REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Powódż.

 dar200

07.03.2004 17:54

Przeczytałem właśnie piątkowe wydanie ŻW i tam napisano obszerny tekst na temat budowy nowego osiedla na ul:Świderskiej.Napisano tam równierz o tym że grozi im oraz nam na Tarchominie powódz bo wał jest nieszczelny.Sam mieszkam tuż przy wale na ul:Nowodworskiej i zaczynam się zastanawiać czy się niewyprowadzić np na Żoliborz lub Ursynów.Szkoda mi Tarchomina ale widzę że coraz więcej ludzi stąd zmyka.
Co mam zrobić ?ZOSTAĆ CZY SIĘ WYPROWADZIĆ.P o m o c y!

# zosia

07.03.2004 19:32

Przez politykę panów S. Białołęka została skazana na zagładę. sprzedaj swoje locum- jeśli ktoś je jeszcze chce kupić. Ja tak zrobiłam i spadam na Sadybę.

# PIOTR

07.03.2004 20:28

Do momentu kiedy to saska kępa i praga nie zostanie zalana śpij spokojnie, tam jest najniżej.
wały rzeczywiście są w tragicznej kondycji, bowiem MOŚ(RZGW) zamiast uszczelniać je po nornicach i kretach, kontynuuje zwałki, które powodują podniesienie się wód, ponieważ pomniejszana jest pojemnośc retencyjna rzeki. Trąbi się o tym, ale UWAGA... to co powiem niektórym wyda sie teorią spiskową dziejów. W momencie kiedy to naprawdę woda zalała by osiedla, gospodarz wody, czyli destruktor i pseudoregulant otrzymałby potworną dotację zewsząd, a są to przeogromne pieniądze, a wiadomo, gdzie dużo kasy tam można więcej spożytkować kosztem kowalskiego(bez aluzji do kowalskich).
losy Zosi są tragiczne, co również przeżywam patrząc na dzieje Białołęki. W ratuszu szlachcie kadzą, szlachta pysznie ładuje w mózgi kowalskim, że jest super we wszystkim i co jest najboleśniejsze, to to ,że większośc ludków w to wierzy, po części dobrze wykształconych, oj chyba urodziłem się o 80 lat późno.

REKLAMA

# Tamaryszek

08.03.2004 09:11

Dziwna sprawa, hmm.Dlaczego napisano akurat o tym osiedlu przy Swiderskiej?przeciez sa inne osiedla położone bliżej wałów i jakos nikt sie nie kwapi o tym pisac?I to jest bardzo zastanawiajace?

# Mateusz

08.03.2004 09:31

Zosiu Ty masz manię prześladwoczą. Moim zdaniem Sadyba została skazana na zagładę. Ogladaj mnie seriali, a będziesz miała inny pogląd na świat. Z całą pewnością opinii na temat świata nie zapewni Ci "Moda na sukces", io"Na dobre i na złe" i inne tego typu straszydła.

# as

08.03.2004 16:04

Białołęki nie zaleje, bo:
1. Jak napisał PIOTR Saska Kępa i Praga są pierwsze w kolejce
2. mamy płaski teren i nawet jeżeli wały "puszczą" to mieszkania są bezpieczne (jeżeli nie jest to niski parter tylko parę metrów nad ziemią)
A poza tym wszędzie jest niebezpiecznie - rury pękają lub metro jeździ pod blokami, albo samoloty latają nad blokami. Gdzie się nie przeprowadzisz, wszędzie ryzykujesz.

REKLAMA

# NN

08.03.2004 18:38

To naprawdę zupełny brak wiedzy czym jest powódź! A na Białołęce nie robi się nic, by wał przeciwpowodziowy nie był pierwszą i ostatnią deską ratunkową. Przecież to paranoja, by stawiać budynki tuż przy wale poniżej poziomu wezbranej przynajmniej dwa razy w roku Wisły.

 Rudolf

09.03.2004 21:20

Ja jakoś od 17 lat mieszkam na Picassa(ostatni blok) i sie tym nie przejmuje. Widocznie juz sie przyzwyczaiłem. A co do stanu wału to od wielu lat ten wał po prostu rozchodzi sie na boki przez co jest coraz niższy.

 dar200

10.03.2004 19:29

Dziekuję wszystkim za rady i odpowiedzi.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe