REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Internet na Tarchominie

# aza

27.05.2003 14:01

Mam do Was moi mili forumowicze pytanie następujące:
Jaka firma dostarcza Wam internet na osiedle, jaka jest jakość usług, cennik, no i najważniejsze - parametry techniczne.
Info potrzebuję w związku z tym, że w moim bloku niedługo powstanie Wspólnota i będziemy pewnie organizować przetarg na dostawcę również tych usług.
Czekam na wieści.
Pozdr

 Przewoos

27.05.2003 20:31

www.interneths.pl
79 zł/mies
450 instalacja
łącze o przepustowości mniej więcej 100 kbps, dość stabilne, ale zdarzają się co jakiś czas awarie radiolinii..
ale ogólnie jest OK. Polecam, do zastosowań domowych jest w sam raz.

# Vladymir

27.05.2003 23:13

Aster City, pakiet internetowy "Twój Dom", instalacja 59 zł, abonament miesięczny 120 zł, z tym, że jeżeli w pakiecie masz kablówkę, to abonament TV obniżają z 48 zł do 19 zł, przepustowość łącza grubo ponad 100 kilobajtów, ale o szczególy pytaj na stronie internetowej firmy, za darmo masz na własność modem kablowy Motorolla, lub, do wyboru kartę sieciową. Warunek konieczny: Twój blok musi być okablowany przez tę firmę, gdyż oni nie świadcza usług internetowych w oderwaniu od swoich standartowych usług, tj telefonu i TV, gdyż internet "śmiga" po światłowodowych kablach telekomunikacyjnych, oni nie mają radiolinii, jaqk to opisuje Przewoos, przez co komunikacja z netem jest niezakłócona. Dowiedz się, czy Twojego bloku nie okablowuje Telekomuna SA, bo wtedy o necie zapomnij, to komuchowate gówno nawet nie wie, że że takie medium istnieje.

REKLAMA

# jotes

27.05.2003 23:48

A najlepszym przykładem olewactwa tej firmy to olanie kilku tys. niedoszłych abonentów na terenie Nowodworów.
A tak apropo czy jeszcze S.A.?

# Piotrek z Odkrytej

28.05.2003 00:06

Przypadek j.w. czyli tak jak u Vladymira. Vladymir czy Twój modem czasem też sie wiesza ? Zdarzyło mi się z 10 razy przez pół roku. Zresetowanie go pomogło za każdym razem.

# aza

28.05.2003 09:37

Aster City i UPC nie są zainteresowani moim osiedlem - DW.
Wchodzą jakieś małe, dziwne, niewiadomoskądwzięte firemki. Często samowolka, demolka klatek schodowych.
Ale nie ważne. Ich usługi promocyjne często brzmią bardzo kosmicznie i zarazem komicznie, zarówno ceny jak i jakość oferowanych usług.
A może ktoś ma doświadczenie lub słyszał coś o Spr@y, PPI, Telnap, Dewam (to dopiero abstrakcja hihi)?!

REKLAMA

# Piotrek z Odkrytej

28.05.2003 10:26

Aza, no to trzeba Ci współczuć, bo jak sama wiesz, to co tanie, nie jest zawsze najlepsze. Ja się cieszę z Aster City, chociaż kablówki długo (4 m-ce od zasiedlenia) nie mogłem się doprosić, a tak tylko kilka mieszkań jest podłączonych.

# Dorota od Michasia

28.05.2003 10:36

Własnie przed chwilą musiałam zrestartować komputer, bo po raz pierwszy od zainstalowania (pod koniec kwietnia br.) zawiesił mi się modem.

# aza

28.05.2003 13:02

Telekompromitacja Polska SA nie jest mile widziana na Naszym osiedlu i myślę, tzn mam nadzieję, że Zarządy Wspólnot nie popełnią tej pomyłki.

REKLAMA

# Piotrek z Odkrytej

28.05.2003 14:42

W takim razie jest trzecie wyjście ? Jesli nie Aster z TPSA i jeśli nie firmy o ciekawych nazwach, to co ?

# aza

28.05.2003 14:46

Pisałam, że zgłaszają się jakieś małe firemki. Nikomu wcześniej nie znane, nie słyszane. A oferty mają tak atrakcyjne zarówno cenowo jak i technicznie, że to aż niemożliwe. Bo za cenę 65 pln mies oferują dokładnie wszystko a może i jeszcze więcej, co tylko sobie zażyczysz.

# Anika

28.05.2003 14:49

Witam,
stałe łacze mam od ok. 2 m-cy zainstalowane przez firme prywatną JMDI, instalacja kosztuje 359 zł w tym karta sieciowa, opłata 59 zł/m-c, prędkość 2Mb/s, do tego dochodzą trzy adresy a-mail. Osobiście jestem zadowolona.Mogę podać adres dla zainteresowanych: mjacek@poczta.onet.pl

REKLAMA

# aza

28.05.2003 14:59

dzieeeeeeeeeeeeeeeeeeki :)

# majeczka

29.05.2003 09:00

TPsa nie miala wejscia na osiedle Buczynek
poniewaz od poczatku Aster miala cichą umowe z JWC

 Przewoos

30.05.2003 00:01

Anika, zapytaj swojego providera na ilu użytkoników dzielone jest te 2Mb/s, zapewne na około 30.

REKLAMA

# navy

30.05.2003 18:39

aza! O spr@y'u możesz poczytać na forum www.akacje.pl

# Vladymir

30.05.2003 23:53

Majeczko, nie jest tak, jak piszesz. Mieszkam na Buczynku i od początku bardzo zależało mi na telefonie od tepsy z powodów zawodowych. Rozmawialem z dyrektorem oddziału Wawa Wschód, który skwitował mi strategię dzialania tej firemki w prostych słowach: "Nowodowry ? Nie, my tam nie wchodzimy, bo nas indywidualni abonenci nie interesują, oni za mało dzwonią, a koszty osieciowania są za duże. Naszym targetem są wyłącznie biura, fabryki oraz lokale użytkowe." Na zwróconą przeze mnie uwagę, że w ramach przyznanej im koncesji narodowego operatora maja obowiązek świadczenia deficytowych usług na rzecz abonentów indywidualnych, za co biorą zresztą olbrzymie dotacje ze Skarbu Państwa, czyli naszych podatków, pan parsknął śmiechem: "A stać pana na opłaty w sądzie antymonopolowym?" Zapewne mnie nie stać, więc wybrałem oferte ELNETu, który ma filozofię prostą: tam gdzie klient, tam i my, nam się opłaca okablować cały blok dla jednego abonenta, wiem, bo w moim bloku nie wszyscy skorzystali z ich usług, a jednak tej firmie chciało się okablować całe osiedle.

# aza

04.06.2003 09:02

Precz ze Sprayem!!!!
tfu tfu tfu
przepraszam, pozdrawiam
:)

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy