REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Szczyt chamstwa i bezmyślności

# antyszczyt

29.04.2004 09:59

Rozumiem, że muszą jechać całymi kolumnami do miasta, ale czy naprawdę od szóstej rano na pustej Modlińskiej cała kolumna musi wyć syrenami?

 Rudolf

29.04.2004 17:13

Czują sie wtedy lepiej ale pewnie nie wiedzą że słychać ich na całym Tarchominie i Nowodworach.

# Kotkaa

29.04.2004 18:58

Własnie o to chodzi, zeby ich było słychać. Nie powiem, ze uwielbiam dzwięk syren o 6 rano, ale trochę to daje do myslenia radosnej mlodziezy, ktorej kazano siedziec w domu na tylku, a ktora marzyła o tym, zeby wyrwać się do śródmieścia i popatrzec z bliska na różne ciekawe wydarzenia, a może i komus przyłożyć przy okazji. A młodzieży tej naprawdę mamy sporo.
Z tego co słyszałam, demonstarcja siły okazała się skuteczna i nie trzeba już było jej używać.

REKLAMA

 Olena

29.04.2004 20:40

Ja mam już dość tego wycia :((((((((((( Mieszkam na pierwszej równoległej do Modlińskiej uliczce.... buuuuuuuuuu.... Dla mnie to paranoja - więcej hałasu i zamętu robi policja niż antyglobaliści.

# Aborygen

29.04.2004 20:48

Chyba Kotko za dużo czasu spędzasz przed telewizorem i propaganda medialna w twoim przypadku okazała się bardzo skuteczna. Jeżeli alterglobaliści to twoim zdaniem wesoła młodzież, która cytuję: marzyła o tym, zeby wyrwać się do śródmieścia i popatrzec z bliska na różne ciekawe wydarzenia, a może i komus przyłożyć przy okazji, to chyba pomyliłaś/łeś ich z dresiarzami lub kibicami legii, bo twój opis pasuje do nich jak ulał. Angażowanie większych sił policyjnych to jedna sprawa, a wystawianie wozów opancerzonych i gazika z karabinem maszynowym co widziałem na własne oczy rano jadąc obok domów centrum to lekka przesada. Poza tym przypomina to jeden dość traumatczny moment w naszej najnowszej historii. Do tego jeszcze helikopter krążący nad rondem babka, może helikoptery też mają tam rondo, a to wszystko za nasze pieniądze za które można nakarmić wszystkich głodnych w tym mieście. Szkoda Kotko, że nie byłaś/łeś na polu mokotowskim wczoraj kiedy ta wesoła młodzież bawiła się bez asysty policji i jakoś nie zdemolowała niczego ani nie dała nikomu w mordę. Jeżeli tak bezkrytycznie pożerasz papkę informacyjną i nie masz wątpliwości co do kierunku, który wyznacza współczesny, globalny areopag to albo jesteś ślepa i głucha na krzywdę ludzką i nędzę albo po prostu nie masz sumienia i twój kręgosłup moralny jest tak zgąbczały jak mózgi idiotów, którzy dali się zuniformizować, dostali pałki i przyjechali na wojnę do Warszawy.

# Kotkaa

29.04.2004 21:34

Aborygenie, nie mam telewizora :)
Do alterglobalistów żywię najgłębszy szacunek. Nie powiedziałam, że "wesoła młodzież" to alterglobaliści! Ja po prostu uczę w szkole i na przerwach słyszałam teksty typu "no to umawiamy się pod Rotundą, może jakie rozróby będą, to se popatrzymy". Chociaż rodzice podpisywali oświadczenia, że wybywają ze stolycy wraz z pociechami...
Najnowszego Historyka (który NB ostatnio współredagował książkę na wymieniony przez Ciebie temat z historii) mam w domu, więc o historii najnowszej przypominac mi nie musisz.
Nawet do najszczytniejszych demonstracji zawsze i wszędzie przyłącza się tłum (a czasami i motłoch) który z demonstrującymi nie ma nic wspólnego, a często nie może być kontrolowany przez organizatorów. Nie wiem jak Ty, ale kiedy mieszkałam koło stadionu Łazienkowskiego nie wychodziłam z domu podczas ważniejszych meczów Legii, chociaż szanuję jej kibiców. Mam nadzieję, że to porównanie było dla Ciebie czytelne.
Z wyrazami szacunku
Kotka

REKLAMA

 Olena

29.04.2004 22:28

Aborygenie dlaczego od razu nastawiasz sie do Kotkii na anty?
Po pierwsze z jej postów jasno (przynajmniej dla mnie) wynika, że jest kobietą. Po drugie nigdzie w jej wypowiedzi nie było napisane, że ta radosna młodzież to alterglobaliści. Raczej doczytałam się ironii a ową młodzież odczytałam jako dresiarzy i kiboli. Ale w sumie każdy widzi (i czyta) co chce widzieć :) Na szczęście nie każdy na tym forum tylko narzeka :))
Pozdrawiam

# Gemini

29.04.2004 23:09

Czy "dawanie do myślenia młodzieży" jest wymienione w odpowiednim akcie prawnym jako jeden z warunków kiedy policja może używać syren? Proszę o wypowiedź znających się na rzeczy.

# Aborygen

30.04.2004 08:16

Sorry Kotkoo, moja wina widocznie źle odczytałem twoje intencje. Za bardzo podkręciła mnie atmosfera ostatnich dni i kilka niezbyt miłych spotkań z policjantami, które przytrafiły się mi i wielu moim znajomym.

REKLAMA

# Kotkaa

30.04.2004 10:14

W porządku :)
A te syreny naprawdę są bardzo wkurzające, choć okazały się chyba skuteczne. Może ktoś odpowie Gemini?

# antyszczyt

30.04.2004 10:30

Syreny są efektem chamstwa naszej niedowartościowanej policji. Nie mają przełożenia na dobre zachowanie, mogą jedynie prowokować do złego. Rozruby nie było, bo nie przyjechali "rozrabiacze" z Europy. To najlepszy dowód na prowincjonalność Polski. Dla nich jesteśmy Azją. Nie chciało im się fatygować.

# Agnieszka

30.04.2004 16:35

Mieszkam pół kilometra od Modlińskiej i nie mogę poradzić sobie z dzieckiem. Co uśnie, to go syreny budzą. Mamy z mężem wolne, piękną pogodę, a dziecko nie może usnąć w ogrodzie. Jestem wściekła na policje

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break