REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

NARKOTYKI W SZKOLE !

# LUZAK

11.05.2004 10:59

JESTEM PRZERAZONY W KAZDEJ SZKOLE SA NARKOTYKI> KIEDYS TEGO NIE BYLO

# Matka ucznia Gimnazjum nr 3

11.05.2004 14:28

Narkotyki sa powszechne w szkole podstawowej nr 344 oraz w gimnazjum nr 3 Tylko dyrektorki nie chcą o tym mówić gdyż jest to dla nich niewygodne. Podobnie postepuje radna Dziewulska, ktora udaje ze nic nie wie i robi dobrą minę do złej gry.

# Baśka

11.05.2004 14:34

Ja tam do takich szkol nigdy bym nie poslala swojego dziecka. Wole nie kupic ciucha,ale zaplace za szkole w ktorej nie ma narkotykow

REKLAMA

# Kotkaa

11.05.2004 17:09

Narkotyki są w KAŻDEJ szkole, od podstawówek poczynając, i to niezależnie od ich poziomu. W prywatnych też. Tylko są dyrektorzy, którzy walczą z problemem i prowadzą zajęcia profilaktyczne, zapraszają na pogadanki policję, lekarzy, terapeutów, organizują szkolenia dla nauczycieli i rodziców - i są dyrektorzy, którzy robią niewiele.
"Kiedyś" też narkotyki były. Wiem na pewno, że w mojej szkole średniej (a skończyłam ją dawno temu) były, i wiedziałam, u kogo można je było załatwić. A było to jedno z lepszych liceów w mieście.
Tyle tylko, że teraz nakrotyki staniały i zmieniły postac tak, że stały się praktycznie niezauważalne. Nikt się już nie bawi w wąchanie kleju...
Jedyny sposób: nauczyć dziecko mówić "nie". I to bardzo stanowczo. Bo nawet jesli nie trafi na dealera w szkole, to na pewno ktoś je poczęstuje na imprezie.

# rozsądny

11.05.2004 19:42

A w latach 80. popularności wśźród części uczniów z marginesu społecznego robił butatapren- po 1-2 sesjach nieodwracalnie uszkadzał się mózg, a po kilkunastu rozpadały się narządy wewnętrzne i do... piachu. Bardziej wysublimowani smażyli na patelni prosze IXI, też uszkadzał. ale wolniej. Zanarkotyzować można się zwykłą herbatą, więc nie popadajmy w histerię.

# Policjant

12.05.2004 08:26

JeŻeli wiecie, ze narkotyki są w szkołach to pora zglosic to policji. Na co czekacie? Z cała pewnoscią nie pomożecie dyrekcji szkoły i samej komisji oświaty, jak będziecie siedzieć cicho i czekać dosłownie na "zbawienie". Sprawa sprowadza się do tego, ze każdy coś wie, a zachowuje to dla siebie. Problem tym samym narasta. Z tego waszego "gadania" robi sie tyrada orzekupek, a nie pomoc w konkretnej, palacej sprawie. Przypomina mi to magiel. Coś wiemy a nic kompletnie nie robimy. Dotyczy to Kotki, która wie a nie powie, Matki ucznia Gimnazjum nr 3. OSTRZEGAM !!!!, ze nie powiadomienie organów ścigania o przestepstwie ściganym z urzędu jest karalne. Tym samym obie panie zapraszam na komisariat celem złozenia stosownego zawiadomienia o przestepstwie. Pora skończyć z maglem

REKLAMA

# Marginalia_Filozoficzne

12.05.2004 14:43

Drogi Towarzyszu Policjancie, ze tak powiemy...czy Wy sadzicie, ze ludzie sa juz az tak glupi i zdesperowani, zeby kierowac sie z tego typu informacjami na policje ? Wezcie, wiecie "puknijcie sie w glowe", przestancie "wycierac sobie buzie" pojeciami typu spoleczenstwo, prawo oraz podobnymi bzdetami, "skrojonymi" zupelnie nie dla Was. Juz lepiej idzcie do Malgoski na kebab. A dlaczego tam ? A dlatego, ze to sto metrow od tej szkoly. W sam raz daleko, zeby przesiedziec na tylku czas do 16:00, z suka "dobrze skitrana" za pawilony. Lato idzie, Goska wystawi parasolki, serwetki poda, a serwetki sa do ust, tak Wam wiecie mowimy, jakbyscie nie wiedzieli....

# Aborygen

12.05.2004 15:46

Panie policjancie, chyba istnieje w twojej pracy też coś innego niż tzw. zawiadomienie o przestepstwie i nazywa się praca operacyjna czy jak wy to tam nazywacie. Może trochę wysiłku by się przydało, trochę pracy zamiast chodowania brzuchów w radiowozach. Czekać na donosicieli to wszyscy potrafią. A straszenie forumowiczów, którzy sygnalizują problem, zwłaszcza w kontekście waszych ostatnich sukcesów to wyjątkowo dobry sposób radzenia sobie z problemami. Gratulacje, naprawdę słowa uznania!

# Kotkaa

12.05.2004 17:31

Panie policjancie, na ostatnim szkoleniu antynarkotykowym w mojej szkole, przeprowadzonym przez policjanta-specjalistę od narkotyków, wytłumaczono co nauczyciel może zrobić. A może zrobić niewiele - poza zapobieganiem. Zażywanie narkotyków NIE JEST karalne. A żaden z młodych ludzi nie jest na tyle głupi, żeby kupować, sprzedawać i "posiadać" na oczach nauczyciela. Kilka lat temu udało się nam wytypować dilera i wskazać go policji. Ucznia, który przychodzi na lekcję najarany możemy wyrzucić ze szkoły, jeżeli mu to udowodnimy, co wcale nie jest takie proste (wyrzucanie ze szkoły też zresztą nie jest takie proste). O ile się nie mylę, białołęcki komisariat na współpracę z moją szkołą nie narzeka.

REKLAMA

# rrr....

12.05.2004 22:01

To może zalegalizować !!!
Czepiacie się policjanta a sami , to co ?
Występujecie pod ukrytymi nickami, i jesteście najmądrzejsi
bo przez kompa nikt was nie widzi
Policja opiera się na współpracy z ludźmi ale takimi co nie chwają się za monitorem tylko potrafią i nie koniecznie oficjalnie o pewnych rzeczach zawiadomić policję ale z konkretami a nie ze sloganami .....WSZYSCY WIEDZA.....WSZYSCY HANDLUJĄ.....DYREKTORZY NIE WIDZĄ.....ITD......
Zanim ocenisz jakąkolwiek grupę zawodową to pomyśl czy masz pojęcie o jej pracy. .........oj zapomiałem że polacy znają się na wszystkim............

 Kotka

13.05.2004 17:29

Żeby nie było, że się ukrywam pod nickiem... Powtarzam, w szkole, w której pracuję, współpraca z policją (i oficjalna, i nieoficjalna) układa się nieźle. Pana Grzesia (przepraszam, nie pamiętam stopnia) widujemy tak często, jak pozwalają na to jego obowiązki zawodowe. Prowadzi u nas zajęcia profilaktyczne.
Nie oczerniajmy ani policji (bo robi wiele) ani nauczycieli (bo robią, co w ich mocy). Zastanówmy się, co my - jako rodzice - robimy, żeby nasze dzieci nie wpadły w to g... Bo kiedy dochodzi do karania, jest już zwykle za późno.

# Skorpion

13.05.2004 18:03

Czas zalegalizować sprzedaż narkotyków i zobaczycie że po kilku latach problemu nie będzie .To samo dotyczy domów publicznych tzw.agencji towarzyskich .I jeszcze Państwo na tym zyska ......
Te szkolenia to czysta fikcja ,żeby dobrze rozpoznać
,, środowisko" samemu trzeba przynajmniej kilka razy spróbować.

REKLAMA

# Vladymir

13.05.2004 22:14

...a jak sie spróbuje przynajmniej kila razy, jak radzi skorpion, to już się w tym siedzi po uszy i się następne działy kupuje od poznanego dilera, oczywiście, w ramach rozpoznania środowiska, rzecz jasna i interes się kręci. Genialna recepta na nabijanie kabzy mafii narkotykowej. Problemu rzeczywiście nie będzie żadnego, no skąd, przecież narkotyki są zdrowe, wszyscy o tym wiedzą, są lepsze niż witaminy, a jak się młodzież rozwinie fizycznie i intelektualnie ! A że średnia przeżywalności spadnie z obecnej 70 dl 20 lat, to nie szkodzi, państwo zaoszczędzi na emeryturach, rentach i opiece medycznej,, no miód malina ! W takim kraju to chcę żyć.

# Aborygen

14.05.2004 09:29

Szkolenia to rzeczywiście fikcja. Podobnie jak programy profilaktyczne, które robią więcej szkody niż pożytku. Najgorsze jest to, że najczęściej słuchacze są lepiej przygotowani i wiedzą zdecydowanie więcej na temat narkotyków od prowadzącego. Dla przykładu: jakiś rok temu rozmawiałem z siedemnasto może osiemnastolatkiem na temat hip-hopu i w pewnym momencie rozmowa zeszła na temat bluntów. Ów młody człowiek okazał się chyba bardziej dociekliwy niż większość jego rówieśników i żeby nie być gołosłownym cytował raport WHO na temat środków odurzających. Życzyłbym sobie żeby prowadzący pogadanki dysponowali taką wiedzą teoretyczną na temat narkotyków jak ten nastolatek.
Dlatego młodzież ma głęboko w du... wszystkie pogadanki, sranki itp., a wiedzę na temat środków odurzających czerpie od starszych kolegów lub pogłębia własne doświadczenia.
Legalizacja w naszym mafijnym państwie niestety nie jest możliwa. Przedze wszystkim dlatego, że zredukowałaby poważnie dochody grup przestepczych, a one na to nie pozwolą i użyją wszystkich dostępnych im środków żeby ewentualną decyzję w tej sprawie skutecznie blokować.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA