REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

 Daro

18.06.2014 08:46

Zdecydowana większość rowerzystów jeździ na popularnych góralach. Jestem ciekaw jak poradziliby sobie w trudnym górskim terenie skoro trudność sprawia ominięcie studzienki czy przejazd między słupkami

# Gość

18.06.2014 08:59

Daro napisał 18.06.2014 08:46
Zdecydowana większość rowerzystów jeździ na popularnych góralach.

Biorąc pod uwagę stan miejskich ścieżek nie mają innego wyjścia.

# Maro

18.06.2014 09:22

Faktycznie ścieżka, jest tragiczna, najgorsze co może byc to ta cholerna kostka...Jeżdżę codziennie z Nowodworów na Włochy i wiem co mówię, w innych dzielnicach ścieżki są z asfaltu albo gładkiej kostki idealnie płaskiej.

REKLAMA

# miejscowy

18.06.2014 10:43

#Maro napisał(a) 18.06.2014 09:22
Faktycznie ścieżka, jest tragiczna, najgorsze co może byc to ta cholerna kostka...Jeżdżę codziennie z Nowodworów na Włochy i wiem co mówię, w innych dzielnicach ścieżki są z asfaltu albo gładkiej kostki idealnie płaskiej.

ile czasu zajmuje Ci jazda na Włochy?

# gdd

18.06.2014 10:47

Mi jakoś nie przeszkadza stan ścieżek na Tarcho a nie mam "górala", inną sprawą są ich użytkownicy. W zeszłym tygodniu na odcinku kilkuset metrów, dwóch rowerzystów uznało że dobrym pomysłem jest próba wjechania we mnie. Jeden rozmawiał przez komórkę i "mu się zjechało", drugi musiał podjechać i powiedzieć coś swojej kobiecie, mimo że wyjechał prosto na mnie. Pomijam tych, którzy zatrzymują się na ścieżce żeby pogadać, jadą zygzakiem od lewej do prawej albo mają słuchawki i nie słyszą mojego dzwonka jak chcę ich wyprzedzić i nagle zmieniają kierunek jazdy.
Czyli zachowują się identycznie jak na ulicach...

# mal

18.06.2014 12:22

za dużo marudzenia, za mało sensownych uwag
wypadająca kostka?Ok, słabo i do poprawy
ale reszta to jakieś smęcenie, a to nie można sie rozpedzić a jak sie człowiek rozpedzi to może zawadzić o jakies zardzewiałe słupki, za dużo skręcania na odginających się drogach...
może czas nauczyć sie kierować pojazdem pt.rower? :)

REKLAMA

# rowerek

18.06.2014 12:45

Autor chyba nigdy nie jechał np. ulicami Klasyków, Bohaterów, Wałuszewską, Szamocin. Jazda po Światowida to jest bajka w porównaniu z ww ciągiem

 oHolender

18.06.2014 13:08, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 18.06.2014 13:08

@Daro
Codziennie przejeżdżam rowerem przez tę okolicę i nie widzę tej ogromnej liczby rowerów górskich. Czy nie myli Pan przypadkiem górskich z trekingowymi? Trend jest taki, że coraz więcej osób korzysta z rowerów miejskich (zwłaszcza modnych damskich z aluminiowymi ramami) i publicznych.
Chyba nie chodzi o to, żeby kierowcy kupowali jeepy a rowerzyści MTB, tylko o porządną infrastrukturę?
@rowerek
Ulicami Klasyków i Bohaterów jeżdżę choćby do redakcji :) Proszę rozwinąć myśl.

# Maro

18.06.2014 15:24

ile czasu zajmuje Ci jazda na Włochy?
W zależności ile wyłapię czerwonych świateł 55min - 65min

REKLAMA

# Raf

18.06.2014 16:13

#gdd napisał(a) 18.06.2014 10:47
Mi jakoś nie przeszkadza stan ścieżek na Tarcho a nie mam "górala", inną sprawą są ich użytkownicy(...)

100% racji!
Sam korzystam ze wszystkich sposobów komunikacji: do pobliskiego sklepu idę pieszo, trochę dalej jadę autobusem, na drugi koniec miasta lub jeszcze dalej samochodem, a po pracy i w weekend wskakuję na rower dla zdrowia i relaksu. I powiem jedno - dopiero z tej perspektywy widać właściwe problemy!
Owszem piesi chodzą po drogach rowerowych, ale rowerzyści nie mają dzwonków żeby zawczasu ostrzec takich pieszych.
Owszem, drogi rowerowe są często zniszczone, ale da się nimi bez problemu jechać ze średnią 15-20 km/h.
Owszem, kierowcy trąbią na rowerzystów na jezdni, ale zwykle dzieje się to gdy obok jezdni jest wytyczona droga rowerowa.
Było by dobrze, gdyby zarówno redaktorzy lokalnych portali jak i radni i inni lokalni politycy połapali się wreszcie, że najgłośniej krzyczą Ci rowerzyści, którzy sami stwarzają problemy w ruchu drogowym.
Tak dla ułatwień dla rowerzystów w ruchu miejskim powinno być równoznaczne z tak dla zwiększenia ich odpowiedzialności.

# arti

18.06.2014 22:33

Nie wiecie czy w związku z pracami na obecnej Swiatowida związanymi z tramwajem będzie ruszana obecna ścieżka ?

# ppp

19.06.2014 09:29

We łbach się ludziom przewraca. Po co kupują sobie "górala" skoro przeszkadza im nierówna kostka?! Centymetrowy uskok na ścieżce?! No szok po prostu!!! Rzeczywiście "katastrofa"!!!. Co za palanty....

REKLAMA

# warsaw1

27.10.2014 23:05

To efekt braku strategii rozwoju ruchu rowerowego w mieście Warszawa, w szczeglności budowani ena siłę dróg dwukierunkowych zamiasta dróg jednokierunkowych. Miasto zapomniało chyba że DDR to DROGA A NIE ŚCIEŻKA droga którą obowiązują takie same przepisy jak dla ruchu samochodowego. ścieżki robi się w lesie nie w mieście.

# Andrzej Z12

31.10.2014 12:09

te słupki są po prostu niebezpieczne. Sorki ale to trzeba być chyba idiotą, żeby takie słupki stawiać na drodze rowerowej. No ale skoro znajdują się też i tacy, co prowadzą psa na smyczy idąc po chodniku a pies po trawniku, a smycz oczywiście w poprzek ścieżki rowerowej to i te słupki pewnie nie są najgorszą rzeczą, bo mogliby np. otworzyć którąś studzienkę

# Doc.

16.11.2014 12:46

Hm, jeździłem tą trasą ( od pętli Nowodwory do Mostu Północnego i dalej ) całą wiosnę i lato i jakoś nie zauważyłem by było to strasznie traumatyczne przeżycie. Faktycznie, kostka mogłaby być równiejsza, ale tragicznie nie jest.

REKLAMA

# agan

18.11.2014 10:51

Ten kto to pisze chyba nie ma pojęcia co to jazda na rowerze w mieście. To nie miejsce do wyścigów. Miejsce rzeczywiście wymaga uwagi, skupienia nie tylko ze strony Rowerzysty - ale i kierowcy i pieszego.
A jak widzą to ci z Budynku na Światowida? Zdecydowanie inaczej.
Widok jest ograniczony - jak wyjeżdżam samochodem z budynku - to TYLKO dzięki tym słupkom mam nadzieję ze rozpędzony rowerzysta nie wjedzie mi pod koła z prawej zza samochodów.
Jak chcę skręcić ze Światowida do garażu - to nie wiem czy zza krzaków nie wyjedzie rozpędzony rowerzysta, a drugi zza łuku drugi od Ćmielowskiej. Słupki są po to aby głupki do bankomatu nie parkowały na drodze rowerowej.
Zresztą do rowerzystów też mam uwagi - porysowane samochody na parkingu przed budynkiem na Światowida, rozjechane dzieci przy przejściu - na wprost dawnego "Błękitnego Słonia".
Rowerzysto- nie jesteś sam - królem szos też nie jesteś.
Tu mieszkają inni ludzie, chodzą po chodnikach małe dzieci, po ulicach jadą czasami samochody.

# prudi

07.01.2015 13:33

#Raf napisał(a) 18.06.2014 16:13

Mi jakoś nie przeszkadza stan ścieżek na Tarcho a nie mam "górala", inną sprawą są ich użytkownicy(...)

#gdd napisał(a) 18.06.2014 10:47
100% racji!
Sam korzystam ze wszystkich sposobów komunikacji: do pobliskiego sklepu idę pieszo, trochę dalej jadę autobusem, na drugi koniec miasta lub jeszcze dalej samochodem, a po pracy i w weekend wskakuję na rower dla zdrowia i relaksu. I powiem jedno - dopiero z tej perspektywy widać właściwe problemy!
Owszem piesi chodzą po drogach rowerowych, ale rowerzyści nie mają dzwonków żeby zawczasu ostrzec takich pieszych.
Owszem, drogi rowerowe są często zniszczone, ale da się nimi bez problemu jechać ze średnią 15-20 km/h.
Owszem, kierowcy trąbią na rowerzystów na jezdni, ale zwykle dzieje się to gdy obok jezdni jest wytyczona droga rowerowa.
Było by dobrze, gdyby zarówno redaktorzy lokalnych portali jak i radni i inni lokalni politycy połapali się wreszcie, że najgłośniej krzyczą Ci rowerzyści, którzy sami stwarzają problemy w ruchu drogowym.
Tak dla ułatwień dla rowerzystów w ruchu miejskim powinno być równoznaczne z tak dla zwiększenia ich odpowiedzialności.

Popieram - zwłaszcza ostatnie zdanie.
Każdy użytkownik jezdni powinien mieć OC, a na ścieżkach propagować należy zasadę krótkiego dzwonka ostrzegawczego przez wyprzedzeniem.
I niestety zakaz słuchawek w obu uszach w trakcie jazdy - przynajmniej na ulicy.

 tarantula01

08.01.2015 00:51

http://radny.com.pl/dok3kadencja/pisma3tw/tarch-meho150102wady-.pdf o realizację remontu ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Światowida.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

08.01.2015 00:51

http://radny.com.pl/dok3kadencja/pisma3tw/tarch-meho150102wady-.pdf o realizację remontu ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Światowida.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024