REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# Leon

25.01.2022 18:40

Gdzie jest prokurator?

# Solo

26.01.2022 08:06

Niech ten członek zarządu lepiej zajmie się tym co robi najlepiej, czyli dłubaniem w nosie. Od 10 lat są robione przetargi i zawsze MPO jest najtańsze w dzielnicach w których startuje.
Poza tym widać jak prywatni wykonują swoją prace - wystarczy się przejść po śmietnikach - niektóre osiedla przez 2 tyg nie miały odbieranych śmieci.
Widać, że autor tego wpisu, to pajac i nie zna prawa - jest to typowe zamówienie In House. No ale jak się jest półgłówiem, to czego wymagać...

# ktoś tam, coś tam

26.01.2022 09:09

#Solo napisał(a) 26.01.2022 08:06

Widać, że autor tego wpisu, to pajac i nie zna prawa - jest to typowe zamówienie In House. No ale jak się jest półgłówiem, to czego wymagać...

A ja myślę, że chodzi o "napompowanie" miejskiej spółki przed jej nieuchronną prywatyzacją z powodu długów miasta.

REKLAMA

# księgowy

26.01.2022 13:14

#Solo napisał(a) 26.01.2022 08:06
Poza tym widać jak prywatni wykonują swoją prace - wystarczy się przejść po śmietnikach - niektóre osiedla przez 2 tyg nie miały odbieranych śmieci.
Mam krańcowo przeciwne zdanie - mój śmietnik "obsługiwany" przez MPO jest regularnie przepełniony tak że czasem to ani wejść ani nawet kolory pojemników zobaczyć...
Taka sytuacja jest odkąd opłata za wywóz śmieci trafia do Ratusza , a pieniądze z niej do firm które miały ten wywóz realizować - ale czy to Ratusz kontroluje ?
Jak wywóz śmieci organizowała spółdzielnia to taka sytuacja była nie do pomyślenia.

# Solo

26.01.2022 13:43

#ktoś tam, coś tam napisał(a) 26.01.2022 09:09
[A ja myślę, że chodzi o "napompowanie" miejskiej spółki przed jej nieuchronną prywatyzacją z powodu długów miasta.

Przy formie In house nie ma możliwości prywatyzacji. Taki model działa w większości krajów wysokorozwiniętych.

# Solo

26.01.2022 13:47

#księgowy napisał(a) 26.01.2022 13:14
Mam krańcowo przeciwne zdanie - mój śmietnik "obsługiwany" przez MPO jest regularnie przepełniony tak że czasem to ani wejść ani nawet kolory pojemników zobaczyć...
Taka sytuacja jest odkąd opłata za wywóz śmieci trafia do Ratusza , a pieniądze z niej do firm które miały ten wywóz realizować - ale czy to Ratusz kontroluje ?
Jak wywóz śmieci organizowała spółdzielnia to taka sytuacja była nie do pomyślenia.

Odkąd miasto przejęło śmieci ich ilość lawinowo wzrosła - wcześniej ludzie bardziej kombinowali, bo wysokość opłaty zależała od ilości śmieci.
Jeśli ludzie nie zgłaszają problemów z przepełnionymi śmietnikami, to jest to ich wina. Jak mi nie odebrali śmieci, to telefon i zaraz się śmieciarka wracała. Trzeba zgłaszać.

REKLAMA

# ksi%u0119gowy

26.01.2022 15:04

#Solo napisał(a) 26.01.2022 13:47
[. Jak mi nie odebrali śmieci, to telefon i zaraz się śmieciarka wracała. Trzeba zgłaszać.
Chyba do kolegi wewnętrznym dzwoniłeś ...

# lideksynubeka

26.01.2022 15:25

Pamiętajcie drogie dzieci,PO jest partią wolności gospodarczej,przedsiebiorców i zawsze uczciwie postępuje zgodnie z zasadami wolnego rynku. Brzydzi się koncesjami,cedowaniem zleceń do zaprzyjażnionych i miejskich spółek. Bo jest za przejrzystością obrotu gospodarczego.

# wap

26.01.2022 19:03

Ciekawe czy tego typu działania maja wpływ na ciągle rosnące koszty wywozu śmieci.

REKLAMA

# Reksik

24.03.2022 08:57

Mam nadzieję, że ta zmiana w końcu obniży opłaty za śmieci.Ci , co protestują przeciwko zmianom chyba boją się utraty kokosów.Od 2 lat mieszkańcy Warszawy są bombardowani zawyżonymi opłatami, najbardziej dotyka to osób samotnie żyjących,a w sytuacji wielkiego napływu uchodźców opłaty te są naprawdę podzielone niesprawiedliwe.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA