REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekologiczne torby

08.04.2003 10:14 #Ela
Czy ktoś z Was zna może jakiś supermarket, delikatesy, gdzie można zakupy zapakować do papierowej torby, a nie plastikowej reklamówki?
08.04.2003 10:38 #Rozsadek
Czy po zakupy będziesz jeździła do Szczecina, jesli tam taki sklep jest ?
08.04.2003 11:22 m0n1ka
No właśnie, nie lepiej nosić swoją torbę (lnianą zakupową na przykład? - na wakacje takie dołączają do wielu tygodników, magazynów itp)
08.04.2003 12:24 #antypolityka
przecież takie torby są przyjazne środowisku, szybko się rozkładają (szczególnie na ściółce leśnej), co widać w okolicznych lasach :-)))
08.04.2003 15:14 #Ela
Nie prosiłam o radę, jaką torbę mam nosić itp., tylko, czy znacie taki sklep. Chodzi mi oczywiście o Warszawę. Dzięki.
08.04.2003 21:46 #lidka
TAK BYŁO KIEDYŚ W PIEKARNI NA KORKOWEJ W ANINIE JAK JEST TERAZ NIE WIEM OD DWOCH LAT TAM NIE BYWAM. tO DUŻA PIEKARNIA Z DZIAŁEM SPOŻYWCZYM I STOLIKAMI W CZĘŚCI CUKIERNICZEJ, MOŻNA BYŁO PAKOWAĆ DO PAPIEROWYCH RÓŻNEJ WIELKOŚCI ALBO PLASTIKOWYCH.
09.04.2003 09:29 #Rozsądek
Lasów ci u nas dostatek ? Ponoć makulaturę (czyli surowiec wtórny) zakupujemy u sąsiadów - Niemców, bo w Polsce nie opłaca się tego przetwarzać (!?). Chcesz wyciąć wszystkie drzewka na torebki papierowe, a gdzie się wtedy podzieją ptaszki pięknie śpiewające i wiosnę zapowiadające ? Obrażalska Ela, my tu z dobrym sercem na dłoni, a Ona nie prosi o radę jaką torbę ma nosić.
09.04.2003 09:46 #Ela
Rozsądek, torby paierowe są bardziej ekologiczne niż plastikowe reklamówki, które się rozkładają dłuuuuugo. Poza tym papierowe można prztwarzać z makulatury, a nie wycinać dla nich połaci lasów. Jakoś zagranicą są i lasy i papierowe torby. Pozdrawiam.
09.04.2003 09:54 #Rozsądek
A konkretnie gdzie, bo jeśli chodzi Ci o Rosję lub Skandynawię, to nic dziwnego lub może o kraje zbierające makulaturę i przetwarzające ją na rzeczone torebki papierowe ? Torebki plastikowe można spalić, energia ze spalenia jednej umożliwia świecenie żarówki 60W przez 10 min - taki napis jest na siatkach z plastiku w Championie. Nie wiem czy to prawda, bo nie sam nie sprawdziłem. Chyba nie będziemy się sprzeczać o wyższość jednych nad drugimi. Mnie interesuje Twoja motywacja: czy nie zrobisz zakupów w sklepie, gdzie nie dadzą Ci szansy uszczuplenia zielonych płuc Polski ? Spróbuj się dowiedzieć ile dziennie papieru Twoja firma traci, bo ktoś się pomylił i wydrukował coś źle. Przerażające. Ale pewnie nie masz na to czasu.
09.04.2003 13:29 #Ela
Ja też nie chcę się sprzeczać, które torby są ekologiczniejsze. Firmy rzeczywiście "zżerają" tony papieru. A moja motywacja, tu Cię pewnie rozczaruję, nie wynika z troski o środowisko, a z tego, że takie torby mi się po prostu podobają i już.
REKLAMA
09.04.2003 22:06 #lidka
Oj Rozsądek z tym paleniem torebek plastikowych i zielonymi płucami to rąbnałeś jak nie powiem kto. Palenie jakiegokolwiek plastiku powoduje wydzielanie trujących rakotworczych gazów szczególnie atakujących płuca. Moi sąsiedzi z lewej i prawej mają zwyczaj palenia ognisk w celu "utylizacji" śmieci głównie plastikowych opakowań. A Ela ma rację bo papierowe opakowania są ekologiczne, poza tym pieczywo zwłaszcza ciepłe nie powinno być pakowane w plastik z wym. wyżej powodów.
10.04.2003 12:38 #Rozsądek
Oj Lidka z tym paleniem przez sąsiadów to rabnęłas jak ..... Mnie nie chodzi o palenie tego cholerstwa pod płotem na swojej działeczce, ale o spalarnie z prawdziwego zdarzenia. Tak jest napisane na tych siatkach, że jedna dostarczy takiej energii. Współczuję Ci sąsiadów inteligentnych inaczej, wykorzystujących swoja posiadłośc do celów uprzykrzenia zycia Tobie i innym. Nie rozumiem o co Ci chodzi z zielonymi płucami ? Tak dużo masz zieleni wokół, tak bardzo Ci przeszkadza ? To jest chore, że człowiek jak widzi drzewko to chce je zaraz zamienić na papier, niekoniecznie torebkowy do chleba. Dalczego nie powinno byc pakowane pieczywo zwłaszcza ciepłe, bo ja nie widzę "w/w powodów" w Twojej wypowiedzi.
10.04.2003 21:09 #lidka
Zielone płuca i dymek wdychany z płonących plastikowych torebek takie miałam skojarzenie. Pakowanie ciepłego pieczywa do plastikowej torebki powoduje zawilgocenie i sflaczenie tegoż to względy smakowo-estetyczne. Natomiast polipropylen z którego wykonane są torebki w podwyższonej temperaturze wydziela trujące Swiństwa a z tłuszczami wchodzi w reakcję. Podobnie dzieje się z plastikowymi oknami, po 12-14 latach użytkowania mogą być przyczyną nowotworzenia. Nie są to żadne rewelacje a wiadomości z prac pop.naukowych. Pozdrowienia.
10.04.2003 21:32 #lidka
A co do drzew to ścięcie każdego odbieram jako osobistą stratę.Od dwóch lat walczę o kasztanowce\zżerane przez bałkańskie draństwo\ naprzykrzam się wydz.ochr.srodowiska o każde ścinane drzewo. A propos właśnie wycięto kilkanaście dorodnych drzew przy Marywilskiej po prawej stronie przed wjazdem na Grota?!
11.04.2003 10:35 #Rozsądek
Lidka, cóż to za prace, bo serce mi zamarło. Mam plastikowe okna (2 lata), śmieci wyrzucam w plastikowych workach, siedzę w samochodzie pewnie na syntetycznej tkaninie, w kinie to samo, wdycham smród ze spalonych przez jakiegos idiotę przedmiotów. Boże co mi grozi ? Pytam zdenerwowany nie na żarty.
12.04.2003 23:07 #Vladymir
Rozsądek, grozi Ci natychmiastowa śmierć: plastikowe okna, plastikowe torebki, to wszystko wydziela rakotwórczy gaz. Okna musisz natychmiast wywalić i wstawić ekologiczne, drewniane, zrobione, oczywiście z wyciętego lasu... Lidka, rozumiesz teraz nonsens swojej wypowiedzi ? Toż od lat ludzie próbują wynaleźć synetyczne odpowiedniki naturalnych surowców, ABY TE NATURALNE SUROWCE OSZCZEDZIC, a Ty, siejąc propagandę szkodliwości owych syntetycznych surogatów, zmuszasz konsumentów do wybierania papierowych toreb /brawo, padnie kolejny las/, jak też do wymiany okien na drewnianie /super, tu padnie cała puszcza/, czy o to chodzi ?
PS cała ta dyskusja przypomina mi dylemat feministek: dążymy do równouprawnienia mężczyzn i kobiet, tylko kto będzie wówczas zabiegał o kobiety, adorowal je, wywyższał... skoro jesteśmy równi, i nie ma różnicy między mężczyzną, a kobietą, to facet może wybrać faceta. I tak feministki zżarły własny ogon, bo nikt się nimi nie interesuje i stąd pewnie ta agresja w tym ruchu, no nie ?
12.04.2003 23:43 #Rozsądek
No właśnie i co ma zrobic Rozsądek ? Rozsądnie wybrać alternatywne rozwiązanie ? Tak o to w ten sposób wykazalismy bezsens wypowiedzi. Lidka pewnie znienawidzi nas i pewnie trudno jej sie dziwić. Co do feministek to ja bym tego tematu nie tykał: toz to wulkan beznadziejnych pomysłów i trywialnych hasełek. Ale żeby facet faceta ? No wiesz co Vladymir, toż to jawna OHYZDA.
13.04.2003 22:57 #Vladymir
Nie piszę o sobie, ja mam dzieci i żonę, piszę o schematach myślowych: skoro kobieta jest równa mężczyźnie /to wg feministek/, to nie ma przeszkód, aby byc w związkach jednopłciowych, no bo to jaka róznica, skoro nie ma różnic między płciami ? Rozsądku, nie o homoseksualizm mi chodzi, ale o ośmieszenie "filozofii" feministek, nie rozumiesz tego ?
14.04.2003 00:11 #Rozsądek
No i własnie sie nie zrozumieliśmy: ja nie miałem na myśli homoseksualizmu, a Ty nie miałeś na myśli tego, że ja nie miałem go na myśli. Temat ciekawy (feminizm), szkoda - albo na szczęście - nie zabiera tu głosu żadna wojująca feministka, która na pewno nie potrafiłaby tak grzecznie jak my wyłuszczać swoich poglądów, tylko od razu zmieszałaby nas z błotem posądzając o seksizm lub wymieniając inne chwytliwe w tamtym środowisku hasełko.
14.04.2003 00:41 #lidka
Zachwycacie się sobą jak ten zajączek w dowcipie o zajączku i lwie. Lasy należą do tzw. zasobów odnawialnych. Oczywiście najlepiej wątpliwości zagłuszyć tematem zastępczym np. o feministkach. A tak szczerze to ile drzew posadziliście panowie?!
REKLAMA
14.04.2003 10:07 #Rozsądek
O kurcze, ale mocny akord, nie ma co. A dowcipu nie znam, może go opowiesz - napiszesz. Prawda jakie to denerwujące, kiedy ktos uderzy mocno w czułą strunę ????? A może jednak oświecisz mnie co do tych publikacji na temat, jakieś nazwiska, przykłady ? czy to tylko puste słowa, slogany............
14.04.2003 23:30 #Vladymir
Lidko, ja akurat posadziłem sporo drzewek, owocowych i iglaków, a nawet dwie brzozy, bo w całym zyciu mieszkałemw domku z duzym ogrodem. Moje "okazy", czli smukłe brzozy rosna już ponad 20 lat i są wieksze od domu. W mojej wypowiedzi nie chciałem zdyskredytować Twoich racji, że należy mysleć proekologicznie i szanować naturę, jestem za, tylko innymi metodami: nie nawołuj do zastępowania plastikowych toreb papierowymi, bo trudno chronić las, który musimy wyciąć na produkcje owych papierowych toreb, no nie ? A feministki, to taki poboczny temacik nie związany z Twoją wypowiedzią, za to dobrze obrazujący logikę walki o las poprzez jego wycięcie na papierowe torby, oczywiście ! Feministki dążą do zniszczenia kobiecości w kobietach: nie wolno ustąpić miejsca, pocalować w rękę, prawić komplementów, a potem one same są zdziwione, że nikt w nich kobiet nie widzi i nie traktuje ich jak kobiety.
15.04.2003 02:48 #Igor
Pozwolę sobie się wtrącić i przyznać rację kobietom (przynajmniej w sprawie ekologii). Torby papierowe są bardziej ekologiczne niż plastikowe, bo lasy są odnawialne. Pierwotnej puszczy już w Polsce nie ma, nie licząc niewielkich obszarów w Puszczy Białowieskiej. Reszta lasów to efekt tzw. gospodarki leśnej człowieka. Na miejsce wyciętego lasu sadzi się nowy, bo to się po prostu opłaca. Można więc powiedzieć, że im większe zapotrzebowanie na drewno, tym więcej lasów w Polsce.
Zgadzam się jednak, że najbardziej ekologiczne jest używanie toreb wielokrotnego użytku.
15.04.2003 10:00 #Kotkaa
O ile sie nie myle, papierowe torby robione są z makulatury... I jeśli przypadkiem jakiś nieekolog wyrzuci taką do lasu, to nic po niej nie zostaje, w odróżnieniu od plastikowej, która leży i leży latami.
15.04.2003 10:51 #Rozsądek
A dowcipu o zajączku nie ma i nie ma, o tytułach prac naukowych nie wspomnę, ach naprawdę ciężko się robi, kiedy człowiek sie czegoś dopomina i nie dostaje. Dyskusja jest iście akademicka. Każdy wie, że papier jest zdrowszy od plastiku, ale naprawdę chodzi o koszty. Widocznie ta cholerna reklamówka jest tańsza, mimo że ma nadruk, napis (notabene atrament bez ołowiu), to wszystko kosztuje, ale zapewne mniej niż papier. Co do makulatury - ciekaw jestem kto ostatnio oddał bezpośrednio do skupu choć kg gazet lub innego papierowego śmiecia ? Pewnie nikt, bo skupów nie ma, a jesli maja przyjąć makulaturę to w wielkich ilościach (kilka ton). Kiedyś w naszej firmie wpadliśmy na pomysł, żeby pracownicy segregowali i wyrzucali do oddzielnych pojemników papier. Nikt nie chciał od nas tego zabrać - za mało, chociaż tygodniowo kilkadziesiąt kg. Paranoja, więc argumentacja o ekologii do mnie nie przemawia, a szkoda. Widać tu się nie opłaca, w innych sprawach też się nie opłaca oszczędzać, więc jako BOGATY naród mamy to co mamy. Vladymir - pięknie to wytłumaczyłeś z tym feminizmem. Lidka dalej jesteśmy zadowoleni, ale czy tylko z siebie, prawda Vladymir ?
15.04.2003 11:21 #lidka
Rozsądku, w środę napiszę,siadl mi komputer
16.04.2003 00:13 #Vladymir
Ja jestem z siebie zadowolony, bo po prostu siebie bardzo lubię :)))
17.04.2003 22:59 #lidka
Dowcip ma długa brodę i jest troszkę niecenzuralny. Publikacje czytałam m.inn. w internecie. W okresie świątecznym proponuje zawiesić przykre tematy, rozszczelnić okna z pcv, pokochać bliskich i dalekich i polubić siebie tak jak Vladymir. RADOSNYCH SWIAT !!!
24.02.2015 15:05 #TłustaŻaba
Ja się zgadzam z tym, że warto mieć swoją torbę, czegoś się człowiek uczy :) A nie tylko wyciąga rękę jak po swoje, bo się należy, a potem nie szanuje (mówię tutaj o tych foliowych torebkach dodawanych gratis do zakupów). Swoją torbę kupiłam już dawno i noszę ze sobą wszędzie, nie tylko na zakupy (ale także na trening i zawsze wtedy gdy niosę coś co mi do torebki nie wejdzie), a mam ją ze strony torebki-ekologiczne.pl, polecam każdemu :)
15.03.2019 11:46 leonken
Bardzo wygodne sa takie torby. Ja zdecydowałem o zakupie z https://miropak.pl/torby-ekologiczne/ Świetna jakość i praktyczne rozwiązanie oszczędzające pieniadze
REKLAMA
24.05.2019 22:10 wercia22
Warto kupić sobie taką torbę ekologiczną, takie torby są teraz na czasie :) Na tej stronie jest duży wybór toreb papierowych, bawełnianych i innych https://torbypapierowe.info.pl. Taka torba może posłużyć nam długi czas i w ten sposób dbamy o nasze środowisko
19.09.2019 15:52 #reklamówki
Ja polecam www.miropak.pl , mają cennik na stronie. Pozdrawiam
30.10.2020 13:49 #Robert
Torby papierowe są teraz na topie, co więcej w odróżnieniu od plastikowych są ekologiczne i można na nich umieścić jakiś nadruk, np logo firmy albo jakąś reklamę. Polecam zapoznać się z ofertą Alletorba

 277/7720 


  • Poleć
  • Polub Tu Białołęka
  • Udostępnij


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA