REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Kto pamięta?

# Grzesiek

07.02.2003 11:50

W pierwszej kadencji 1990-94 radnych z Białołęki było kilku. Janusz Kubiak, Ela Majlert, Tomasz Liese i chyba pan Olczyk. No i Smoczyński oczywiście, ale był chyba ktoś jeszcze. I czy oni byli wszyscy na Pradze Północ, czy może w radzie miasta? I czy wszyscy jednocześnie, czy ktoś komuś zwolnił mandat? Kto był gdzie? Radnym był chyba też pan Andrzej Sapiński (wiceprezydent W-wy wtedy), ale czy kandydował z Białołęki?
Usiłowałem na stronie d. gminy znależć archiwum, ale nie ma nawet poprzedniej kadencji, a co dopiero lat dawniejszych. Szkoda, bo się zapomina, a czasem wiedza się przydaje.

# Historyk

07.02.2003 21:39

DO Rady Warszawy wydelegowano wówczas panią Elżbitę Majlert. O ile dobrze pamiętam, obowiązywały tam ewybory pośrednie, tzn., dzielnice delegowały swoich przedstwaicieli. Okres ten opisałem częściowo w tekście zamieszczonym w "Historii Białołęki" (Tomasz Lieze napisał zreszta w tej sprawie list zamieszczony na stronach www Echa). Jeżeli wspominamy historię, to warto pamiętać o radnych sprzed 1989 r: działali co prawda w określonych warunkach systemowych, ale byli to w większości prawdziwi społecznicy, jak niezyjąca juz pani Stanisława Bzinkowska, jej mąż Zbigniew Bzinkowski (publikujący od czasu do czasu ciekawe wspomnienia historyczne), pani Leokadia Kosuń, oraz kilka osób z rodziny Majlertów (tradycja społecznikowska tej rodziny ma ok. 100 lat) -- mimo że byłem przeciwnikiem wyborczym pani Eli Majlert, to żałuję, że to nie jej przypadł mandat z listy Gospodarności.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024