REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

okna

# pola

03.02.2003 00:32

Kochani- kiedy mogę raklamować nowe okno w nowym mieszkaniu- czy jedna rysa na szybie wystarczy???Ktoś się na tym zna??Ktoś ma jakieś doświadczenia??/A co z porysowaną (lekko) stolarką???Czekam na rady.

# martyna

03.02.2003 12:36

Z tego co wiem, to okres gwarancji na budynki wynosi trzy lata od momentu kupna/odbioru. Ale czy rysa na szybie wystarczy to nie wiem. Pewnie zależy od tego jakiego pochodzenia jest ta rysa. My reklamowaliśmy pękające ściany. Panowie przyszli, była mała rewolucja, zrobili, a teraz ściany dalej pękają. Też mamy zamiar się tym zająć na wiosnę...

# Igor

03.02.2003 17:36

Mówiąc ściśle, RĘKOJMIA na budynki wynosi trzy lata.
Nikt lepiej nie odpowie na pytania Poli niż firma, która sprzedała jej mieszkanie. Mogą być jednak kłopoty z uznaniem reklamacji, chyba, że udowodnisz, że okno było wadliwe przed odbiorem mieszkania.
Z tego co wiem z powodu rysy na szybie nie wymienia sie całego okna (chyba, że to jakieś specjalne okno).

REKLAMA

 książkowa

04.02.2003 09:53

martyna, mam pytanko: mi też pękają ściany, zgłaszać to do JW?

# aaaa

04.02.2003 10:10

hej, mieszkam na odkrytej 56 w moim mieszkaniu również popekaly sciany. Miala chodzic komisja gwarancyjna , wiec zglosilismy to, zeby do nas tez zajzala. Komisja chodzila 4 wrzesnia 2002 roku, panowie popatrzyli na sciany pokiwali glowami, powiedzieli, ze przysla fachowcow. Minelo 5 miesiecy , a fachowcow ani widac ani slychac, chyba ida na piechote i to z zagranicy. Maz sciany troche zaszpachlowal i pomalowal na kolor. Teraz jak nasi wspaniali fachowcy beda chcieli cos zrobic, (jesli wogole przyjda) to wysle ich tam gdzie pieprz rosnie.

 micha$

04.02.2003 13:49

wydaje mi się ze zarysowanie szyby to tak jak z rysą na samochodzie nikt Ci reklamacji nie uzna
a co do pękniętych ścian ja tez mieszkam na książkowej i tez mi pękają narazie nie zgłaszałem tego jeszcze - no bo co mogą z tym zrobić ??? budynek osiada i to jest "normalne" ze pękają ściany :(

REKLAMA

# martyna

04.02.2003 14:52

Książkowa!
Zawsze warto zgłosić. Co prawda gwarancji rezultatów nie ma, ale... trochę się zemścisz na JW. My zgłosiliśmy, przyszli panowie, zrobili, tzn. skuli, wstawili jakąś siatkę ochronną, zaszpachlowali i zamalowali na nowo (jakoś im nawet nieźle się udało dobrać kolor farby), chwilę był ładnie, a potem... ściana zaczęła pękać wzdłuż tej siatki którą wstawili. Ale - jak napisałam - na wiosnę znów zgłosimy.
Nie wiem kiedy odebrałaś mieszkanie, ale musisz pamiętać o tych trzech latach RĘKOJMI.

 książkowa

04.02.2003 17:47

martyna,
dzięki za info okna też mam mało szczelne, chyba jeszcze te 3 lata nie minęły, mam nadzieję

# slaw

04.02.2003 22:15

Jestem po dwoch remontach gwarancyjnych w wykonaniu ekipy napraw gwarancyjnych JW. Takich pracowników nigdy bym sam nie zatrudnił. Ludfzie Ci nie szanują pracy i dalej zyja w popzredniej epoce. "Czy się lezy . czy .... " A ja musiałem iśc na przymusowy urlop. Szykuje sie kolejny remont, bo sciany dalej pekaja ( Strumykowa 29b). Ostatnie pietro, i wszysto dobrze do silnych wioatrow jesiennych. Pękniecia u mnie to wynik zlej konstrukcji wiezby dachowej. ( a wczesniej zlego ocieplenia). Gwarancja trwa 3 lata, a z rękojmi mozna korzystac dluzej, pod warunkiem, ze udowdni sie wady ukryte/ zawinione. JW posiada niezłych prawnikow, ich metoda jest metoda na przeczekanie klienta. Z reguły wiekszosc klientów daje za wygraną. Na mnie , rok temu, podczas wizyty komisji ( 9 osób) rozdarł sie dyrektor ds napraw gwarancyjnych JW zarzycajac, ze nie potrafie wykonac pomiaryu tempetratury . A miałem wtedy w granicach 13-15 stopni. Oj biedny był gość . PO kilku minutach niue zostawiłem na nim suchj nitki. Ale jest to tez jego metoda na zastraszenie klienta. Pewno liczy że 7 na 10 skarżących wycoła swoją skargę. Żona zalała się łazami i gotowa byłarzeczywiście wykonac remont na własny koszt. Ale teraz na poważanie. Proponuje aby jak najwiecej pisac do JW. Korespondencja listem poleconym. Załózcie sobie segreagator na tą okoliczność. Mój jest juz "niecienki", nawet zrobił sie prawie pełny. A jesłi nie ma odpowiedzi to ponawiam pismo. I tylko cierpliwości. To wreszcie są nasze pieniądze. I należy o nie walczyć. pozdrawiam Martynę ( nie czekaj do wiosny, zaraz pisz pierwsze pismo) i Ksiązkową ( porysowana szyba - spojrz w protokół odbioru - zapewne nie zgłaszałaś uwag do satnu technicznego szyb/okien ) . slaw.

REKLAMA

# Igor

05.02.2003 00:46

Nie wiem na jaki okres JWC daje gwarancję, ale uprawnienia z tytułu rękojmi dla budynków wygasają po upływie lat trzech od dnia odbioru budynku (Art. 568 Kodeksu Cywilnego). Okres ten może być wydłużony jeśli sprzedawca wadę podstępnie zataił.
Kto ma ochotę udowodniać, że JWC podstępnie zataił, że ściany będą pękać, niech czeka ponad trzy lata.

# Tomalaraz

06.02.2003 09:30

Słuchajcie z JWC jest tak, że ich ekipy jak napisał Slaw są do "d..". Ja w swoim mieszkaniu miałem krzywy sufit zgłosiłem do JWC przyszła komisja, obejrzała i poszła. Po tygodniu wykonałem telefon i nic po drugoim tygodniu jest protokół. JWC zrobiło wycenę, taka robota kosztuje tyle i tyle mogą zrobić w przyszłym tygodniu. Ja do nich, że ja nie chcę żeby oni mi to robili tylko niech mi wypłącą kasę co też uczynili. podpisałem protokół, że nie będę ich skarżył z tytułu tej wady i jest ok.
Do POLI - rysa na szybie jest uszkodzeniem typowpo mechanicznym i nie jesteś w stanie udoodnić, że to naprzykład ty nie porysowałaś podczas mycia - jeżeli nie zgłosiłaś tego przy odbiorze to niz z tym nie zrobisz no chyba że wypadnie całe okno.:-)
Pzdr
tom

 m0n1ka

09.02.2003 12:10

Gwarancja na okna wynosi rok - nie dalej jak miesiąc temu przerabialiśmy to z JWC w naszym mieszkaniu i choć okna krzywe, to możemy je sobie wymienić na własny koszt :)
Nam nasze pierwsze szyby w drzwiach balkonowych JWC wymieniło na wstępie, tuż po tym, jak się wprowadziliśmy - ale były całe w kropkowate skazy (prawdopodobnie ktoś spawał w ich okolicy).

REKLAMA

# diabeł

10.02.2003 07:54

w protokole zdawczo-odbiorczym jest napisane jaki jest okres gwarancji

# B.B.

22.02.2003 23:26

pytanie:
jaki dział w jw zajmuje się reklamacjami ???
czy pismo trzeba napisać do zarządu czy do jakiegoś działu napraw gwarancyjnych ????

 mesten

27.02.2024 14:55

Warto https://muszynska-burek.pl/dlaczego-warto-korzystac-z-okien-pcv/ dobra decyzja.

REKLAMA

Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy