REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


18.02.2013 16:52 #Młocinianka
Jedynie młocinianie będą mieć problem z dojazdem do Galerii na Młocinach?!!
Panie Burmistrzu! Rewelacja!
Mieszkańcy Młocin mają już problem z dojazdem do Metra Młociny, to przywykli...
18.02.2013 21:03 #Młocianin
No tak, co tam mieszkańcy Młocin. Najważniejsza nowa inwestycja, która podniesie wartość terenów trochę zapomnianych!!!!!!
18.02.2013 21:19 #...
Dajcie spokój z tymi katastroficznymi wizjami. Prawda jest taka, że tej części Warszawy brakuje centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia i będzie to duże udogodnienie.
18.02.2013 21:32 #eRDe
Dróg nie ma, ale za to będzie piękne centrum handlowe, do którego mieszkańcy Młocin będą mieli problem z dojazdem.
Nieustające gratulacje dla pana Pietrusińskiego.
19.02.2013 09:11 #ech
Jak zwykle mieszkańcy Młocin są "poszkodowani" - zapominają tylko o tym, że to ONI SAMI spowodowali paraliż tej części Bielan. Oczywiście nie wszyscy, ale dzisiaj większość stanowią tam "nowi" i to o nich jest mowa. Dawniej było to osiedle domków jednorodzinnych, często z lekką czy willową zabudową. Dzisiaj stoi tam gigantyczne osiedle, moloch, którego inwestorzy dotychczas nie wybudowali praktycznie do końca ŻADNEJ drogi. Mimo to, jakoś tym "nowym" mieszkańcom Młocin wcale to nie przeszkadzało kupować tam swoje wymarzone m ileś - liczyła się głównie cena. A reszta? Reszta jakoś tam będzie. Gdyby nie inny sklep, na który ci sami mieszkańcy również tak bardzo narzekają, nie byłoby tam nawet ulicy Kolumbijskiej, bo nigdy tam takich inwestycji nie robiono, bo były tam pola. Z tego co uważny czytelnik może dostrzec ludzie tam mieszkający mają głównie pretensje i żądania, tylko szkoda że nie do tych co potrzeba. Prawda jest taka, że inwestycja typu galeria bardzo dzielnicy jest dzisiaj potrzebna. Kiedyś, gdy nie było metra i Mostu Północnego, tego typu hipermarkety faktycznie nie były w interesie mieszkańców, bo po za udogodnieniem zakupów, powodowałyby głównie rozjazd Bielan, korki itd. Dzisiaj i tak to już się dzieje, samochody zastawiają wszystkie osiedlowe parkingi przy Nocznickiego i Kasprowicza, a do metra na dalszych stacjach w godzinach szczytu nie da się w ogóle wejść. Bielany przestały być spokojną dzielnicą północną, a stały się miejscem gdzie deweloperzy wszędzie wciskają swoje plomby czy gigantyczne osiedla, często bez infrastruktury i parkingów, z drogimi garażami podziemnymi, których ludzie z oszczędności nie kupują lub kupują tam najwyżej jedno miejsce wiedząc, że mają min. 2 auta w rodzinie, a potem narzekają jak to jest źle i że "ktoś" powinien coś z tym zrobić. Ile to razy już słyszeliśmy, że "parkuję na trawniku bo gdzie indziej nie ma miejsca"? Znam tą dzielnicę od lat 60-tych kiedy na Młocinach pasły się jeszcze krowy i doskonale widzę co się tutaj dzieje. Mleko się wylało i narzekanie dla narzekania jest bezsensu, zwłaszcza, że miejsce gdzie ta galeria miałaby powstać jest tak oddalone od samych Młocin, jak oddalona jest stacja metra...
REKLAMA
19.02.2013 09:25 #Młocinianka
@ech
Nie mam nic przeciw galerii, ale zdumiewa mnie wypowiedź Burmistrza, który wieszczy problemy z dojazdem dla najbardziej zainteresowanych. Skoro wie o takiej możliwości - niech przynajmniej udaje, że coś z tym zrobi. Sugerowany problem z wjazdem do galerii od Młocin może być dla nas korzystny, bo unikniemy rozjechania, a sami przecież możemy wjeżdżać z mostu, bo łatwo nam się tam dostać.
Stosunek Burmistrza do ludzi za których odpowiada jest przynajmniej dziwny. Jakby nie wiedział, że on jest dla nas, a nie my dla niego...
19.02.2013 11:57 #xxx
A po co tak wielka galeria na Bielanach? Arkadia 10 minut samochodem, Auchan w Łomiankach 5 minut samochodem. Po co kolejny sklepowy moloch??????
19.02.2013 13:25 #arti-art
teraz mieszkańcy północnej warszawy jeżdzą na zakupy do arkadii albo do auchan na żeraniu. jak będa mieli własna galerię to tylko kierunek ruchu się zmieni. nie ma co panikować
19.02.2013 14:11 #Bielany Pany
Brawo!!! Czadu!!! Chcemy więcej!!!
Chcemy więcej!, chcemy więcej!
Jeszcze raz
19.02.2013 15:20 #Bob Rozbieracz
Mieszkańcy Młocin (może "Młoty") i Bielan będą protestować, bo przyzwyczaili się do standardu wyznaczanego latami przez syfiasty bazar przy Wolumenie. A tu patrzajcie, co się wyrabia! Postawią centrum handlowe ze szkła i aluminium, gdzie nie będzie można charchać na granitową posadzkę i szczać w krzakach! No to trzeba protestować...
REKLAMA
19.02.2013 16:50 #Młocinianka
@Bob
Zapraszam na Młociny - tylko nie przeżyj człowieku szoku! To magiczne miejsce. Zobacz jak Młoty mieszkają. Wejdź na fb - zobacz czym żyją. Głupie stereotypy uwarunkowane własnymi doświadczeniami - runą.
20.02.2013 00:42 #TOGU
Wystarczy zobaczyć, najlepiej na własne oczy, gdzie ta galeria ma stanąć. Zastanowić się gdzie mogą być zorganizowane wjazdy/wyjazdy. Potem uruchomić wyobraźnię i pomyśleć, że np. wyjeżdża z niej jednocześnie 20 samochodów. Że wyjeżdżających w kierunku Trasy Mostu Północnego czeka przejazd przez tory tramwajowe, potem np przy skręcie w lewo czekanie na pasie między jezdniami, na którym zmieszczą się co najwyżej dwa samochody. Do tego dochodzi spory ruch komunikacji miejskiej - wszak to okolice dużego węzła komunikacyjnego. Na pętlę autobusową zjeżdża co chwila jakiś autobus.
Jest jeszcze alternatywa. Jazda Zgrupowania AK Kampinos w kierunku Pułkowej. Z tym, że potem kicha. Albo wjazd w Encyklopedyczną, o przebudowę której walczą "Młoty", albo wjazd w Kolumbijską, która nomen omen nie jest nawet drogą publiczną. Można jeszcze pojechać dalej ul . Prozy i wyjechać na Pułkową. Wyjazdy te "Młoty" zawdzięczają tylko własnej determinacji.
Podsumowując.
Jeśli galeria powstałaby w planowanym miejscu i miałaby korzystać z istniejącej infrastruktury drogowej (plany jej przebudowy są co najwyżej w fazie studium) czekają nas miłe nam wszystkim koreczki. Młoty do galerii dojdą na piechotę (najbliżej mieszkający młocinianie będą mieli do niej jakieś 1,5 km). Zmotoryzowani goście zwiedzą albo Młociny albo Wrzeciono ku "uciesze" ich mieszkańców.
20.02.2013 15:36 #Mieszkaniec Bielan
@Bob
Nie wiem, pajacu, czy nie masz co robić w pracy, czy nudzi się w domu, bo przed czwartą nie ma nic w telewizji, ale nie obrażaj innych ludzi, jeżeli jesteś w stanie (jeżeli Cię to przerasta, po prostu się nie odzywaj).

Mieszkam na Bielanach i - jeżeli chcę zrobić zakupy - jeżdżę do Arkadii. Ponieważ nie mam samochodu, to podróż zajmuje trochę czasu, co jest pewną niedogodnością. Nie widzę jednak potrzeby, żeby budować centrum handlowe na Bielanach. Jak ktoś wspomniał, w planach jest centrum handlowe w Łomiankach, jest Arkadia. Mam wrażenie, że byłaby to kolejna inwestycja, która odbiłaby się dzielnicy czkawką. Oczywiście, już obecnie Bielany są rozjeżdżane, ale nie wiem, czy potrzebujemy dawać mieszkańcom okolicznych dzielnic i miejscowości kolejny powód do zwiedzania Bielan autem.
21.02.2013 11:58 #Amnesiac
W pelni popieram #ech Jestem stosunkowo nowym mieszkancem Bielan - mieszkam od 2000 roku na Chomiczowce i bylem swiadomy wyboru, jakiego dokonalem. Aktualnie, ciesze sie na mysl o powstaniu Galerii Handlowej, ktora spowoduje, iz mieszkancy Bielan nie beda musieli podrozowac do sasiednich dzielnic do kina, badz na wieksze zakupy.
Oby tylko Galeria miala ciekawa forme architektoniczna, wowczas jestem pewien, iz podniesie atrakcyjnosc calych Bielan.
Na koniec tylko dodam, iz, dla tego typu inwestycji nie ma chyba lepszej lokalizacji, anizeli sasiedztwo Metra Mlociny. Pozdrawiam!
21.02.2013 13:32 #TOGU
@Anesiac
Ale co konkretnie popierasz? #ech nic nie zaproponował. Wyraził opinię, że galeria Bielanom by się przydała. W porządku. Z tym mogę się zgodzić i ja.
Tyle, że tego typu inwestycje muszą być przemyślane. A tu wygląda to tak jak #ech pisze w odniesieniu do deloperów. Jest inwestor, który ma grunt i który chce postawić galerię handlową. To niech stawia. "Wszyscy" się cieszymy, będziemy mieć blisko na zakupy. Z Chomiczówki, samochodem - 5 min i już jestem w Galerii. Już to widzę:) Chyba, że doczepisz dwa wirniki i przerobisz samochód na śmigłowiec:). O wyjeździe i dotarciu z powrotem do domu nie wspomnę.
REKLAMA
05.03.2013 17:15 #Wrystek
To jakiś bezsens Auchan pod nosem, Arkadia blisko i jeszcze jakieś centrum handlowe? Przecież to nas całkiem zakorkuje...Na dodatek ja nie widzę żadnego sensownego dojazdu.
06.03.2013 13:11 #_kdkdkd
#Młocinianka napisał(a) 18.02.2013 16:52

Jedynie młocinianie będą mieć problem z dojazdem do Galerii na Młocinach?!!
Panie Burmistrzu! Rewelacja!
Mieszkańcy Młocin mają już problem z dojazdem do Metra Młociny, to przywykli...
młocinianie? nie ma takich, 3/4 to wieśniaki.JADŹTA tam gdzie wasze miejsce to korków nie będzie.i jeszcze jedno to Wrzeciono a nie młociny
07.03.2013 13:23 #ciekawy
Czy poza brakiem kultury (obrażanie mieszkańców) i brakiem wiedzy o terenie o którym piszesz (Zgrupowania AK Kampinos, to według podziału administracyjnego już Młociny) masz jeszcze coś ciekawego do powiedzenia?
10.03.2013 10:32 #Cegła
1o minut jeżdzi sie z Mlocin do Leclerca lub krócej, szybciej robi sie zakupy. Także na Bemowie jest lepiej niz w Arkadii (przerost formy nad treścią handlową). W razie czego jest praska strona. Tez szybki "przelot" na Modlińską.
Po co do diaska budować kolejny moloch zwany blędnie galerią na Bielanach i zatykac ludzi i dzielnicę dokonując paralizu komunikacyjnego? Czy ci ludzie myślą w urzędzie. Przeznaczcie na zieleń, place zabaw, żłoobek, czy superprzedszkole. To największa łatwizna na jaką stać urzedujących. Wstyd za brak pomysłu. Żoliborz i Bielany to byly miejsca do wypoczynku mające od zawsze swoj charakter.

 1866/2046 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA