REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Spalarnia i tak będzie

# Marek

09.06.2005 17:06

Spalarnia powstanie na 100%. Problem polega jedynie na tym, że protesty Cieślaka i spółki doprowadzą do tego, że Unia wycofa się z dofinansowania. Wówczas MPWiK kosztami obciązy swoich klientów, czyli nas wszystkich. Wówczas na pewno wszycy na Cieslaka zagłosują.

# j-23

09.06.2005 18:13

Myślę że rozbudowa jak i budowa spalarni na czajce jest przesądzona.Trzeba natomiast wymusić na "budowniczych"
zaczęcie inwestycji od przykrycia dotychczasowych zbiorników w celu wyeliminowania smrodu. I to jest coś o co powinniśmy walczyć
Będąc przeciwko rozbudowie przychylności innych wa-wiaków nie zdobędziemy.

# Karol

09.06.2005 19:28

ciekawy jestem czy cieslak i pelc nie wystartują w kolejnych wyborach samorzadowych, obrońcy ucisnionych zawsze mają wzięcie

REKLAMA

# mariolka

09.06.2005 20:27

To dobra wiadomość. Widać, że zaczynają brać górę rzeczowe argumenty a nie obliczone na tani poklask polityczne awanturnictwo pod płaszczykiem dbania o interesy ludzi.

# wiesio

09.06.2005 21:28

Gdzie mieszkacie ? Aha , daleko od Czajki - to widać i słychać i czuć. Myslicie, że jak wybudują spalarnie to będzie taniej - trzeba ją za coś utrzymać ? Trzeba będzie ludzi leczyć jak zaczną chorowac na raka ! Do zapłacenia będą odszkodowania za spadek wartości nieruchomości ! Tym Was obciąży MPWiK - a jak ! No i dodatkowo będą tam jeszcze spalać dodatkowe odpady bo MPWiK jest przedsiębiorstwem i musi przynosić zyski - zedrą z Was i tak i siak

# Thao

09.06.2005 22:00

A za kary jakie będzie Wawa płacić też My wszyscy zabulimy. Nie znam się zbytnio na technologiach stosowanych w oczyszczalniach, ale sądze iż teraz nastąpił taki rozwój techniki, że wszystko da się ukryć i uczszczelnić, że wsio będzie ok. Rozumiem obawy okolicznych mieszkańców, ale kupując tam tereny mogli przewidzieć ze z czasem nastąpi rozbudowa. A zresztą do tej pory jakoś nieprzyjemny zapach z Czajki Im, mieszkańcom nie przeszkadzał. Teraz nagle się obudzili, że ich tereny stracą na wartości. To jest polska mentalność. Szukanie dziury w całym.

REKLAMA

# olo

10.06.2005 08:32

Wiesio trochę konsekwencji!!! Jeżeli MPWiK ma za dodatkowe spalanie generować zyski to sam sobie odpowiedziałeś za co będzie się utrzymywać spalarnia. Jakiś taki przewrotny jesteś w swojej argumentacji.
Efektem spalania będzie popiół, który jest NIE SZKODLIWY i można nim handlować np. jako dodatek do materiałów budowlanych.
MPWiK obciąży nas karami jakie będzie musiało płacić za pozostawienie śmierdzącej, gierkowskiej oczyszczalni a nie za spadek wartości nieruchomości, bo takiego SPADKU NIE BĘDZIE. Jeżeli cena ziemi w Choszczówce teraz przy obecnym śmierdziuchu osiąga takie ceny, to przy najnowoczesniejszej oczyszczalni w Europie (jaką będzie Czajka) myślę że mieszkańcy zarobią. Mogę podpisać z kimś umowę, że za 5 lat sprzeda mi działkę za obecną cenę + inflacja. Co nie ma chetnych? Przecież nikt na tym nie straci obłudnicy i manipulatorzy.

# ziomek

10.06.2005 12:31

Kto kazał Cieślakowi kupować nieruchomość na Choszczówce. Jeżeli okazał się takim nieprzewidującym człowiekiem to nie zasługuje na miano przywódcy ekologicznego protestu. Na marginesie chciałbym zadać pytanie kto tak wywindował ceny działek budowlanych na Choszczówce największym syfie Warszawy. Tereny burmistrza Smoczyńskiego (Kobiałka) są o wiele bardziej atrakcyjne a ceny dużo niższe. Polecam.

# lolo

10.06.2005 18:34

Thao chyba spadl z ksiezyca albo jest glupi lub bezszczelny piszac: "nieprzyjemny zapach z Czajki jakos do tej pory Im nie przeszkadzal" (okolicznym mieszkancom). Ty chyba pierwszy raz uszlyszales o Czajce ? Temat smrodu z Czajki chocby na tym forum walkowany jest od wielu lat. Zapraszam w czasie emisji owego SMRODU i potem zapytam o wrazenia. MPWiK oszukuje mieszkancow praktycznie od poczatku istnienia Czajki. Ale ile razy dyletantom mozna to tlumaczyc ? A technika wszelka made in Poland jest taka, ze praktycznie wszystko w domach (i nie tylko ) mamy obce. Stad opowiesci MPWiK sa niewiarygodne ! Nie o rozbudowe tu idzie tylko o pewnosc zachowania nalezytych standardow. To MPWiK odkrylo chyba wczoraj, ze beda kary i teraz graja na antagonizmach, bo nikt nie chce placic wiecej - ja tez.

REKLAMA

# Thao

10.06.2005 22:33

Czajka nie funkcjonuje od wczoraj tylko od 1991 roku, czyli już 14 lat! Wszyscy, którzy decydują się tam zamieszkać( lub już zdecydowali np.10 lat temu) to wiedzą, że w okolicy funkcjonuje oczszczalnia. Kiedyś było tam kilka domków, teraz cała okolica jest zabudowana i wciąż powstają nowe domy. A po zdecydowanej większości domów widać ze nie są starsze niż te 14 lat. Widać także, że większość ludzi podjęłą świadomy wybór lokalizując się w pobliżu oczyszczalni i znam problem zapachu podczas przepompowywania i wiem, ze to nie jest miłe. I rozumiem tych mieszkańców, bo nie każdy chciałby mieć pod swoim domem rozbudowaną oczszczalnie ścieków.
P.S. lolo Ty napewno mieszkasz na Nowodworach, a wnioskuje to po Twoim słownictwie.(wiem że i tak się nie przyznasz) Oczywiście nie obrażając nikogo.

# zdegustowany demagogia

10.06.2005 23:43

Tak i problem polega na tym, ze ludzi sie ma za głupszych niz sa. Takie wrazenia mam po lekturze broszury MPWiK zachwalajacej spalarnie. Rzekomo ma nie byc dioksyn, bo to przeciez scieki komunalne. Tylko ze wlasnie dlatego ma powstac spalarnia, bo te odpady ZE WZGLEDU na zanieczyszczenie odpadami przemyslowymi nie nadaja sie np. do kompostowania. TO sa tez scieki ze szpitali, laboratoriow, i warsztatow.
Rzekomo bardziej toksyczne sa spaliny na Modlinskiej- moze zgoda. Tylko, ze tych ostatnich bedzie jeszcze wiecej jak zaczna kursowac tiry z odpadami z oczyszczalni Poludnie. Na pocieszenie mieszkancy beda sobie mogli ogladac w internecie jaka jest emoisja zanieczyszczen. Oczywiscie spalarnia i tak powstanie- pozostaje tylko pytanie czy za pieniadze z UE, czy np. zostanie sfinansowana z podwyzek za wode. Jesli jednak gra idzie o 600 mln. zł, to moze zamiast pisac dyrdymaly, lepiej mieszkancom zaproponowac jakies inwestycje [nowe złobki, przedszkola, drogi jako odszkodowanie]. KANALIZACJA I tak musi powstac do 2010 r.
Co do cen dzialek BEDE nizsze ze spalarnia niz bez to pewne. Inna rzecz, ze generalnie beda rosły- wystarczy porownac ceny przedmiesc Paryza z cenami w Bialolece.

# observer

11.06.2005 13:17

Przeciwnicy spalarni, ciekaw jestem ilu z was daje sobie w płuco, tzn. jest konsumentami wyrobów przemysłu tytoniowego?

REKLAMA

# lolo

11.06.2005 17:04

Nie masz szczescia Thao w typowaniu mojego osiedla ( na podstawie slownictwa ???), jest znacznie blizej Czajki. Mieszkam w tej okolicy od trzech lat i pytalem dewelopera o Czajke, otrzymalem zapewnienie o braku oddzialywania na otoczenie. Bedac na ogladaniu osiedla i mieszkania 3 krotnie przed zakupem nigdy nie trafilem na smrod. Temat Czajki znam od poczatku, nie dziwie sie entuzjastom budowy- po tamtej stronie Wisly tez mi nie przeszkadzala, bylem goracym jej zwolennikiem. Teraz znajac jej prawdziwe oblicze mam uzasadnione obawy. Obietnice MPWiK sa niewiarygodne, zawsze zwodzili. Oczyszczalnia(-nie) jest pilna potrzeba Warszawy. Pozostaje pytanie o jej ksztalt techniczny. MPWiK przez cala swoja historie nie potrafila zapewnic smacznej, zdrowej wody w naszych domach, dzis czujac kase i presje EU jej szefowie przebieraja nogami. Napewno nie w naszym interesie.

 ragozd

14.06.2005 09:24

#lolo - pytajac sie developera dowiesz sie wszystkiego. Nawet to ze snieg jesr czarny a deszcz pada do gory. Gratuluje naiwnosci :)
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break