REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Forum Białołęka

REKLAMA

Gusła numerologiczne

# Mieszkaniec

06.12.2004 15:51

Jest taka (U)kraina, w której ludność zamiast oddawać się pod opiekę tradycyjnym, lokalnym bóstwom zawierzyła swoją przyszłość nowoczesnym formom proroczo-opiekuńczym. Dzięki jakiejś zbiorowej, jednakże tajemniczej umiejętności, wielka społeczność ustaliła wyższość pewnej kompozycji spółgłosek i samogłosek w stosunku do innego, bardzo chyba niepięknego układu głosek. I stoją na mrozie z upiętą kokardką, a guślarze wygrywają im wytęsknione dźwięki. I dopiero pójdą miłośnicy numerologii szczęśliwsi do domu, gdy zapanują piękne głoski. Zdun piece budować, biedak w ciszy głodować.

# nowoczesny Polak

06.12.2004 18:34

A nam brakuje tych guseł i wyjemy sobie noweczesnie, samotnie...w czterech scianach.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

07.12.2004 12:36

"Pomarancewa rewolucja" i renka Ameryki - komentarz ukraińskiego Internauty z emocjonujacego cyklu pod tytulem "Ostre Pióra WP "
Czytajmy. Redakcja zastrzega sie, ze pozostawila oryginalna pisownie:
"Za pomaranceowoj rewolucyjow w Ukrainie bardzo dobrze widac renku Waszyngtonu. Do tego mozna sie domyslic z tego, kto w tej chwile najwiencej podtszymujie prozachodnu opozycju w ich akcyjach.
Po calym Kijowie teraz widac tysioncy mlodych ludziej, ktore jest wbranymi w pomarancewie kolory. W ogolie to jest ludzi mlodezowego ruchu Pora , ktore agitujut wszyscych ze by usunuc realne wladze w Ukrainie. Skad w takim pasywnym panstwe (chodzi o polityce) ziawilsie takyj aktywnyj mlodezowyj ruch? Odpowiedz na to pytanie sie ukrywa tylko w jednym+ Tutaj popracowali amerykanski specialisty. Kompanyja opozycji, ktorow kierujie Wiktor Juszczenko, korzysta z superowego rozumu amerykanskich polittechnologow, dyplomatow i innych konsultantow. A zamowilo pomarancewu rewolucju amerykanske kerownictwo.
USA juz dawno rozrobilo plan manipulacji wyborczej kompaniji w panstwach, ktore ich interesujut najwiencej, i tez wygnanie politycznej wlady, ktora nie pasujie Ameryce. Plan rewolucji amerykanskich polit-technologow jest zasnowanyj na tym, ze by reklamowac mierz mlodymi ludzmi Zachod , demokratyju i inne. Podobnyj plan byl sprobowanyj duzu ilosc razow, i nie bylo zadnego razu, ze by on sie nie udal.
Najpierwszyj raz podobnie manipulacji Ameryka sprobowala w Europie, kedy byli wybory w Belgradze. Tedy USA udalosie usunuc od wladzy Slobodana Miloszewicza. Najwazliwiejszu rol tedy zagral amerykanskyj posol (dyplomat) Riczard Majiels (Richard Myles). W 2003 roce amerykanskyj deplomatycznyj przedstawiciel w Tbilissi (Gruzyja, lub Georgia) powtorzyl podobnie (nauczyl Michaila Saakaszwilli, jak usunuc od wlady Eduarda Szewarnadze).
Jedynem panstwom, w ktorem plan Ameryki sie nie udal byla Bialorusyja, choc i kierowal tedy tym planem bardzo znanyj polit-technolog Waszyngtonu, posol USA w Bialorusyjie Majkl Kozak, ktorej jest zawodowcem w podobnych sprawach (podobnie juz robil w Centralnej Ameryce).
Ale doswiad, ktoryj sie nazbieral w Serbyji, Gruzyji i Bialorusyjie dajie amerykanskemu kerownictwu nadzieju, ze podobnie sie uda zrobic w Kijowie. U wypadku jesli wszystko sie uda Ameryce, to USA zastosujie swoj plan w panstwach eks-ZSSR. Najrealniej, ze najblizcza amerykanska rewolucja bede w Moldowie (Moldawijie), i tez w panstwach Centralnej Azyji.
P.S. Pszepraszam za swoj polskyj, bo nigdy jego nie uczyl. Wierze, ze z tego co napisalem, mozna cos zrozumiec. Wolodymyr, Ternopil (Tarnopol), Ukraina "
Wolodia. Drug. Pasluszaj. My wsio panimajem. U nas rabotajet oczien mnoga dziewoczek iz ukrainkich gorodow i siel. One wsie charaszo gawariat pa francuskam izykie.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA