REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# max

13.03.2014 17:48

No drodzy mieszkańcy Winnicy tramwaj coraz bliżej czy się wam to podoba czy nie.

# luthien

13.03.2014 20:14

Po co ten cynizm? Ciekawe co byś mądralo zrobił jakby ci wycięli drzewa pod oknem i pierdyknęli pętlę tramwajowo- autobusową. Sama radość! :-(

# fsf

13.03.2014 20:15

nic bym nie zrobił, bo znając plan zagospodarowania nie kupiłbym mieszkania :)

REKLAMA

# stara tarchominianka

13.03.2014 22:46

Ciekawe że 25 lat temu jak kupowałam mieszkanie nikt nie utożsamiał Tarchomina z Warszawą nie mówiąc już o planach tramwaju.. przecież na wsi tramwaj nie jeździ...pamiętaj, że Tarchomin to nie tylko nowe bloki..

# xyz

14.03.2014 06:38

Wycinka jest na całej długości ulicy Światowida, wystarczy się przejechać. Mineły już dwa tygodnie a prace są narazie w lesie. Panowie z firmy ZUE - czas wziąć sie do pracy !!!

 tarantula01

14.03.2014 09:34

Bo, gdy Stara Tarchominianko kupowałaś mieszkanie, w planach było metro. Zamieniono je na tramwaj w 2006 r., aby o wiele szybciej usprawnić komunikację z Tarchodworów do centrum. Miały być realizowane jednocześnie 2 linie: Winnica - Huta i Winnica - Żerań FSO. Razem ok. 11 km torowiska. Po 8 latach istnieje ćwierć (a nawet nie tyle) planowanych linii tramwajowych (jest ok. 2 km ogryzek). Za rok będzie ćwierć planowanych linii (Marymoncka - Mehoffera; torowisko będzie liczyć łącznie ok. 4 km).
W. Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

14.03.2014 09:34

Bo, gdy Stara Tarchominianko kupowałaś mieszkanie, w planach było metro. Zamieniono je na tramwaj w 2006 r., aby o wiele szybciej usprawnić komunikację z Tarchodworów do centrum. Miały być realizowane jednocześnie 2 linie: Winnica - Huta i Winnica - Żerań FSO. Razem ok. 11 km torowiska. Po 8 latach istnieje ćwierć (a nawet nie tyle) planowanych linii tramwajowych (jest ok. 2 km ogryzek). Za rok będzie ćwierć planowanych linii (Marymoncka - Mehoffera; torowisko będzie liczyć łącznie ok. 4 km).
W. Tumasz

# Winnica

14.03.2014 12:07

My nie kwestionujemy budowy tramwaju, bo nawet w naszym wariancie tory będą przebiegać koło nas, tylko nie chcemy 6-cio pasmowej ul. Światowida! Urzędnikom udało się kupić lud hasłem: Mieszkańcy Winnicy blokują tramwaj, gdy tak naprawdę chodzi nam o ulicę. I tej szerokiej ulicy Światowida to niemal nikt nie chce na Tarchominie.

# galon

14.03.2014 12:44

Jak nie będzie 6-cio pasmowej ul. Światowida to kto tam dojedzie?wszyscy będą w korkach stać.

REKLAMA

# pampkin

14.03.2014 15:01

#max napisał(a) 13.03.2014 17:48
No drodzy mieszkańcy Winnicy tramwaj coraz bliżej czy się wam to podoba czy nie.

i bardzo dobrze, oby jak najszybciej

# ktoś

14.03.2014 16:36

Bez przesady. Teraz ktoś stoi w korkach na Światowida w Nowodworach/Winnicy?

# Luthien

14.03.2014 17:11

Większość ludzi, z którymi rozmawiam nie chce sześciopasmówki, Tarchomin to nie Śródmieście, niech się urzędnicy punkną w swoje puste pałki zanim podejmą decyzję, która zniszczy tą dzielnicę.

REKLAMA

# ghyre

14.03.2014 17:27

#stara tarchominianka
też mieszkam 25 lat tu i jakoś nie widze problemu z tym tramwajem...

# kawa

15.03.2014 14:11

#pampkin napisał(a) 14.03.2014 15:01
i bardzo dobrze, oby jak najszybciej
Otóż to, dość utożsamiania Tarchomina i Nowodworów ze wsią!

# matt

15.03.2014 16:54

z tymi 6cioma pasami to rzeczywiście przesada. po dwa w każdą strone spokojnie by wystarczyło. a tak to zafundują nam objazd Modlińskiej kosztem mieszkańców osiedla.

