REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Kto pamięta?

# Grzesiek

07.02.2003 11:50

W pierwszej kadencji 1990-94 radnych z Białołęki było kilku. Janusz Kubiak, Ela Majlert, Tomasz Liese i chyba pan Olczyk. No i Smoczyński oczywiście, ale był chyba ktoś jeszcze. I czy oni byli wszyscy na Pradze Północ, czy może w radzie miasta? I czy wszyscy jednocześnie, czy ktoś komuś zwolnił mandat? Kto był gdzie? Radnym był chyba też pan Andrzej Sapiński (wiceprezydent W-wy wtedy), ale czy kandydował z Białołęki?
Usiłowałem na stronie d. gminy znależć archiwum, ale nie ma nawet poprzedniej kadencji, a co dopiero lat dawniejszych. Szkoda, bo się zapomina, a czasem wiedza się przydaje.

# Historyk

07.02.2003 21:39

DO Rady Warszawy wydelegowano wówczas panią Elżbitę Majlert. O ile dobrze pamiętam, obowiązywały tam ewybory pośrednie, tzn., dzielnice delegowały swoich przedstwaicieli. Okres ten opisałem częściowo w tekście zamieszczonym w "Historii Białołęki" (Tomasz Lieze napisał zreszta w tej sprawie list zamieszczony na stronach www Echa). Jeżeli wspominamy historię, to warto pamiętać o radnych sprzed 1989 r: działali co prawda w określonych warunkach systemowych, ale byli to w większości prawdziwi społecznicy, jak niezyjąca juz pani Stanisława Bzinkowska, jej mąż Zbigniew Bzinkowski (publikujący od czasu do czasu ciekawe wspomnienia historyczne), pani Leokadia Kosuń, oraz kilka osób z rodziny Majlertów (tradycja społecznikowska tej rodziny ma ok. 100 lat) -- mimo że byłem przeciwnikiem wyborczym pani Eli Majlert, to żałuję, że to nie jej przypadł mandat z listy Gospodarności.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe