REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Rdzenni Warszawiacy nie lubią przyjezdnych !

# Student UW

03.02.2005 16:03

A widzicie moje badania są prawdziwe .Potwierdza to OBOP.Przyjezdni nikt was nie lubi .Oto co dziś napisali w Gazecie Stołecznej !
Warszawiaków najbardziej denerwują przyjezdni
Brudna, chaotyczna, ale kochana, najnowocześniejsza w Polsce - tak o stolicy mówią przebadani przez TNS OBOP warszawiacy. - A co was tu najbardziej denerwuje? - spytano. - Przyjezdni. Bo zostają u nas na stałe
Warszawę szarpie antagonizm rdzenni-przyjezdni. - Zabierają nam miejsca pracy. Jeżeli przyjeżdżają ludzie, no, powiedzmy, z Krakowa i będą mieli dwoje, może troje dzieci, a w tym samym czasie ja również mam dwoje czy troje dzieci, to stanie się kiedyś tak, że moje dziecko nie będzie miało miejsca na studiach - opowiadają o swoich lękach rdzenni warszawiacy. Nie lubią przyjezdnych, odmawiają uznania ich za warszawiaków. Podkreślają, że w miasto trzeba wrosnąć.
Przyjezdni wcale nie chcą pretendować do miana warszawiaka. - Dla nich korzenie wyznaczają tożsamość. Nie zmienia to jednak faktu, że czują się mieszkańcami tego miasta i nie chcą być traktowani gorzej. Mają również świadomość, że współtworzą charakter stolicy - pisze w raporcie TNS OPBOP.
Badacze tego ośrodka w ramach zakończonego właśnie projektu badawczego "Co dalej z Warszawą?" przeprowadzili wywiady z czterema grupami warszawiaków:
* rdzennymi [fragmenty drukujemy poniżej - red.] - czyli urodzonymi w Warszawie;
* przyjezdnymi - przyjechali do stolicy jako dorośli;
* warszawką - bacznymi obserwatorami życia miasta;
* profesjonalistami - młodymi, nastawionymi na sukces.
Gdy TNS OBOP zapytał, co najbardziej przeszkadza rdzennym w przyjezdnych, usłyszał: "Że zostają tu na stałe. Że są tu tylko dla pieniędzy i jak dostaną lepszą ofertę, to uciekną, że nigdy się nie zasymilują". - To klasyczna postawa obronna. Rdzenni wyrażają w niej obawę o swoje miejsca pracy i tożsamość miasta - tłumaczą badacze.
Antagonizm wycisza się, gdy rdzenni i przyjezdni spotykają na swojej drodze mieszkańca innego miasta. Wtedy i jedni, i drudzy demonstrują dumę z tego, że mieszkają w stolicy. - Warszawa to najnowocześniejsze miasto w Polsce. Tu są największe możliwości - mówią zgodnie.

# gosc

04.02.2005 00:43

Ty masz chyba niezłe kompleksy, student.
Może idź już na rekonesans do pośredniaka?

# przyjezdny

04.02.2005 08:03

Te badania świadczą tylko i wyłącznie o poziomie warszawiaków.

REKLAMA

# malkontent

04.02.2005 08:19

przyjezdny ty chamie bez szkoły, schowaj buty z korytarza to pogadamy

# przyjezdny

04.02.2005 10:28

... właśnie o takim poziomie mówiłem ...

# clcx

04.02.2005 12:54

Nie zapominajcie o kupnie seicento na raty, instalacji warszawskich rejestracji i "wożenia" sie po swoich wsiach ;) Pozdrawiam

REKLAMA

# malkontent

04.02.2005 15:27

nie zapominamy, są jeszcze rzecz jasna inne aspekty bycia wiejskim mieszkańcem nowodworów, lanosy i matizy na raty, parkowanie na topolowej, buty na korytarzu, pęd do kariery za małe pieniądze itd, ale przecież niedawno o tym już było, no nie?

# Mieszkaniec

04.02.2005 15:55

Czy znawcy rynku rodzimej produkcji samochodowej mówią z pozycji sfrustrowanych użytkowników MZA, czy z poziomu królewiczów, posiadaczy pięknych aut, zakupionych za "gotówkie" wyprowadzaną przez tatusia z jakiegoś urzędu ?
Jeśli jest "full wypas bryka", to może być tylko drugi wariant, bo królewicze z taką umysłowością rzadko samodzielnie trafiają w rejony wyższych płac.

# tomaszkiewicz

04.02.2005 17:51

ubierz jeszcze krawat na dres i............. nie zapomnij o identyfikaterze

REKLAMA

# Yogi

04.02.2005 19:38

Juz na sam wiecznie odgrzewany temat mozna sie zzygac, co dopiero po przeczytaniu niektórych postow. Nauczcie sie ludzie zyc razem lub obok siebie bez poczucia wyzszosci lub kompleksow a przede wszystkim bez wrogosci do wszystkiego co inne. Prosta dewiza na codzien: zyj i pozwol zyc innym.

# przyjezdny

04.02.2005 19:47

Ja do malkontenta i studenta. Leczcie się. Co do chamstwa to każdy kto poczyta troszkę to sam się przekona kto ma więcej z chama, ale to nie mi oceniać. Wykształcenie? Chyba akurat z twojej piany z pyska wynika że masz pewnie raptem podstawowe więc usiądź i zamilcz. I nie ty mi tu będziesz decydował gdzie mam mieszkać, czym jeździć i za ile pracować.
A tak na marginesie, chociaż dla mnie to bez różnicy skąd kto pochodzi, bo ważniejsze kto co sobą reprezentuje, ale czekam na publikację Gazety dalszej części ankiety. Tam będzie opinia przyjezdnych i mieszkańców całej Polski o warszawiakach. Wtedy takim malkontentom polecam lekturę.

# Student UW

04.02.2005 20:46

O odezwal sie jakis przyjezdny. Raptem sprzedalem pole i stodole ,a juz tak sie mądrzy. Skad taki przyjezdny ma wiedze ? Pewnie czyta Fakt za 1 zl !
Na czesc przyjezdnych ulozylem wierszyk !
Sprzedalem pole ,stodołe sprzedałem.
Na nowego Lanosa pieniazki zebrałem.
Mieszkanie w Warszawie tanio wynajmuje.
I rdzennym mieszkancom opinie wciaz psuje.
Historii Warszawy nawet nie pojmuje.
A buty przed wejsciem ciagle chomikuje.

REKLAMA

# przyjezdny

04.02.2005 21:06

Aby patrzeć jak jeszcze malkontent zaraz intelektem błyśnie...

# gosc

04.02.2005 22:55

Intryguje mnie trochę skąd wy wzieliście te buty na korytarzu?
Oglądacie jakieś kroniki filmowe, czy co?

# aa

04.02.2005 23:05

Ależ wy wszyscy jesteście zakompleksieni na punktcie Stolicy.
Dajcie sobie ludzie siana

REKLAMA

# clcx

04.02.2005 23:35

aa - musiał byś tam trochę ze swojej obory użyczyć tego siana ;) Pozdrawiam

# aa

05.02.2005 01:28

clcx- gdybym był ze wsi to bym Ci dał cały stóg

# Webster

05.02.2005 13:07

aa: ale nie dasz bo obórkie sprzedałeś, "kłonia tyż", i teraz seicento na warszawskiej blasze śmiga po Króżewnikach z Tobą za "fajerom"...

REKLAMA

# Tomaszkiewicz

05.02.2005 18:52

czy my6ślisz że jazda na warszawskich blachachto taka radocha. Ja osobiście4 się tego wstydzę

# clcx

05.02.2005 21:57

Tomaszkiewicz - wstydzisz się tego gdyż jesteś burakiem. Czemu nie zainstalujesz swoich prawdziwych rejestracji z Suwałk? ps. montujesz je na zadzie czy łbie swojego "kŁonia" i gdzie go tankujesz bo nie znam żadnych sianodajni ;) Pozdrawiam

# tomaszkiewicz

08.02.2005 18:48

głupia sprawa , ale nie jestem burakiem, tylko wstyd mi za takich warszawiaków, którzy mają kompleks własnej osobowości. zastanawiam sie czemu w Krakowie czy Wrocławiu nikt nikomu nie wypomina ze nie pochodzi z tych miast?

# aa

08.02.2005 21:58

webster: obórki nie miałem i nie mam, seicento już od dawna nie jeżdżę.
Ciekaw jestem jak długo jeszcze będziecie na tym forum udawadniać sobie wyższość Króżewników nad Warszawą i odwrotnie???

# tomaszkiewicz

09.02.2005 14:40

czasami poskubię sobie słomkę z twoich bucików

# qqqqqqq

10.02.2005 19:44

Kurwa
Cipa
Huj
Pizda
Pedał
mszg

# clcx

11.02.2005 02:49

qqqqqqq - co do tych pedałów to nie przeginaj :) Zrób lepiej dodatkowa listę zboczeńców jak chcesz ich wymieniać. Pozdro
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024