REKLAMA

# sboy5

16.03.2014 10:08

matt - objazd czego ? Modlinskiej ? Polscy Kierowcy nie naleza do najbystrzejszych ale az o taka glupote i jazde "takim" objazdem bym ich nie podejrzewal ;))

# drt.Tarchominiak

17.03.2014 11:33

Mieszkałem przy pętli autobusowej Nowodwory przy Pajdaka i nie przeszkadzało mi to mieszkałem też na Bielanach przy torach tramwajowych i też nie było zle. Mieszkańcy Winnicy to jest Miasto a nie Wieś. Odgłosy z Modlińskiej wam nie przeszkadzają lub pociąg przejeżdżający przez Płudy?? Teraz Mieszkam przy pętli Nowodwory i powinienem płakać jak wy bo miasto sie rozwija. A jako tubylcy od zawsze pamiętacie ze tam były sady na śliwki można było śmignąć itp a cała odkryta to było jedno wielkie POLE!! Postęp polega na rozwijaniu sie miasta tego nie unikniecie.Ps lasu tam pod budowę by nie wycinali tylko krzaki !

# max

17.03.2014 21:12

Jeśli szanowni Winniczanie tak bronią się przed tramwajem powinni kupić sobie mieszkania 20km od granic miasta. Tam raczej żaden tramwaj nigdy nie dotrze.

REKLAMA

# Luthien

18.03.2014 08:23

Popieram Winniczan, pomimo, iż nie mam wiejskiej mentalności jak to sugerujesz mieszkańcom. Jestem Warszawianką z samego serca miasta i to od wielu pokoleń. Nie każda ulica w Warszawie to autostrada z tramwajem. I nie jest nigdzie powiedziane, ze musi być.

# sboy5

18.03.2014 18:32

Luthien - ale jest powiedziane, ze kilkadziesiat tysiecy ludzi chce miec zagwarantowany skuteczny wyjazd z osiedla. Wiecej nie potrzeba.

 tarantula01

18.03.2014 21:10

Tak naprawdę, skuteczny wyjazd z osiedla został zbudowany - most Północny. Będzie budowany tramwaj, który zastąpi hałasujące autobusy i zmniejszy liczbę pojazdów na Światowida (zostaną zlikwidowane autobusy). Ale poszerzanie ul. Światowida do 2 x 3 pasy ruchu jest przewymiarowaniem tej ulicy, na której optymalną szerokością byłoby 2 x 2 pasy ruchu. Żeby wyjechać z osiedla, trzeba ze Światowida skręcić w prawo:
albo w Myśliborską (po poszerzeniu Światowida dalej będzie skręt z jednego pasa ruchu - czyli obecna kolejka do skrętu w prawo się nie zmieni)
albo w Modlińską (i tu także pozostanie do skrętu w prawo 1 pas ruchu, jak obecnie).
Skoro w tych dwóch miejscach służących do wyjazdu z osiedla nic się nie zmieni, to 2 x 3 pasy ruchu nie przyśpieszą wyjazdu z osiedla. Co najwyżej więcej samochodów dotrze szybciej do tych obu skrętów, bardziej je blokując. Co "cwansi" kierowcy będą omijać kolejkę i skręcać ze środkowego pasa i np. na Myśliborskiej przeganiać pieszych (przechodzących na zielonym do SP 314) z przejścia dla pieszych.
Pozdrawiam
Wojtek Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

18.03.2014 21:10

Tak naprawdę, skuteczny wyjazd z osiedla został zbudowany - most Północny. Będzie budowany tramwaj, który zastąpi hałasujące autobusy i zmniejszy liczbę pojazdów na Światowida (zostaną zlikwidowane autobusy). Ale poszerzanie ul. Światowida do 2 x 3 pasy ruchu jest przewymiarowaniem tej ulicy, na której optymalną szerokością byłoby 2 x 2 pasy ruchu. Żeby wyjechać z osiedla, trzeba ze Światowida skręcić w prawo:
albo w Myśliborską (po poszerzeniu Światowida dalej będzie skręt z jednego pasa ruchu - czyli obecna kolejka do skrętu w prawo się nie zmieni)
albo w Modlińską (i tu także pozostanie do skrętu w prawo 1 pas ruchu, jak obecnie).
Skoro w tych dwóch miejscach służących do wyjazdu z osiedla nic się nie zmieni, to 2 x 3 pasy ruchu nie przyśpieszą wyjazdu z osiedla. Co najwyżej więcej samochodów dotrze szybciej do tych obu skrętów, bardziej je blokując. Co "cwansi" kierowcy będą omijać kolejkę i skręcać ze środkowego pasa i np. na Myśliborskiej przeganiać pieszych (przechodzących na zielonym do SP 314) z przejścia dla pieszych.
Pozdrawiam
Wojtek Tumasz

# warszawiak

20.03.2014 12:52

#Winnica napisał(a) 14.03.2014 12:07
My nie kwestionujemy budowy tramwaju, bo nawet w naszym wariancie tory będą przebiegać koło nas, tylko nie chcemy 6-cio pasmowej ul. Światowida! Urzędnikom udało się kupić lud hasłem: Mieszkańcy Winnicy blokują tramwaj, gdy tak naprawdę chodzi nam o ulicę. I tej szerokiej ulicy Światowida to niemal nikt nie chce na Tarchominie.

Ja chcę wśunie jeden, tą ulicę, ruch się upłynni, jak ja rozbudują, a to, że ty będziesz miał głośno, nic mnie to nie obchodzi, twój problem!

# Luthien

20.03.2014 13:33

Jeżeli rzeczywiście jesteś Warszawiakiem to mi wstyd za Ciebie. Prezentujesz wyjątkowo chamsko-buraczaną, samolubną postawę. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, kiedyś innych nie będą obchodziły Twoje problemy...

REKLAMA

# Renka

26.03.2014 10:43

Pragnę zauważyć, że w decyzji środowiskowej była mowa o przesadzaniu drzew, tych które się do tego nadają. Przy skrzyżowaniu z Mehoffera rosły niewielkie, szkółkowane dęby idealne do tego, aby je przesadzić. Niestety wykonawca je bezceremonialnie wyciął. Rozumiem, że żadne drzewo nie będzie przesadzone, bo albo będzie za duże, albo zbyt młode. Nie rozumiem, czemu miasto wydaje pieniądze na sadzenie drzew w rejonie przeznaczonym pod tramwaj a następnie godzi się na ich wycinanie. Chyba decyzja środowiskowa obowiązuje. Ciekawe co z resztą drzew na tej trasie, które nie zostały do tej pory wycięte. Sezon lęgowy rozpoczyna się już w kwietniu.

# abc

26.03.2014 20:51

Wszystkie drzewa na trasie pewnie wytną. Mi najbardziej jest szkoda dużego dębu znajdującego się ok. 100m przed skrzyżowaniem ul. Stefanika i Świadowida. Wygląda on na bardzo stare drzewo, a widnieje na nim czerwony znak oznaczający wycinkę. :(

# !!!

26.03.2014 21:14

Pan radny W. Tumasz napisał:
"Bo, gdy Stara Tarchominianko kupowałaś mieszkanie, w planach było metro."
Ma Pan rację!!!
Ja nawet miałem okazję na własne oczy widzieć plany w pracowni architektonicznej Prof. Androsiuka!!!
Dzisiaj kłótnia o jakieś wycinane drzewa nie ma sensu
Zmarnowano 30 lat na budowę metra metodą odkrywkowa kiedy można to było robić bo nie było domów, pawilonów tylko pola uprawne, które można było bardzo łatwo rozkopać, zbudować linie metra i zasypać a na nich budować co się tylko da tak aby nie naruszyć linii metra i aby metro nie naruszało budowli!!!
Niestety nie już pamiętam jak szeroka była projektowana ulica Światowida ale nawet gdyby była 2 x 2 pasy to od strony Erazma była by dość daleko odsunięta.
A tak Erazma będzie blisko trasy "szybkiego ruchu" której długość nie będzie zbyt imponująca ale za to hałas i owszem tak
Być może zlikwidują autobusy ale tramwaje i tak dadzą się mieszkańcom osiedla we znaki. Wystarczy posłuchać w Śródmieściu odgłosów jeżdżących, ruszających i hamujących tramwajów.
Do tego problem z wyjazdami z BOS-u, SP nr 344 i osiedla Erazma (budynek nomen omen nr 13) w Światowida - W LEWO!!!
Ciekawe jak to rozwiążą a muszą to zrobić bo przecież skręcając w lewo ludzie będą musieli przejeżdżać przez tory tramwajowe.
Gdyby było metro można by zrobić serwisówkę do Mehoffera, tam rondo ze Światowida i byłaby nawrotka!!!
Ale tramwaj zabierze metry pod serwisówkę!!!
A tak na marginesie ile będzie torowisk. Jedno z mijankami czy normalnie dwa????

# NN1

02.04.2014 19:45

Dąb udało się tymczasem ocalić wspólnymi siłami mieszkańców i radnego Tumasza. Warto go wpisać na listę pomników przyrody. Znamienne, że dzielnica nic o nim nie wiedziała a jest jednym z okazalszych w dzielnicy!

# arnold

07.07.2014 12:33

heh ja proponuję wynająć do tego inną firmę. Na rynku jest ich wile . Usługę wycinki drzew świadczy np ta firma http://ropeserwis.pl/. Pewnie zrobią to szybciej i lepiej!

# Miskiemb

09.07.2014 10:16

Panie Tumasz, zablokuj wycinkę drzewostanu, przecież jest pan mocny w blokowaniu.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA