REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# miszka

06.11.2014 08:56

"Należy też rozważyć zmianę trasy 132 i skierowanie jej w ul. Skarbka z Gór." - a co z mieszkańcami z okolic Chudoby ? Internetowej ? Ostródzkiej ? - (choć mi by pasowało bo mieszkam na Skarbka :) ) i trzeba by pomyśleć i o innych

# odkryta

06.11.2014 09:04

Woda na młyn.
132 zamienione w tzw. Expres przy obecnym "korkowaniu" (i placu budowy) Trasy Toruńskiej spowoduje jedynie zmianę "numerka" linii bez odczuwalnych pozytywnych efektów.
Sztuka dla sztuki.

# Taltos2

06.11.2014 09:06

A może trasę zmienić tak: zamiast Ostródzką z Grodziska puścić autobus Skarbka, Magiczną i z Głębockiej zjazd na Trasę Toruńską?
PS. Tak wiem, zabieramy linię z Ostródzkiej, ale tam tak naprawdę są prawie same domki jednorodzinne (z bloków 1 małe Derby i te nowe na rogu Berensona/Ostródzkiej. A tu puścić częściej 134 z wydłużeniem jej do Marymontu.

REKLAMA

# www

06.11.2014 09:48

jestem za tym aby 132 jeździło co 30 sekund

# Taltos2

06.11.2014 10:51

Jest jeszcze jedna możliwość, po skończeniu przez Czechów remontu S8 w październiku 2015, E-7 do Marymontu, a 527 przez Bankowy do Esperanto...

# odkryta

06.11.2014 11:13

E-7 na trasie Wileniak - Derby - metro Marymont ?
Bardzo dobry pomysł.

REKLAMA

# abrakadabra

06.11.2014 13:40

Zadziwiające, że ten temat pojawia się właśnie teraz..........
Każdy przecież wie, że obecnie, do czasu zakończenia budowy mostu Grota, jeżdżenie czynkolwiek trasą TT w godzinach szczytu to istne szaleństwo. Co więc da obecnie linia E? Po skończeniu budowy można o tym myśleć, ale nie, trzeba teraz, bo przecież wybory, więc trzeba się wykazać!
Z utrzymaniem 527 jaka wojna była z ZTM, a ktoś tu chce jeszcze do Marymontu?
Ja oczywiście popieram linię E do Marymontu (ważne, żeby leciała wiaduktem nad Łabiszyńską), ale wiem, że to jest teraz kiełbasa przedwyborcza.
I nie rozumiem, dlaczego ktoś do tego artykułu podał, ze budowa TT została zakończona.

# mamba

06.11.2014 16:39

Boże jak możecie zabierać mój jedyny autobus do pracy? !!
Mieszkam na Ostródzkiej!!
Tu też mieszkają ludzie !!!

# fan134

06.11.2014 18:38

@Taltos2 - bardzo słusznie piszesz - 134 do Marymontu "zrobiłoby dobrze" nie tylko domkom przy Ostródzkiej ale też Betonowej Dolinie, Ruskowemu i wielu innym. Doprawdy nie rozumiem, dlaczego jeszcze nikt poważnie nie zajął się tym tematem. 134 do Marymontu i bez "wycieczki" po Bródnie to byłoby mega udogodnienie dla Zielonej!

REKLAMA

# xoxo

06.11.2014 21:21

I co z tego, że przy Ostródzkiej są jedynie domki jednorodzinne, stąd również jeździ dużo ludzi, sam 134 nie wystarczyłby . Nie byłoby wtedy połączenia na Bródno, a gdyby 134 zmieniono trasę na Marymont stałby w ogromnych korkach a i tak bardzo rzadko kursuje .Poprawiłaby się tylko sytuacja na derbach , a tam jest duzo wiecej autobusów .Naprawdę nie myślcie tylko o sobie.

# Zielony

07.11.2014 00:02

Totalnie bezsensowny pomysł , ale cóż wybory tuż i zarówno p.Łaniewska jak i p.Roszak oboje startujący do Rady Dzielnicy z list PO robią co mogą żeby zdobyć przychylność Derb.Zapominaja tylko ,że na Derbach Zielona sie nie kończy .

# koni czyn ka

07.11.2014 02:39

#Zielony napisał(a) 07.11.2014 00:02
zarówno p.Łaniewska jak i p.Roszak oboje startujący do Rady Dzielnicy z list PO robią co mogą żeby zdobyć przychylność Derb.
DERBÓW (nie Derb) Oboje do 16 listopada 2014 nic juz w sprawie Ekspresu nie zrobią.
Mogą co najwyżej pogadać i popisać.
Czyli zamącić nieświadomym.

REKLAMA

# Z pierwszej ręki

07.11.2014 07:59

Informacja dla p. Łaniewskiej: biletomaty będą na SzG już w drugiej połowie listopada br. Niech zachowa energię na inne tematy...

# atom

07.11.2014 10:58

Ciekawe kto jeszcze "wyskoczy" przed wyborami ze sprawami mającymi wiele wspólnego z prima aprilisem.
Przypominam: prima prilis datowany jest na wczesną wiosnę.

# super

07.11.2014 15:41

najlepiej zabrac wszystkie autobusy ostrodzkiej bo po co? ludzie stąd niech zapieprzaja na sloikowo do autobusu... bezsens, sloikom sie w d*pie poprzewracalo..

REKLAMA

# prawilni

07.11.2014 17:26

Na ul. Ostrodzkiej też mieszkają ludzie i jeżdżą autobusem 132 i muszą dojechać do pracy czy szkoły . A osiedle derby jak chcecie lepsze połączenie komunikcyjne to niech wynajmie sobie od michalczewskiego autobus i ustala trase sami( nawet żeby jeździli w kółko po tej skarbka z gór) ale nie zabierają starym mieszkańcom autobusy bo pamietajcie ludzie z derb wy przyjechaliscie w gości do nas a rzadzicie się jak u siebie. A i. Jak pan roszak chce zrobić przyswojowego loda ludziom z derb to niech się tam przeprowadzi bo po co na ostrodzkiej mieszka albo niech wraca skąd przyjechał. U mnie i mojej rodziny i jak resztę ostrodzkiej glosow nie oddamy jak dalej pan roszak będzie działał na rzecz osiedli derb .

# trap

07.11.2014 19:29

Moim skromnym zdaniem nie ma potrzeby uruchamiania ekspresowego dubla 132. Tak jak mówi ZTM, oszczędność czasu byłaby znikoma. Raczej niemożliwe jest skierowanie tej linii na Derby. Linię natomiast dałoby się nieco wydłużyć dokładając kilka brygad - z jednej strony do Jesiennych Liści (poprawa dojazdu do szkoły) lub z drugiej strony na dawną trasę do Młocin (ale kosztem skrócenia 156).
I jeżeli miałbym wybierać między utworzeniem nowej linii na identycznej trasie i zaoszczędzeniem 2 minut lub wydłużeniem linii to wybrałbym drugą opcję.

# tom)(

07.11.2014 20:57

a nie byłoby lepiej po prostu zwiększyć częstotliwość 132?

REKLAMA

# pierre

07.11.2014 22:11

#tom)( napisał(a) 07.11.2014 20:57
a nie byłoby lepiej po prostu zwiększyć częstotliwość 132?

Przydałoby się - szczególnie w międzyszczycie.

 waldek_roszak

08.11.2014 04:57, wpis modyfikowany 4 razy,ostatnio 08.11.2014 10:27

132, to podstawowy autobus, który dowozi mieszkańców Ostródzkiej na Marymont i dalej do centrum miasta metrem lub tramwajem. I tak dzisiaj powinno pozostać (sam z niego korzystam prawie codziennie :) ).
Dzisiaj 132 kursuje poza szczytem co 30 minut. W czasie obecnego remontu Mostu Grota, dodatkowym problemem jest jego punktualność, a raczej jej brak. :(
Uważam, że koniecznym jest zwiększenie częstotliwości kursowania - z 30 do 20 minut. Sądzę, ze po uruchomieniu II linii metra, gdy po pewnym czasie pojawią się "wolne" autobusy z linii dublujących się z metrem, taka zmiana będzie zdecydowanie do osiągnięcia.
Należy też rozważyć możliwość skierowania 132 na ul.Skarbka z Gór, co zwiększyłoby atrakcyjność tej linii dla mieszkańców osiedli przy tej ulicy.
Jak to jednak zrobić? Jak powiedziałem dziennikarzowi, nie może to oznaczać wydłużenia czasu dojazdu dla mieszkańców okolic ul. Lewandów i Oknickiej, którzy wsiadają do 132 na początku trasy. Wydaje się więc, że jedynym rozwiązaniem na dzisiaj jest WYDŁUŻENIE trasy. Po minięciu ul.Lewandów, autobus pojechałby ul.Głębocką i Magiczną do pętli 527.
Pozdrowienia
Waldek Roszak
radny z Zielonej Białołęki
http://www.facebook.com/waldemar.roszak

# gosc

08.11.2014 09:22

Opcja z wydłużeniem 132 przez Skarbka z Gór na chwilę obecną wydaje się najlepsza. Pytanie z innej beczki - czy coś wiadomo na temat przedłużenia Skarbka z Gór do Jesiennych Liści? Chodzi mi o ten brakujący fragment wzdłuż parku? Będzie to zrobione?

REKLAMA

# marecki

08.11.2014 09:24

Jeśli zniknie 132 z Oknickiej i Lewandów, to autorom tego pomysłu chyba zrobię krzywdę! Zielona Białołęka to nie tylko DERBY! Zaczynam rozumieć mieszkańców centralnych dzielnic, którzy mówią na nas roszczeniowe słoikowo. Mieszkańcy Derb tylko o swojej derbowej zasłoiczonej dooopie myślą.

# gosczz

08.11.2014 09:29

Jeśli chodzi o wydłużenie trasy 132 dla mieszkańców ul. Lewandów i Oknickiej w związku z ewentualnym skierowaniem jej przez Skarbka - ja w tej chwili dojeżdżam z przystanku DERBY z pętli 527, który zanim wyjedzie na Głębocką musi objechać Skarbka, Berensona,Grodzisk, Okrągła dla mnie to jest dodatkowe 10 minut jazdy. Powrót tak samo na około - oczywiście wolałabym, żeby autobus tak jak było w trakcie budowy kanalizacji na Głębockiej jechał ze Skarbka - Magiczną i od razu na Głębocką, (dlatego znowu czekam na remont Głębockiej) ale musi być zapewniona komunikacja dla rejonów właśnie Lewandów i Oknicka. Dlatego coś za coś - skoro dłuższe 527 to też dłuższe 132.

# atom

08.11.2014 09:44

#gosczz napisał(a) 08.11.2014 09:29
...ja w tej chwili dojeżdżam z przystanku DERBY z pętli 527, który zanim wyjedzie na Głębocką musi objechać Skarbka, Berensona,Grodzisk, Okrągła dla mnie to jest dodatkowe 10 minut jazdy. Powrót tak samo na około...
zamiast narzekać zastosuj codzienny spacerek do przystanku "Okrągła" lub "Lewandów I" lub "Jesiennych LIści", nie będziesz jeździć "na około" poprawiając swoją kondycję i tężyznę fizyczną dla drowia.

REKLAMA

# marecki

08.11.2014 10:32

#gosczz napisał(a) 08.11.2014 09:29
ja w tej chwili dojeżdżam z przystanku DERBY z pętli 527, który zanim wyjedzie na Głębocką musi objechać Skarbka, Berensona,Grodzisk, Okrągła dla mnie to jest dodatkowe 10 minut jazdy.
bliżej masz do przystanku na Głębockiej, może warto przejść te 5 min. Och, wait, chcesz sobie wygodnie siedzieć przy oknie. Coś kosztem czegoś.

# Zielony

08.11.2014 11:46

Uwielbiam częste zmiany zdania Radnego Roszaka. Zostawcie w spokoju 132.

# prawilni

08.11.2014 13:03

Panie Roszak tym sprostowaniem ośmieszył się tym po całości nie dotrzymuje słowa zmienia zdanie często to się zgadzam . Niech pan lepiej się zajmie jak upiekszyc i usprawnić nasza zielona bialoleke a nie zatruwac ludziom życie . Pana kariera wisi na włosku . I tak wyjdzie na to że 132 zabierze os. Derby omijając ostrodzka jak to zrobili z 527 co przyczynili się pan roszak. Dziękuje tyle w temacie tak to jest jak sloik zostaje radnym i nie zna się na rzeczy.

REKLAMA

# gosczz

08.11.2014 21:05

Do #atom i #marecki - dziękuję za dobre rady - tak też robię spacerują codziennie do przystanku Głębocka. I przypominam sobie jaki był raban podczas remontu Głębockiej jak mieszkańcy z Głębockiej i okolic narzekali, że mają "900 metrów" do przystanku.

# PeKiN

12.11.2014 13:14

Ja tez chodzę na piechotę bo to zdrowo.

# abrakadabra

12.11.2014 14:27

Jak ktoś kiedyś wymyślił bez logiki pętlę pomiędzy Skarbka a Magiczną, to teraz tak jest, ze autobusy zakreslają kółka. Pętla powinna być w okolicach ul. Berensona, tak np, jak było w czasie remontu (pętla przy Netto), wówczas autobusy jechały najkrótszą trasą i tak powinno być.
Nie rozumiem też tego jadu mieszkańców Ostódzkiej - nikt przecież nie mówił o zabieraniu 132, a wręcz więcej - mowa jest o uruchomieniu linii ekspresowej przez Ostódzką, nie wiem tylko, czy warto, skoro taki jad tutaj leją...
Ni etrzeba przecież nikomu idawadniać, ze osielda Derby są największe w tej cześci dzielnicy, więc to chyba oczywiste, że one potrzbuja najwięcej autobusów, bo i tak już na 2 przystanku ludzie stoją, ale oczywiscie i Lewandów i Ostródzka też powinny je mieć tylko nie w takiej samej liczbie i to wszystko.
Na Ostódzkiej tez jes pełno słoików - tam też ciągle powstają nowe osiedla....

# gość

13.11.2014 01:47

waldek_roszak napisał 08.11.2014 04:57
132, to podstawowy autobus, który dowozi mieszkańców Ostródzkiej na Marymont i dalej do centrum miasta metrem lub tramwajem. I tak dzisiaj powinno pozostać (sam z niego korzystam prawie codziennie :) ).
Pozdrowienia
Waldek Roszak
radny z Zielonej Białołęki
http://www.facebook.com/waldemar.roszak
Panie Waldku, Pan się nie boi
pół Białołęki za Panem stoi
waldek_roszak napisał 08.11.2014 04:57
132 kursuje poza szczytem co 30 minut. Uważam, że koniecznym jest zwiększenie częstotliwości kursowania - z 30 do 20 minut.
Pozdrowienia
Waldek Roszak
radny z Zielonej Białołęki
http://www.facebook.com/waldemar.roszak
A ja uważam, że co 12 czyli jesteśmy uważne osoby
waldek_roszak napisał 08.11.2014 04:57
Sądzę
Pozdrowienia
Waldek Roszak
radny z Zielonej Białołęki
http://www.facebook.com/waldemar.roszak
Sędzia się znalazł... nie sądź abyś nie był sądzony (przysłowie takie)
waldek_roszak napisał 08.11.2014 04:57
Należy też rozważyć możliwość
Pozdrowienia
Waldek Roszak
radny z Zielonej Białołęki
http://www.facebook.com/waldemar.roszak
"należy", "trzeba", "musimy", itd to typowe politykierstwo słowne nakazotwórcze i nic nie znaczące w swej wymowie, takie pustosłowie.
waldek_roszak napisał 08.11.2014 04:57
Jak to jednak zrobić? Jak powiedziałem dziennikarzowi, nie może to oznaczać wydłużenia czasu dojazdu dla mieszkańców
Pozdrowienia
Waldek Roszak
radny z Zielonej Białołęki
http://www.facebook.com/waldemar.roszak
W zawartym pytaniu przyznaje i wyraża Pan swoją bezsilność ponieważ Panu brak skutecznej koncepcjikomunikacyjnej. W drugim zdaniu myli Pan osobę jakiegoś dziennikarza z urzędnikiem pracującym w ZTM decydującym o warszawskiej autobusowej pasażerskiej komunikacji zbiorowej.
waldek_roszak napisał 08.11.2014 04:57
Wydaje się więc, że jedynym rozwiązaniem na dzisiaj jest WYDŁUŻENIE trasy.
Pozdrowienia
Waldek Roszak
radny z Zielonej Białołęki
http://www.facebook.com/waldemar.roszak
"wydaje się" oznacza BRAK PEWNOŚCI (świadczy o tym czterokrotne poprawianie komentarza - vide "wpis modyfikowany 4 razy, 08.11.2014 10:27"), przy braku pewności jakiekolwiek działanie kończy się PORAŻKĄ ale to jednak pozostaje bez wpływu na pisanie artykułów prasowych i innych.

# odkryta

13.11.2014 10:20

Cięta riposta, pan Roszak zwątpił. Jak większość poddana realnej analizie. Jedynie pan Tumasz polemizuje, ma odwagę przedstawiać papierowe kontrargumenty.

# mkk

13.11.2014 19:18

Też uważam, że pętla przy Skarbka jest bez sensu. Wyjazd z Derbów odbywa się w drugą stronę na około. Teraz kiedy pojawia się pomysł przedłużenia 132 do pętli i chyba z tego co zrozumiałam 132 miało by dojeżdżać do pętli z Głębockiej przez Magiczną to znowu totalnie na około. Znowu wycieczki krajoznawcze po całej okolicy. Nie będzie to żadną alternatywą. Mieszkam teraz przy pętli na Derby 14 i chociaż tak naprawdę mam najbliżej trasy i wyjazdu z osiedla to tak naprawdę będę miała najdalej, bo zanim 527 wyjedzie na Głębocką robi kółko po okolicy i teraz 132 też by tak miało jeździć. Pomysł nie bardzo trafiony. I dla wszystkich służących dobrą radą - dbam o swoje zdrowie i kondycję i chodzę do 527 na przystanek Lewandów.

# mik

14.11.2014 04:36

Niestety, nic się już naprawić nie da.

# abrakadabra

14.11.2014 08:09

Wszystko się da, tylko trzeba chcieć, a nie każdemu się chce.
Obecna pętla to przecież pozostałość po dawnej pętli, gdy nie było jeszcze Magicznej ani nic w około, wówczas faktycznie wyjazd był tylko do Berensona, wiec musialo tak być, ale po tym, jak zbudowano Magiczna powinno się to zmienić. Niestety. Jak zobaczyłam, ze robią nowa petlę wyasfaltowaną (bo stara była na płytach), to już wiedziaąm, ze całe życie będzie taka lipa - wycieczki krajoznawcze.
W normalnych dzielnicach pętle są na skraju osiedli, zeby podróż była jak najkrótsza, a tutaj każdy autobus zatacza kółka.

# gość

21.11.2014 00:17

#abrakadabra napisał(a) 14.11.2014 08:09
Wszystko się da, tylko trzeba chcieć, a nie każdemu się chce.
Obecna pętla to przecież pozostałość po dawnej pętli, gdy nie było jeszcze Magicznej ani nic w około, wówczas faktycznie wyjazd był tylko do Berensona, wiec musialo tak być, ale po tym, jak zbudowano Magiczna powinno się to zmienić. Niestety. Jak zobaczyłam, ze robią nowa petlę wyasfaltowaną (bo stara była na płytach), to już wiedziaąm, ze całe życie będzie taka lipa - wycieczki krajoznawcze.
W normalnych dzielnicach pętle są na skraju osiedli, zeby podróż była jak najkrótsza, a tutaj każdy autobus zatacza kółka.
I dlatego 204 powinno być przedłużone przez Magiczną Głębocką Świętego Wincentego do Ronda Żaba. Takie krótkie autobusiki doskonale się nadają do przejazdu ulicą Magiczną. Który radny załatwi pozytywnie tę sprawę ?

# kazimierz

21.11.2014 10:27

#gość napisał(a) 21.11.2014 00:17
]I dlatego 204 powinno być przedłużone przez Magiczną Głębocką Świętego Wincentego do Ronda Żaba. Takie krótkie autobusiki doskonale się nadają do przejazdu ulicą Magiczną. Który radny załatwi pozytywnie tę sprawę ?
albo przynajmniej 204 do CH Targówek. Pętla jest, możliwość techniczna powrotu takoż.

# gość

22.11.2014 00:06

Minimalista jesteś "kazimierz".
Przynajmniej do "Żaby".
Do tramwajów.

# nie_słoik

22.11.2014 08:52

#miszka napisał(a) 06.11.2014 08:56
"Należy też rozważyć zmianę trasy 132 i skierowanie jej w ul. Skarbka z Gór." - a co z mieszkańcami z okolic Chudoby ? Internetowej ? Ostródzkiej ? - (choć mi by pasowało bo mieszkam na Skarbka :) ) i trzeba by pomyśleć i o innych

Dziękuje miszka, że patrzysz też na innych. Raczej mało kto interesuje się tym jak inni sobie poradzą. No właśnie co z mieszkańcami Chudoby Zdziarskiej? Jeden autobus 134 jeździ co 30 minut. To jedyne połączenie. I to nieważne że są domki. Wiele z tych osób ma dzieci ktore wracają ze szkoły znaczenie wcześniej niż rodzice i co i zasuwają na piechotę bo przecież nie można puścić autobusu np. W stronę Olesina? Wydaje się kolejne pozwolenia na budowę dużych osiedli aby mieć potencjalnych wyborów oferując im tanie mieszkania i domy tylko zapomina o infrastrukturze. Szkoda.

# Jacek

29.11.2014 11:33

Moim zdaniem 132 trzeba przekształcić w 532 albo w E32.
Pozdrawiam.

# mieszkanka Lewandowa

03.12.2014 15:51

co za egoistyczne podejście :/ niech szanowna pani złoży petycję o kolejny autobus na Derby (bo 527, 334, 204 to mało) a nie zabierają jedyny dojazd z Lewandowa do przychodni, sklepów i przedszkola na Hemara :/ poza tym pani chyba nigdy nie jechała rano i nie widziała ile osób wsiada na Ostródzkiej...

# mieszkanka Lewandowa

03.12.2014 15:56

waldek_roszak napisał 08.11.2014 04:57
132, to podstawowy autobus, który dowozi mieszkańców Ostródzkiej na Marymont i dalej do centrum miasta metrem lub tramwajem. I tak dzisiaj powinno pozostać (sam z niego korzystam prawie codziennie :) ).
Dzisiaj 132 kursuje poza szczytem co 30 minut. W czasie obecnego remontu Mostu Grota, dodatkowym problemem jest jego punktualność, a raczej jej brak. :(
Uważam, że koniecznym jest zwiększenie częstotliwości kursowania - z 30 do 20 minut. Sądzę, ze po uruchomieniu II linii metra, gdy po pewnym czasie pojawią się "wolne" autobusy z linii dublujących się z metrem, taka zmiana będzie zdecydowanie do osiągnięcia.
Należy też rozważyć możliwość skierowania 132 na ul.Skarbka z Gór, co zwiększyłoby atrakcyjność tej linii dla mieszkańców osiedli przy tej ulicy.
Jak to jednak zrobić? Jak powiedziałem dziennikarzowi, nie może to oznaczać wydłużenia czasu dojazdu dla mieszkańców okolic ul. Lewandów i Oknickiej, którzy wsiadają do 132 na początku trasy. Wydaje się więc, że jedynym rozwiązaniem na dzisiaj jest WYDŁUŻENIE trasy. Po minięciu ul.Lewandów, autobus pojechałby ul.Głębocką i Magiczną do pętli 527.
Pozdrowienia
Waldek Roszak
radny z Zielonej Białołęki
http://www.facebook.com/waldemar.roszak

Nie rozumiem - aż taki wielki problem mają mieszkańcy os. Derby z przesiadką? 527 jeździ co 5 min, po co wydłużać trasę 132? żeby rzadziej jeździło? no chyba że chodzi o to że szanowni państwo nie mają miejsc siedzących, wsiadjąc nie na początku trasy..

# bardzo dobra rada

06.12.2014 21:19

najlepiej usunąć zmywaczem do paznokci.

# gość

09.12.2014 00:50

#mieszkanka Lewandowa napisał(a) 03.12.2014 15:51
co za egoistyczne podejście :/ niech szanowna pani złoży petycję o kolejny autobus na Derby
Kto Ci tak powiedział ?

# Zdziwiony

10.10.2015 23:00

Oj nieładnie ,nieładnie! Ludzie "z domków " na Ostródzkiej mają chodzić pieszo do "miasta"?

# gość

11.10.2015 06:52

#odkryta napisał(a) 06.11.2014 11:13
E-7 na trasie Wileniak - Derby - metro Marymont ?
Bardzo dobry pomysł.

ktoś tu PRAWIE antycypował.
bo nie E-7 tylko Z-4.
i nie przez Derby a przez Bródno.
a poza tym "Wileniak - metro Marymont" - zgadza się.
tego nawet Tumasz nie przewidział natomiast "odkryta" - jak najbardziej tak.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe