olaf

20.04.2016 15:18

polecam również inny zielony projekt zgłoszony do budżetu partycypacyjnego "1076 - Stworzenie zielonego skweru rekreacyjno-sportowego - miejsca wypoczynku, siłowni plenerowej, placu zabaw i sportów" w kwadracie ulic: Światowida - Książkowa - Odkryta - Stefanika, uważam, że obydwa powinny być zrealizowane, bo za chwilę obudzimy się w betonowym otoczeniu;

# Alka

20.04.2016 15:28

Nie wiem po co te złośliwości. Waszym zdaniem mogą budować bloki wokół przepompowni, usypywać górki saneczkowe, ale już parku dla mieszkańców nie, bo rzekomo smród? Najwięcej mają do powiedzenia ci, co nie znają okolicy i zwykle palcem nie ruszą, żeby cokolwiek dla kogokolwiek zrobić bezinteresownie. Projekt parku jest doskonały i właśnie jest w świetnej lokalizacji. Wasze wredne wypowiedzi, jak zwykle sprowadzają dyskusję na dno. Nie musicie z tego parku korzystać, ale zapewniam Was, że bardzo dużo osób już się cieszy na ten park i mam nadzieję, że ten projekt przejdzie.

# drugastrona

20.04.2016 19:17

#pierwszastrona napisał(a) 20.04.2016 11:38
Smrody da się ograniczyć do zera, to że śmierdzi nie znaczy, że nie da się tego zmienić. Jeden z tutejszych radnych wywalczył zażegnanie tego problemu i niedługo smród odejdzie do przeszłości.

Mam taką nadzieję, bo obiecanki słyszę od lat. Na razie póki co jest tam nieziemski smród.

REKLAMA

# drugastrona

20.04.2016 19:20

#Alka napisał(a) 20.04.2016 15:28
Nie wiem po co te złośliwości. Waszym zdaniem mogą budować bloki wokół przepompowni, usypywać górki saneczkowe, ale już parku dla mieszkańców nie, bo rzekomo smród? Najwięcej mają do powiedzenia ci, co nie znają okolicy i zwykle palcem nie ruszą, żeby cokolwiek dla kogokolwiek zrobić bezinteresownie. Projekt parku jest doskonały i właśnie jest w świetnej lokalizacji. Wasze wredne wypowiedzi, jak zwykle sprowadzają dyskusję na dno. Nie musicie z tego parku korzystać, ale zapewniam Was, że bardzo dużo osób już się cieszy na ten park i mam nadzieję, że ten projekt przejdzie.

Jakie złośliwości? Też od początku się śmiałem z pomysłu górki koło przepompowni. To że tam śmierdzi tak, że się nie da wytrzymać, to nie złośliwości, tylko przykry fakt. Strumykowa to miejsce moich regularnych spacerów i może raz na 10 spacerów nie czuć okropnego smrodu. Ale co kto lubi. Ja w smrodzie nie mam zamiaru przesiadywać, ale skoro znajdą się chętni, to już nie moja sprawa.

# gosc7

20.04.2016 20:46

Ale rzeczony teren jest już za Strumykową, tam naprawdę nie czuć już żadnego smrodu!

# wyborca

21.04.2016 11:09

Jaki smród? Radny Tumasz nękał MPWiK o smród i doprowadził do tego, że MPWiK w tym roku przebuduje przepompownię, aby nie śmierdziała.

REKLAMA

# jestemnatak

21.04.2016 23:16

SUPER POMYSŁ!!! Jestem jak najbardziej za. Mieszkam w okolicy i to miejsce byłoby idealne na taki zielony, rekreacyjny teren. Górka już jest. Widok z górki bardzo przyjemny. Z mojej strony dołożyłabym jeszcze zjeżdżalnię, aby z górki dzieci mogły korzystać nie tylko zimą. A te komentarze o "smrodach" darujcie sobie. Jeśli smród ma być to będzie i zdecydowanie wolę mieć w tym miejscu "śmierdzący" zielony park niż kolejne bloki. Trzymam kciuki za ten pomysł!

 tarantula01

21.04.2016 23:41

Park ma być na terenie pomiędzy rowem, os. Słoneczne Przedmieście, Strumykową, a Mehoffera, czyli nie przy przepompowni, a pod linią WN (220 kV).
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

21.04.2016 23:41

Park ma być na terenie pomiędzy rowem, os. Słoneczne Przedmieście, Strumykową, a Mehoffera, czyli nie przy przepompowni, a pod linią WN (220 kV).
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

# jestemnatak

21.04.2016 23:59

tarantula01 napisał(a) 21.04.2016 23:41
Park ma być na terenie pomiędzy rowem, os. Słoneczne Przedmieście, Strumykową, a Mehoffera, czyli nie przy przepompowni, a pod linią WN (220 kV).
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

Oj, rzeczywiście pomyliłam lokalizację. Oba miejsca są ok na taką inwestycję, chociaż teren przy górce i przepompowni bardziej lubię i miałam nadzieję na coś takiego w tym miejscu. A czy już są ogólnie jakieś plany jak ta przestrzeń ma zostać kiedyś zagospodarowana? Ktoś coś wie na ten temat? Chodzi mi o tę okolicę przy górce, koło zajezdni.

# wawik

22.04.2016 10:03

#Ewa111 napisał(a) 20.04.2016 11:37
A swoją drogą ciekawa jestem kiedy władze dzielnicy zrobią porządek na klepisku, które obecnie jest przed bazarkiem przy ul.Światowida. Był projekt aby ten teren uporządkować, część miejsc wyznaczyć dla samochodów, a resztę zazielenić. Obecnie jest to ohydne klepisko, po deszczu zamieniające się w bajoro. I tak jest w jednym z centralnych punktów Tarchomina.
Zgadzam się co do klepiska, jednak z tego co wiem, to w tym miejscu będzie przebiegała druga nitka ul Światowida, więc szczerze nie sądzę by ktoś z urzędników zdecydował się wydać pieniądze na uporządkowanie tego terenu, skoro niebawem (ale nie wiem kiedy) ulica ta będzie poszerzana.
Swoją drogą sam się zastanawiam co wtedy zrobią z tą ścieżką rowerową (wyasfaltowaną) z lampami parkowymi.

# gość

22.04.2016 18:23

Parku nie będzie, bo miasto postanowiło te jedną z ostatnich zadrzewionych działek w okolicy sprzedać. To się w głowie nie mieści, czas zaprostestowac, bo w końcu obudziły się w mieści bez zieleni i infrastruktury, ale za to pełnym kolejnych urodzonych blokowisk. To są kpiny z mieszkańców.

REKLAMA

# go%u015B%u0107

22.04.2016 18:24

Grodzonych, nie urodzonych :-P

# z Dąbrówki

23.04.2016 12:29

Jeśli to prawda co piszesz, to park, a raczej parczek to będzie - pod drutami, gdzie nie postawią bloków.

# Kamil

28.04.2016 21:17

#drugastrona napisał(a) 20.04.2016 11:29
Naprzeciwko przepompowni to raczej będą "Smrody Mehoffera". Kogoś totalnie pogrzało, żeby w tym miejscu chcieć urządzać miejsce relaksu i wypoczynku.

Jakby kolega był na bieżąco, to by wiedział, że w lato ruszają prace modernizacyjne w przepompowni i według zapewnień nie będzie już smrodu wcale. Poza tym, o tym gdzie obecnie śmierdzi z przepompowni decyduje kierunek wiatru. Można sprawdzić jakie wiatry przeważają w Polsce, a jakich z kolei nie ma.
Pomysł bardzo dobry. To centralny punkt Tarchomina. Jestem ZA. Tylko, oby ten skwer był duży.

REKLAMA

# Alka

18.05.2016 12:32

petycjeonline .com/signatures/ogrodymehoffera/
Zapraszamy do podpisania się pod petycją będącą apelem mieszkańców do władz dzielnicy o nie sprzedawanie zielonych działek przy ul. Mehoffera/Strumykowej i przeznaczenie ich na cele rekreacyjne. W przeciwnym razie zamiast parku będziemy mieli ławeczki w cieniu ogrodzenia nowych osiedli.

# grażkanow

18.05.2016 15:07

Mieszkamy w STOLICY a tereny nowodworów , tarchomina to jak wieś. płacimy podatki nie dosyć, że brakuje rabat z roślinami kwitnącymi to jeszcze wycinają drzewa. Przy ul. Mehoffera też chcą wyciąć piękne drzewa. Nie pozwólmy na niszczenie przyrody.

# Lew II

19.05.2016 07:55

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ,news,140-drzew-na-bial olece-pod-topor-przy klad-dzikiej-deweloperki,202896.html

REKLAMA

# waser

19.05.2016 09:29

#Kamil napisał(a) 28.04.2016 21:17

Jakby kolega był na bieżąco, to by wiedział, że w lato ruszają prace modernizacyjne w przepompowni i według zapewnień nie będzie już smrodu wcale. Poza tym, o tym gdzie obecnie śmierdzi z przepompowni decyduje kierunek wiatru. Można sprawdzić jakie wiatry przeważają w Polsce, a jakich z kolei nie ma.
kochanie, dziś umiarkowany wiatr północno-zachodni i zgodnie z zapewnieniami urzędników powinno pasmowo pachnieć konwaliami, ponieważ te właśnie zakwitły przy Ordonówny. Jak tylko trafimy na odpowiednie porywy, powinno być bosko. Masz ochotę na romantyczny spacerek?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy