REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


12.01.2022 15:39 #pZz
Typowe dla tej gminy. Co wojt to gorszy. Wazne, ze sa kurniki przy rondzie i korki do Zielonki Wies.
12.01.2022 16:51 #Mieszkaniec Babic
Bardzo dobra decyzja Wójta dla mieszkancow. Tym bardziej że mieszkancy w tej sprawie złożyli pozew w sądzie.
Jest był tam uchwalony plan, tereny przeznaczone pod inwestycje a nie miedzkaniowke.
12.01.2022 20:21 #Dddss
Fajna inwestycja, szkoda, że nie powstanie.
Dekada nabrała się na obiecanki cacanki wójta.
12.01.2022 20:26 #Mieszkaniec Babic
Bardzo duzo niscislosci, zeby nie powiedziec klamstw w tym artykule - podejrzewam, ze pisany na zamowienie wiadomo kogo...
12.01.2022 20:52 #Zorientowany
Widać że artykuł na zamówienie. Ogólne informacje bez pokazanie całej perspektywy. Gmina godzi sie na zmianę MPZP ale nie zrobienia z tego miejsca "pekinu" który już jest na Woli (róg kasprzaka i prymasa). Dekada straciła wiarygodność w oczach miszkańcow gminy. Obiecują gruszki na wierzbie a potem robią swoje.. byle tylko kasa im sie zgadzała. Porażka!!!
12.01.2022 20:56 #Prezes
No nie mogę.... ale brednie w tym artykule. Szkoda gadać..."dekada nie idź tą drogą "... nieładnie.
12.01.2022 21:04 #Dddd
Tu Bemowo od jakiegoś czasu jest portalem reklamowym deweloperów
12.01.2022 21:06 #mika
Ojej, znowu jakieś centrum???? A miało być spokojnie, sielsko.Chyba dobrze, że Wójt się nie zgodził...
12.01.2022 21:12 #Roman
Wreszcie się opamiętali i będzie mniej patodeweloperki, już teraz nie da się normalnie jeździć do i z Babic z powodu ilości samochodów. Brawo radni Starych Babic
12.01.2022 21:33 #mieszkaniec Gminy SB
Dzień dobry,
Jestem mieszkańcem gminy Stare Babice
Artykuł jest bardzo tendencyjny, zero obiektywizmu, tylko interes deweloperów jest pokazany
A szkoda Panie Redaktorze autorze artykułu.
Trochę uczciwości nie zaszkodzi przy pisaniu artykułu i rzetelności dziennikarskiej.
Po pierwsze plan jest obowiązujący i zatwierdzony w 2015 roku, czyli bardzo świeży dokument i pozwala na ZRÓWNOWAŻONY rozwój tego terenu
po drugie pod dyktando i obietnice które nie mogą być spełnione ( dwa wiadukty) BYŁY Wójt przy sprzeciwie mieszkańców i wprowadzając Radnych w błąd zmienia Studium.
i tutaj zaczynają się schody tereny przeznaczone pod domy jednorodzinne zmienia na BLOKOWISKA o większej gęstości zabudowy jak centrum Warszawy, razem z deweloperami BYŁY Wójt wymyślił, że na 3 ha zamieszka około 10 tys. ludzi - SZOK !!!! PARALIŻ KOMUNIAKCYNY DLA BEMOWA I STARYCH BABIC
Część Radnych się sprzeciwia ale Koło Radnych związanych z były Wójtem przepycha zmianę Studium
Były Wójt nie jest już Wójtem gdyż mieszkańcy wyrazili swoje zdanie w wyborach i jego namaszczony kandydat przegrał wybory samorządowe.
Deweloper obiecywał że powstaną dwa wiaduktu aby uniknąć paraliżu komunikacyjnego, niestety żaden z wiaduktów nie powstanie, czyli aby dostać się na ten teren od strony Bemowa trzeba nawrócić na wiadukcie autostrady, aby wrócić do Babic lub wyjechać na autostradę trzeba zrobić nawrotkę na rondzie u zbiegu Lazurowej i Górczewskiej - chyba wszyscy kierowcy wiedza jaka jest przepustowość tego ronda całkowity PARALIŻ KOMUNIKACYJNY
DRUGA SPRAWA
koszty wody dla mieszkańców BABIC, NA TEN MOMENT NIE mam mocy przerobowych w gminnej spółce aby doprowadzić wodę, a zakup wody z Warszawy podniesie koszty dla wszystkich mieszkańców Starych BABIC
TRZECIA SPRAWA BARDZO WAŻNA dla wszystkich mieszkańców STARYCH BABIC chodzi o odrolnienia
jeżeli powstałby ta inwestycja zablokuje ona możliwość odrolnienia pozostałych terenów leżących w tej gminie DLA INNYCH WŁAŚCICIELI KTORZY NA TO CZEKAJA OD LAT NA NOWE PLANY ZAGOSPODAROWANIA I ODROLNIENIA GRUNTÓW ( NIEKTÓRZY CZEKAJA JUZ 20 LAT NA TO - TAKA BYŁA POLITYKA POPRZEDNIEJ WŁADZY). ARGUMENT TEN POPARTY JEST UCHWAŁĄ RADY GMINY KTÓRA W 2019 ROKU JUZ WSKAZAŁA , ŻE NIE MA MIEJSCA NA TAKĄ INWESTYCJE

PO czwarte Gmina Stare Babice nie posiada infrastruktury do obsłużenia tylu nowych mieszkańców
mowa o szkołach, przychodniach itp.
to gdzie dzieci pójdą do szkoły do przepełnionych szkół Babickich czy do szkół Bemowskich przepełniając je do granic możliwości, gdzie nowi mieszkańcy się zapiszą do przychodni, raczej na COOPERA
jest jeszcze wiele innych mocnych argumentów ale proszę sobie obejrzeć sesje na YT z komisji zajmującej się tematem mieszkalnictwa w Starych Babicach, była dosyć niedawno, tam są podane liczby itd. ZERO DEMAGOGI PANIE REDAKTORZE WARTO SIĘ ZAPOZNAĆ ZANIM NAPISZE SIE TENDENCYJNY ARTYKUŁ
REKLAMA
12.01.2022 21:43 #Stare Babice
W okresie świątecznym samorząd Starych Babic niespodziewanie ogłosił, że ostateczny projekt nowego planu zagospodarowania przestrzennego wygląda inaczej, niż wypracowany w rozmowach z Dekadą.

redaktorku a gdzie strona społeczna która się sprzeciwia od początku takiej inwestycji
nikt z Dekadą nic nie wypracował wierutne kłamstwa piszesz, jak Ci nie wstyd ,Karma wraca pamiętaj o tym
nawet się nie zająknąłeś na ten temat ( sprzeciw mieszkańców Gminy Stare Babice)
artykuł powinien mieć napis sponsorowany to chyba jest prawnie wymagane

nie kłam " Jeśli gmina dopnie swego, pomiędzy Warszawską (Górczewską) a Batalionów Chłopskich prawdopodobnie na długie lata pozostanie pole."
oprócz tych inwestorów są inni i będą budować trochę rzetelności redaktorku żałosnego artykułu zawierający wiele niedomówień oraz manipulacji.
12.01.2022 22:15 #Radny
Brawo Wójt, brawa gmina Stare Babice, bardzo dobra decyzja. Dość z patodeweloperka.
13.01.2022 13:21 #Nikigav
Gdzie tu jest infrastruktura drogowa? Z jednej strony s8 z drugiej cholernie wąska warszawska. Z taką infrastruktura drogowa tam jest miejsce na las
13.01.2022 16:32 #Brunon
I bardzo dobrze, popędzili oszołoma wójta tak jak drugiego patologicznego oszołoma galasa (były wojewódzki inżynier ruchu). Na te i nie tylko na te stanowiska powinny być wymagane kompleksowe kliniczne badania psychiatryczne.
13.01.2022 17:48 #Latchorzew
Bardzo dobra decyzja!
13.01.2022 17:54 #jkk
Gdzie dwoje Polaków tam trzy zdania. Przeciw zabudowie obszaru po wschodniej stronie S8, należącego do Gminy Babice protestuje głównie tzw czynnik społeczny, czyli przede wszystkim mieszkańcy Gościnnej oraz Św. Mikołaja, innych domów poza zabudowaniami wokół Kortów Macieja tam brak, pomijam zabudowania przy Górczewskiej. Patrząc od strony Batalionów, rolę narożnego słupka pełni przepompownia. Na północ i na zachód od niej, włącznie z ulicą Św. Mikołaja mamy Gminę Babice, potencjalna zabudowa dotyczy terenu na zachód od Gościnnej. Ulica Batalionów Chłopskich jest w całości warszawska, korzystają z niej również mieszkańcy gminy babickiej, podobnie jak mieszkańcy Warszawy korzystają z ulicy Gościnnej. Batalionów Chłopskich będzie musiała zostać w tym roku przedłużona do budowanego osiedla BI.
Plan miejscowy dla Chrzanowa przewiduje możliwość wybudowania wysokich budynków nawet tuż przy Batalionów. Z kolei plan Chrzanów 2 przewiduje wzdłuż Batalionów pas ok 50 metrów pod zabudowę domów jednorodzinnych. W Gminie Babice, o ile mnie pamięć nie myli, powstała koncepcja budowy ulicy po śladzie przedłużenia Batalionów Chłopskich między S8 a Babicami, wzdłuż tej ulicy myśli się o budowie osiedli domów jednorodzinnych. Brakuje tutaj tylko wiaduktu nad S8.
Nie tylko właściciele terenów między S8 a Babicami marzą o ich odrolnieniu, ci po wschodniej stronie S8 również. Zresztą, o ile mi wiadomo struktura własności w tym obszarze uległa znacznym zmianom, niewiele jest tu upraw rolnych. Rzeczywiście, może stać się tak, że te tereny nie będą wykorzystywane w żaden sposób przez kolejne lata. Chyba, że będą to tereny wybiegu dla psów z osiedli po warszawskiej stronie oraz miejsca gdzie w sylwestra można sobie postrzelać. Gmina Babice mieć z tego będzie, co najwyżej, podatek rolny.
Podejrzewam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby przejęcie terenów przez miasto Warszawę i przedłużenie rozwiązań zastosowanych w planie dla obszaru Chrzanów 2, tzn. pas zabudowy jednorodzinnej wzdłuż Batalionów, następny pas budynków do max 4 kondygnacji oraz wzdłuż Warszawskiej centrum handlowe. Babicom spadną z głowy kłopoty ze szkołą, przedszkolem, obsługą mieszkańców tego obszaru. Co prawda, nie będzie też podatków ale Gmina Babice jest bogata i sobie z tym poradzi.
13.01.2022 21:53 #Yupyup
Victoria Dom by sobie poradziła z niewydolną kanalizacją. Osiedle Metro Połczyńska na Chrzanowie podłączyli w podobnej sytuacji do... SZAMBA! 250 mieszkań było bez podłączenia do miejskiej kanalizacji, a właścicielom nic nie powiedziano. Tacy to specjaliści budowlani. Lepiej, że ta babicka inwestycja nie powstanie, bo po tych partaczach można się spodziewać wszelkiej popeliny i prowizorki.
15.01.2022 12:13 #lideksynubeka
Nic nie budować, a potem płakać, że mieszkania drożeją.
15.01.2022 12:20 #Bemowo2
I bardzo dobrze gmina Bemowo pozwoliła na zabudowę pól po drugiej stronie Lazurowej nowymi blokami mieszkaniowymi nie wymuszając na deweloperach rozbudowy obecnej infrastruktury w postać szkół, przedszkoli i tak dalej pchając wszystko do obecnie istniejących przepełnionych szkół na osiedlach po wschodniej stronie Lazurowej.
15.01.2022 13:48 #Pit ból
#Bemowo2 napisał(a) 15.01.2022 12:20

I bardzo dobrze gmina Bemowo
Nie ma czegoś takiego jak gmina Bemowo.
REKLAMA
15.01.2022 18:28 #jkk
Rzeczywiście, pierwszy plan miejscowy zezwalający na zabudowę dotychczasowych pól po zachodniej stronie Lazurowej zatwierdzony został już po likwidacji gminy Bemowo. Treść artykułu dotyczy jednak terenu będącego częścią gminy Babice, trapezem graniczącym wzdłuż dwóch boków z terenami Bemowa.
Trudno się dziwić protestującym mieszkańcom ulic Gościnnej i Św. Mikołaja pragnącym ciszy i spokoju w dotychczasowym wydaniu ale ich marzenia wydają się nierealne. Jest tylko kwestią czasu, kiedy teren aż do S8 zostanie zabudowany. Kwestią otwartą jest tylko co tam zostanie zbudowane i kiedy to się stanie.
Teren w dużej części jest już własnością potencjalnego inwestora. Działki, z uwagi na warszawskie sąsiedztwo i bliskość linii metra (miejmy nadzieję, że tak będzie) horrendalnie drogie. Budowa osiedli domów jednorodzinnych ograniczona terenowo z uwagi choćby na hałas dobiegający 24 godziny na dobę z S8. Te czynniki trzeba wziąść pod uwagę kiedy chce się planować zabudowę tego terenu. Inaczej pozostanie ten teren totalnym nieużytkiem. Uprawianie rolnictwa już dawno nazywane było przez niektórych kosztownym hobby, proponowany w jednej z wypowiedzi las oznacza kupno terenu pod ten las, jego obsadzenie drzewami a następnie dbałość o niego. Mam znajomego, który zbudował sobie dom a nie chcąc mieć bliskiego sąsiedztwa wykupił też sąsiednie działki - może to dobry pomysł i w tym przypadku.
16.01.2022 14:43 #Orto Graff
#jkk napisał(a) 15.01.2022 18:28

trzeba wziąść pod uwagę
trzeba WZIĄĆ pod uwagę!!!
16.01.2022 16:51 #jkk
Orto Graff. Miałem wątpliwości. Edytor takowych już nie miał. I to on rządzi, zwłaszcza gdy wzrok już nie ten co kiedyś.
17.01.2022 12:45 #Mieszkanka okolic
Wstrzymują inwestycję, która przyczyniłaby się na rozwój okolicy ale oczywiści w gminie nie myślą przyszłościowo. Domy się budują a infrastruktury brak. Ciekawe skąd gmina sama weźmie na to pieniądze...

 17/3179 


  • Poleć
  • Polub Tu Bemowo
  • Udostępnij


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA