REKLAMA

Forum › Wawer

REKLAMA

# jonasz

20.03.2014 09:16

A ja ...bronię trochę Lekaro - w tym wszystkim widzę hipokryzję warszawskich urzędników, którzy, mimo, że tak długo pochylali się nad przygotowaniem przetargu, to jednak go nie dopracowali.
- Lekaro nie zrobiło nic innego, jak wpisało się w warunki brzegowe przetargu i położyło najniższa cenę na stole. To mogło się udać tylko wtedy, gdy mając określone zasoby ludzkie i techniczne będzie się odbierało śmieci, co dwa tygodnie, bo wtedy można zrobić większy obszar i tak się też stało.
Sam wystąpiłem o zamianę pojemnika na 240 L ( tu zero odpowiedzi), ale już po pierwszym miesiącu widzę, że ponieważ obecna segregacja jest o wiele bardziej ogólna ( wcześniej kupowałem worki do segregacji i operator zabierał tylko PET-y) to, jeśli nie mam: gruzu, tapet, farb, szkła szybowego, a jedynie resztki z obiadu to ten kontener 120 L mi wystarcza.
Zgodnie z założeniami tej reformy - system miał być bardziej szczelny, gdzie 25 % obywateli produkowało odpady nie mając podpisanej umowy o współpracy, czy to się udało? Chyba nie, bo gdzieś "wcięło" 500 tys. mieszkańców. Poza tym system nie ...uwolnił lasów od wyrzucania śmieci - ww. odpady w ilościach niehurtowych nie podlegają pod odbiór w ramach abonamentu - nikt też nie będzie trzymał dwóch wiader gruzu, kilku pojemników po farbach aż mu się uzbiera płatny kontener o pojemności 5 m3.
A co zrobić z materacami łóżkowymi, których jakość okazała się równie niska jak cena? Tu Lekaro obiecywało tzw. wystawki, ale telefon infolinii nie dość, że już się zmienił, to non-stop jest zajęty, a na maile nikt nie odpowiada.
Sam w naiwności wyobrażałem sobie, że w tej reformie chodziło o to, aby nikomu nie opłacało się podrzucać innym śmieci i wywozić do lasu, ale się myliłem.

# sdfdsfdsfdd

24.03.2014 14:32

Chcieliście Państwo opiekuńcze to macie ?(PO/PIS/SLD/RP itd). Traktują obywateli jak bydło, jakbyśmy nie mieli własnego rozumu.Przecież ta ustawa śmieciowa to tylko przykrywka żeby kasę doić. Jest drożej i gorzej niż przedtem.Dlaczego sam nie mogę podpisać umowy z kim chce bez pośrednictwa gminy!TERAZ GŁOSOWAĆ BĘDĘ TYLKO NA JANUSZA KORWINA MIKKE to jedyna szansa na zmianę

# Piotr 12

28.03.2014 10:13

Wyjaśniam dlaczego jest drożej.
Państwu nie zależy na tym żeby było taniej.
jeśli opłaty za śmieci wzrosły o 10 zł na jedno gospodarstwo domowe, to zakładając ze w Polsce jest 10 mln gospodarstw da to kwotę:
10 zł x 10 mln = 10 mln zł. Prawda?
Od tych 10 mln zł Państwo pobierze 23 % VAT czyli zarobi 23 mln zł miesięcznie.
Czy państwu opłaca się żeby było tanio?

REKLAMA

# Piotr 12

28.03.2014 10:19

100 mln oczywiście
#Piotr 12 napisał(a) 28.03.2014 10:13
Wyjaśniam dlaczego jest drożej.
Państwu nie zależy na tym żeby było taniej.
jeśli opłaty za śmieci wzrosły o 10 zł na jedno gospodarstwo domowe, to zakładając ze w Polsce jest 10 mln gospodarstw da to kwotę:
10 zł x 10 mln = 100 mln zł. Prawda?
Od tych 10 mln zł Państwo pobierze 23 % VAT czyli zarobi 23 mln zł miesięcznie.
Czy państwu opłaca się żeby było tanio?

# miłośnik_motyk

15.05.2014 09:56

Poczekajcie aż się zrobi ciepło to odpady żywnościowe podczas dwóch tygodni stania w ciemnym pojemniku same wypełzną. Tylko pojemnik przypnijcie łańcuchem żeby go ze sobą nie zabrały.
Ten system to kpina od początku do końca.

# hanka44

30.05.2014 13:57

Jak piszą w raporcie od http://www.sofista.com.pl/ Polacy naprawdę nie dbają o środowisko. Widać to po tym, co jest przy ulicach, w lasach, na polach- jest tam masa śmieci.

REKLAMA

# bhp

11.06.2014 16:06

Ponieważ p. radny Kurpios jest stałym czytelnikiem tego portalu, zwracam się z prośbą o rozwiązanie problemu śmieci, a dokładnie ich odbioru. Mamy upały i mamy fetor na naszych posesjach ! Zabudowa mieszkalna nie nadaje się do przechowywania śmieci ! Żądamy odbioru śmieci mieszanych 1 RAZ W TYGODNIU !

# Kaska45

03.10.2014 11:13

Czy została podpisana jakaś umowa zlecenie z firmą odprowadzającą śmieci? http://umowazlecenie.podlasie.pl w takim przypadku?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe