REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# mieszkaniec Odkrytej

20.01.2012 10:49

Progi na tych ulicach to najgłupszy pomysł na świecie! Niszczą podwozia samochodowe, spowalniają ruch (czyli okradają mnie i moją rodzinę z mojego czasu) i na dodatek blokują możliwość jazdy autobusów! TO KOMPLETNIE NIEDORZECZNE ROZWIĄZANIE. Aby było jasne - mieszkam przy Odkrytej, blisko Nowodworskiej, często tamtędy chodzę i jeżdżę i wiem, co mówię.
Zaoszczędzone na progach pieniądze proponuję wydać na (nie przymierzając) chociażby przyśpieszenie prac nad poszerzeniem ul. Światowida i budową linii tramwajowej - bo ta inwestycja jest 1000 razy bardziej potrzebna.

# Draco

20.01.2012 10:55

Sam mieszkam przy ul. Odkrytej i jestem zdecydowanym przeciwnikiem montowania progów i szczerze mówiąc nie widzę takiej potrzeby. To, że przy w okolicy jest przedszkole i dwa żłobki nie powinno mieć żadnego znaczenia, bo przecież dzieci zaprowadzane i odbierane są przez dorosłych i odpowiedzialnych rodziców, czyż nie?
Dodatkowo zamontowanie progów spowodowałoby przeniesienie ruchu samochodowego na inne ulice (osobiście nie wyobrażam sobie pokonywania kilka razy dziennie 10ciu progów), co z pewnością nie pomoże rozładowaniu ruchu w godzinach porannych.
Czy zatem mona coś zrobić aby ulice Odkryta i nowodworska stały się bezpieczniejsze? Oczywiście, że tak, wystarczy, że rodzice będą rozsądni i przechodząc przez ulicę najpierw się rozejrzą, a dopiero później wjadą wózkiem na ulicę (odwrotna sytuacja jest nagminna!)...

# kris

20.01.2012 17:32

Nie dla progów ponieważ wiąże się to z wycofaniem komunikacji miejskiej z ulicy Nowodworskiej a to jest nie do przyjęcia.

REKLAMA

# progi_TAK

20.01.2012 23:02

Jak najbardziej progi spowalniające powinny powstać ale nie w ilości 10 jak prawi Burmistrz, na Odkrytej wystarczyłby jeden przy żłobku obok placu zabaw, dwa przy przedszkolu (Stefanika i Książkowa) i kolejny przy Ordonówny.
Nie chodzi o to by "naćkać" progów ale wystarczy jak będą co kilkaset metrów.
Codziennie widzę mistrzów kierownicy, zwłaszcza jak wyprzedają na łuku na Odkrytej... 50-ką nikt nie jeździ! 80-100 to normalna prędkość!
I oczywiście Burmistrz podtrzymuje tradycje... nie da się!!!

# tymczasowy

23.01.2012 11:01

nie dla progow 40 i tak juz jest na koncu odkrytej(i bardzo dobrze) , wystarczy jednak jesli to konieczne ustawienie 40 kolo przedszkoli i raz w tygodniu patrol policji

# cymes

23.01.2012 11:22

A ja uważam , że 40 po mieście to bardzo dobry pomysł!
--
http://Mieszkania na sprzedaż Gdynia

REKLAMA

# obywatel

24.01.2012 13:04

też jestem mieszkam przy odkrytej i jestem przeciwny progom. Jak piszę Drako też wielokrotnie miałem sytuację, że przed maskę wyskakiwali mi przechodnie i to nawet nie na pasach (choć przejście 40 metrów dalej!!!).
Bezmyślność i głupota w naszym narodzie nie zna granic (nie tylko u pieszych, ale i kierowców też) - ale progi zwalniające nie są tu rozwiązaniem!
Ograniczenie do 40 przy przedszkolu też moim zdaniem jest zbędne - i tak tam kierowcy zwalniają a na przejściu dla pieszych na środku jest wysepka... wystarczy tylko aby mądrym rodzicom chciało się ruszyć (d...) i dojść do przejścia!!

# obywatel ec

24.01.2012 13:05

też jestem mieszkam przy odkrytej i jestem przeciwny progom. Jak piszę Drako też wielokrotnie miałem sytuację, że przed maskę wyskakiwali mi przechodnie i to nawet nie na pasach (choć przejście 40 metrów dalej!!!).
Bezmyślność i głupota w naszym narodzie nie zna granic (nie tylko u pieszych, ale i kierowców też) - ale progi zwalniające nie są tu rozwiązaniem!

 ragozd

26.01.2012 23:57

co za bzdury z wycofaniem komunikacji? Już na zdjęciu widać progi wyspowe neutralne dla autobusów. 10 progów to przesada, ale 2 tak jak było przed remontem być powinno. Tam są 2 przedszkola, 2 żłobki i plac zabaw. Jak ktoś chce jeździć przelotowo 100m obok ma Światowida.

REKLAMA

 ragozd

27.01.2012 17:14

Wpiszcie w google Warszawa: Wypadek na Aluzyjnej. Pirat zabił dziecko
To dziecko było z odpowiedzialnymi opiekunami, więc tego typu argumenty są nieprzekonywujące.
Czy to musi się powtórzyć by progi zainstalowano? Wypowiedź burmistrza o niemożności jest skandaliczna i świadczy o niebywałym ignoranctwie, ale niestety wpisuje się w tradycje podobnych wypowiedzi władz :(
Na przestrzeni 500m są 3 przedszkola, 2 żłobki i plac zabaw. Dwa progi zwalniające tak jak przed remontem zdecydowanie poprawiłyby bezpieczeństwo zwłaszcza na skrzyżowaniu koło placu zabaw / Biedronki, które jest na łuku a samochody pędzą tam strasznie.

# zakorkowany

29.01.2012 10:21

Tańszym rozwiązaniem będzie ustawienie raz w tygodniu policji z fotoradarem w pobliżu placu zabaw dla dzieci- szczególnie w godzinach rrannych lub wieczornych. Z pewnością godzina przestoju zwróci się z nawiązką.
Progi też by się przydały w tym miejscu, bo rozbawione dzieci często tu przebiegają przez jezdnię, a kilka razy widziałem potrąconych pieszych na pasach w pobliżu. Jak widać nawet przechodzenie na pasach jest również niebezpieczne. Jeżdżąc często wieczorami zauważyłem, że ze względu na dużą ilość samochodów i skrętów na osiedla - samoechody jadące z naprzeciwka i skręcające w lewo (tuż za niektórymi pasami) w drogi osiedlowe skutecznie zasłaniają pieszych będących już na pasach i przechodzących na drugą stronę. Oświetlenie tych pasów jest beznadziejne i skończy się to z pewnością tragicznie.

# AS12

26.07.2014 03:51

2014-2015 dalej progów brak :( ale może kiedyś bedzie bezpieczniej

REKLAMA

# rmb

02.08.2014 18:40

I bardzo dobrze że ich nie będzie! Progi na Odkrytej to byłby kolejny przejaw przyklaskiwania przez urzędników krzykaczom-egoistom oraz nasilania niepotrzebnego konfliktu na linii pieszy - kierowca.
Są tam znaki ograniczenia do 40? Są.
Są znaki kontrola radarowa? Są.
Wystarczy zatem zacząć egzekwować obecną organizację ruchu i problem zniknie. Ba, nawet dodatkowy zarobek może z tego być!
A przy okazji policjanci mogli by też uspokajająco podziałać na niektórych pieszych, którym chyba wydaje się, że nadal są "u siebie na polu" i przez jezdnie przechodzą bez zachowania minimum ostrożności.

# lkan

03.08.2014 17:03

A może by tak w końcu ustalić w jakich przypadkach konieczne są, bądź nie, progi zwalniające? Jeżeli są jakieś zasady, to należy je wyegzekwować lub jasno powiedzieć, że jest to niezgodne z przepisami. Tryb, w jaki ustalił to imć Smoczyński, jest kuriozalny i oznacza kolejny przykład urzędniczej uznaniowości. Inaczej: proście, a może będzie wam dane, zależy to głównie w jakiej dzielnicy mieszkacie.

# miet

06.08.2014 08:34

TAK dla progów! a chodnik nie jest na całej długości ulicy odkrytej.
Proszę zobaczyć co się dzieje na końcu odkrytej przy Sprawnej. z jednej strony chodnika brak z drugiej "pół" chodnika bo ktoś sobie ogrodził. Wózkami nie ma szans się minąć.

REKLAMA

# Odkryta

10.08.2014 16:27

Ja też mieszkam przy Odkrytej i widzę z jaką prędkością poruszają się samochody. Powinien być w okolicy skrzyżowania Barei/Odkryta, więcej niewiedze sensu. Pomyślmy zanim dojdzie do tragedii jak ostatnio. Także apeluje swoim skromnym głosem a zainstalowanie tych progów. A autobusy jeżdżą puste a i tak zaraz będzie tramwaj i sporo ludzi go wybierze.
To po co stawiano takie pytanie na referendum???

# Max

10.08.2014 18:23

Pewnie, progi zwalniające na Odkrytej. A może jeszcze szlaban? Albo wiem - most zwodzony! Wtedy to dopiero będą wolno jeździć!
A najlepiej to zerwać asfalt, a drogę zaorać - wtedy dopiero niektórzy poczują się jak w domu.

# Winnica

11.08.2014 11:55

Jak zawsze kuleje egzekwowanie przepisów. Z drugiej strony, jeśli ludzie uważają, że kierowcy jeżdżą za szybko, to niech zgłaszają na policję problem szybkiej jazdy. Jak będą częste kontrole, to kierowcy będą wolniej jeździć i obejdzie się bez progów.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break