REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# R17

13.04.2015 11:49

No ale jednak rura była i jest i skoro nie wymaga remontu to niespecjalnie jest co się czepiać. Firma nie ma w tym żadnego interesu aby ją chować i wydawać pieniądze. Mieszkańcy, developer budujący mógł w trakcie inwestycji partycypować w kosztach aby były ładne widoki. I tyle. Paskudna jest niemniej wydawać pieniądze na coś co z punktu widzenia firmy działa cóż poradzić ja bym nie wydawał pewnie również. Rura nikogo nie zaskoczyła.
A co do ulicy to mam nadzieje, że autorzy przebudowy zadbają o jakieś spowalniacze. Bo tam z jednej parkują z drugiej parkują, ludzie spacerują, bok ulicy z płyt i w sumie jest jak jest gdyby kierowcy (niektórzy) się dostosowali i wyprzedzali na normalnych zasadach. A nie jak wczoraj jadę rowerem z drugiej strony też ktoś jedzie a kierowca nie zwalniając nawet mija nas na tej samej wysokości. Zwolniłby minimalnie to ja bym pojechał a rowerzystę z drugiej strony by normalnie wyprzedziła z zapasem aby go nie "straszyć". A teraz równa droga, chodniki to już widzę mistrzów jadących tamtędy. Ale to długa historia na temat kultury wszystkich uczestników ruchu. Niemniej mam nadziej, ze tam będzie dużo ograniczeń.

# eRDe

13.04.2015 12:33

Tam powinny być ograniczenia i spowalniacze, zresztą nie tylko ze względów bezpieczeństwa (chociaż to jest najważniejsze).
Inny powód jest taki, że jak będzie gładko i równo to zrobi się tam ulica tranzytowa dla Łomianek i okolic.

# Obiektywny

13.04.2015 13:39

Co było pierwsze? Rura czy osiedla? Widziały gały co brały!

REKLAMA

# Z Młocin

13.04.2015 14:31

Kiedy budowało sie Makro miało obowiązek schować rurę. Makro wybrało inne rozwiazanie - zapłaciło właścicielowi rury aby ja schował. Firma była miejska... Kasa została przejedzona, a rura została. Obecny właściciel ma to w nosie.
Tak to sie robię w Warszawie!

# April66

13.04.2015 14:51

Voelia szczyci się w tym roku w Warszawie inwestycjami rzędu 186 mln! Czyli zakopać tę rurę to dla niej jest małe miki. Potrzebny jest nacisk społeczny ze wsparciem ze strony dzielnicy.

# mis

13.04.2015 22:25

Mam nadzieje, ze nie powstanie "smieszka rowerowa". Za to na wyremontowanej ulicy powinny byc progi zwalniajace.

REKLAMA

# eRDe

13.04.2015 22:36

#Obiektywny napisał(a) 13.04.2015 13:39
Co było pierwsze? Rura czy osiedla? Widziały gały co brały!

Mnie ta rura ani ziębi, ani grzeje. Bardziej chyba chodzi o estetykę. Nawet przejeżdżającemu przeszkadza wygląd rury jak z syberyjskiego osiedla.
Może komuś brzydota nie przeszkadza, nie mnie dyskutować o gustach:)

# ziulek

14.04.2015 15:41

zanim się kupuje mieszkanie to powinno sie przemyśleć...
widocznie developer dopasował te brzydkie wasze osiedle do brzydkiej rury...
a ćwoki ze wsi kupiły.

# Ironiczna Zenobia

14.04.2015 16:31

#R17 napisał(a) 13.04.2015 11:49
No ale jednak rura była i jest i skoro nie wymaga remontu to niespecjalnie jest co się czepiać. Firma nie ma w tym żadnego interesu aby ją chować i wydawać pieniądze. Mieszkańcy, developer budujący mógł w trakcie inwestycji partycypować w kosztach aby były ładne widoki. I tyle. Paskudna jest niemniej wydawać pieniądze na coś co z punktu widzenia firmy działa cóż poradzić ja bym nie wydawał pewnie również. Rura nikogo nie zaskoczyła.
A co do ulicy to mam nadzieje, że autorzy przebudowy zadbają o jakieś spowalniacze. Bo tam z jednej parkują z drugiej parkują, ludzie spacerują, bok ulicy z płyt i w sumie jest jak jest gdyby kierowcy (niektórzy) się dostosowali i wyprzedzali na normalnych zasadach. A nie jak wczoraj jadę rowerem z drugiej strony też ktoś jedzie a kierowca nie zwalniając nawet mija nas na tej samej wysokości. Zwolniłby minimalnie to ja bym pojechał a rowerzystę z drugiej strony by normalnie wyprzedziła z zapasem aby go nie "straszyć". A teraz równa droga, chodniki to już widzę mistrzów jadących tamtędy. Ale to długa historia na temat kultury wszystkich uczestników ruchu. Niemniej mam nadziej, ze tam będzie dużo ograniczeń.

Panie, o czym pan pisze? Kupy się nie trzyma! Tu o rurze, tam o rowerze, dalej jeszcze o czymś innym. Po co się mądralować jak się nie ma co do powiedzenia, panie wszechwiedzący tutaj? Ps. Języka polska to trudna języka, prawda?

REKLAMA

# Tramwaj 17

14.04.2015 16:36

#Obiektywny napisał(a) 13.04.2015 13:39
Co było pierwsze? Rura czy osiedla? Widziały gały co brały!

Brawo, Amigo, bingo! Rury szły szczerym polem od początku lat 70, obok działał chlew, śmierdziało wokół, że szok. Spytajcie starych pracowników zajezdni tramwajowej to wam powiedzą.

# eRDe

14.04.2015 17:07

#ziulek napisał(a) 14.04.2015 15:41
zanim się kupuje mieszkanie to powinno sie przemyśleć...
widocznie developer dopasował te brzydkie wasze osiedle do brzydkiej rury...
a ćwoki ze wsi kupiły.

Nie mieszkam blisko opisywanej rury, bywałem za to w tych okolicach gdy jeszcze był to koniec świata. Na Bielanach się wychowałem i chodziłem tam na wagary:) Wtedy ta rura nie przeszkadzała, teraz gdy nabudowali bloków wygląda to jak w krajach trzeciego świata. Naprawdę nikomu nie przeszkadza szpetota tego rozwiązania? Przypominam, że mamy XXI wiek. Chyba nigdy w naszym mieście normalnie nie będzie. Każdy patrzy tylko na swoją okolicę, a reszta niech się wali:(

# Konik

14.04.2015 20:32

rura jest szpetna i to jest fakt.A ze ktoś budując ja nie pomyślał o estetyce to druga strona medalu.Moze wreszcie Polacy zaczną dbać o swoje otoczenie i zaczną trochę patrzeć dalej niż na własne podwórko i czubek nosa.Wlascicielom rury zawsze będzie to nie na rękę bo to kosztuje,ale to nie jest argumentem aby jej nie usunąć.bardzo dobrze,ze ludzie sie buntują i chcą usunięcia rury-maja do tego prawo.

REKLAMA

# R17

14.04.2015 22:03

#Ironiczna Zenobia napisał(a) 14.04.2015 16:31

Panie, o czym pan pisze? Kupy się nie trzyma! Tu o rurze, tam o rowerze, dalej jeszcze o czymś innym. Po co się mądralować jak się nie ma co do powiedzenia, panie wszechwiedzący tutaj? Ps. Języka polska to trudna języka, prawda?

Widzę, że znowu jakieś kmiotki nic nie rozumieją. Tak temat tyczy się przebudowy ulicy i rury. Cóż trzeba było przeczytać zanim się kolega wypowie. Ale trolowanie to taka moda niestety nic do powiedzenia to napiszę nie na temat. Ja chętnie podyskutują ale z kimś kto chociaż spróbował mnie skrytykować jakimś jednym argumentem. Cokolwiek a tu nic. Zero. Głupich nie sieją niestety.

# R17

14.04.2015 22:10

#eRDe napisał(a) 14.04.2015 17:07
Nie mieszkam blisko opisywanej rury, bywałem za to w tych okolicach gdy jeszcze był to koniec świata. Na Bielanach się wychowałem i chodziłem tam na wagary:) Wtedy ta rura nie przeszkadzała, teraz gdy nabudowali bloków wygląda to jak w krajach trzeciego świata. Naprawdę nikomu nie przeszkadza szpetota tego rozwiązania? Przypominam, że mamy XXI wiek. Chyba nigdy w naszym mieście normalnie nie będzie. Każdy patrzy tylko na swoją okolicę, a reszta niech się wali:(

Tu chyba chodzi bardziej o argumenty. Wybudowali a teraz mamy blok i nam się nie podoba to trzeba zakopać. To jak z budowaniem osiedli na peryferiach a potem narzekanie, że nie ma pieniędzy na ulicę czy szkoły. No nie ma. A rozlewanie się miasta to koszty.
To oczywiste jest, że rura powinna zniknąć, bo jest obrzydliwa. Ale akurat z poziomu firmy właściciela estetyka nie jest najważniejsza i ciężko moim zdaniem mieć pretensje. Ludzie wprowadzili się do domów z takim widokiem to był ich wybór i wymaganie czegokolwiek nie jest w porządku. Kupili taniej z rurą, bez drogi czy jak to czasem na Białołęce bez wody. taki wybór trochę.
Ale oczywiste jest, że w mieście powinny być drogi bez dziur, nowe przystanki, pomalowana sygnalizacja czy barierki. Ale tak nie jest jak jest się biednym.
Ja przynajmniej mam taki stosunek. Absolutnie tak dla schowania rury bo jest katastrofą ale nie dla takich argumentów, bo jednak widok na rurę kosztował mniej a teraz ktoś czyli my wszyscy mamy komuś podnosić komfort. Trzeba ale jednak kanalizacja czy zapewnienie podstawowych mediów tak ale estetyki jak bardzo bym nie chciał to nie jest priorytetem.

# Ironiczna Zenobia

15.04.2015 15:05

Do osoby o nicku R17. Jestem kobietą, nie mężczyzną, a pan mnie obraża niewybrednie w swym komentarzu. Jest to karalne, choćby z poziomu admina tego forum. Więcej kultury życzę, a mniej piany.

REKLAMA

# R17

15.04.2015 17:53

#Ironiczna Zenobia napisał(a) 15.04.2015 15:05
Do osoby o nicku R17. Jestem kobietą, nie mężczyzną, a pan mnie obraża niewybrednie w swym komentarzu. Jest to karalne, choćby z poziomu admina tego forum. Więcej kultury życzę, a mniej piany.

Kmiotki jest obraźliwe? To ocena wpisu nic więcej. A płeć nie ma nic do rzeczy fakt napisałem szybko, bo zazwyczaj durne komentarze pochodzą do mężczyzn i ogólnie ie oni królują i tak napisałem. To nie było zamierzone akurat.
Admini to powinni wymóg logowania wprowadzić wtedy głupie wpisy by się same eliminowały. Ma pani coś do powiedzenia proszę pisać ale znowu nie na temat to onet czeka tam jest idealne miejsce dla osób sfrustrowanych którym coś nie pasuje.
Ja chętnie podyskutuje o wszystkim ale trzeba spróbować. Pani nawet tego nie potrafi. To naprawdę jest słabe. A paragrafy to już żenujący argument. Nasz internet niestety nie podchodzi pod nic i tak naprawdę mógłbym Panią oskarżyć o wszystko co najgorsze i obrazić wszystkimi epitetami i nadal nikogo by to nie zainteresowało. Określenie kogoś głupim pod paragrafy akurat nie podchodzi. Ot ocena osoby nic więcej.

# R17

15.04.2015 17:55

A "piany" nie mam. Po prostu nie znoszę pisania o niczym. Nie mam nic do powiedzenia nic nie piszę. Mam piszę. Czy to sie komuś podoba czy nie bez znaczenia zawsze można sobie podyskutować. Ale akurat pani wpisy są o niczym. A czepianie się "Polskiego" (znowu bez przykładu, bo to już za trudne) czy przecinków itp jest głupie i pokazuje, że to jedyne co ma się do przekazania. Mało.

# Mlociniak

22.04.2015 22:27

Hmmm.
Jak powstaną osiedla na obecnej hałdzie po Hucie Warszawa to wyremontowana Książąt Mazowieckich (d. Encyklopedyczna) ani Heroldów nie przejmą tego ruchu.
Trzeba myśleć o poszerzeniu i przedłużeniu ul. Improwizacji od Zgrupowania AK Kampinos do Wójcickiego (na tyłach parku Nowa Warszawa).
Co do rury to proponuje ucywilizować. Może mieszkańcy osiedli wzdłuż rury w ramach "czynu społecznego" wezmą farby w swoje ręce i z dofinansowaniem ze strony Veolia pomalują rurę w ciekawe kolory. Kupując mieszkania wiedzieli że rura do zakopania jedynie z dofinansowaniem deweloperów.

REKLAMA

# eRDe

28.04.2015 19:00

Bardzo fajny pomysł z upiększeniem rury. Tylko pewnie mieszkańcy musieliby mieć zgodę właściciela tego arcydzieła inżynierii.
Co do osiedli "na hałdach" to raczej prędko nie powstaną, przecież tam w gruncie jest chyba cała tablica Mendelejewa. Między Wóycickiego i hutą składowano za czasów huty Warszawa żużel, szlakę czy jak to zwał.

# Wojtas

12.06.2015 10:22

Najpierw się apartamenty buduje, a potem żąda od innych działań, które mają na celu podniesienie ich wartości.
Ja proponuję żeby to OSIEDLE zapłaciło za przeróbkę tej rury. Z jakiego tytułu ma to robić firma na swój koszt albo raczej na koszt swoich odbiorców ciepła?

# Rysi@k

15.11.2017 17:33

Co prawda przebudowa już zrealizowana jeszcze trochę porządków i będzie dobrze . Ale po co nałożono te garby na jezdnię to tak jakby tort nakryć kiszonymi ogórkami. Kiedyś było ciasno ale w miarę równo dzisiaj jest garbato i po co?

REKLAMA

 baska765

27.11.2017 21:22

widze ze wielu ludzi wypisuje tutaj swe madrosci jak polak po szkodzie :)
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024