REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

SOLARIUM

# letniczka

07.05.2006 00:22

chciałbym pójść do solarium, ale niewiem gdzie?
które łóżko wybrać?
ze słyszenia wiem, że przy DH Tarchominn są niezłe?
a może te fikuśne (lecz strasznie drogo i podobno nieopala) przy kawiarence internetowej na książkowej?
pomocy....

# andrzej

07.05.2006 22:54

proponuję zerknąć do góry - najlepsze solarium jakie stworzyła natura. Trzeba tylko trochę odsłonić swoje ciałko.

# tola

12.05.2006 12:27

tylko nie idź do tego przy kafejce - ta debilka która tam siedzi wsadziła mnie na pierwszy raz na 8 minut. I oczywiście się spaliłam i mnie wszystko boli. Na dodatek chyba mają stare lampy, bo się w paski opaliłam - nogi po zewnętrznej stronie sa białe, a brzuch spalony. nie polecam!
A przy okazji jak znajdziesz jakieś godne polecenia solarium to napisz - muszę gdzieś te paski "doopalać"

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

12.05.2006 14:10

8 minut powiadasz ....
'' Miał już dziesięć lat, kiedy pewnego razu ośmioletnia wówczas siostra jego, Rozalia, strasznie zaniemogła, Jak się położyła z wieczora, to się jej na drugi dzień dobudzić było trudno. Ciało miała gorące, oczy błędne i gadała od rzeczy.
Matka z początku myślała, że dziewczyna przyczaja się; dała jej więc parę szturchańców. Ale gdy to nie pomogło, wytarła ją gorącym octem, a na drugi dzień napoiła wódką z piołunem. Wszystko na nic, a nawet gorzej, bo po wódce wystąpiły na dziewuchę sine plamy. Wtedy wdowa przetrząsnąwszy szmaty, jakie tylko były w skrzyni i w komorze, wybrała sześć groszy i wezwała na ratunek Grzegorzową, wielką znachorkę.
Mądra baba obejrzała chorą uważnie, opluła koło niej podłogę jak należy, posmarowała ją nawet sadłem, ale - i to nie pomogło.
Wtedy rzekła do matki:
- Napalcie, kumo, w piecu do chleba. Trza dziewczynie zadać na dobre poty, to ją odejdzie.
Wdowa napaliła w piecu jak się patrzy i wygarnęła węgle czekając dalszych rozkazów.
- No, teraz - rzekła znachorka - położyć dziewuchę na sosnowej desce i wsadzić ją w piec na trzy zdrowaśki. Ozdrowieje wnet, jakby kto .ręką odjął!
Istotnie, położono Rozalię na sosnowej desce (Antek patrzył na to z rogu izby) i wsadzona ją, nogami naprzód, do pieca.
Dziewczyna, gdy ją gorąco owiało, ocknęła się.
- Matulu, co wy ze mną robicie? - zawołała.
- Cicho, głupia, to ci przecie wyjdzie na zdrowie.
Już ją wsunęły baby do połowy; dziewczyna poczęła się rzucać jak ryba w sieci. Uderzyła znachorkę, schwyciła matkę obu rękami za szyję i wniebogłosy krzyczała:
- A dyć wy mnie spalicie, matulu!...
Już ją całkiem wsunięto, piec założono deską i baby poczęły odmawiać trzy zdrowaśki...
- Zdrowaś, Panno Mario; łaski pełna...
- Matulu! matulu moja!... - jęczała nieszczęśliwa dziewczyna. - O, matulu!...
- Pan z tobą, błogosławionaś ty między niewiastami...
Teraz Antek podbiegł do pieca i schwycił matkę za spódnicę.
- Matulu! - zawołał z płaczem - a dyć ją tam na śmierć zaboli!...
Ale tyle tylko zyskał, że dostał w łeb, ażeby nie przeszkadzał odmawiać zdrowasiek. Jakoś i chora przestała bić w deskę, rzucać się i krzyczeć. Trzy zdrowaśki odmówiono, deskę odstawiono.
W głębi pieca leżał trup ze skórą czerwoną, gdzieniegdzie oblazłą.
- Jezu! - krzyknęła matka ujrzawszy dziewczynę niepodobną do ludzi '' *
Widziiisz, Lala jakie mialas szczescie !
W procesie dydaktycznym wykorzystono fragment noweli Boleslawa Prusa pod tytulem "Antek"

# letniczka

13.05.2006 14:21

chyba Masz rację, wczorej byłam na łużku przy kafejce internetowej, na jakimś wielkim wynalazku i tak sobie.
Jednaj łużka z olejkami są super, człowiek się nie spieka jest ciałko ładnie opalone.

# opalona

15.05.2006 18:56

Nie polecam solarium przy ćmielowskiej (tego bliżej myśliborskiej) bo można się tam przypiec.Panienki oszczędzaja na dodatkowych osłonach z pleksi - moze po to żeby bylo szybciej i mocniej?

REKLAMA

# letniczka

19.05.2006 00:03

A co myslicie o lużkach stojących?

 Matka_Sławka_z_Gdańska

22.05.2006 15:52

Na, na, na-na, na-na...
'' Mówią płonie stodoła płonie aż strach
Trzeszczy wszystko dokoła ściany i dach gorąco, że hej
Pobiegnij tam ze mną szkoda czasu , bo
stodoła płonie a w niej ludzie jacyś są,
Sołtys chyba już zwołał prawie pół wsi, pomagaj i ty.
Płonie stodoła, alarm trwa, jesteśmy na dnie.
Dlaczego właśnie ja miałbym brać w dudy miech?
Chwytam wiadro więc w dłonie biegnę co tchu i widzę tam co :
Płoną oczy i skronie, bawi się tłum, par chyba ze sto,
To sołtys swoją córkę za mąż dzisiaj dał
Do żonki pali się pan młody - chłop na schwał.
Zbrakło miejsca w mieszkaniu, ojciec i teść ugościć chciał wieś -
W swojej stodole zrobił bal, tańczyłem i ja....
Tak mogą płonąć stodoły każdego dnia...
Mówią płonie stodoła płonie aż strach
Trzeszczy wszystko dokoła ściany i dach gorąco, że hej
To sołtys swoją córkę za mąż dzisiaj dał
Do żonki pali się pan młody - chłop na schwał.
Zbrakło miejsca w mieszkaniu, ojciec i teść ugościć chciał wieś -
W swojej stodole zrobił bal, tańczyłem i ja....
Tak mogą płonąć stodoły każdego dnia... ''
...spiewal Czeslaw.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

13.09.2006 20:02

... widzisz Marian, jak to jest ?

REKLAMA

# kamillo

08.07.2021 09:57

Masz własny salon solarium i potrzebujesz namiar na dobrego dostawcy lamp do solarium? Wysokiej jakości lampy, o różnym natężeniu promieni UV dla trwałego i bezpiecznego opalanie, oferowane przez https://lampymagnum.pl to gwarancja długiego użytkowania oraz zadowolenia klientów z jakości opalenizny.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break