REKLAMA

Forum › Wawer

REKLAMA

# Marcin Kurpios

23.01.2014 15:44

Bardzo się cieszę, że w końcu parking przy stacji Warszawa-Gocławek wyjdzie poza sferę planów. O tę inwestycję walczyliśmy przynajmniej od 1998 r. Najpierw jako Rada Osiedla, potem już jako radny mogłem wpływać na nią i mobilizować Zarząd Dzielnicy do podjęcia rozmów z Polskimi Liniami Kolejowymi (parking powstanie na ich terenie). Szalenie ważną rzeczą jest to, by w planie przebudowy ul. Torowej i jej skrzyżowania z Korkową znalazło się miejsce na przystanek i zawrotkę dla linii komunikacji miejskiej dowożącej mieszkańców Marysina bezpośrednio pod stację.

# warszawiak

24.01.2014 12:06

Marcinie Kurpiosiu, z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej, a pochodzący z Ostrołęki, nie ciesz się zbyt wcześnie. Twoje decyzje są MARNE!!!

# keks

24.01.2014 18:36

Aby dojść do stacji Gocławek wystarczy wysiąść na przystanku przy dawnym Saturnie, tj. przy Rezedowej i kawałeczek dojść do stacji. Wystarczy uzgodnić z ZTM aby każdy autobus się tam zatrzymywał i po problemie. Nie potrzeba wtedy żadnej specjalnej zawrotki, nie mówiąc już o specjalnej linii do stacji.

REKLAMA

 Marcin Kurpios

24.01.2014 20:22

Przykro mi, ale nigdy w życiu nie byłem w Ostrołęce i tym bardziej z niej nie pochodzę ;)

 Marcin Kurpios

24.01.2014 20:27

A tak na serio, czemu Rembertów czy Wesoła może mieć takie linie dowozowe a Wawer nie? Gdyby takie 215 wciąż jeździło, obsługiwane przez Soliny, czy krótkie Solarisy, śmiało by mogło, przy niewielkiej inwestycji, mieć pętle przy stacji. Wiem, że spora grupa osób wybrała by wtedy kolej niż 520 w drodze do centrum.

# gffgh

25.01.2014 18:20

drzewa wzdłuż torów jeszcze się uchowały to i te wyciąć!?

REKLAMA

# miłośnik_motyk

05.02.2014 12:49

Marcin Kurpios napisał 24.01.2014 20:27
A tak na serio, czemu Rembertów czy Wesoła może mieć takie linie dowozowe a Wawer nie? Gdyby takie 215 wciąż jeździło, obsługiwane przez Soliny, czy krótkie Solarisy, śmiało by mogło, przy niewielkiej inwestycji, mieć pętle przy stacji. Wiem, że spora grupa osób wybrała by wtedy kolej niż 520 w drodze do centrum.
W skutek uruchomienia takiej linii niestety kursy 520 zostały by znacznie zredukowane i w Wawrze została by "zabita" kolejna dobra linia tak jak to miało miejsce w przypadku 521. A niestety w wielu przypadkach kolej się jednak nie sprawdza. Ja zostaję przy autobusie.

 Marcin Kurpios

05.02.2014 15:25

Nie sądzę. Linia 520 nie dlatego jeździ co 10 minut, że na Marysinie tworzy się takie zapotrzebowanie, lecz z powodu popytu na Ostrobramskiej i Stanów Zjednoczonych. Wprowadzenie linii dowozowej do stacji Warszawa Gocławek sytuacji tam nie zmieni.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy