REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

 jkj

25.02.2015 16:54

I że gdzie niby na Nowodworach pętla tramwajowa? Czy znowu tylko żeberko dla dwukierunkowych? Ma ktoś jakieś plany?

# Baśka

25.02.2015 17:52

To już pewne - Z Modlińskiej na Most Północny cały ruch kołowy w tym TIRY -.. pójdzie środkiem Nowodworów i Tarchomina i jak tu mieszkać przy tym ekskluzyw. nym bulwarze,

# baska2

25.02.2015 18:04

Baska - a po czym wnosisz , ze pewne ?

REKLAMA

# Baska

25.02.2015 18:22

to po co ten łącznik

 matt

25.02.2015 18:46

Tak, będzie "zawrotka" taka jak na Nowych Świdrach i tramwaje dwukierunkowe. Pewnie 17-tka do Mehoffera a 2 dwukierunkowa na Nowodwory.

# aqualord

25.02.2015 20:47

Baśka, przecież można ustawić odpowiednie oznakowanie, do jakiego nacisku na jedną oś pojazdu mogą wjeżdżać i to wyeliminuje ciężarówki i TIRy i pewnie takie oznakowanie się pojawi, a jak nie, to może zamiast narzekać na samą budowę to może właśnie warto się przyjrzeć szczegółom, czy właśnie taki zakaz ma się pojawić, a jeśli nie to właśne o niego zawalczyć.

REKLAMA

 gdd

25.02.2015 21:11

Oczywiście, każdy kierowca tira w Polsce tylko czeka żeby móc wjechać na most północny przez Światowida ....
Wiadomo że większy sens ma pchanie się przez osiedle, na którym ma się do pokonania przynajmniej 6 skrzyżowań z sygnalizacją, niż jechać drogą na której są dwa. Ale komuś kto nie ma prawa jazdy nie przetłumaczysz.

# JacJac

25.02.2015 22:29

Światowida w formacie POwstańców Śląskich (2pasy, torowisko, 2 pasy)??? Tylko PŚ rzeczywiście jest drogą tranzytową do jazdy na Włochy, Okęcie czy nawet Służewiec. Nie wszyscy wbijają się na obwodnicę by przejechać dwa razy dłuższą trasę. To po jaką cholerę taki przekrój na Światowida. Wyjazd na TMP dzięki temu w żaden sposób się nie usprawni, a nawet może się pogorszyć.

# Mieszkanka

25.02.2015 22:50

No to pięknie. Jabłonna i Legionowo będą zapierdzielac do galerii handlowej Swiatowida. Kiedy wywiozą w koncu tego burmistrzynę na taczkach? Chcą obrzydzic mieszkancom zycie na Tarchodworach już do końca.

REKLAMA

# ZZielonej

26.02.2015 00:18

Nie budować ulic na Tarchomińie! Budowac ulice na Zielonej! My zapraszamy inwestycje, bo od XVIII w nie powstaly tam żadne drogi

# drugastrona

26.02.2015 07:55

Ciekawe, jakim cudem projektant wciśnie tory i drugą jezdnię między wydmami a bajorkiem między Dzierzgońską a szkołą. Nie ma na to miejsca, bez rozwalania wydmy. Trzeba alarmować jakieś organizacje ekologiczne i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Trzeba się wreszcie pogodzić z tym, że nie ma sensu ciągnąć tramwaju i ulicy tam, gdzie mieszkańcy tego nie chcą. Druga sprawa: gdzie skończy się odcinek dwujezdniowy? Koło Lidla? Bez sensu. Koło Ratusza? Niegospodarność, bo przy budowie bezkolizyjnego węzła trzeba będzie ten dojazd rozbierać. Mam nadzieję, że tę budowę uda się zablokować na długie lata, aż urzędnicy sami z niej zrezygnują.

# Rewers

26.02.2015 08:25

Jeden spychacz i już wydmy nie ma - co to dla władzy. . To wszystko jest chore. Ludzie nie chcą autostrady na Tarchodworach a oni tj władza tak. Ludzie chcą więcej żłobków i przedszkoli a oni tj władza nie i setki innych przykładów.

REKLAMA

# światowida

26.02.2015 08:25

zablokowany to ty masz mózg, droga jest potrzebna i tyle

# ZZielonej

26.02.2015 08:32

Jak chcecie więcej przedszkoli i szkół to się tu zameldujcie i płaćcie podatki.
#Rewers napisał(a) 26.02.2015 08:25
Jeden spychacz i już wydmy nie ma - co to dla władzy. . To wszystko jest chore. Ludzie nie chcą autostrady na Tarchodworach a oni tj władza tak. Ludzie chcą więcej żłobków i przedszkoli a oni tj władza nie i setki innych przykładów.

# lutek

26.02.2015 08:44

a co z galerią z nowymi miejscami pracy ,kinami kawiarniami restauraja i sklepikami czemu nikt o tym nie informuje,czy znowu to ma być kiełbasą wyborczą,nie lepiej zeby te budowy zakończyły sie jak najszybciej,niech burmistrz sie do tych spraw ustosunkuje i co do projektu warszawy w uzbrajaniu działek pod inwestycje czy białołeka sie o to stara w jakiej dziedzinie chciałaby pozyskać inwestorów -to sa pytania na czasie bo inaczej bedzie tak jak z parkiem wiśniewo jak był inwestor i piekny projekt zagospodarowania tego terenu patrz lodowidko z parkiem to pod wpływm ludzi patrz włascicieli okolicznych sklepików - naprzeciw ratusza zaniechano tego projektu i teraz jest dzungla bez perspektyw ,to samo moze być z drugą nitka swiatowida jak teraz sie nie wybuduje to jak bedzie bardzo potrzebna to nie bedie kasy

REKLAMA

# Nowodwory

26.02.2015 09:27

#Rewers napisał(a) 26.02.2015 08:25
Ludzie nie chcą autostrady na Tarchodworach a oni tj władza tak. Ludzie chcą więcej żłobków i przedszkoli a oni tj władza nie i setki innych przykładów.

Proszę się nie wypowiadać w moim imieniu. Ja też należę do tych "ludzi" i mam całkowicie odmienne zdanie. :-) Ja jak najbardziej chcę drugiej jezdni (optymalnie do Modlińskiej, ale będę też w pełni usatysfakcjonowana zakończeniem dwujezdniowej Światowida na Nowodworach) i tramwaju do Nowodworów.

# Nowodwory

26.02.2015 09:36

#Mieszkanka napisał(a) 25.02.2015 22:50
No to pięknie. Jabłonna i Legionowo będą zapierdzielac do galerii handlowej Swiatowida. Kiedy wywiozą w koncu tego burmistrzynę na taczkach? Chcą obrzydzic mieszkancom zycie na Tarchodworach już do końca.

Tiaaa będą specjalnie nadkładać drogi i czasu (znacznie więcej sygnalizacji świetlnej po drodze) żeby jechać do galerii przez Światowida, jeśli szybciej i bliżej będzie Modlińską...
A swoją drogą to wyobraź sobie jak fajnie będzie się dojeżdżać w weekendy (pomijam już wszelkie okresy okołoświąteczne) do galerii jedno pasmową Światowida.

# tarchodworzanin

26.02.2015 09:37

Chciałbym tutaj tylko nadmienić, że nie każdy mieszkaniec Tarchodworów jest ekooszołomem i wielu chce (w tym ja) szerszej i wygodniejszej GŁÓWNEJ ulicy tego osiedla. 2x2 + tramwaj to jest bardzo dobra koncepcja dla ul Światowida i tego się należy trzymać.

REKLAMA

# Nowodwory

26.02.2015 09:40

#drugastrona napisał(a) 26.02.2015 07:55
Trzeba się wreszcie pogodzić z tym, że nie ma sensu ciągnąć tramwaju i ulicy tam, gdzie mieszkańcy tego nie chcą. Druga sprawa: gdzie skończy się odcinek dwujezdniowy? Koło Lidla? Bez sensu. Koło Ratusza? Niegospodarność, bo przy budowie bezkolizyjnego węzła trzeba będzie ten dojazd rozbierać. Mam nadzieję, że tę budowę uda się zablokować na długie lata, aż urzędnicy sami z niej zrezygnują.

A ja mam nadzieję, że żadne oszołomy, którym wydaje się, że wypowiadają się w imieniu WSZYSTKICH mieszkańców nie zablokują budowy. Wyobraź sobie, że jest też duża grupa osób, która chce przedłużenia tramwaju i dwujezdniowej Światowida. Do tych osób i ja należę.

# Ćpun

26.02.2015 10:03

no niektórzy ludzie lubią wdychać spaliny. Nowodwory jeżeli ci tego brakuje to na róg Jerozolimskich i Marszałowskiej a jeżeli brakuje ci smrodu kloacznego - to skieruj się pod Czajkę.

# gość

26.02.2015 10:11

Tak się składa, że na Białołęce mamy jeszcze względnie czyste powietrze. To, że nie chcę mieć na Białołęce smrodu, smogu i tarchostrad, oraz chcę aby została zachowana unikatowa wydma nowodworska pełniąca na naszym pustkowiu rolę rekreacyjną, nie znaczy,że jestem ekooszołomem. Poprzyjeżdżali nie wiadomo skąd i chcą być bardziej miejscy niż warszawiacy. Jak bym chciał wdychać smród i oglądać sznury aut przez okno, to bym się nie przeprowadzał na Białołękę.

 matt

26.02.2015 10:34

Budowa Galerii - TAK!
Budowa 2x2 Światowida - TAK!
Budowa tramwaju do Winnicy - TAK!
Budowa kolejnych przedszkoli i żłobków... Tylko dla zameldowanych/ zamieszkałych i płacących podatki.
Niektórzy by chcieli mieć wszystko pod nosem, ale nie chcą się tu zarejestrować bo np. im OC wzrośnie..

# drugastrona

26.02.2015 10:36

#Nowodwory napisał(a) 26.02.2015 09:40
A ja mam nadzieję, że żadne oszołomy, którym wydaje się, że wypowiadają się w imieniu WSZYSTKICH mieszkańców nie zablokują budowy. Wyobraź sobie, że jest też duża grupa osób, która chce przedłużenia tramwaju i dwujezdniowej Światowida. Do tych osób i ja należę.

Jednym słowem chcesz zniszczyć wydmę, żeby puścić nieuzasadnioną ekonomicznie ani ruchowo drugą jezdnię Światowida, która na dodatek urwie się pod Lidlem? Jeżeli tak, to sam jesteś oszołomem. Przedłużenie tramwaju, jeżeli się zmieści - jak najbardziej. Na drugą jezdnię nie ma miejsca.

# Miki

26.02.2015 10:48

Gość - to prawda niektórzy chcą być bardzo miejscy niż warszawiacy - to prawda gdyż jadąc do domu na wickend chwalą sia u " mnie na Nowodworach jest autostrada"

# Nowodwory

26.02.2015 11:06

#drugastrona napisał(a) 26.02.2015 10:36
Jednym słowem chcesz zniszczyć wydmę, żeby puścić nieuzasadnioną ekonomicznie ani ruchowo drugą jezdnię Światowida, która na dodatek urwie się pod Lidlem? Jeżeli tak, to sam jesteś oszołomem. Przedłużenie tramwaju, jeżeli się zmieści - jak najbardziej. Na drugą jezdnię nie ma miejsca.

Do Nowodworów w okolicach obecnej pętli autobusowej jest zarezerwowane miejsce i dla drugiej jezdni i dla tramwaju. Jeśli na dalszym odcinku jest problem to można dyskutować nad rezygnacją z drugiej jezdni czy odłożyć dalszy odcinek tramwaju na później. Ruch zaczyna się w okolicach rondka koło pętli gdzie dojeżdżają samochody z trzech kierunków - od tego miejsca Światowida zaczyna zbierać ruch z mniejszych uliczek. Na wcześniejszym odcinku ruch jest niewielki i być może dalej wystarczyłaby jedna jezdnia.
Budowa dwóch jezdni od pętli (czy nawet przed obecnym rondkiem aby nie likwidować pętli) rozwiałaby może również obawy wielu osób na temat ewentualnego tranzytu od Modlińskiej od strony Jabłonny.

# Bart77

26.02.2015 11:26

Czy ktoś jest mi w stanie udzielić informacji czy i kiedy powstanie linia tramwajowa wzdłuż ul. Modlińskiej od Urzędu Gminy do pętli Tramwajowej Żerań???

# kris

26.02.2015 15:25

Pewnie prędzej czy później powstanie galeria handlowa i wtedy powodzenia tym, którzy nie chcą drugiej nitki Światowida. Tym, którzy nie chcą wdychać spalin proponuję przeprowadzkę na wieś, Tarchomin to Warszawa

# drugastrona

26.02.2015 18:01

#kris napisał(a) 26.02.2015 15:25
Pewnie prędzej czy później powstanie galeria handlowa i wtedy powodzenia tym, którzy nie chcą drugiej nitki Światowida. Tym, którzy nie chcą wdychać spalin proponuję przeprowadzkę na wieś, Tarchomin to Warszawa

A co ma budowa galerii do drugiej jezdni Światowida (która przypominam ma się zaczynać przy Lidlu)? Czyżby wraz z galerią na Tarchominie miało się pojawić gratis kilka tysięcy pojazdów więcej? Napisz coś więcej na ten temat, bo to strasznie ciekawe.

# max

26.02.2015 18:30

A wy drodzy protestujący "Winniczanie" siedźcie sobie tam za lasem . Tramwaj do was i tak już nie dojedzie.

# nowodworzanin

26.02.2015 19:48

niech zrobia tramwaj do nowodworow i wybuduja wiecej szkol i przedszkoli na nowodworach!! 😄

# kiler3

26.02.2015 21:09

Ludzka głupota nie zna granic :) Siedzi taki na gałęzi i sam ją piłuje, bo jak nazwać rozbudowę ulic dla samochodów, może miłością do smogu ? ;) A tramwaj w lesie ... Swoją drogą mam nadzieję, że jak będzie więcej wypadków na Światowida to raczej zmotoryzowani wyginą.

# J-23

27.02.2015 08:15

"Zielona" głupota też nie zna granic. Niestety.

# lutek

27.02.2015 08:34

a może auta niech fruwająi dalej ponawiam pytanie co z galerią czemu takie milczenie

# geminatores

27.02.2015 09:52

Nie powinni poszerzać ulicy Światowida, niepotrzebnie zwiększy to ruch kołowy i tranzytowy przez dzielnicę. Ulica w obecnej formie w zupełności wystarczy mieszkańcom czyt. nie ma korków. Modlińska powinna zostać poprawnie wyremontowana i podzielona na 3 pasy w raz z synchronizacją świateł by możliwa była "zielona fala".

# mieszkankaOdkrytej

27.02.2015 10:36

#geminatores napisał(a) 27.02.2015 09:52
Nie powinni poszerzać ulicy Światowida, niepotrzebnie zwiększy to ruch kołowy i tranzytowy przez dzielnicę. Ulica w obecnej formie w zupełności wystarczy mieszkańcom czyt. nie ma korków. Modlińska powinna zostać poprawnie wyremontowana i podzielona na 3 pasy w raz z synchronizacją świateł by możliwa była "zielona fala".

Jakie zwiększenie ruchu kołowego? Jak ktoś ma jeździć samochodem to jeździ nim i teraz. A jak nie jeździ to nie dlatego, że jest wąsko na Światowida, ale dlatego, że albo jakimś cudem akurat ma dobry dojazd komunikacją miejską albo boi się korków w jakich musiałby stać poza dzielnicą albo też powstrzymuje go problem z parkowaniem poza dzielnicą.
Obawy o tranzyt przez osiedle też są mocno przesadzone. Jazda przez Światowida zamiast Modlińską byłaby nieracjonalna. Dwa razy dalej (ulica zatacza koło) i z koniecznością zatrzymywania się na no najmniej 3 razy większej liczbie świateł. Do tego na Światowida nigdy nie będzie "zielonej" fali - na Modlińskiej owszem jest na to szansa. I z tym jednym punktem w 100% się zgadzam - sygnalizacja powinna być poprawiona (choć nie jest znowu aż tak bardzo źle).

# tomasz

27.02.2015 11:03

Jak czyta się niektóre komentarze, to ręce opadają. Miasto się rozwija, rozbudowuje i potrzebna jest nowa infrastruktura komunikacyjna - TAK DZIEJE SIĘ TO WSZĘDZIE - i o czym tu dyskutować. Dyskusję uważam za zamkniętą.

# drugastrona

27.02.2015 11:20

#tomasz napisał(a) 27.02.2015 11:03
Jak czyta się niektóre komentarze, to ręce opadają. Miasto się rozwija, rozbudowuje i potrzebna jest nowa infrastruktura komunikacyjna - TAK DZIEJE SIĘ TO WSZĘDZIE - i o czym tu dyskutować. Dyskusję uważam za zamkniętą.

No i przecież wybudowano linię tramwajową. Wcześniej wybudowano most. Druga jezdnia Światowida w tej chwili nie jest potrzebna, a prawdopodobnie nigdy nie będzie, bo miejsce na nowe bloki kurczy się w szybkim tempie. Już prawie nie ma gdzie budować w okolicy obsługiwanej przez Światowida i tramwaj.

# wkls

27.02.2015 14:28

Najwyższy czas, aby już teraz zażądać zakazu wjazdu samochodów ciężarowych typu TIRów z Modlińskiej umożliwiającego ich przejazd przez Nowodwory i Tarchomin w kierunku Mostu Północnego oraz w kierunku odwrotnym: z Mostu Północnego przez Tarchomin i Nowodwory w kierunku ul. Modlińskiej !!!!!!!!!!!!!
CZAS NA SKOORDYNOWANY PROTEST!

# Czarny

27.02.2015 14:33

#lutek napisał(a) 27.02.2015 08:34
a może auta niech fruwająi dalej ponawiam pytanie co z galerią czemu takie milczenie

No ale o czym ma być mowa skoro czekają na pozwolenie na budowę. Dostaną je, z resztą już niedługo bo jest mowa o pierwszym kwartale '15, to zaczną budować. Cała filozofia, więc chyba nie trzeba o to pytać za każdym razem ;) A w temacie komunikacji i dojazdów po otwarciu galerii, to nie przesadzajmy. To nie jest tak że zaraz się tutaj zleci pół Warszawy :) Galeria będzie miała zasięg bardziej lokalny, bo przecież takie było założenie żeby korzystali z niej właśnie ludzie z okolicy. Do tego będzie ogarnięty temat wjazdów, wyjazdów, parkingów i tak dalej, teraz się tak to projektuje żeby wszystko szło bezproblemowo.

# Do Baska

27.02.2015 15:33

Ułomna teoria. Jakiż przewrotny cel przyświecać miałby kierowcom TIRów by kierowali się objazdem, przez skrzyżowania z ruchem pieszym, serią szykan typu: przystanki lokalnych linii komunikacji miejskiej z zatokami i bez nich, martwymi strefami, potencjalnymi spowalniaczami ruchu (parkujący, rowerzyści, elementy infrastruktury)i koniecznością kłopotliwego manewrowania na odcinku Światowida - Północny?
Będąc zdroworozsądkowo myślącymi osobami będą raczej omijali obszar nasycony ruchdm lokalnym.

# lutek

27.02.2015 17:30

pozwolenie na budowe galerii mialo być już w pażdzierniku 2014 ,chyba jakieś przepisy w tym temacie obowiązują na moj nos galeria czeka juz na pozwolenie 6miesiecy,coś tu smierdzi

# Czarny

01.03.2015 09:57

No właśnie obowiązują przepisy, dlatego to tyle trwa. Wg nich masz jasno określone, że wydanie pozwolenia na budowę takiego obiektu może potrwać i ponad 300 dni. Oczywiście to zależy od wielu rzeczy w danym przypadku, ale generalnie takie są fakty. Także nie ma o co bić piany...

# Baśka

01.03.2015 10:15

jeżeli na wylocie nowej Światowida będzie ustawiony znak informacyjny kierunek Mosty Północny to z pewnością część nowych tirowców skieruje się na tą trasę przez Tarchodwory ale pewna jestem , że ruch osobowy na most będzie przebiegać nową ulicą.Masz rację moja teoria na wyrost, pożyjemy - zobaczymy.

# lutek

02.03.2015 08:12

Czarny -bardzo fajne jest państwo POi PSL gdzie rok trwa czekanie na pozwolenie a chyba miało być inaczej a co do tych 300 dni to chyba coś nie tak

# Czarny

02.03.2015 10:08

#lutek napisał(a) 02.03.2015 08:12
Czarny -bardzo fajne jest państwo POi PSL gdzie rok trwa czekanie na pozwolenie a chyba miało być inaczej a co do tych 300 dni to chyba coś nie tak

Powtarzasz się... Nic to nie wnosi do dyskusji, więc proponuję przestudiować odpowiednie przepisy, regulacje prawne, prawo budowlane, jak to wszystko przebiega. Jak poznasz konkretne procedury to zobaczysz że tu nie ma miejsca na spekulowanie... Po prostu temat jest bardzo skomplikowany, wymaga czasu i tyle.

# WDK

04.03.2015 10:23

Super wiadomość z poszerzeniem Światowida. A jak znowu będą trzy osoby na krzyż protestować to niech się burmistrz nie ugina jak ostatnio. Naprawdę nie ma kogo się bać.

# Pit

11.03.2015 17:55

Przejazd przez Światowida dla tranzytu do mostu północnego mija się z celem. Łatwiej jest jechać Modlińską. Niech budują i to szybko...

# z żoliborza na tarcho

27.03.2015 16:48

kurcze mieszkańcy chcą lepiej skomunikowanej dzielnicy ale każdą inwestycję hamują protesty. protest przeciwko ścince jakiegoś dębu, protest przeciwko ulicy za blisko domów... no masakra. Ale rozumiem, że trudno jest wnieść kaganek oświaty w dzielnicę, która lata była na uboczu stolicy a nowi napływowi mieszkańcy cenią sobie spokój wsi. Ale bloki to nie dacze na mazurach i trzeba przyjąć rozwój na klatę :)

# gość

27.03.2015 18:58

Prosze sobie najpierw zobaczyc jak wyglada ten "jakiś dab". To piękne pomnikowe drzewo i wcale nie koliduje z rozbudowa ulicy. Ale zeby wiedziec o czym sie mowi, trzeba ruszyc d... i isc w teren. Widze, ze nie tylko urzędnicy mają z tym problem, ale rzekomi mieszkancy dzielnicy tez nie wiedzą o czym piszą. ...

# Z Żoliborza na tarchomin

27.03.2015 20:15

wiem jak wyglada I proszę mi uwierzyć SZANUJE ZIELEŃ ... Ale poziom protestów dotyczących rozwoju dzielnicy jest absurdalny Inne dzielnice jak zoliborz czy wilanow marzą o takich nakładach A Tu tylko protest i protest i protest Kwestie ruchu mojej anatomii pozostawiam bez komentarza
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Wstąp do księgarni

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy