REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# miezkaniec i podatnik

10.02.2012 10:29

Białołęcki Ośrodek Kultury - to twór powołany aby umilać życie tylko i wyłącznie tym którzy są przy władzy a więc radnym, urzędnikom Ratusza oraz ich rodzinom znajomym pociotkom Normalny człowiek, mieszkaniec Białołęki nie dostanie się na dobrą bezpłatną imprezę. Obowiązują wejściówki - tylko ich nigdy nie ma. Byłem dwa razy "po to toto - w pierwszym dniu ich wydawania zaraz po otwarciu. Odpowiedz brzmiała już nie ma. Twór tj BOK - omijam na kilometr.

# mana

10.02.2012 11:21

Zgadzam się z "mieszkaniec i podatnik". Twór jak najbardziej dziwaczny. Tez usłyszałam- brak wejściówek. Przy mnie weszła gromada "znajomych królika" Żenada.I to wszystko za naszą kasę. Rozpędzić na trzy wiatry.

# antyurzędnik

10.02.2012 12:06

Również spotkałem się z sytuacją braku wejściówek. Od czasu objęcia przez nową dyrektorkę steru BOK-u oferta jest także zdecydowanie mniej ciekawsza, a budżet chyba się nie zmniejszył?

REKLAMA

# yan

10.02.2012 12:14

dobrze, że w końcu ktoś się za to wziął, a to o czym ukradkiem mówią wszyscy wreszcie wyjdzie na światło dzienne. nie mogę się doczekać wyników kontroli.

# senior

10.02.2012 12:29

jako mieszkaniec Białołęki nigdy nie korzystałem z BOK-u, gdyż odstraszał mnie fakt, że bilety na amatorskie przedstawienia teatralne kosztują zdecydowanie za dużo; cieszy mnie jednak, że również OPS Białołęka zastanie wzięty pod lupę - przyjrzyjcie się zwłaszcza działalności profilaktycznej oraz temu całemu Centrum Aktywności Seniora - oferta tragiczna!!! - filmy mogę sobie w domu pooglądać, a skarpetek już dziergać nie muszę - CAS nie ma żadnej ciekawej propozycji dla seniorów z naszej dzielnicy!!!

# bywalec

10.02.2012 12:43

Seniorze
Akurat na amatorskie teatry (13, Mamro, i inne) zawsze były bezpłatne wejściówki, a trzeba zaznaczyć, że te teatry wiele razy dawały lepsze spektakle niż teatry zawodowe. Pomysłowość młodych ludzi jest godna podziwu.

REKLAMA

# Rozczarowny rodzic

10.02.2012 12:51

To prawda, radny Marcina Korowaj mówił o wielu "znakach zapytania w tej instytucji", wspierana przez niego młodzieżowa inicjatywa Reggae Fest - festiwal charytatywny na Białołęce zorganizowany przez naszą młodzież, został przez Panią Barańską wysadzona w powietrze!!! Echo o tym pisało, a pod inicjatywą podpisało się 400 mieszkańców!!! BOK jest dla mieszkańców, a nie mieszkańcy dla BOK!!! Bardzo dobrze, że radni zrobią tam porządki!!!

# Mieszkanka

10.02.2012 12:53

Osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń do działalności Białołęckiego Ośrodka Kultury. Koncerty są niesamowite, przedstawienia teatralne za darmo - jak na ośrodek dzielnicowy wielki ukłon w stronę pani dyrektor.
Odnośnie artykułu - dziennikarz powinien być bezstronny! Radzę się nad tym zastanowić przy tworzeniu kolejnych tekstów albo zmienić zawód!

# Fona

10.02.2012 12:56

Potwierdzam Marcin Korowaj na swojej stronie radnego pisał (i aktualnie również pisze) wielokrotnie o ścianie z która ma odczynienia w BOK, teraz nawet musi iść do iść do burmistrza, by rozmawiać o tym Reggae. Notabene świetny pomysł, sam bym się na coś takiego wybrał!!!

REKLAMA

# Gabriela

10.02.2012 13:00

Osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń do działalności Białołęckiego Ośrodka Kultury. Koncerty są niesamowite, przedstawienia teatralne za darmo - jak na ośrodek dzielnicowy wielki ukłon w stronę pani dyrektor.
Odnośnie artykułu - dziennikarz powinien być bezstronny! Radzę się nad tym zastanowić przy tworzeniu kolejnych tekstów albo zmienić zawód!

# Długi

10.02.2012 13:07

Moi koledzy przy współpracy z jednym z radnych organizują wspomniany festiwal Reggae Fest, z tego co mówili Pani Dyrektor Barańska nie wspierała ich w żaden sposób, a spotkania, które z nią mieli w towarzystwie radnego Marcina Korowaja było uprzejmie, ale jak radnego zabrakło, na kolejnym spotkaniu, to było bardzo dla nich nie miła. Radny Marcin Korowaj jak się o tym dowiedział, to się ... i powiedział, że zrobi tam porządki i dobrze, bo to co się tam dzieje, to jakaś kpina.

# były pracownik BOKu

10.02.2012 13:31

do SENIOR- amatorskie przedstawienia teatralne ZAWSZE były darmowe. Tak, wiec nie pisz głupot.
Co do trudności z dostaniem się na niektóre imprezy, rzeczywiście to prawda. Spora grupa wejściówek jest rozdawana radnym, którzy i tak nie przychodzą. Dodatkowo mówi się ludziom, że nie ma miejsc, a prawda jest taka, że miejsca są zawsze.
Bardzo dobrze, że ośrodek zostanie prześwietlony, tylko czy ktoś się spodziewa zmian?? Jakim Pani Barańska będzie dyrektorem był wiadomo od początku. Trzeba było wybrać najlepszego kandydata, a nie teraz robić szopkę typu "kontrolujemy".

REKLAMA

# Aneta

10.02.2012 13:32

Ja mam zastrzeżenia do sekretariatu. Po pierwsze dodzwonienie się do BOK to pierwszy problem. Potrafią nie odbierać przez godzine. Drugi problem to dogadanie sie. Mam wrazenie ,że telefon odbiera zupełnie przypadkowa osoba, która sie akurat nawinie, ale niestety niewiele potrafi pomóc

# Soku

10.02.2012 13:42

Byłem w tzw. "sztabie roboczym", który zorganizował radny Korowaj w Ratuszu w sprawie tego festiwalu, bardzo fajne spotkanie, dużo rzeczy pchnęliśmy do przodu, coś zaczęło się dziać, mieliśmy pełne wsparcie naszego projektu, problemy się zaczęły gdy trafiliśmy do BOK! :(

# mieszkaniec i podatnik

10.02.2012 14:10

Gsbriela i mieszkanka to pewnie pracownik BOK - tak się zapędził , że dwa razy dał tan sam tekst - podpisując się różnie a więc coś nie tak jest z tym BOK-iem chyba oni są bokiem do mieszkańców Białołęki.

REKLAMA

# rozczarowany

10.02.2012 14:19

NIECAŁY ROK, A WIDAĆ JAK BRAKUJE TOMKA SŁUŻEWSKIEGO! To był facet z wizją i klasą. Podejście Pani Barańskiej do kultury wyraża się w pierwszej decyzji po objęciu stanowiska: zakup nowych mebli do gabinetu (antyki - sic!) :)

# bardziej rozczarowany

10.02.2012 14:25

Bartek Wołek chyba przesadził w swoim komentarzu. Białołęka nie musi utrzymywać orkiestry. Podobne dzielnicowe twory istnieją np. na Mokotowie i nie pochłaniają takich środków i nie są jedyną i główną ofertą dzielnicowych domów kultury. Dzielnicowy Ośrodek Kultury to przede wszystkim edukacja kulturalna, żyjemy w Warszawie, a do Operetki czy Filharmonii mamy 6 przystanków a nie 300 km. Niech Pani Barańska robi sobie lokalną filharmonię na wsi pod Olsztynem przy rocznym budżecie ośrodka kultury 250 000 zł. Wtedy to będzie wyczyn, a nie za 3 mln! Pół roku na stanowisku Dyrektora pokazało, z e Barańska właśnie ze wzgledu na swoją wizję i brak umiejętności koncyliacyjnych nie będzie nigdy dobrym dyrektorem. Chyba, że jest bardziej koniunkturalna niż wszyscy myślimy. Oby kontrola nie skończyła się wyłącznie zgodę na organizację festiwalu reagge. Bo nie o jeden festiwal chodzi...

# Bartek Wołek

10.02.2012 14:44

#bardziej rozczarowany napisał(a) 10.02.2012 14:25
Bartek Wołek chyba przesadził w swoim komentarzu. Białołęka nie musi utrzymywać orkiestry. Podobne dzielnicowe twory istnieją np. na Mokotowie i nie pochłaniają takich środków i nie są jedyną i główną ofertą dzielnicowych domów kultury. Dzielnicowy Ośrodek Kultury to przede wszystkim edukacja kulturalna, żyjemy w Warszawie, a do Operetki czy Filharmonii mamy 6 przystanków a nie 300 km.

Bartek Wołek jest rozdarty, bo zdając sobie sprawę niemal ze wszystkich złych spraw, które dzieją się w BOK, jest sporadycznym bywalcem koncertów i docenia orkiestrę, pomysłowe scenariusze i prowadzenie. Jednocześnie Bartek Wołek nie akceptuje wysokich wydatków na te koncerty i pustych miejsc na widowni, zarezerwowanych dla nieobecnych burmistrzów i radnych.

REKLAMA

# painter

10.02.2012 15:19

Bartek Wolekma po czesci racje.
Tylko od dyrektora (kimkolwiek by nie by) można i trzeba wymagać, by chronił dorobek Poprzednika. A także by nie zrażał do współpracy tzw. partnerów społecznych. I to nie tylko muzyków.
To jest pytanie- co ma rozstrzygać o ofercie programowej. Wypadkowa jakich potrzeb ma być.

# sponsor

10.02.2012 15:21

To my, mieszkańcy Białołęki, zrzucimy się na całoroczny karnet dla Bartka Wołka do stołecznej Filharmonii, Opery i Operetki razem wziętych, co by Pani Barańska nie musiała ze względu na Bartka Wołka rozsyłać bezpłatnych wejściówek po domach kultury z innych dzielnic (!), żeby zapełnić salę!

# Kalina

10.02.2012 16:19

BOK powinien wspierać oddolne inicjatywy, uczniowie w mojej szkole, bardzo się zaangażował w projekt społeczny "Reggae", co było pokrzepiające, mieli szereg spotkania z przytaczanym radnym Marcinem Korowajem, opracowywali plany, strategię, a na koniec usłyszeli, że BOK nie wesprze ich inicjatywy. :(

# teatrum

10.02.2012 16:24

Dla mnie BOK to kulturalne dno i tyle...

# Wika

10.02.2012 16:25

Za dużo tu emocji, a za mało faktów, zachęcam do zapoznania się z interpelacją - numer 341, którą sporządził radny Marcin Korowaj w sprawie BOK, konkretnie wypunktował temat (czarno na białym).

# Radna

10.02.2012 16:54

Radni dostają za darmo nie bilety, a zaproszenia na imprezy do BOK. Jeśli nie potwierdzą ich na kilka dni przed imprezą to one tracą ważność i można te miejsca sprzedać. Ci co cchą to korzystają, ale niewielu, więc nie jest to zbytnie obciążenie dla budżetu.

# teatrum

10.02.2012 17:36

A co to radni są jakimiś świętymi krowami? Powinno być tak, że się zgłaszają tak jak inni, a nie, że z góry mają wejściówki!

# J.W.

11.02.2012 09:50

W interpelacji nr 341 radny Korowaj niczego nie wypunktował. Jeżeli zarzuty dotyczą tylko Reggae i zatrudniania tych samych wykonawców, których wcześniej BOK i wydział kultury zatrudniały za posrednictwem Impresariatu ABW (wow, ale inicjały!) to mam wrażenie, że radni wcale nie wiedzą, co zamierzają kontrolować, a wszystko wygląda na czyjąś personalno-polityczną ustawke.

# edward

11.02.2012 12:49

radni dobrze wiedzą, o co chodzi. nie mogą tego ujawniać, że Barańska z Kaznowskim nie dorobili kwitów...

# J.W.

11.02.2012 16:16

Jeżeli to co piszesz jest prawdą, to obowiązkiem radnych, którzy o tym wiedzą, jest zawiadomić natychmiast prokurature, a nie iść z kontrola, wiec wniosek prosty, że radni nic nie wiedzą. Mało tego, śmiem twierdzić, że radni nie mają pojęcia o funkcjonowaniu instytucji kultury i polegną na tej kontroli.

# Jacek z Nowodworów

11.02.2012 17:26

Przeczytałem interpelację radnego Marcina Korowaja i zapoznałem się z jego stroną, uważam, że jest bardzo wyważona i posiada twarde dowody w załącznikach z których jasno wynika:
- BOK dostał większe pieniądze na funkcjonowanie (Dodatkowe pół miliona do swojego standardowego budżetu!),
- BOK zignorował młodych ludzi i ich projekt (Pomimo 400 podpisów poparcia, pewnie dla tego, że nie można było na nim zarobić!),
- BOK panuje chory układ (Najważniejsze jest w załącznikach tej interpelacji z których, po przeanalizowaniu, wynika klarownie, że Pani dyrektor w jednym czasie (te same daty) pełniła dwie funkcje, dyrektorki BOK i menadżera zespołów, które zapraszała do BOK! Wykorzystując pozycję dyrektorki BOK ustawiała projekty teatralno - muzyczne dla zespołów, których była menadżerem! A dodatkowo pikanterii dodaje wszystkiemu fakt, że zapraszane zespoły do BOK, są związane rodzinie.).
Radny Korowaj pewnie się narazi co poniektórym, że to ruszył i wypłynęły te sprawy. Współczuję... :( bo pewnie zachwiał status constans.
Według mnie już na podstawie samej interpelacji Korowaja i dokumentów w niej zawartych, prokuratury miała by pełne ręce roboty!?

# wnikliwy

11.02.2012 20:06

Interpelacja jest sama w sobie już ciekawa, ale jeszcze lepsza odpowiedź na nią. Bezradność p. dyr. sięga zenitu skoro zamiast odpowiadać cytuje korespodencję z dziennikarzem....dramat...

# uważny

11.02.2012 23:30

A nadzór nad BOK? Zdaje sie, ze kolegialny trzyosobowy zarzad dzielnicy go sprawuje...

# Marta

12.02.2012 12:06

Radny Korowaj nie jest ani pierwszym, ani jedynym, który kwestionował wydatki na Orkiestre Romantica. Problem w tym,ze przez 5 lat brakowało odważnych, by przeciwstawić sie burmistrzowi Kaznowskiemu. Mówie o towrzystwie z PO, bo np. Bartek Włodkowski był chyba jedynym, który o tym nie tylko mówił, ale tez pisał.

# Borat

12.02.2012 15:46

Radny Korowaj jest z PO, wiem, bo na niego głosowałem, czasami się w sklepie SIMPLY widzimy :), to tym bardziej zastanawiające, że staje w kontrze do BOK i burmistrza z PO, bo ten starzał, z tej strony, musi boleć... i ma potężną siłę rażenia, bo to, że opozycja coś kwestionuje (od tego jest, to nic nowego, nie ma mocy sprawczej w ratuszu), ale w tej sprawie radny Korowaj wyszedł przed szereg i ma moje pełne wsparcie, komisje kontrolną też, pewnie w tej sprawie w BOK on zainicjował, bo jest członkiem komisji rewizyjnej i idę o zakład, że będzie w zespole kontrolnym... ? dedykowanym z ramienia ratusza do BOK, bo z tego co go obserwuje na FB, to go temat bardzo interesuje, już od dłuuuuższego czasu i dobrze, niech tam porządki zrobi!

# Borat

12.02.2012 15:55

Co do odpowiedzi na interpelację radnego Korowaja w sprawie BOK, to dyrektorka, NIE odpowiedziała, w żadnym stopniu, nie ustosunkowała się do pytań radnego w sprawie "niepokojących" tematów, dla czego?

# i tyle

12.02.2012 17:35

Jeżeli Pan Radny Korowaj jest w kontrze do p. Burmistrza to pewne jest ,że w przyszłości p. Kaznowski nie umieści jego na liście wyborczej PO no chyba, że PO do nowych wyborów rozpłynie się i na to stawiam gdyż ludzie widzą ich niekompetencje, butę, arogancję i lekceważenie społeczeństwa. Prywatnie głosowałem na PO.

# kret

12.02.2012 19:43

wszystko wskazuje na to, że w najbliższych wyborach to już nie pan me(ga)loman Kaznowski będzie układał listy wyborcze. Na jego miejscu zacząłbym się starać u młodszych kolegów z PO, żeby o Nim pamiętali i zagwarantowali Mu miejsce w pierwsze dziesiątce.

# i tyle

12.02.2012 21:51

do kreta. Mam rozumieć, że p, Burmistrz Kaznowski jest melomanem i sponsorem zespołu pieśni i tańca Mazowsze. W związku z trudną sytuacją finansową zespołu Mazowsze powinien ich zatrudnić na pełen etat do BOK-u i będzie w Białołęce " raz na ludowo" oj chyba cały czas jest Pozdrowienia dla p. Burmistrza.

# kret2

12.02.2012 23:22

O, nie Barańska nie lubi się dzielić honorariami. Ale jeśli burmistrz chce na ludowo, to się przebierze w pasiaste stroje łowickie. Nie ma dla niej problemu. Nie w takie garnitury się juz przebierała

# ciekawy

13.02.2012 10:13

A ja mam nieodparte wrażenie, że gdyby dyrektor Wróblewska zgodziła się zorganizaowac festiwal Reggae to żadnej kontroli by nie było. Bardzo mnie tez interesuje co radny Korowaj wie o działności BOK.

# weekendowy meloman

13.02.2012 21:50

Nie wiem o czym Wy piszecie. dotąd nie miałem problemów z wejściówkami na przedstawienia teatralne. Ostatnio byłem na Libertynie
i wejściówki były za darmo, a nie znam tam nikogo.
Wybieram sie też z dzieckiem na koncert dla dzieci, podobno są co miesiąc,
cena ładna i bez problemu dostałem dziś bilety.
PS. Coś mi tu śmierdzi - artykuł wygląda na sponsorowany.

# antyurzędnik

13.02.2012 22:14

spróbuj melomanie wejść na darmowe wejściówki teatru Roma

# cobra22

13.02.2012 22:25

bwradny - dyrektorem BOK-u?

# schachnovelle

13.02.2012 22:48

To nie byłby zły ruch. Czasami w obronie przed matem oddaje sie wieze.

# jorke

15.02.2012 15:12

Radny Marcina Korowaj złożył faktycznie interesującą interpelację przeczytałam i powiem, że jestem zaskoczona tym co się dzieje w BOK-u! Szczerze kibicuje radnemu w końcu ktoś pomyślał o młodzieży w naszej dzielnicy.

# sowa

15.02.2012 17:57

Jeśli mnie pamięć nie myli to obecna dyr. BOKu chyba szefowała Romantice .Nie wiem czy szefuje jeszcze Ona czy może ktoś z rodziny.Na to także powinno zwrócić się uwagę Może występują w Romantice osoby powiązane np.rodzinnie z samorządowcami z tą kapelą .Budżet BOKu a właściwie jego wykonanie pozycjami powinien być dostępny dla radnych .Nigdy tego nie było . Nie ma dlatego się co dziwić( że tu daje się na świeczkę a tam płaci się za prąd ).Chodzą słuchy że może i na organy by się ...

# młoda seniorka

23.02.2012 21:18

Czytając ten artykuł najbardziej zastanawiająca
jest dla mnie kwestia podstaw sprawdzania przez
komisję rewizyjną funkcjonowania mi. Ośrodka Pomocy Społecznej.
Sprawdzania pod jakim kątem,
braku działalności społecznej na rzecz mieszkańców naszej dzielnicy??
Ci którzy interesują się sprawami społecznymi
-"radni"powinni mieć świadomość, iż OPS właśnie za swoją działalność społeczną został wyróżniony w roku 2011 o czym pisał w listpadzie "Czas Białołęki" str.1 oraz str. 5
Do senior
Drogi seniorze...oferta CAS jest dopasowana do potrzeb zgłaszanych przez nas samych.Ja uczestniczę w zajęciach m.in. tanecznych, a spotkań filmowych nie ma już od bardzo dawna.
Może warto zapoznać się z aktualną ofertą a nie pisać nieświadomie

# ANR

28.02.2012 19:36

czy kontrola sie juz zaczela?

# Ptica

09.12.2013 22:42

#J.W. napisał(a) 11.02.2012 16:16
Jeżeli to co piszesz jest prawdą, to obowiązkiem radnych, którzy o tym wiedzą, jest zawiadomić natychmiast prokurature, a nie iść z kontrola, wiec wniosek prosty, że radni nic nie wiedzą. Mało tego, śmiem twierdzić, że radni nie mają pojęcia o funkcjonowaniu instytucji kultury i polegną na tej kontroli.

Polegli
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA