REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Marcin_K.

23.02.2023 16:54

Drogi redaktorze tego artykułu, drodzy urzędnicy m. st. Warszawy, drodzy urzednicy miasta Marki,
pochwalam ten pomysł warszawiaków rozbudowy warszawskich ścieżek rowerowych aż do granic miasta i łączenie ich ze ścieżkami rowerowymi w gminach ościennych. To powoduje wzrost liczby rowerzystów w aglomeracji warszawskiej a tym samym zmniejszenie liczby samochodów w samym m.st. Warszawie. Dodatkowo też pogłębia współpracę Warszawy z gminami ościennymi ponieważ taka budowa ścieżek przez władze m.st. Warszawy do granic tegoż miasta musi być synchronizowana z istniejącymi lub budowanymi ścieżkami w sąsiednich gminach. Dlatego też chcę przedstawić śmiały i moim zdaniem bardzo potrzebny projekt "drogi rowerowej" o roboczej nazwie " Długa rowerowa" czyli budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Długa od jej początku, tj. od Kanału Żerańskiego ( ul. Białołęcka w Warszawie) do ul. Piłsudskiego w Markach. Dodam także, że przeanalizowałem teren rzeki Długa na mapie i sądzę, że jest miejsce wzdłuż wymienionego odcinka rzeki Długa na budowę takiej ścieżki pieszo-rowerowej o szerokości 2-3 metrów.
Mógł by być to wspólny projekt m.st. Warszawy (gm. Białołęka) i gminy Marki. Więc jeśli czyta to jakiś urzędnik z tychże jednostek samorządowych proszę o rozważenie tego mojego skromnego projektu.
POZDRAWIAM SERDECZNIE
Marcin Kwiatkowski

# SeGu

23.02.2023 21:02

Wały rzeki Długiej mają być wzmacniane przez Wody Polskie. W ramach tych prac powstaną także obustronne drogi serwisowe, które zgodnie z zapisami mpzp będą mogły być wykorzystywane na ciągi rowerowe lub piesze.
Wobec braku ddr w projekcie przebudowy ulicy Kąty Grodziskie, jedyną opcją przedłużenia infra rowerowej w ciągu Głębocka-Berensona w kierunku Kanału Żerańskiego będą wały rzeki Długiej, które zapewnią także połączenie z infra w Markach.
Dojazd w rzeki z Głębockiej-Berensona będzie mógł być zapewniony poprzez ulicę Zaułek. Zgłosiłem do obecnej edycji BO projekt zawierający m.in. budowę ddr w ulicy Zaułek do SP112, którą będzie można przedłużyć w kierunku wałów (po tym, jak Wody Polskie wykonają swoją inwestycję).

# Jola59

06.03.2023 12:48

Przesiadajmy się na rowery. Super.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA