REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Spółka Port Żerański

# John Lenon

13.01.2004 00:34

Czy ktoś może o tym słyszał ?
Podobno to największy przekręt naszych dwóch lokalnych kaczorków: Smoczyńskiego i Sementkowskiego :)
A swoją drogą to SS mi się bardzo źle kojarzy ... II wojna, prześladowania, getta ...

# olo ratuj

13.01.2004 09:49

Przekręt w sprawie spółki to zrobił dopiero Kaczyński doprowadzając do jej rozwiązania i narażając miasto na gigantyczne odszkodowanie dla JW CONSTRUCTION

 Olena

13.01.2004 15:11

a miało być tak pięknie...

REKLAMA

# Olo

13.01.2004 19:28

Nooooooooo, słyszałem o jakichś 2 mln ....., z czyjej kieszeni jestem ciekawy to pójdzie, czy czasem nie z naszej - podatników ? Podobno taki jest koszt rozwiązania tej spółeczki.
A tak niedawno Smoczyński wkopywał kamień węgielny pod tą inwestycję i takie kocoboły przy tym chrzanił, że słabo mi się teraz robi ... i co z tego wyszło ? WIELKA KLAPA I KOMPROMITACJA ! Dla mnie to ten baranek powinien ustąpić z zajmowanego stanowiska i zapłacić te 2 mln z własnej kieszeni, a nie z budżetu gminy ! W sumie chyba już się nachapał na handelku działeczkami gminnymi :)

# mieszkaniec Białołęki

14.01.2004 09:27

Olo ma racje... a przy wyborach p. Smoczyński obiecywał cuda!!!
Jak sie to rozwinie <dzieki portowi<nasza dzielnica...
I co p.Smoczyński , kto teraz zapłaci ta kase ??
Znowu nie bedzie żłobka(publicznego i taniego),komisariatu na zielonych terenach,przejazdu na Płudach... itp
Nie bedzie bo guru Smoczyński wyda Nasze pieniądze na odszkodowania za nieudaną inwestycje ... Gdzie pańska odpowiedzialność ?? Sam powinien pan to zapłacić i ponieść konsekwencje... co z ta GOSPODARNOŚCIĄ ? To tylko wyborczy slogan,dostać sie do władzy i nachapać sie ... Mało zarobił pan , p. Smoczyński na swoich działeczkach??
Precz ze złodziejami i kombinatorami !!
Co ciekawe teraz to nawet na SLD tego Smoczyński nie zwali , bo oni tu nie mają przy podejmowaniu dec. nic do powiedzienia , tylko co zrobią radni z PiS ?? Podobno są tacy prawi i konsekwentni w swoich działaniach i obietnicach ?

# he he

14.01.2004 09:45

Mieszkańcu Białołęki i inni.
Przecież to Kaczyński rozwiązał spółkę którą Smoczyński chciał dalej mieć. Nie byłoby żadnych odszkodowań gdyby nie choroba ścigania wszelkich afer Kaczyńskiego. Znalał "aferę" w porcie, zlikwidował spółkę,więc musi zapłacić odszkodowanie. To oczywiste. Pytanie brzmi, czy naprawdę jest tak chory, czy z tego odszkodowania weżmie kilka procent.

REKLAMA

# podatnik

14.01.2004 10:34

Zgadzam się z przedmówcą, że ktoś nieżle na tym interesaie zarobi, tylko kto? I dlaczego naszym kosztem? Przecież te pieniądze mogłyby byc dużo lepiej wykorzystane.

# Olo

14.01.2004 10:44

he he, odszkodowań może by i nie było, ale koszty obsługi spółki dalej byłyby, nie tak?
... może dogrzebmy się, kto tam w zarządzie personalnie figuruje i jaką kasę z tego tytułu bierze
a może ktoś wie coś więcej np. o umowie spółki, strukturze kapitałowej itd ... spróbuję pogrzebać w temacie, może coś znajdę

# he he

14.01.2004 10:55

To najpierw pogrzeb, a potem oskarżaj.
Koszty owszem byłyby, ale są to koszty JW Construction, a więc nie podatników, natomiast ewidentnym kosztem podatników będzie wypłata odszkodowania dla JW. A to już zasługa Kaczyńskiego

REKLAMA

# Olo

14.01.2004 11:54

ałoooooooooo, a dlaczego aż tyle mamy tego JW na Białołęce, dlaczego akurat na Białołęce, popatrzcie, a ja sobie grzebię dalej, choć nie za specjalnie mam teraz czas, ale grzebię ... dla ogólnej wiedzy to robię, zobaczymy do jakich wniosków dojdę ... :)
Zakończone inwestycje JW są zlokalizowane w:
Warszawie, Choszczówka (gmina Białołęka), ul. Mehoffera (75 domów),
Warszawie, Dąbrówka Szlachecka (gmina Białołęka) ul. Animuszu (5 budynków-395 mieszkań i 13 domów),
Nowej Iwicznej, k/Piaseczna, ul. Wiosenna (99 domów),
Markach k/Warszawy ul. 11-Listopada (58 domów),
Markach k/Warszawy, ul. Piłsudskiego (57 domów),
Markach k/Warszawy, ul. Kosynierów (6 budynków-596 mieszkań),
Warszawie, ul. Nowodworska (8 budynków-502 mieszkania),
Warszawie, ul. Odkryta (17 budynków-1.724 mieszkania),
Warszawie, ul. Wojskowa (4 budynki-56 mieszkań),
Ząbkach k/Warszawy, ul. Andersena-Powstańców (6 budynków-424 mieszkania),
Ząbkach k/Warszawy, ul. Batorego (2 budynki-52 mieszkania),
Ząbkach k/Warszawy, ul. Drewnicka (3 budynki-220 mieszkań),
Ząbkach k/Warszawy, ul. Szwoleżerów (3 budynki-255 mieszkań),
Warszawie, ul. Ludwinowska (1 budynek-27 mieszkań),
Warszawie-Ursusie, ul. Bodycha (8 budynków-900 mieszkań),
Warszawie, ul. Grochowska (1 budynek-296 mieszkań),
Warszawie, ul. Kowalczyka (1 budynek-652 mieszkania),
Warszawie, ul. Aluzyjna/Trąby (5 budynków-939 mieszkań),
Marki k/Warszawy, ul. Lisi Jar ( 1 budynek-224 mieszkania),
Sochaczewie, ul. Piłsudskiego 16 (1 budynek 182 mieszkania),
Zegrzu k/Warszawy (Hotel 500),
Strykowie k/Łodzi (Hotel 500),
Tarnowie Podgórnym k/Poznania (Hotel 500).
Cieszynie (Hotel 500).
Św. Lipka (Hotel 500).

# Olo

14.01.2004 11:56

Aktualnie JW buduje w:
Warszawie, ul. Łucka,
Warszawie, ul. Aluzyjna/Trąby,
Warszawie, ul. Bukowińska,
Warszawie, ul. Obrońców Tobruku,
Warszawie, ul. Borzymowska,
Warszawie, ul. Majolikowa,
Warszawie, ul. Ostrobramska,
Rembertowie, ul. Paderwskiego.

# Olo

14.01.2004 11:58

A oto co JW pisze o porcie żerańskim :
Przygotowany projekt zabudowy Portu Żerańskiego o wartości ponad 100 mln USD zaspokoi zapotrzebowanie mieszkańców Warszawy na nowoczesny kompleks biznesowo-wypoczynkowy. Na obszarze 17ha znajdą się obiekty o powierzchni ok. 230 tys. m2., a wśród nich m.in. biurowiec, multikino, hala ekspozycyjna, sale konferencyjne i widowiskowo-koncertowe, hotele, sklepy, bary, kawiarnie, baseny pływackie, amfiteatr, port. Nieopodal zlokalizowany kompleks mieszkaniowy "Warszawska Wenecja" wraz z "Portem" dopełnia koncepcję zabudowy i sprawia, że rejon ten stanie się w przyszłości atrakcyjnym miejscem, pracy, rozrywki i wypoczynku.

REKLAMA

# Olo

14.01.2004 12:02

powyższa wizja trochę mnie za serce chwyta, nieźle by to wyglądało cholera, co ... ? To dlaczego u licha przez tyle czasu tam się nic nie działo, KTO MI ODPOWIE ?
... a może tak miało być, może miało być nic nie robione, żeby zapłacić jakieś tam odszkodowanie zgodne z umową spółki ? Może Smoczyński specjalnie taką umowę podpisał ...
... szukam, a wiecie, że jak JA SZUKAM, TO ZNAJDĘ !!!

# Olo

14.01.2004 12:03

A może te nazwiska coś wam mówią ?
Kierownictwo JW stanowią:
Ryszard Matkowski - prezes
Bożena Blejsz - członek zarządu
Barbara Czyż - członek zarządu
Agata Wróbel - członek zarządu
... coś mi mówi nazwisko Czyż ... kurcze, ale nie mogę sobie przypomnieć ...

# he he

14.01.2004 12:30

Dlaczego na Białołęce tyle JW?
To banał, bo tu były swego czasu najtańsze grunty i dalej są najtańsze, choć znacznie podrożały
Dlaczego przez tyle czasu nic w porcie się nie działo?
Bo powiat warszawski przez prawie dwa lata od powstania spółki nie dawał pozwolenia na budowę. Co i rusz czepiał się jakiejś drobnostki proceduralnej, maksymalnie wydłużał terminy (np. listy wysyłał ostatniego możliwego ustawowo dnia itp.).
Inną kwestia jest to, że JW nie ma pieniędzy i nie znalazło inwestorów.

REKLAMA

 Wielki

14.01.2004 23:33

nie znalazło i nier znajdzie

 Wielki

14.01.2004 23:35

Nasz Smok ma dużą rodzinę i trochę ziemi jeszcze do sprzedania to się jeszcze po okolicy pokręci

 Wielki

14.01.2004 23:54

Utrzymanie sopółki nie jest kosztowne - rozwiązanie i owszem!
Smoczyński się tym chyba nie przejmuje, ma to w d...
O tym żeby podał się do dymisji to nawet nie myślcie. On ma jeszcze KUPĘ do zrobienia. Tylko dlaczego robi ją u nas.
Ja na niego i jego brak kompetencji nie głosowałem, zrobili to gospodarni gospodarze z Białołęki Wschodniej, a i pozostałej części Białołęki klakierów mu nie brakuje. To dobrze ustawiony amator , ale narazie tylko chyba na takiego nas stać. Mało ludzi dostrzega fakt , że powinno się głosować ( zwłaszcza w wyb. samorządowych) na konkretne osoby a nie ugrupowanie , które daje mu mandat. W ten sposób dużo przegrywamy.
Olo to jakaś wtyka , za dużo wie propagandowiec - chwalipięta!
JW tonie w długach i prowadzonych sprawach sądowych, taka afera dla nich to pikuś. A dla Naszego Smoka suptelne dofinansowanie do nowej kampani .
eeeeeetam!

REKLAMA

# mieszkaniec Białołęki

15.01.2004 10:31

Przeczytałem z uwaga wszystkie Wasze wypowiedzi i dziekuje zanie . Dziekuje , bo utwierdziliście mnie w przekonaniach moich ...
1. Obecna czapa dzielnicy Białołeka to karierowicze , aferzyści i kłamcy... Jedn kupuje tanio działki , uzbraja grumt za Naszą kase i potem odsprzedaje je z dużo wiekszym przebiciem i wiecie co ... pewnie JW Con. kupował od niego je ( chodzi o czywiście o Smoka i jego famile oraz tzw. przyjaciół ) .
2. Niespełnione obietnice wyborcze Gospodarności ... i nic sie nie zapowiada że je spełni.
3. Inwestycje owszem sa ale na "smokolandi" i zachodnich terenach Białołęki (tarchomin , Nowodwory itp.) wschodnia część (oprócz wspomnianej wcześniej "sokolandii) zaniedbana z nieprzejezdnymi drogami -braki chodników-brak bezpieczeństwa itp.
4. PiS ... niby taki czysty i prawy ... ale jak dochodzi do spraw w których strona negatywną są dziłacze Gospodarności ... to dziwnie PiS siedzi cicho .Czyżby nic nie wiedział , co robi "gospodarska czapa" ??
5. przkanany jestem co do jedniego i wszystkich goraco do tego namawiam , wybierajmy ludzi a nie ugrupowania ... to że ktoś dostał mandat u kogoś nieznaczy że jest napewno be lub napewno cacy .

# mieszkaniec Białołęki

15.01.2004 10:43

Precz ze złodziejami i cwaniakami z "prawych , sprawiedliwych , uczciwych , jedynie słusznych i gospodarnych ugrupowań" , które przed wyborami maja twarz anioła , a po wypinaja sie na wszystkich...
Dla władz Białołęki , wazniejsze jest to aby były nowe supermarkiety i kościoły niż to żeby był żłobek (tani , publiczny),większe bezpieczeństwo , dobre ulice (nietylko na zachodzie Białołeki),kino itp .
Dlaczego jeżeli radny (niebedący w tych prawidłowych ugrupowaniach) ma dobry pomysł i go zgłasza lub chce cos wyjaśnić , to jest "ścinany" tylko dlatego że nie jest "swój" ??
To naiwne pytanie , prawda?? Wiem , ale może dozyje takich czasów że cwaniaczki typu Smoku i jego zaucznicy nie bedą mieli racji bytu , ludzie typu PiS nie będą sie bali mówić bez zgody swojego guru , a lewicujący bedą olewać "swoich aferzystów i ich tępić" . Tego sobie i Wam życze .

 Gonzo-reaktywacja

16.01.2004 09:16

oj, co tu się dzieje ;)
chyba trzeba będzie wam coś na ten temat powiedzieć, ale jeszcze nie teraz ...
potrzymam was trochę w niewiedzy, zobaczymy co znajdzie Olo :)
pozdrawiam wszystkich
WASZ UWIELBIANY Gonzo

REKLAMA

# bbb

22.02.2004 12:21

Gonzo nie dotrzymujesz słowa, miały być rewelacje i co ?

# wasz owczarek

22.02.2004 14:43

Jedno jest pewne. Echo o tym nie napisze.

# bezecha

10.03.2004 20:30

No i co ty na to Echo

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024