REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

NIEKULTURALNI!

# zdziwiona

26.05.2003 14:59

Jaka szkoda, ze na forum dyskusyjne wchodzi duzo niekulturalnych osob, ktora na dodatek sa wscipskie!Czlowiek grzecznie pyta i nie dostaje odpowiedzi tylko nieby pouczajace teksty i glupie odzywki!

# nie-zdziwiony

26.05.2003 15:31

Wymagany jest też pewien poziom inteligencji.

# Polonista

26.05.2003 17:02

I znajomość zasad pisowni polskiej.
Np. wścipskie - to jest super termin, nie wspominając już o reszcie tekstu...

REKLAMA

# zdziwiona

26.05.2003 19:15

Niestety jest to forum dyskusyjne i ja pisze wypowiedzi bez polskich znakow!A jakbys chcial/chciala wiedzie to czasem ja sie szybko pisze to mozna 'zjesc' jakas literke albo cos pomylic w pisowni.

# Rozsądek

27.05.2003 00:11

Może jakies konkrety - to zawsze najlepiej obrazuje rzeczywistośc.

# ętelidżent

27.05.2003 08:46

nie zdziwiony a dlaczego wymagany jest odpowiedni poziom inteligencji? to znaczy że tępaki nie mogą się wypowiadać? wytłumacz bo ja chyba należę właśnie do tej grupy, proszę naświetl mi to "głosie elokwencji"

REKLAMA

# Debil

27.05.2003 20:34

A gu gu e ta sumba chytu i beeeeee gup gaguga ich.

# !!!

27.05.2003 21:24

No cóż, wygląda na to, że Debil jest inteligentniejszy od Inteligenta.

# BOŻENA

27.05.2003 22:17

Debil!!! cZY tY TO ty???

REKLAMA

# Debil

28.05.2003 19:47

Tak to ja Debil.

# BOŻENA

29.05.2003 08:40

WItam Cię DEBILCIU!!!
Pamiętaj o 1 VI - g. 16.45!!! Pozdrawiam!

# Debil

29.05.2003 18:06

Egh, chyba pomyliłaś Debili. Nie wiem o co chodzi. Pytałaś się o debila. A to ja. Jest jeszcze inny?

REKLAMA

# bożena

01.06.2003 08:33

JESTEŚ FAŁSZYWYM DEBILEM!!!
sPADAJ!!! nIE UŻYWAJ TEJ KSYWY!!!

# awanturnica

12.06.2003 13:21

A ja popieram, choć z pewnym opóźnieniem, "zdziwoną"- nie wygląda mi na kompletną ignorantkę w sprawach pisowni, tylko broni prawa do kulturalnej wypowiedzi. Tego czułego punktu zabrakło naromiast i Poloniście i Nie- zdziwionemu. Według mnie w komunikacji nie chodzi tylko o oprawność stylistyczną czy gramatyczną, choć o ile to możliwe, każdy powiniem przestrzegać tych zasad, ale w równej mierze, o ile nie daleko bardziej, o kulturę, chęć zrozumienia drugiego człowieka a nie tylko wymądrzanie się nadętych mądrych głów. No i co wy na to, Intelligenci

# Polonista

12.06.2003 15:51

W Internecie panuje taka dziwna zasada, że nikogo nie rażą błędy.
Ludzie, zastanówcie się 2 sekundy przed kliknięciem w 'zapisz', myślenie nie boli... tak bardzo.

REKLAMA

# awanturnica

12.06.2003 18:14

A mnie boli to, iż niektórzy zamiast życzliwie pomagać innym, tym, którzy być może nie są tak doskonale wyedukowani, stale się wymądrzają zapominając o zwykłej kulturze, grzeczności, skromności. Wiesz, Polonisto, kiedys usłyszałam pewne powiedzenie, że tylko puste kłosy dumnie pną się ku słońcu, podczas gdy te pełne ziarna są nisko schylone ku ziemi. Tak więc Twoje "złote rady" o myśleniu bardziej sugerują Twoją pychę, niż rzeczywistą dbałość, aby nasz wspaniały naród poprawnie się wysławiał, także w internecie. A tak na marginesie- mój mąż jest polonistą i nigdy w życiu, chćby nie wiem co myślał o swoich uczniach w szkole, nikogo nie poniżył dając mu do zrozumienia to, co piszesz w swoich wypowiedziach. No to cześć!

# Polonista

13.06.2003 13:31

Cześć awanturnico :-)
Chyba niepotrzebnie się uniosłaś, może i masz rację z tym moim nadmiarem złośliwości, ale jak można milczeć, widząc co się dzieje w Internecie?
Czy to nie efekt tolerancji społeczeństwa (także nauczycieli) na taki analfabetyzm?

# awanturnica

13.06.2003 18:37

Witam ponownie i na wstępie zaznaczam, że tym razem nie zamierzam się o nic kłócić. Dziękuję Pononisto za Twoje ostatnie słowa, bo świadczą o tym, że faktycznie zależy Ci na odpowiednim poziomie dyskusji i na dodatek umiesz przyznać się do błędu- to bardzo zacna cecha, dlatego ja też chcę niejako Cię przeprosić i powiedzieć, że nie jest moim zamiarem ocenianie nikogo, także Ciebie. Natomiast wracając do tematu (niestety mam tylko chwilkę) , tj. toleracji na niechlujstwo językowe, sądzę, że racje są podzielone. Według mnie, może powiesz, że jestem zbyt konserwatywna, podstawowe nawyki językowe wynosi się z domu i znacznie mniejsze znaczenie ma póżniej to, co spotyka się na ulicy, czy gdzie indziej.
Ale tak na marginesie, chciałam tylko przypomnieć, że zdziwionej chodziło chyba jednak o coś innego, tzn. o chamstwo panujące w internetowych wypowiedziach- a ono przecież może przybierać różne wdzianka- nawet bardzo poprawnych sformułowań. No dobra, muszę lecieć dlatego kończę, przepraszam za tak zdawkową odpowiedź. Miłego weekendu , cześć i czołem!

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break