REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nowa dekada DRWALI

20.12.2002 22:15 #piotr
Dzisiaj przy ul.Poetów poszedł pod topór następny białołęcki pomnik przyrody, oczywiście, że dąb. Pomniki przyrody nie mogą być likwidowane bez zgody Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody. Takiego zezwolenia Drwale nie otrzymali,mimo to dębu nie ma. Nihil novi Panie i Panowie, koryto to samo,tylko trochę nowych swiń..........
21.12.2002 09:59 #Piotrek z Odkrytej
No i co z tym zrobisz Piotrze ??? Może zawiadom prokuratora, albo kogo innego. Od samego pisania na forum nic się nie zmieni. A może chcesz tylko jątrzyć, a nie działać ????
21.12.2002 16:26 #piotr
No i co zrobisz Piotrze z Odkrytej z tym kontenerem? Może zawiadom prokuratora, albo kogo innego. Od samego pisania na forum nic się nie zmieni.A może chcesz tylko jątrzyć, a nie działać!!!!!!
21.12.2002 19:12 #Piotrek z Odkrytej
Postawienie kontenera nie jest przestępstwem, a wyrąb drzewa pomnika na pewno jest niezgodny z prawem. Jeśli nie widzisz różnicy, to przykra sprawa. Powtarzanie moich słów nie jest zbyt oryginalne - mogłeś chociaż wziąć je w cudzysłów - założę się, że wiesz co to jest.
21.12.2002 21:15 #NN
To być może ten dąb, którego dotyczyła uchwała poprzedniej jeszcze rady (wówczas niestety burmistrz decydował co wyciąć). Chodziło o wystąpienie do... o pozbawienie miana pomnika przyrody. Nie wiem z jakim skutkiem. Piotr twierdzi, że bez skutku. Rzutem na taśmę pozbawili życia jeszcze jeden pomnik przyrody. Miejmy nadzieję, że jeden z ostatnich i że zgodnie z prawem. Bo jeśli okaże się inaczej...
REKLAMA
21.12.2002 23:05 #historyk
Piotrzej z Odkrytej- upublicznienie jakiejś sprawy jest jakąś formą działania. Przynajmniej 10 osób wie,że taka sprawa może mieć miejsce- forum "Echa" jest monitorowane czasami przez dziennikarzy ogólnpolskich tytułów- to może być jakaś inspiracja do artykułu- a wtedy stosowne władze będą musiały zareagować, być może stanie się to również inspiracją dla organizacji ekologicznej itp. Rzadko kiedy działanie społeczne jest grą o sumie zero. Czyli albo robimy wszystko, albo nic. Nie bez powodu jeszcze w czasach Gomułki potrafiono skazywać ludzi za to,że pisali pamiętnik do szuflady... Co więcej każda forma działalności (nawet tak mała jak posty) rodzi swoje skutki. Dzisiaj informacja zaczyna być najważniszym towarem - jeśli wiem jako pierwszy,że gdzieś szukają pracownika, to mam szansę na tę pracę, jeśli wiem coś o tanim mieszkaniu itp. Co więcej często forna reagują z różnych powódów szybciej niż tradycyjne nośniki informacji... Dlatego ma sens pisanie na forum , zamiast mruczenia pod nosem. Choć to samo w sobie jeszcze nie zmiania świata...
22.12.2002 11:20 #Piotrek z Odkrytej
Zastanawiałem się, kiedy zabierzesz głos Historyku. Dobrze, że obaj Panowie jesteście sojusznikami w każdej sprawie. Mnie też nie podoba się wycinanie drzew (jednym z powodów zamieszkania tu była zieleń i natura). Ale powiedz mi, czy jakas sprawa zakończyła się dobrze z powodu opisania jej na Forum ??? Piszemy i piszemy, od czasu do czasu pojawi się artykulik w Echu, nikt inny naszymi sprawami się nie interesuje. Założę się, że nawet Straż Miejska, którą poinformowałem o kontenerze nie pofatygowała się, żeby sprawdzić czy naprawdę stoi. Czy nie prościej wobec tego zadzwonić do jakiejś gazety i zapytać czy są zainteresowani taką a taką sprawą: na pewno nie będą chcieli się zająć. Gazety szukają sensacji, bo to najlepiej się sprzedaje i tego chce czytelnik. Czy Ciebie może zainteresować jakaś sytuacja w odległym miejscu Polski ? To smutna prawda wg mnie. Obym się mylił.
22.12.2002 12:56 #historyk
Wiele spraw zostało w pierwszej kolejności upublicznione przez posty (vide Tesco), a potem podjęte przez gazety i samo to stworzyło jakić nowy wymiar tej sprawy.
PS. może zainteresować, o ile jej przebieg i uwarunkowania mają charakter uniwersalny i pośrednio mają związek ze mną 9a to jest przecież bardzo szerekie kryterium).
22.12.2002 22:19 #piotr
Powiadomiłem o tej sprawie Straż M., Darka Ostrowskiego, zażądałem wstrzymania wyrębu do czasu przyjechania Darka,efekt dalszy jest znany. W Styczniu wraz z Historykiem zaczynamy brać się ostro do roboty na rzecz tego typu i podobnych przestępstw i naruszeń w Białołęce, ale o tym w Styczniu. P.S. Piotrze z O. Zakład wygrałbyś, ale postawię przed Tobą zadanie(propozycję) w Styczniu, założę się, że....odmówisz.
23.12.2002 13:48 #NN
Postawa Piotra z Odkrytej zastanawiająca. Więcej wiary w moc sprawczą pisania, choćby informacyjną. Do tego służy to forum! A jeśli jednym z powodów zamieszkania tu była zieleń i natura (jak piszesz) to radzę: pilnuj tego, co z niej zostało, bowiem to jest to, czym handluje najchętniej zarząd naszej dzielnicy.
Długa jest lista błędów naszych władz, w końcu te długi skądś się wzięły! Być może "zachodzi prawdopodobieństwo naruszania praw obywatelskich poprzez nieprawidłowe gospodarowanie majątkiem dawnej gminy..."?
REKLAMA
23.12.2002 21:05 #Piotrek z Odkrytej
No, no Piotrze brzmi ciekawie, ale skoro twierdzisz, że odmówię to juz dziś odmawiam - nie cierpie takiego traktowania - znajdź innego chętnego do zabawy. Nie podoba mi się to.
NN nad czym się zastanawiasz ??? Zastanawia mnie to jak broniliście naszej zieleni i interesów Białołęczan dopóki nie było Forum. Proszę tylko bez listy przedsięwzięć, które kiedyś miały miejsce i doprowadziły do czegoś tam.
23.12.2002 22:59 #historyk
No to czego właściwie oczekujesz?
23.12.2002 23:14 #Piotrek z Odkrytej
Zastanawiam się jak sprawę tego nieszczęsnego drzewa wykorzystacie. Pewnie mogłem wątpić w czyste intencje przed wyborami wielu kandydatów szermujących nośnymi hasłami. Gdzie są teraz ??? Jak wcześniej pisałem mnie też to wkurza, że jakiś bezmyślny idiota, składając podpis, zmienia rzeczywistość i nie myśli o tym, jak jego decyzja wpłynie na coś.
24.12.2002 00:08 #historyk
Cho o to by nie być obojętnym, by widzieć coś poza czubkiem własnego nosa, bo inaczej utoniemy w g.... By to zilustrować opowiem dzisiejszą przygodę...
Ok. 20,30 wysiadłem ze 167 vis a vis Kina "ochota"w towarzystwie kilkunastu
innych osób- do autobusu wsiadło również kilkanaście osób na przystanku (przy
tej historii to ważna okoliczność). Gdy przystanek opustoszał, zauważyłem
leżącego przy ławce mężczyznę. Podszedłem do niego, był zaśliniony i wyglądał
na pijanego, ale nie było czuć od niego alkoholu. Próbowałem go podnieść, ze
stojących obok nikt nie kwapił mi się pomóc i wszyscy jakoś szybko wsiadali
do autobusów. Zadzwoniłem z komórki na policję, a następnie na pogotowie.
Przez chwilę zatrzymała się przy nas jakaś kobieta, ale powiedziała, że
spieszy się na pociąg i sobie poszła. Ponieważ czas mijał, uznałem, że
należałoby czymś delikwenta przykryć. Stojąca obok ekipa Falcku olała mnie.
Na moje ostre dobijanie się do zamykanej właśnie apteki aptekarz zgodził się
coś zrobić. Jak się później okazało, również zadzwonił po pogotowie. W
międzyczasie ów gość mamrotał coraz mniej żwawo, próbowałem tym zainteresować
przejeżdżających kierowców MPK, odpowiadali, że skontaktują się z bazą. Po 15-
20 minutach przyjechała policja, a chwilę po niej pogotowie. Na widok
policjantów delikwent nawet próbował się podnieść. Prawdopodobnie został
odwieziony najpierw do szpitala, a potem na izbę wytrzeźwień. Gdyby poleżał
jeszcze godzinkę, odjechałby pewnie do kostnicy (10 stopni mrozu!). Czy
naprawdę mamy wszystko w d..., abstrahując od faktu, żez osobiście też nie
popieram pijaństwa, i nie obchodzi nas, że potykamy się o leżących i
zamarzających -- nawet jeśli są pijani?
24.12.2002 12:56 #Wyborca
Proponuję order dla Historyka oraz dożywotni tytuł honorowego społecznika Białołęki. A teraz poważnie ,zawsze byłem przekonany że o dobrych uczynka świadczonych przez osobę bezposrednio zainteresowaną nie pisze się ,nie mówi się ,tylko poprostu świadczy. Ewentualnie inni mogą o tym pisać .Trochę skromności Historyku ,nie zaszkodzi na ten zblizający się roczek
REKLAMA
24.12.2002 14:36 #NN
W dzisiejszych czasach każdy dobry uczynek powinien być opisywany - choćby przez dobroczyńcę, jeśli inaczej nie można. Przy deficycie dobroci - bądźmy choćby wirtualnie dobrzy! Czego wszystkim życzę.
Piotrze z O.- tak trzymaj - nam także potrzebna jest krytyka (mówię to bez przekąsu).
25.12.2002 01:48 #historyk
Następnym razem nim uczynię cokolwiek zwrócę się do Wyborcy jako wyroczni w każdej dziedzinie- polityki, intelelektu i.. kultury osobistej.
25.12.2002 13:13 #Wyborca
Wyrocznią to ja nie jestem ale denerwują mnie wszyscy którzy uważają że czynią dobro dla innych zapominając że ,,wszyscy w ich mniemaniu to niekoniecznie wszyscy " Dla przykładu warto przypomnieć sobie Historyku ,sprawę z ,,szczekającymi,ujadającymi i srającymi pieskami"Poza tym Ci którzy czynią prawdziwe dobro ,nie latają na prawo i lewo i nie opowiadają , że zrobili to i tamto.Psycholog taki stan jakoś by zdefiniował ,ale sadzę że to wciaż są kompleksy niezrealizowanego człowieka.Co do polityki zawsze twierdziłem ,że Kaczyński to nieudacznik,który nie ma pojęcia o zarządzaniu miastem ,a społeczeństwo dało się złapać na hasło walki z korupcją Tymczasem fakty mówią za siebie : w zarządach dzielnic ,,aferowicze z PO",NA STANOWISKACH BURMISTRZÓW specjaliści z Pisowych teczek ,którzy w swoich miasteczkach stanowili drugą ligę (znowu tałatajstwo zalewa Warszawę)Pieniądze na Metro dzięki Balickiemu.O wszysttkim szanowny Historyku pisałem kilka tygodni temu- jako ta Pytia (żart)Nie twierdzę że jestem fachowcem od polityki ,ale na Polską klasę polityczną patrzę z dużym sceptycyzmem (a gminno-dzielnicową uważam za polę realizacji przeciętnych osóbek)Co do kultury osobistej nigdy nie twierdziłem że jestem kulturalny ,ale jak tu byc kulturalnym gdy tak dużo powierzchownej kultury tzw. inteligentów w pierwszym pokoleniu
25.12.2002 15:48 #Piotrek z Odkrytej
No cóż jak widzę Wigilijny Wieczór nie podziałał kojąco na wszystkich - vide uszczypliwa uwaga Historyka. Czyżby Mikołaj nie był szczodry tego roku dla Historyka ???? Jeśli tak, to szczerze współczuję, bo każdy z utęsknieniem czeka na Święta, a tu np. zamiast prezentu rózga.
Do NN - kto to są my, którym potrzebna jest moja (i nie tylko) krytyka ???
26.12.2002 00:42 #NN
Trochę się przejaśnia: Wyborca - obrońca establishmentu! Do Piotrka z O. - my to ci, którzy się nie zgadzają na to, lub tamto i wiedzą dlaczego się nie zgadzają.
REKLAMA
30.12.2002 18:49 #historyk
Powiem krótko jest odwilż i Wyborca stopniał.
31.12.2002 00:06 #Vladymir
I tak oto wycięte drzewo uderzyło rykoszetem w tzw. Wielką Politykę... A przecież chodziło o jeden dąb, prawda, że 300 letni, ale jednak, tylko jeden... Ta cała dyskusja zatoczyła tyle meandrów polityczno - obyczajowo - towarzyskich, że wystarczyło by z tego lania wody utoczyć nowy nurt Biebrzy /też ma meandry i to jakie !!!. A w ferworze dyskusji ucieka Wam, że firma JWD "kładzie" pod łyżkami swoich spychaczy całe połacie takich pomników przyrody pod budowę ulicy do swojego nowego osielda "Aluzyjna" i nic z tego nie wynika...
31.12.2002 14:14 #NN
Chciałbym, żeby chodziło o jedno drzewo. Niestety jest ich znacznie więcej. A tajemnicą poliszynela jest układ JWC - Zarząd zawarty w celu wytępienia tej podłej roślinności, od której nie można ściągać podatków. Strategia zgromadzenia na możliwie najmniejszej powierzchni największej ilości podatników jest skrupulatnie realizowana. Potem będzie można zrobić sobie fotografię przy przecinaniu wstęgi... Taka władza. Do 27 lutego 2003 roku, ponieważ jest to data wygaśnięcia poprzednich pełnomocnictw a statutu dzielnica jeszcze nie ma!
Pozdrowienia noworoczne!
08.01.2003 09:58 #NN
Dobra wiadomość: burmistrz nie może podpisywać pozwoleń na budowę! Ten burmistrz także a może szczególnie!
05.02.2003 16:24 #NN
Byłem w okolicy ul. Poetów i stwierdziłem brak pomnika przyrody, lecz za ogrodzeniem osiedla Winnica, od strony wydmy, nie przy ulicy! Czy to ten sam dąb? Zostało 2 metry pnia (taka pamiątka - wyrzut sumienia). A dlaczego wycięto? Po prostu - przed dwoma laty wybudowano w jego najbliższj odległości(!) budynki owego osiedla. To taka cecha Białołęki za poprzedniego zarządu.
Mogę dodać, że obok stoją jescze dwa równie okazałe dęby, pomniki przyrody. I też spadają z nich żołędzie.

 7282/7420 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Otwarcie granic

 
 
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA