REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Spółka Port Żerański

# John Lenon

13.01.2004 00:34

Czy ktoś może o tym słyszał ?
Podobno to największy przekręt naszych dwóch lokalnych kaczorków: Smoczyńskiego i Sementkowskiego :)
A swoją drogą to SS mi się bardzo źle kojarzy ... II wojna, prześladowania, getta ...

# olo ratuj

13.01.2004 09:49

Przekręt w sprawie spółki to zrobił dopiero Kaczyński doprowadzając do jej rozwiązania i narażając miasto na gigantyczne odszkodowanie dla JW CONSTRUCTION

 Olena

13.01.2004 15:11

a miało być tak pięknie...

REKLAMA

# Olo

13.01.2004 19:28

Nooooooooo, słyszałem o jakichś 2 mln ....., z czyjej kieszeni jestem ciekawy to pójdzie, czy czasem nie z naszej - podatników ? Podobno taki jest koszt rozwiązania tej spółeczki.
A tak niedawno Smoczyński wkopywał kamień węgielny pod tą inwestycję i takie kocoboły przy tym chrzanił, że słabo mi się teraz robi ... i co z tego wyszło ? WIELKA KLAPA I KOMPROMITACJA ! Dla mnie to ten baranek powinien ustąpić z zajmowanego stanowiska i zapłacić te 2 mln z własnej kieszeni, a nie z budżetu gminy ! W sumie chyba już się nachapał na handelku działeczkami gminnymi :)

# mieszkaniec Białołęki

14.01.2004 09:27

Olo ma racje... a przy wyborach p. Smoczyński obiecywał cuda!!!
Jak sie to rozwinie <dzieki portowi<nasza dzielnica...
I co p.Smoczyński , kto teraz zapłaci ta kase ??
Znowu nie bedzie żłobka(publicznego i taniego),komisariatu na zielonych terenach,przejazdu na Płudach... itp
Nie bedzie bo guru Smoczyński wyda Nasze pieniądze na odszkodowania za nieudaną inwestycje ... Gdzie pańska odpowiedzialność ?? Sam powinien pan to zapłacić i ponieść konsekwencje... co z ta GOSPODARNOŚCIĄ ? To tylko wyborczy slogan,dostać sie do władzy i nachapać sie ... Mało zarobił pan , p. Smoczyński na swoich działeczkach??
Precz ze złodziejami i kombinatorami !!
Co ciekawe teraz to nawet na SLD tego Smoczyński nie zwali , bo oni tu nie mają przy podejmowaniu dec. nic do powiedzienia , tylko co zrobią radni z PiS ?? Podobno są tacy prawi i konsekwentni w swoich działaniach i obietnicach ?

# he he

14.01.2004 09:45

Mieszkańcu Białołęki i inni.
Przecież to Kaczyński rozwiązał spółkę którą Smoczyński chciał dalej mieć. Nie byłoby żadnych odszkodowań gdyby nie choroba ścigania wszelkich afer Kaczyńskiego. Znalał "aferę" w porcie, zlikwidował spółkę,więc musi zapłacić odszkodowanie. To oczywiste. Pytanie brzmi, czy naprawdę jest tak chory, czy z tego odszkodowania weżmie kilka procent.

REKLAMA

# podatnik

14.01.2004 10:34

Zgadzam się z przedmówcą, że ktoś nieżle na tym interesaie zarobi, tylko kto? I dlaczego naszym kosztem? Przecież te pieniądze mogłyby byc dużo lepiej wykorzystane.

# Olo

14.01.2004 10:44

he he, odszkodowań może by i nie było, ale koszty obsługi spółki dalej byłyby, nie tak?
... może dogrzebmy się, kto tam w zarządzie personalnie figuruje i jaką kasę z tego tytułu bierze
a może ktoś wie coś więcej np. o umowie spółki, strukturze kapitałowej itd ... spróbuję pogrzebać w temacie, może coś znajdę

# he he

14.01.2004 10:55

To najpierw pogrzeb, a potem oskarżaj.
Koszty owszem byłyby, ale są to koszty JW Construction, a więc nie podatników, natomiast ewidentnym kosztem podatników będzie wypłata odszkodowania dla JW. A to już zasługa Kaczyńskiego

REKLAMA

# Olo

14.01.2004 11:54

ałoooooooooo, a dlaczego aż tyle mamy tego JW na Białołęce, dlaczego akurat na Białołęce, popatrzcie, a ja sobie grzebię dalej, choć nie za specjalnie mam teraz czas, ale grzebię ... dla ogólnej wiedzy to robię, zobaczymy do jakich wniosków dojdę ... :)
Zakończone inwestycje JW są zlokalizowane w:
Warszawie, Choszczówka (gmina Białołęka), ul. Mehoffera (75 domów),
Warszawie, Dąbrówka Szlachecka (gmina Białołęka) ul. Animuszu (5 budynków-395 mieszkań i 13 domów),
Nowej Iwicznej, k/Piaseczna, ul. Wiosenna (99 domów),
Markach k/Warszawy ul. 11-Listopada (58 domów),
Markach k/Warszawy, ul. Piłsudskiego (57 domów),
Markach k/Warszawy, ul. Kosynierów (6 budynków-596 mieszkań),
Warszawie, ul. Nowodworska (8 budynków-502 mieszkania),
Warszawie, ul. Odkryta (17 budynków-1.724 mieszkania),
Warszawie, ul. Wojskowa (4 budynki-56 mieszkań),
Ząbkach k/Warszawy, ul. Andersena-Powstańców (6 budynków-424 mieszkania),
Ząbkach k/Warszawy, ul. Batorego (2 budynki-52 mieszkania),
Ząbkach k/Warszawy, ul. Drewnicka (3 budynki-220 mieszkań),
Ząbkach k/Warszawy, ul. Szwoleżerów (3 budynki-255 mieszkań),
Warszawie, ul. Ludwinowska (1 budynek-27 mieszkań),
Warszawie-Ursusie, ul. Bodycha (8 budynków-900 mieszkań),
Warszawie, ul. Grochowska (1 budynek-296 mieszkań),
Warszawie, ul. Kowalczyka (1 budynek-652 mieszkania),
Warszawie, ul. Aluzyjna/Trąby (5 budynków-939 mieszkań),
Marki k/Warszawy, ul. Lisi Jar ( 1 budynek-224 mieszkania),
Sochaczewie, ul. Piłsudskiego 16 (1 budynek 182 mieszkania),
Zegrzu k/Warszawy (Hotel 500),
Strykowie k/Łodzi (Hotel 500),
Tarnowie Podgórnym k/Poznania (Hotel 500).
Cieszynie (Hotel 500).
Św. Lipka (Hotel 500).

# Olo

14.01.2004 11:56

Aktualnie JW buduje w:
Warszawie, ul. Łucka,
Warszawie, ul. Aluzyjna/Trąby,
Warszawie, ul. Bukowińska,
Warszawie, ul. Obrońców Tobruku,
Warszawie, ul. Borzymowska,
Warszawie, ul. Majolikowa,
Warszawie, ul. Ostrobramska,
Rembertowie, ul. Paderwskiego.

# Olo

14.01.2004 11:58

A oto co JW pisze o porcie żerańskim :
Przygotowany projekt zabudowy Portu Żerańskiego o wartości ponad 100 mln USD zaspokoi zapotrzebowanie mieszkańców Warszawy na nowoczesny kompleks biznesowo-wypoczynkowy. Na obszarze 17ha znajdą się obiekty o powierzchni ok. 230 tys. m2., a wśród nich m.in. biurowiec, multikino, hala ekspozycyjna, sale konferencyjne i widowiskowo-koncertowe, hotele, sklepy, bary, kawiarnie, baseny pływackie, amfiteatr, port. Nieopodal zlokalizowany kompleks mieszkaniowy "Warszawska Wenecja" wraz z "Portem" dopełnia koncepcję zabudowy i sprawia, że rejon ten stanie się w przyszłości atrakcyjnym miejscem, pracy, rozrywki i wypoczynku.

REKLAMA

# Olo

14.01.2004 12:02

powyższa wizja trochę mnie za serce chwyta, nieźle by to wyglądało cholera, co ... ? To dlaczego u licha przez tyle czasu tam się nic nie działo, KTO MI ODPOWIE ?
... a może tak miało być, może miało być nic nie robione, żeby zapłacić jakieś tam odszkodowanie zgodne z umową spółki ? Może Smoczyński specjalnie taką umowę podpisał ...
... szukam, a wiecie, że jak JA SZUKAM, TO ZNAJDĘ !!!

# Olo

14.01.2004 12:03

A może te nazwiska coś wam mówią ?
Kierownictwo JW stanowią:
Ryszard Matkowski - prezes
Bożena Blejsz - członek zarządu
Barbara Czyż - członek zarządu
Agata Wróbel - członek zarządu
... coś mi mówi nazwisko Czyż ... kurcze, ale nie mogę sobie przypomnieć ...

# he he

14.01.2004 12:30

Dlaczego na Białołęce tyle JW?
To banał, bo tu były swego czasu najtańsze grunty i dalej są najtańsze, choć znacznie podrożały
Dlaczego przez tyle czasu nic w porcie się nie działo?
Bo powiat warszawski przez prawie dwa lata od powstania spółki nie dawał pozwolenia na budowę. Co i rusz czepiał się jakiejś drobnostki proceduralnej, maksymalnie wydłużał terminy (np. listy wysyłał ostatniego możliwego ustawowo dnia itp.).
Inną kwestia jest to, że JW nie ma pieniędzy i nie znalazło inwestorów.

REKLAMA

 Wielki

14.01.2004 23:33

nie znalazło i nier znajdzie

 Wielki

14.01.2004 23:35

Nasz Smok ma dużą rodzinę i trochę ziemi jeszcze do sprzedania to się jeszcze po okolicy pokręci

 Wielki

14.01.2004 23:54

Utrzymanie sopółki nie jest kosztowne - rozwiązanie i owszem!
Smoczyński się tym chyba nie przejmuje, ma to w d...
O tym żeby podał się do dymisji to nawet nie myślcie. On ma jeszcze KUPĘ do zrobienia. Tylko dlaczego robi ją u nas.
Ja na niego i jego brak kompetencji nie głosowałem, zrobili to gospodarni gospodarze z Białołęki Wschodniej, a i pozostałej części Białołęki klakierów mu nie brakuje. To dobrze ustawiony amator , ale narazie tylko chyba na takiego nas stać. Mało ludzi dostrzega fakt , że powinno się głosować ( zwłaszcza w wyb. samorządowych) na konkretne osoby a nie ugrupowanie , które daje mu mandat. W ten sposób dużo przegrywamy.
Olo to jakaś wtyka , za dużo wie propagandowiec - chwalipięta!
JW tonie w długach i prowadzonych sprawach sądowych, taka afera dla nich to pikuś. A dla Naszego Smoka suptelne dofinansowanie do nowej kampani .
eeeeeetam!

REKLAMA

# mieszkaniec Białołęki

15.01.2004 10:31

Przeczytałem z uwaga wszystkie Wasze wypowiedzi i dziekuje zanie . Dziekuje , bo utwierdziliście mnie w przekonaniach moich ...
1. Obecna czapa dzielnicy Białołeka to karierowicze , aferzyści i kłamcy... Jedn kupuje tanio działki , uzbraja grumt za Naszą kase i potem odsprzedaje je z dużo wiekszym przebiciem i wiecie co ... pewnie JW Con. kupował od niego je ( chodzi o czywiście o Smoka i jego famile oraz tzw. przyjaciół ) .
2. Niespełnione obietnice wyborcze Gospodarności ... i nic sie nie zapowiada że je spełni.
3. Inwestycje owszem sa ale na "smokolandi" i zachodnich terenach Białołęki (tarchomin , Nowodwory itp.) wschodnia część (oprócz wspomnianej wcześniej "sokolandii) zaniedbana z nieprzejezdnymi drogami -braki chodników-brak bezpieczeństwa itp.
4. PiS ... niby taki czysty i prawy ... ale jak dochodzi do spraw w których strona negatywną są dziłacze Gospodarności ... to dziwnie PiS siedzi cicho .Czyżby nic nie wiedział , co robi "gospodarska czapa" ??
5. przkanany jestem co do jedniego i wszystkich goraco do tego namawiam , wybierajmy ludzi a nie ugrupowania ... to że ktoś dostał mandat u kogoś nieznaczy że jest napewno be lub napewno cacy .

# mieszkaniec Białołęki

15.01.2004 10:43

Precz ze złodziejami i cwaniakami z "prawych , sprawiedliwych , uczciwych , jedynie słusznych i gospodarnych ugrupowań" , które przed wyborami maja twarz anioła , a po wypinaja sie na wszystkich...
Dla władz Białołęki , wazniejsze jest to aby były nowe supermarkiety i kościoły niż to żeby był żłobek (tani , publiczny),większe bezpieczeństwo , dobre ulice (nietylko na zachodzie Białołeki),kino itp .
Dlaczego jeżeli radny (niebedący w tych prawidłowych ugrupowaniach) ma dobry pomysł i go zgłasza lub chce cos wyjaśnić , to jest "ścinany" tylko dlatego że nie jest "swój" ??
To naiwne pytanie , prawda?? Wiem , ale może dozyje takich czasów że cwaniaczki typu Smoku i jego zaucznicy nie bedą mieli racji bytu , ludzie typu PiS nie będą sie bali mówić bez zgody swojego guru , a lewicujący bedą olewać "swoich aferzystów i ich tępić" . Tego sobie i Wam życze .

 Gonzo-reaktywacja

16.01.2004 09:16

oj, co tu się dzieje ;)
chyba trzeba będzie wam coś na ten temat powiedzieć, ale jeszcze nie teraz ...
potrzymam was trochę w niewiedzy, zobaczymy co znajdzie Olo :)
pozdrawiam wszystkich
WASZ UWIELBIANY Gonzo

REKLAMA

# bbb

22.02.2004 12:21

Gonzo nie dotrzymujesz słowa, miały być rewelacje i co ?

# wasz owczarek

22.02.2004 14:43

Jedno jest pewne. Echo o tym nie napisze.

# bezecha

10.03.2004 20:30

No i co ty na to Echo

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe