REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

 drugastrona

27.05.2021 10:46

Akurat starorzecza są i po naszej stronie. Autorowi sugeruję zejście z wału i poszukanie - łatwo trafić, choćby z dojścia na prom.

# meteorolog

27.05.2021 10:53

Tam jest po prostu wspaniałe powietrze. Od zachodu nawiewa smog z tysięcy kominów w Łomiankach, ledwo kilometr przez Wisłę. Od wschodu Czajka daje aż oczy łzawią.
Można odetchnąć pełną piersią :)

# Henryk 66

27.05.2021 11:03

drugastrona napisał 27.05.2021 10:46
Akurat starorzecza są i po naszej stronie. Autorowi sugeruję zejście z wału i poszukanie - łatwo trafić, choćby z dojścia na prom.

To nie jest starorzecze.

REKLAMA

# mmmieszkaniec

27.05.2021 11:03

Nie chcę być złośliwy, ale nazwa odpowiednia to "wąski zakątek". No cóż trzeba zabudować, taki urok ostatnich wolnych działek w okolicy.

# jolkapp

27.05.2021 11:58

Ta okolica to jakiś koszmar, wszystko ogrodzone, a wzdłuż ulicy nawet chodnika brakuje. Getto.

# młodzik

27.05.2021 12:45

#meteorolog napisał(a) 27.05.2021 10:53
Tam jest po prostu wspaniałe powietrze. Od zachodu nawiewa smog z tysięcy kominów w Łomiankach, ledwo kilometr przez Wisłę. Od wschodu Czajka daje aż oczy łzawią.
Można odetchnąć pełną piersią :)
Najwyraźniej tobie coś się na oczy rzuciło. Inaczej byś dostrzegł, że do Łomianek (ale tych zabudowanych, a nie terenów zalewowych, w dużej części zalesionych nad Wisłą) jest od Odkrytej ok. 3 km w linii prostej. A do tego, gdybyś miał choć za grosz wiedzy meteorologa, a nie tylko był nieudanym uzurpatorem, to wiedziałbyś, że smog jest generalnie problemem wówczas, gdy nie ma wiatru i cała zawiesina zostaje tam, gdzie wytwarzana, w tym przypadku w Łomiankach, a nie na Nowodworach.
A co do Czajki, to jest kilka km na północny wschód od tego miejsca. Na początek doucz się nieudany meteorologu, jak często w Warszawie wieje z tej strony. A potem nałóż to na fakt, że owszem, Czajka z jakichś powodów technologicznych od czasu do czasu potrafi śmierdzieć, ale nie jest to zjawisko codzienne, ani nawet częste. wykonaj ten niewątpliwie bardzo ciężki dla ciebie wysiłek umysłowy, może chociaż trochę dasz radę.

REKLAMA

# gosc

27.05.2021 14:15

Starorzeczy jest tam pełno. Ok. 1825 roku przeprowadzono dużą akcję regulacji koryta Wisły, podczas której zwężono rzekę, a wszystkie boczne koryta zamknięto faszynami na których osadzał się piach. Po osadzeniu się piachu wsadzano w niego pędy wierzby, które stabilizowały naniesiony grunt. Takie wyspy naniesionego piachu, ustabilizowane wierzbami nazywano Kępami. Dokumentacja tej regulacji Wisły w postaci mapy i instrukcji obsadzania wierzbami, znajduje się w AGAD - sygnatura 402/258/9
Trochę dalej od Wisły jest jeszcze stare koryto rzeki Skurczy.
PS. Ciekawe kiedy bloki postawione na naniesionych piaskach zaczną pękać.

# Parzystoniekopytne

27.05.2021 19:56

Cała ta Białołęka to jest jedno wielkie NIEDORZECZE...

# mieszkanka Anka

27.05.2021 22:28

#gosc napisał(a) 27.05.2021 14:15
Trochę dalej od Wisły jest jeszcze stare koryto rzeki Skurczy.

Którędy dokładnie płynęła Skurcza?

REKLAMA

# Varsovia

27.05.2021 22:50

Cham chama chamem pogania. Jestem z Warszawy. Mieszkałem od lat dziecięcych na Starym Mieście przy Barbakanie później na Śródmieściu, jeszcze później na starej Woli. I śmiech mnie ogarnia jak słyszę o strasznej Białołęce. Mieszam teraz na osiedlu Nowodwory i to tu jest najlepsze powietrze, spokój, czyste ulice i ogólnie pojęty ład. Ok inaczej jest w rejonach po drugiej stronie torów od Marywilskiej aż po granice Marek to fakt że tam został popełniony błąd wielki. Brak jakiegokolwiek zagospodarowania przestrzennego! Ale Nowodwory/Winnica - to z czystym sumieniem mogę powiedzieć że jeżeli ktoś chce mieszkać z dala od zgiełku i ciężkiego powietrza to polecam. Nie wspominam o rejonie Henryków/Płudy bo tam trzeba mieć gruby portfel na zakup domu bo rejony piękne.

# Kej Kej

28.05.2021 10:04

Zastanawiam się tylko, jakie widoki będą mieli mieszkańcy bloków przy Odkrytym Zakątku, jak i bloków ościennych - tam jest tak wąsko, że chyba sąsiad sąsiadowi w okno będzie zaglądał. Ale fakt, okolica ładna - mieszkam na przeciwko tej inwestycji, i jestem bardzo zadowolona z bliskości ścieżek rowerowych, lasów, Wisły, komunikacji miejskiej, sklepów i usług, itp.

# studenciak

28.05.2021 12:01

Na osiedlu pod dębami na Płochocińskiej spoko się mieszka. Nawet dojazd do centrum nie jest najgorszy. Myślę, że jak oddadzą stację metra na Targówku to też trochę rozładuje korki. Jedna z tańszych dzielnic więc nic dziwnego, że sporo osób szuka tu mieszkania.

REKLAMA

# noncek

28.05.2021 20:49

Nic dziwnego że to najtańsza dzielnica miasta, kto by chciał mieszkać w takich czworakach.

# gosc

28.05.2021 22:42

#mieszkanka Anka napisał(a) 27.05.2021 22:28
Którędy dokładnie płynęła Skurcza?

Najłatwiej wyszukać w google mapę "Okolica Warszawy w diametrze piąciu mil". Dobrej jakości skan jest na polona.pl.

# Dziadek

29.05.2021 16:57

Skurcza to z grubsza kanałek Henrykowski, ale miala wiecej nurtow i bardzo sie rozlewała. Jej koniec to zbudowanie kanału Żeranskiego.

REKLAMA

# Jasta

29.05.2021 21:23

No rozciągnęli mnie tymi żłobkami,przedszkolami i szkołami...hahaha..chyba na 3 zmiany ta szkoła...

# B.Zubrzycka

07.06.2021 13:23

Napisali o 200 sklepach w Północnej. Przypadkiem zapomnieli wspomnieć, że połowa zamknięta, bo nie ma komu tam zaglądać.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy