REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Koalicja na Białołęce

 Andrzej Świtalski

04.12.2006 21:59

Radni jednomyślnie wybrali Przewodniczącego Rady - wszyscy licząc na to, że to z nimi PO zawrze koalicję. Tymczasem wybór radnego Nalberta na wice 13 głosami pokazał jaka jest koalicja na Białołęce - jak to ktoś ładnie określił PO-LE.

# gobi

04.12.2006 22:51

zrzera pana zazdrość

# piotrek

04.12.2006 23:09

tak jak mówiłem, nie lubię lewicy i wybierania mniejszego zła, ale tak byłoby najlepiej, tzn. nie najpiękniej.

REKLAMA

# deszcz

04.12.2006 23:34

Panie Switalski .To caly pan.PiS będzie teraz brużdził.Pogodzić sie z przegrana jest trudno.To jednak najlepszy wybór.Przekona sie pan o tym.
Piotrek -uwierz przecież w PiSie Cię o.... ciepłym m.....

# piotrek

05.12.2006 00:06

dreszczu , mam wybujałą fantazję i wyobraźnię, ale nic nie kumam...nawet nie mogę podejrzewać, czy coś złego-przyjemnego, dobrego-nieprzyjemnego masz na myśli w tych wykropkowanych niedopiskach kłusowniczych, no wyraź się kak mła.

# piotrek

05.12.2006 00:09

A!!!!!!!!!!!! Bartek się wyciszył, co Bartek kampania się skończyła? Czy nawał pracy społecznej i niespołecznej i społecznej w radzie za społeczną kaskę?
No nie bądź Taki, nie opuszczaj Nas, fajnie się z Tobą gaworzy.

REKLAMA

 Włodkowski B.

05.12.2006 00:49

Jestem, jestem, pilnie czytam... Głosu zabieram mniej - skoro taka wola ludu (nowego, większościowego) - nie chciałem naprzykrzać się swoją osobą. I wszystko jakoś ucichło...
Zresztą, okazało się, że wielu jest zawistnych i szalenie pamiętliwych (nie ważna, jaka prawda, nie ważne, jaki kontekst - ci działają wedle zasady "kto przeciwko nam - ten przegrany").
Szkoda, wielka szkoda. Miałem - wbrew wszystkiemu - lepsze o Nich zdanie. Cóż, kto z kim (albo z czym) przestaje... - oj, bo powiem za wiele...
A co do wyboru przewodniczącego pragnę zauważyć, że PiS też głosował za. A później - w sprawie vice już umywał ręce...
Zresztą Vice ma być - jak niesie wieść kuluarowa - 3. Tym niemniej dzisiejszy wynik dla opinii publicznej - dość jasny. Jako optymista chciałbym, aby był jednakowoż dobrym prognostykiem autentycznej chęci współpracy...
Z tą pracą - to też prawda. Nagromadziło się wiele projektów w Fundacji, czas wielu sprawozdań itd. itp. No i zaczynają się już pierwsze głosy od wyborców w różnnych sprawach - choć jeszcze praca nie wre pełną parą - to już pewne rzeczy należy sprawdzić, ustalić itd.
Kaski jakoś na razie widziałem - więc nie mieszałbym jej do rozmowy.
Co do kampanii - wiadomo, że 13 XI rozpoczęła się kampania przed wyborami 2010...

# piotrek

05.12.2006 09:34

fajnie, bo już myślałem sobie brzydkie rzeczy.

 Włodkowski B.

05.12.2006 10:58

Czyli grzeszyłeś myślą! Oj, nieładnie. Na szczęście ja się nie obrażam. A są... Oj, bo ponownie powiem za wiele...

REKLAMA

# Beata

05.12.2006 12:43

Jesli cedzisz slowa to powiedz więcej.To że wszyscy jednogłośnie potwierdzili wolę wybrania przewodniczącego -ja rozumiem.Szansę trzeba dać i umieć się z nia pogodzić.Co do drugiej sprawy to także powiedz glosem donosnym.Stale wychodził Fronczak z sali i nie wiedziął że zgodnie z procedurą wybierano tylko jednego zastępcę.Niepotrzebnie zglosił P.Drojewską.Bez sensu.Stąd wstrzymanie się PiSu (rozwazne ) i narazenie na stres Pani D.ktora w tym okresie -zbliża się do powiększenia rodziny nie powinna być wystawiana na głupie próby.Ale to Gospodarność.

# Zdzichu

05.12.2006 14:50

Beato słusznie zauważyłaś. Przecież na następnej radzie bedą kompletowani pozostali wice, wiec nie ma co sie gorączkować. PiS o tym wiedział, więc nie bawił się w intrygi. W następnym głosowaniu pewnie poprą kogoś z Gospodarności (i na pewno nie zostanie zgłoszona Drojewska) tak jak Gospodarność poprze kogoś z PiSu.
Chociaż sygnał jest czytelny,mamy koalicję PO z komunistami (bo demokratów tam nie znajdziesz).

 Włodkowski B.

05.12.2006 15:58

Beato, nie wiem czy nie chcesz zrozmieć czy też po prostu nie rozumiesz. Właśnie o ów sygnał dla opinii chodziło. To, kto będzie 3 Vice - było wiadomo przed sesją. Ale teraz wiadomo komu bliżej do kogo. Zwłaszcza, że nasza białołęcka lewica w radzie to tzw. stara gwardia, a więc i Jej oblicze zupełnie inne (z całym szacunkiem oczywiście i bez złośliwych podtekstów). Inaczej moglibyśmy zapatrywać się na sprawę, gdyby z ramienia lewicy zasiadali dajmy na to- p. Polit, p. Filipowicz itd.
I będzie się dziwił pewnie Piotrek Oracz, którego kiedyś przecież prowokacyjnie (i w żartach) pytałem o koalicję Pis-Lewica-Gosp. ,jeśli powiem, że PiS głosował wczoraj asekuracyjnie a nie ideowo.
Oby wspólne działania Rady nie były ani asekuracyjne, ani polityczne, ale jak najbardziej obywatelskie. Co daj Boże, Amen.

REKLAMA

# Piotr Oracz

05.12.2006 20:41

Bartku, głosowaliśmy, i asekuracyjnie ale też, i ideowo.
Moje działania są jak najbardziej obywatelskie (patrz miesięcznik Aveciarz wydawany przez pewną fundację ) i chciałbym żeby tak było dalej ze wszystkimi chętnymi do współpracy.
Amen, amen.

# sumienie

05.12.2006 20:42

Piotrze jestes bardzo ideowy. Pomysł o tym stojac przed lustrem.

 Włodkowski B.

05.12.2006 23:35

Skłamałbym, gdybym napisał, że nie zauważyłem.

REKLAMA

# Spijacz piany przed TV.

06.12.2006 06:28

" Moje działania są jak najbardziej obywatelskie (patrz miesięcznik Aveciarz wydawany przez pewną fundację "- Ty naprawde jesteś bezadziejnie bezkrytyczny wobec siebie...
Brak słów aż pianka mi podskoczyła.
Skończ lepiej swoją s. intermetową nieruchawy w działaniu Oraczu.

# xyz

06.12.2006 11:08

Podwójne AMEN - jedno dla asekuracji, drugie dla ideowości. Tak trzymać i świecę i ogarek.

# przerażny do 2

06.12.2006 11:13

Jeszcze trochę a powstanie koalicja z Gęsiną, Semetkowskim, Półrolniczakiem, Domem Starców na Mehoffera, może jeszcze rodzina Sosnowskich...

REKLAMA

 Włodkowski B.

06.12.2006 14:51

Niestety wiele wskazuje, że istotne są tzw. "stołki".
Szkoda.

# ja2

06.12.2006 15:13

Bartku, przecież tam jesteś, nie narzekaj, tylko coś z tym zrób!!!!!!!!!

 Włodkowski B.

06.12.2006 20:12

Nie narzekam - jedynie ubolewam.
Mam nadzieję, ze nie jestem Don Kichotem.

REKLAMA

# Jarek-F

08.12.2006 14:50

Bartek
Sprostuj swoją wypowiedź.
O którego p. Filipowicza Ci chodziło.
Jak wiesz Jarosław był, jest i pozostanie do śmierci bezpartyjnym.

 Włodkowski B.

09.12.2006 15:53

Tylko co... ?
Kulisy są mniej śmieszne. I ludzie jakby nieco inni... Może to tylko pierwsze wrażenie? Zobaczymy... Na razie całą energię Rady pochłaniają wybory. Mam nadzieję, że jak się skończą i stołkowicze zajmą swoje wymarzone miejsca, to będzie czas np. na interpelacje, wolne wnioski itd.
Co do Filipowicza - to przykład. Oczywiście chodziło mi o Twojego Syna, Jarku, który startował z SLD. Idzie o to, że "stary" skład radnych z Lewicy niesie za soba pewne mentalne i - nazwijmy to - historyczne "obciążenie" gatunkowe, które niekonieniecznie muszą się potwierdzić w praktyce (i na to liczę). Rozumiałbym wybór vice z lewicy, gdyby to był tzw. świeży powiew, nowe, młode oblicze lewicy...

# NN

10.12.2006 19:51

Niestety wybrać można było tylko spomiędzy trzech sprawdzonych towarzyszy. To smutne i czarno to widzę. Jaki tu wspólny program?

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA