REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Prawdopodobnie będą 2 pasy do wjazdu na Północny

 tarantula01

03.10.2014 22:05

W zeszłym miesiącu złożyłem http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2-s8/t-i-m_most140918objazdy.pdf w sprawie wyznaczenia do wjazdu na most Północny z Wisłostrady 2 pasów ruchu. Dowiedziałem się, że kilka dni temu były przeprowadzane pomiary natężenia ruchu badające zasadność takiej zmiany. Decyzja zapadnie w nadchodzącym tygodniu.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

03.10.2014 22:05

W zeszłym miesiącu złożyłem http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2-s8/t-i-m_most140918objazdy.pdf w sprawie wyznaczenia do wjazdu na most Północny z Wisłostrady 2 pasów ruchu. Dowiedziałem się, że kilka dni temu były przeprowadzane pomiary natężenia ruchu badające zasadność takiej zmiany. Decyzja zapadnie w nadchodzącym tygodniu.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# Ola

04.10.2014 08:43

Tak trzymać, Wojtek. To bardzo dobra wiadomość, żeby tylko urzędnicy nie czekali do wiosny.

REKLAMA

# Rafal B.

04.10.2014 09:23

Niech mnie jakiś inżynier ruchu poprawi, ale w tej chwili mamy:
- 2 pasy od Metro Młociny łączące się w jeden i wjeżdżające na skrajny lewy pas mostu.
- 4 pasy od skrzyżowania z Marymoncką, łączące się w 2 wjazdowe na most łączące się w jeden i wjeżdżające na środkowy pas mostu
- 1 pas z Wisłostrady który wjeżdża na prawy pas mostu
Jaka jest nowa propozycja organizacji ruchu dla tego węzła?
Wjazdy od Metro Młociny i z Marymonckiej będą teraz zajmować jeden (lewy) pas mostu?
A może dwa pasy z Wisłostrady będę się wciskać w jeden (prawy) na moście?
Może się nie znam, ale cokolwiek by robić - póki most Grota jest zamknięty to korek nie zniknie. Możemy go najwyżej przesunąć z wisłostrady na wjazd na most. Sądzę że inicjatywa ta będzie doceniona przez mieszkańców... Łomianek, którzy obecnie muszą jechać wyłącznie lewym pasem wisłostrady bo prawy i środkowy zajmują korzystający z mostu Północnego.

# gosc

04.10.2014 09:55

A dlaczego część ruchu nie jest puszczona poprzez objazd Mostem Gdańskim?
Przecież jeżeli ktoś jedzie na Bródno albo Targówek to powinien jechać przez Most Gdański a nie Most Północny. To 2,5 razy dalej.
Dlaczego nie ma informacji, że zawracając przy ul. Gwiaździstej możemy wjechać na Most Grota?
Wpychanie 100% ruchu na Most Północny nawet dwoma pasami nic nie zmieni.
Korek i tak będzie, ponieważ kierowcy nie potrafią jeździć i panuje wyjątkowe chamstwo.
Dwa pasy wjazdowe spowodują zablokowanie skrajnego lewego pasa w stronę Łomianek, ponieważ zawsze znajdzie się grupa debili, którzy nie będą stać w korku i będą się wpychać a ponadto o 50% będzie przyblokowany ruch od strony Metra Młociny czyli E6, 101 i 511 po południu będą stać w mega korku a nie ma już alternatywy komunikacji w stronę Tarchomina, ponieważ tramwaj zatrzymuje się w krzakach i przesiąść się można jedynie w 101, który stoi w korku na wjazd na Most Północny.
Mam nadzieję, że nie powstaną te dwa pasy ruchu chyba, że będą wyznaczone dodatkowe, alternatywne objazdy, tramwaj będzie dojeżdżał do Mehoffera a wjazdu na Most Północny będzie pilnowała Policja.

 gdd

04.10.2014 11:01

Z tą Policją to przesada. Też obawiam się blokowania pasów przez wciskających się "bo mi się śpieszy", już teraz często dochodzi do ostrego hamowania bo komuś zechce się zjechać w ostatniej chwili. Niestety w Polsce, jak nie postawi się betonowych zapór z drutem kolczastym i wieżyczkami, to tak będzie wyglądał każdy zjazd/wjazd na most.

REKLAMA

 tarantula01

30.10.2014 00:12

Dwa pasy ruchu są właśnie wyznaczane i prawdopodobnie w weekend będzie już można z nich korzystać.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

30.10.2014 00:12

Dwa pasy ruchu są właśnie wyznaczane i prawdopodobnie w weekend będzie już można z nich korzystać.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 basik

30.10.2014 08:52

A jak to będzie wyglądało?

REKLAMA

# podroznik

30.10.2014 16:44

To nowe oznakowanie to rewelacja. Już działa i korek zniknął

 tarantula01

31.10.2014 06:09

2 pasy są szybciej niż myślałem.

 tarantula01

31.10.2014 06:09

2 pasy są szybciej niż myślałem.

REKLAMA

 basik

31.10.2014 09:10

Mam nadzieję że kierowcy w szybkim czasie ograną nowe rozwiązania na moście. Bo te są hmmm trochę dziwne. I wczoraj wielu kierowców uciekało z prawego pasa choć ten pozostał bez zmian.

# Rumba

31.10.2014 10:51

A jak to jest na samy moście rozwiązane: z dwóch pasów na wjeździe kierowcy włączają się na się na prawy pas czy jest namalowane rozprowadzenie na środkowy i prawy?

 basik

31.10.2014 11:52

Prawy (z Wisłostrady) jedzie bez zmian, lewy (z Wisłostrady) włącza się w środkowy (mostu). Z tym że na środku stoi bariera która z daleka daje złudzenie że coś się dzieje.

REKLAMA

# Winnica

31.10.2014 14:14

Jest tak samo rozwiązane jak na Wisłostradzie, gdy zjeżdża się z mostu Północnego. Brawo!

# zPancera

31.10.2014 14:38

Super !!!
Wcześniej w domu.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break