REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

SP 355 przy ulicy Ceramicznej

 Rowerzysta

27.05.2014 22:52

W jaki sposób odbywa się rekrutacja do klas starszych w tej szkole?
W lutym br. rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej 314 z ul. Porajów otrzymali do wypełnienia deklaracje dotyczące ewentualnego przeniesienia, od roku szkolnego 2014/2015, swoich dzieci do budowanej Szkoły nr 355 przy ul. Ceramicznej. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy informacji jakie są losy tych deklaracji.
Czy Szkoła 355 będzie uruchomiona i gdzie od nowego roku szkolnego będą uczyć się ich dzieci. Na tablicy punktu rekrutacyjnego, uruchomionego w Szkole 314 nie ma na ten temat żadnej informacji. Są tam tylko listy przyjętych do klas "0" i I.
W dniu wczorajszym osoba zainteresowana przeniesieniem dziecka do Szkoły 355 dowiedziała się w Urzędzie Dzielnicy, że w szkole tej nie będzie klas piątych ponieważ nie ma chętnych dzieci. Co jest nie prawdą bo są chętni tylko brak informacji że należy złożyć podanie o przyjęcie dziecka do Szkoły 355.
Z tego wynika że szkoła 314 i inne placówki nie są zainteresowane odpływem uczniów do nowej szkoły.
Czy zatem Dyrekcja Szkoły 314 (i Dyrekcje innych szkół podstawowych), a także Wydział Oświaty Urzędu Dzielnicy Białołęka są zainteresowani by dzieci nadal chodziły do szkół podstawowych na zmiany gdy obok będzie stała pusta, nowa Szkoła 355.
Jak się to ma do dbanie o dobro dzieci, które tak chętnie deklarują przedstawiciele Oświaty i Urzędnicy?

# tymczas

28.05.2014 09:35

Przyznaję, że jest bałagan. Wynika on zapewne z tego, że urzędnicy i dyrektorzy szkół mają rodziców i dzieci w głębokim poważaniu.
Proszę pamiętać, że od 1 klasy wzwyż istnieje rejonizacja. Oznacza to, że każdy uczeń z rejonu musi zostać do szkoły przyjęty bez względu na to do której klasy uczęszcza. Wystarczy w takim przypadku poinformować dyrektora, że dziecko będzie chodziło do szkoły rejonowej.
Jest tylko jeden problem formalny, a jest nim brak dyrekcji i pedagogów, bo mogą oni być zatrudnieniu na umowy od września.
Dlatego składając podanie o przyjęcie do szkoły jedynie informuje się o takim zamiarze.
Co do innych szkół to widzę, że nie specjalnie rodzice i uczniowie są zainteresowani przenosinami. W sumie im się nie dziwię, bo jednak koledzy, koleżanki i wychowawca znany. Zmiana środowiska wcale nie jest fajna ani dobra. Z drugiej stromy dla osób pracujących jedna czy dwie zmiany nie robią różnicy, bo i tak dziecko siedzi w szkole cały dzień.
Gdyby dyrektorzy wcześniej tworzyli klasy rejonami w taki sposób żeby się dało przenieść całą klasę to wyglądałoby to nieco inaczej.
Cała ta rekrutacja, akcje informacyjne i konsultacje społeczne to porażka wydziału oświaty. No ale nie chodzi o dobro dzieci tylko o przecięcie wstęgi.

# zatroskany rodzic

28.05.2014 11:58

Bałgan i beznadziejna koordynacja procesu rekrutacji ! Potwierdzam, w punkcie rekrutacyjnym w podstawówce 314 nie ma informacji że rekrutacja do klas IV-VI już się rozpoczęła i można składać podania. Wcześniej szkoła zbierała deklaracje przejścia ucznia , ale na tym koniec. Wszystko wygląda tak, jakby szkoła nie miała być oddana 20 czerwca 2014 roku czyli też w drugim terminie zapowiedzianym przez Zastępcę burmistrza. 12 czerwca jest spotkanie w naszym Urzędzie w tej sprawie. Mam nadzieję, że w końcu dowiemy się czegoś więcej.

REKLAMA

# MAMA

28.05.2014 12:07

Z NOWA SZKOŁĄ JEST ,RZECZYWIŚCIE, JAK GDYBY BUDOWANO SZKOŁĘ DLA ZERÓWEK, PRZEDSZKOLI I PIERWSZOKLASISTÓW!
DLACZEGO?
MYŚLELIŚMY Z MĘŻEM, ŻE BĘDZIE JAKAŚ "AGITACJA", FESTYN, ZABAWA ZACHĘCAJĄCA RODZICÓW I DZIECI. BĘDZIE MOŻNA OGLĄDAĆ W INTERNECIE PLANY SZKOŁY, MOŻE WYCIECZKA. ZMYLIŁY NAS ROZDANE KIEDYŚ NA ZEBRANIU DEKLARACJE!
DZIWNE. BUDUJE SIĘ NOWĄ SZKOŁĘ, ŻEBY ODCIĄŻYĆ INNE SZKOŁY, UŁATWIĆ ŻYCIE DZIECIOM, A A A ZAŁADOWANA SZKOŁA NIE JEST ZAINTERESOWANA? URZĘDNICY NIE SĄ ZAINTERESOWANI? RAZEM ONI, ZDAJE SIĘ NIE WSPÓŁDZIAŁAJĄ? O CO CHODZI? CZY TRZEBA AŻ DO BURMISTRZA, DO JAKIEGOŚ RADIA, TELEWIZJI?
PRZECIEŻ W SZKOŁACH MOŻNA BYŁO ROZWIESIĆ PLAKATY. SPRAWA LOKALNA, WIĘC NA DRZWIACH WSZYSTKICH LOKALNYCH SKLEPÓW, MARKETÓW, A NAWET ŚMIETNIKÓW. BYŁY W KOŃCU OSTATNIO WYBORY, W LOKALACH WYBORCZYCH. NIE TRZEBA LUDZI ZMUSZAĆ ALE INFORMOWAĆ-ONI SOBIE WYBIORĄ. WIDAĆ POWYŻSZYM W KOŃCU URZĘDOM PAŃSTWOWYM NIE ZALEŻY. DLACZEGO!!?? KOMU NIE ZALEŻY?
MOZE KTOŚ MĄDRY OŚWIECI NAS RODZICÓW-PODATNIKÓW??
POZDRAWIAM SZCZEGÓLNIE DZIECI RODZICÓW, KTÓRYCH CIESZY CAŁODNIOWY POBYT DZIECI W SZKOLE, BO RODZICE DLA NICH HARUJĄ, NO I NA PODATKI!!!

# tymczas

28.05.2014 12:11

#zatroskany rodzic napisał(a) 28.05.2014 11:58
12 czerwca jest spotkanie w naszym Urzędzie w tej sprawie.
Mogę prosić o link?

# zatroskany rodzic

28.05.2014 12:55

Linku nie mam.
Taka informacja widnieje na drzwiach punktu rekrutacji w Sp314.

REKLAMA

 rodzic 1

28.05.2014 13:11

Wygląda na to, że Dzielnica zbuduje szkołe "widmo" a uczniowie klas II - VI będa chodzić na zmiany (w szkole na Erazama z Zakroczymia na trzy). W ten sposób wykonany będzie plan, statystyki będą ładanie wyglądać, Burmistrza wykaże się przed władzami, a dzieci nadal będą chodzić do przepełnionych szkół. Fakty, zktórymi się zetknąłem świadczą o tym, że taki stan jest w interesie Dyrekcji i pracowników istniejących szkół, którzy nadal będą narzekać na fatalne warunki pracy i domagać sie większych nakladów oraz podwyżek płac. dzieć sa tu najmniej ważne, a rodzice pogadają i przestaną.

# tymczas

28.05.2014 13:27

#zatroskany rodzic napisał(a) 28.05.2014 12:55
Linku nie mam.
Taka informacja widnieje na drzwiach punktu rekrutacji w Sp314.

Dziękuję.
No cóż... Chodzi może o to, żeby nikt nie przyszedł.

# info

28.05.2014 13:36

Spotkanie dla rodziców dzieci, które 1.09.2014 r. rozpoczną naukę lub będą uczęszczały do oddziałów przedszkolnych w SP nr 355 przy ul. Ceramicznej 11 w tej szkole - 12 VI godz. 19:00 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy, ul. Modlińska 197.

REKLAMA

# tymczas

28.05.2014 13:51

#info napisał(a) 28.05.2014 13:36
Spotkanie dla rodziców dzieci, które 1.09.2014 r. rozpoczną naukę lub będą uczęszczały do oddziałów przedszkolnych w SP nr 355 przy ul. Ceramicznej 11 w tej szkole - 12 VI godz. 19:00 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy, ul. Modlińska 197.

Normanie info z pierwszej ręki. ;)

# Rodzic314

29.05.2014 22:01

Dwu zmianowość szkoły wiąże się między innymi z tym że dzieci klas młodszych zajęcia sportowe odbywają na korytarzu. Przebierać się mogą koedukacyjnie w klasie lub w ubikacjach.
Na stołówce ciasno. szatnie malutkie świetlice ciasne.

 tarantula01

29.05.2014 22:22

Podobno dziś wybrano dyrektora szkoły i ogłoszenie jest o tym gdzieś w BIPie.
Tylko nie wiem gdzie.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

29.05.2014 22:22

Podobno dziś wybrano dyrektora szkoły i ogłoszenie jest o tym gdzieś w BIPie.
Tylko nie wiem gdzie.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# Natka

31.05.2014 06:32

A ja słyszalam że już w tamtym tygodniu było wiadomo że nowa Pani Dyrektor jest spoza Warszawy. Ciekawe dlaczego wszystko trzymane jest w tajemnicy.

# rodzic314

03.06.2014 07:30

I nadal nic się nie zmieniło kompletny brak informacji w szkołach o sp355. Chyba wszystkim na nową szkoła jest nie na rękę. Może gazeta Echo poradzi coś w tej sprawie?

REKLAMA

# Winnica

03.06.2014 13:44

Na forum GW pokazało się ogłoszenie znalezione przez internautów. Dyrektorem jest niejaka p. Kozłowska z Józefowa.

# block

03.06.2014 15:55

#Winnica napisał(a) 03.06.2014 13:44
Na forum GW pokazało się ogłoszenie znalezione przez internautów. Dyrektorem jest niejaka p. Kozłowska z Józefowa.

To dobrze czy źle?

# Winnica

04.06.2014 09:39

Na forum jęczą ludzie, że źle. Po owocach ją poznamy.

REKLAMA

# 9.59

04.06.2014 09:59

Po jej owocach ?
Co jest owocem kobiety ?

# Winnica

04.06.2014 10:37

:) dziecko :)

 Rowerzysta

08.06.2014 16:39

I nadal cisza w sprawie rekrutacji do szkoły.
Na tablicy informacyjnej budowy na Ceramicznej nadal data zakończenia prac 30 maja.
A pracownicy budowy na pytanie kiedy zakończy się budowa z uśmiechem odpowiadają że może do września.
Jest to bardzo dziwne ze dach hali sportowej opóźnił cała budowę :)

REKLAMA

 tarantula01

10.06.2014 22:30

http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/DB4EEBF4-F221-433E-8FBB-732FCC0A1995,frameless.htm będą informacje.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

10.06.2014 22:30

http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/DB4EEBF4-F221-433E-8FBB-732FCC0A1995,frameless.htm będą informacje.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# podroznik

12.06.2014 15:12

Panie Wojciechu, W linku, który Pan wskazał, jeszcze nie ma informacji, mimo że na swoim profilu na fecebooku napisał Pan, że spotkanie ma być dziś w urzędzie dzielnicy o 19-tej. To pewne info?

REKLAMA

# z Dąbrówki

13.06.2014 10:47

Było sporo ludzi na spotkaniu.

# Kocianna

13.06.2014 10:54

Ale spotkanie było prowadzone wyjątkowo niekompetentnie i było stratą czasu.

# gość

13.06.2014 12:39

Faktycznie spotkanie było o niczym.
A nie, sorki. Było propagandą sukcesu. Ludzie dali się nabrać, bo klaskali. Uwierzyli?
Pan burmistrz dzielnie walczy o szkoły. He he. Ciekawe czemu te tak opóźniono.

# Kocianna

13.06.2014 13:16

Spotkanie nie było propagandą sukcesu.
Oklaski słyszałam raz: kiedy obiecano, że w najbliższym roku szkolnym lekcje będą na jedną zmianę. Z natychmiastowym zastrzeżeniem - o ile nie zapisze się jeszcze 200 dzieci, co jest możliwe. I że w kolejnych latach zmiany będą dwie.
Spotkanie było wyrazem skrajnej niemocy nie tylko faktycznej, ale nawet piarowej dzielnicy. Rodzice nie przyszli tam słuchać pouczeń, że nie należy przechowywać dzieci na świetlicy i że ich obowiązkiem jest zapewnić dzieciom wyżywienie i podręczniki. Oni tam przyszli dowiedzieć się, czy w szkole będzie świetlica i wyżywienie i kiedy mogą zacząć tych podręczników szukać. Na te pytania sensownej odpowiedzi nie było, bo "prawo oświatowe jest niedoskonałe".
Ale na pytania niezwiązane z prawem oświatowym odpowiedzi nie było tym bardziej, bo temat furtki od Myśliborskiej to pytanie do Wydziału Infrastruktury, a dzików na Ćmielowskiej, zagrażających bezpieczeństwu dzieci idących tą ulicą do nowej szkoły - do Wydziału Ochrony Środowiska.

# podroznik

13.06.2014 14:24

Mimo braku odpowiedzi radnego jednak zaryzykowałem i byłem na spotkaniu. Spotkanie przerosło urzędników - ludzie nie zmieścili się w sali urzędu. Ci co weszli stali stłoczeni w zaduchu. Cud, że nikt nie zasłabł.

# Kocianna

13.06.2014 14:53

Poza tym, jeśli oczekuje się przybycia 300 osób, to zapewnia się mikrofon dla pytań z sali, a nie "bardzo Państwa prosi o ciszę".

# xsinski

13.06.2014 22:35

Spotkanie było żenujące, bo było zbyteczne. Odbyło się po to, żeby powiedzieć, że nic nie wiadomo i że będziemy budować szkoły o przedszkola. Nie macie innego wyjścia, a to że ich jeszcze nie ma to wina PO.
Nie poszedłem tam po to, żeby mnie Pani naczelnik uświadamiała, że dzieciom trzeba się poświęcić i rzucić pracę.
Ja wiem, że w urzędzie się nie pracuje o czym się przekonałem na tym spotkaniu i ma się czas na dzieci.
Główka boli i ręce opadają.

 Rowerzysta

14.06.2014 23:00

Te Panie były kompletnie nie przygotowane. nawet nie wiedziały ile złożono podań do klas 4-6. Raz mówią że budowa zakończy się około 20 lipca, potem że będzie można w sierpniu zwiedzać szkołę w małych grupach 25 osobowych bo na większe przepisy nie pozwolą bo to nadal plac budowy.
I to ich zachowanie podczas spotkania uśmieszki i kiwanie chyba do znajomych było raczej nie na miejscu.

# Gość

15.06.2014 08:29

Tyle głosów niezadowolenia.
A gdzie były te osoby jak były wybory i wybierano PO? Gdzie byli wyborcy jak była okazja odwołać HGW? Większość na Białołęce popiera PO, więc proszę nie narzekać.

# wikar

15.06.2014 13:20

Ne ma to jak PIS tyle czekaliśmy na most i tyle przepłaciliśmy....

# zapytajnik

15.06.2014 19:46

#wikar napisał(a) 15.06.2014 13:20
Ne ma to jak PIS tyle czekaliśmy na most i tyle przepłaciliśmy....

Nie wyspałeś się czy też jest inny powód tak błyskotliwiej wypowiedzi?

# Mama 5cio latka

09.08.2014 10:55

witam wszystkich, moje dziecko idzie do zerówki zatem o podręczniki się nie martwię.... natomiast kwestia świetlicy (jak forma tej świetlicy dla małych dzieci? wspólnie ze starszymi?) żywo mnie interesuje. Tudzież stołówki? Wiecie coś na ten temat?
A czy już wiadomo na pewno, że szkoła zostanie w ogóle otwarta 1 września? Czy można się do niej udać przed datą otwarcia tj. przed 1 września?
dzięki z góry za pomoc

# nono

12.08.2014 21:05

Dzwonic do dzielnicy Białołeka.

# Piotr S

20.08.2014 12:45

Jest już strona WWW szkoły (na razie niewiele na niej)
http://www.sp355.waw.pl

# dziadek

20.08.2014 13:21

Nie od dzisiaj wiadomo, że zorganizowanie przyjęć do szkół, przedszkoli czy żłobków na Białołęce kuleje.
Dziwi tylko to, że przez 20 lat samorządności na tym terenie, nie dorobiliśmy się modelu, systemu pracy urzędników, który pozwoliłby na minimalizację dolegliwości i problemów. Bo, że problemy będą to wiadomo.
Niestety widać brak przewidywania i wyprzedzania problemów, które powtarzają się rok rocznie.
Być może za mało jest w wydziale oświaty sprawnych urzędników organizatorów.
Mówi się o biurokracji najczęściej krytykując ją. Ale każdy kto zna się odrobinę na organizacji i zarządzaniu wie, że biurokracja jest konieczna w każdym procesie zarządzania.
Trzeba tylko mieć wyobraźnię aby tak dopasować siły do potrzeb aby zapewnić właściwe funkcjonowanie systemu oświaty w dzielnicy.
Teraz kiedy można zatrudniać bez przeszkód na umowy o dzieło i zlecenia to aż się prosi aby to robić w takich sytuacjach jak oddawanie szkoły, przedszkola czy żłobka.
Do tego potrzebni są bardzo mobilni i elastyczni naczelnicy wydziałów i członkowie zarządu dzielnicy.
Mamy bardzo zdolną młodzież, wykształconą i szukającą pracy. Trzeba tylko szybko wyłuskiwać młode talenty organizatorskie, merytorycznie przygotowane do prac biurowych, bo głownie praca biurowa jest potrzebna do przyjęcia dziecka do szkoły.
Współczuję rodzicom, którzy muszą się motać pomiędzy szkołami.

 tarantula01

20.08.2014 22:28

A tak przy okazji, to do SP 355 będzie można wejść od strony ul. Botewa: http://www.nasztarchomin.pl/index.php/cud-szkola-podstawowa-nr-355-bedzie-miec-dwie-furtki/
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

20.08.2014 22:28

A tak przy okazji, to do SP 355 będzie można wejść od strony ul. Botewa: http://www.nasztarchomin.pl/index.php/cud-szkola-podstawowa-nr-355-bedzie-miec-dwie-furtki/
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# Joasia27

21.08.2014 23:20

W środę będą informacje o książkach oraz listy klas wywieszone w szkole - dzisiaj się dodzwoniłam do sekretariatu w 314.

# Prorok

25.08.2014 11:14

Ale te listy to na Porajów czy już na Ceramicznej ?

# uwaga będę skarżył

27.08.2014 12:09

daję słowo każdemu kto będzie przechodził pod moim blokiem i będzie rozmawiał będę nasyłał na szkołę non stop straż miejską ze względu na naruszanie porządku
publicznego oj wiem straż miejska będzie miała istne żniwa w wystawianiu mandatów za parkowanie przy szkole w miejscach zakazanych

# BURAKI NA WIEŚ

27.08.2014 12:12

każda wypowiedź na tym forum jest zamieszczana przez buraków którzy ze wsi się wyrwali i wynajmują mieszkania NIENAWIDZĘ SŁOIKÓW

# Człowiek

27.08.2014 15:57

Czyli Ty jesteś Burakiem ....
#BURAKI NA WIEŚ napisał(a) 27.08.2014 12:12
każda wypowiedź na tym forum jest zamieszczana przez buraków.....

# hihihihi

27.08.2014 20:44

odpowiedź na posta uwaga będę skarżył
Szanowny Panie jak nigdy z nikim się nie zgadzam to jednak muszę przyznać Panu rację Straż Miejska będzie miała żniwa każdego dnia szczególnie na ulicy Ceramicznej oraz na chodniku i uliczce od Ch. Botewa (od strony kościoła) drodze która przebiega wokół osiedla strzeżonego oj będą cyrki i wątpię czy szkoła wygra z mieszkańcami tego osiedla którzy non stop będą monitowali u swojej ochrony osiedla i będą wzywali Straż Miejska o każde najmniejsze zakłócenie ciszy niech każdy sobie wyobrazi jak Straż Miejska gania pierwszoklasistę płaczącego bo takie sytuacje będą na bank

# matrix

27.08.2014 21:02

witam wszystkich, przepraszam bo pytanie z" innej bajki"jestem mieszkańcem ul. książkowej 7d, zastanawiam się nad zmianą dostawcy netu i Tv... z UPC na JMDI.
Czy ktoś może ma um. w JDMI i może mi powiedzieć jak sprawdza w praktyce oferta tego operatora... byłbym wdzięczny

# dadada

28.08.2014 13:30

Pierwszoklasista Raczej samodzielnie nie będzie chodzić! To leży w kompetencji rodzica, doprowadzić dziecko do szkoły w bezpieczny sposób.

# mirek32

31.08.2014 15:36

Gdyby to tylko od władz zależało. Zrobiłem małe dochodzenie i wykonawca po prostu dał d.....
Ale cieszmy się faktem nowej szkoły, dyrektorki spoza tego środowiska(zreszrą bardzo sympatycznej)
Damy radę :)

# rodzic355

10.09.2014 17:25

W pobliżu szkoły na ulicy Ceramicznej trzy sklepy sprzedają alkohol. Czy jest to zgodne z prawem?

# rozczarowany

11.09.2014 13:02

beznadziejna obsluga w sekretariacie owej ''nowej szkoly"pani starsza calkiem mila ale mloda pani ,chyba za bardzo wczula sie w role urzedniczki ale w tym nie koniecznie dobrym znaczeniu....a w wielkim skrocie jest niemila,i zarozumiala

# rozczarowany

11.09.2014 13:04

po za tym bycie najmlodszych klas na gorze budynku???czyj to pomysł?/i bieganie do swietlicy...na obiady..itd...kto myslal nad tym pomyslem ?/gratulacje

# miejscowy

12.09.2014 08:48

#rodzic355 napisał(a) 10.09.2014 17:25
W pobliżu szkoły na ulicy Ceramicznej trzy sklepy sprzedają alkohol. Czy jest to zgodne z prawem?

przepisy chyba mówią o 50 m od budynku - więc raczej spełniaja

# mirek32

16.09.2014 21:00

Ludzie, czy wy nie macie nic innego do roboty tylko narzekać???? Wszedzie wszystkim żle - nie podoba sie - to pomoc, a nie krytykowac!!!!

# Mariola

16.09.2014 21:07

Naprawdę, szlag człowieka może trafić. Mam dziecko w klasie drugiej i słyszę często "zatroskane" mamusie: że dzieci muszą schodzić z 2 p. na parter, że domofon nie działa, że brak wycieraczki, że pani w sekretariacie się nie uśmiecha, że jest nie miła.
.....A większość tutaj jak sie zachowuje - tylko jad, jad, jad.
Panie Mirku - w pełni się z Panem zgadzam.
Zamiast pomagać, wspierać to tylko niezadowolenie. To bardzo przykre, że człowiek tak może drugiemu.
Są prawa ale i obowiązki. Nie zapominajmy o tym, nie oceniajmy - jak nie chcemy aby nas oceniali. Doceńmy ciężką pracę tych ludzi.
To jest nowa szkoła, dajmy wszystkim czas na to, aby funkcjonowała tak, jak należy - ale wspierajmy, a nie krytykujmy. Nie szukajmy dziury tam - gdzie jej nie ma!

# Boa

16.09.2014 21:35

Typowa kampania wyborcza. Kilka osób związanych z "lokalnymi, apolitycznymi ugrupowaniami" stara się na potrzeby wyborów tworzyć sztuczne problemy.

# Adamek

17.09.2014 11:43

Nie dziwię się, że ktoś zgłosił nieprawidłowości w szkole dotyczące oddziału przedszkolnego do kuratorium i pani dyrektor musiała się gęsto tłumaczyć. Szkoda tylko, że tłumaczyła się ona, a nie osoby, które za stan rzeczy faktycznie odpowiadają. Władze gminy oszukały rodziców zerówkowiczów, mam nadzieję że szybko błędy naprawią, ale niesmak i tak pozostanie.....

 rowerzysta

23.09.2014 08:31

Dla czego w SP355 w tym roku nie będzie dziennika elektronicznego?
Na spotkaniu informacyjnym była informacja, że jeśli rodzice będą chcieli to taki dziennik będzie.
Dziś sekretariat szkoły informuje, że na ten rok szkolny dziennik taki nie jest przewidziany, nie ma na to czasu ani pieniędzy.
W sierpniu na zwiedzaniu szkoły przy Panu Burmistrzu dokładnie słyszałem, że na wszystko są pieniądze. Więc, z czym jest problem?

# Edyta

23.09.2014 09:29

Problem jest w tym, że Pan Burmistrz - jak typowy polityk - mówi co innego, a robi co innego.
Na doposażenie sal oddziału przedszkolnego też podobno są środki, tylko efekt jest taki, że dzieci i tak ciągle siedzą na gołej, zimnej posadzce, bo zakup dywanu lub wykładziny dywanowej przerasta możliwości szkoły.

# Guest

24.09.2014 08:25

Dlaczego przerasta mozliwości szkoły....
Na spotkaniu na sali gimnastycznej było wyjaśniane dlaczego nie ma jeszcze wypodażenia ...
Czyżby Pani Dyrektor mówiła nieprawdę ?

# AnnaKa

08.10.2014 07:45

Czy coś już wiadomo w sprawie elektronicznego dziennika? Czy Pani dyrektor nadal blokuje cyfrowy świat szkoły?

# brawo

13.10.2014 17:04

Dziś. Pierwszy długi weekend w szkole 355. Dzieci nie mają lekcji. Nauczyciele wyjeżdżają się bawią, dzieci lekcje opuszczają. Brawo dla Pani Dyrektor, w piątek zabrania pani wyjścia na wycieczkę klasie 5 a sama zabiera kadrę na wyjazd. Brawo.

# Adamek

13.10.2014 18:07

Dyrektor ma chyba 8 dni wolnych w roku, którymi może dowolnie dysponować. Pani Dyrektor zrobiła sobie i nauczycielom długi weekend i ma do tego pełne prawo. Świetlica działa, więc dzieci mają zapewnioną opiekę.
Żeby klasa wyszła na wycieczkę muszą jej towarzyszyć dwaj nauczyciele, widocznie nie było drugiej wolnej osoby.

 rowerzysta

14.10.2014 16:29

Zgadza się ma do dyspozycji kilka dni którymi może dowolnie dysponować.
O tych wolnych dniach kiedy będą, Dyrekcja szkoły powinna powiadomić na początku roku szkolnego. Mamy już październik, wiec już wolnych dni już chyba nie będzie :).
Co do wycieczek to do jako opiekun może jechać rodzic. Przy kilku dniowej wycieczce wychodzi to taniej dla szkoły bo nie ponosi kosztów związanych z wyjazdem 2 nauczycieli.
Co do dziennika elektronicznego dziwie się że tak nowoczesna szkoła go jeszcze nie ma.

# mathriders

20.10.2014 21:56

Nie wiem czy to właściwe miejsce, ale chciałabym poinformować rodziców, iż dyrekcja wyraziła zgodę na przeprowadzanie dodatkowych zajęć matematycznych MathRiders na terenie szkoły. Podczas najbliższych dni otwartych 21 i 22 października zbierać będziemy zapisy osób chętnych na zajęcia na terenie szkoły. Proszę o przekazanie tej wiadomości innym rodzicom.
Więcej info na bialoleka@mathriders.com
F/mathridersbialoleka

# jaką szkołę wybrać ?

16.02.2015 16:28

Witam. Czy moglibyście przedstawić swoje opinie , spostrzeżenia i uwagi jako rodzice dzieci uczęszczających do szkoły 355 na ul. Ceramicznej. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

# BUrak ze wsi

13.03.2015 19:30

a to sie mundrol warsiawiak odedzwał,

# Rada

24.03.2015 22:23

Omijaj tę szkołę szerokim

# SP355

03.12.2015 20:37

Może warto odświeżyć temat SP355 i Pani dyrektor. Podobno przeprowadzone w szkole kontrole wykazały rażące nieprawidłowości!!!
PiP - pracownicy niewłaściwie zatrudnieni
Gmina - niegospodarność
Kuratorium - nieprawidłowości w dokumentacji
Nawet weekendowe porządki dzień przed dniem Wszystkich Świętych nie pomogły.
A to dopiero początki !!!

# nick1234

06.09.2016 13:52

Sp 355
Brak słów.
Nauczyciele z poziomem wiedzy godnym pożałowania.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Wstąp do księgarni

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA