REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


29.08.2013 15:46 #głos rozsądku
Jaki problem ? .....Dzik to zwierze łowne więc trzeba osobniki zapuszczające się na osiedla po prostu odstrzelić i nie kombinować jak koń pod górę.
29.08.2013 20:28 #cgfd
Trzeba było się nie pchać z mieszkaniami w ich tereny...
29.08.2013 20:38 #jan
Jakie ich tereny ? Świnia czy lis będą łazić wszędzie tam gdzie łatwy żer znajdą. Zgadzam się , że tylko odstrzał i jeszcze raz odstrzał.
29.08.2013 21:59 #cgfd
tylko te "świnie" latały tu już od bardzo dawna zanim powstały bloki...
29.08.2013 22:45 #jan
Kiedyś wszędzie latały, tam gdzie ty mieszkasz także.
REKLAMA
30.08.2013 07:08 #Azor
Penie ten Pan szedł z pieskiem bez smyczy, kagańca i zanieczyszczał odchodami chodnik to dzik się zdenerwował i lekko pogonił Pikusia i właściciela
30.08.2013 07:36 #Radna P
Prawidłowo powinno być napisane : "Dzik zaatakował Psa z Mężczyzną" ....
30.08.2013 09:18 #Tomek
Uczcijmy dziki na Białołęce. Proponuję w Herbie Dzielnicy oprócz już istniejącego snopka, baszty i lwa umieścić dzika..
30.08.2013 14:33 #xyz
kupić wiatrówkę i będzie dziczyzna...
30.08.2013 14:38 #112
nawołujesz doprzestępstwa
REKLAMA
30.08.2013 21:26 #cobra22
nadleśnictwo powinno prewencyjnie wyłapywać dziki,które są min. w chaszczach nad Wisłą,dopiero jak stanie się nieszczęście to będzie reakcja,czytają to białołęccy radni, a może i burmistrzowie niech więc reagują i alarmują odpowiednie instytucje,aby rozwiązać kwestie dzików na Białołęce.Ciekawe co zrobi matka z małym dzieckiem w wózku gdy na jej drodze pojawi się dzik, lub locha z małymi???
30.08.2013 23:00 tarantula01
Czytają, czytają i zgłaszają
31.08.2013 13:06 #jojon
Ja kupiłem paralizator, bo u mnie na Talarowej dziki są prawie codziennie. Poza tym raz widziałem ok 20 dzików na skrzyżowaniu Myśliborskiej z Ćmielowską - przy poczcie. Mam w dup*ie czy to legalne czy nie, policja i straż miejska nic nie robi, więc ja chcę się odrobinę czuć bezpiecznie i nie będę miał wyrzutów używać paralizatora jak mnie takie bydle zaatakuje.
31.08.2013 15:02 antyurzędnik
Dziki coraz swobodniej czują się łażąc praktycznie przez cały dzień przy wałach wiślanych w okolicach seminarium. Ze względu na to, że jest tam bardzo fajne zejście do Wisły lubią w tym miejscu spacerować rodzice z małymi dzieciaki i właściciele psów. Do tragedii wcześniej czy później z pewnością dojdzie i jak zwykle dopiero wtedy ktoś będzie krzyczał o temacie i zostaną podjęte jakiekolwiek działania. Dlatego prosiłbym Pana Tumasza jako jedynego, który reaguje na informacje od mieszkańców o zajęcie się tym tematem zanim będzie za późno.
31.08.2013 19:17 #ada
Tak to się kończą bezpańskie wyprowadzania psa bez smyczy i kagańca.
I bardzo dobrze, może wreszcie psiarze się czegoś nauczą, że mając psa w mieście trzeba myśleć i chodzić z nim na smyczy i w kagańcu.
REKLAMA
31.08.2013 21:24 #cobra22
To prawda pająk to jedyny gość ,który działa na wielu frontach i nie obraża się na forumowiczów mimo czasami słów krytyki
temat psów to też odrębny temat, również poważny i wart dyskusji, a co na to straż miejska?
02.09.2013 14:12 #dfd
Fajna psina :)
03.09.2013 13:31 #geminatores
Ogólnie dzików na Tarchominie jest bardzo dużo i z pewnością przydałoby się je odłowić/odstrzelić gdyż ich ilość jest już niebezpieczna. Zwłaszcza w okolicach ulicy Odkrytej i wału, czy potrzeba nieszczęścia żeby się nadleśnictwo ogarnęło? To też jest zadanie dla radnych aby pomogli mieszkańcom w tej sprawie...
03.09.2013 14:14 #z Dąbrówki
Pają ani chybi musi posłać kolejnego joba (pismo) urzędnikom
03.09.2013 15:13 #słoik ze wsi
Jeżeli mieszka się na wsi to i dziki są. A wam nie przeszkadzały dziki jak do zagrody i sieni zachodziły a po chwili znajdowały się w zamrażarce - to już tego nie pamiętacie.. Szkoda mi pieska bo on niczemu nie winien to właściciel psa powinien być prewencyjnie potraktowany / pies puszczony zapewne bez smyczy/
REKLAMA
04.09.2013 10:27 #sąsiadka z osiedla
Mojego psa dzik zaatakował na sciezce w chaszczach tuz za osiedlem na Kamińskiego - boczna dróżka od Talarowej - skrót do Ćmielowskiej. Pies miał rozharataną łapę, musielismy iśc do weterynarza po lekarstwa i zastrzyki. A to maluch - zaledwie 12 kg. Czy szanowni krytycy pana z psem doczytali się, ze pies był na smyczy? Chyba nawet znam z widzenia tego boksia.

Mam psa i płacę podatki na Białołęce a tymczasem gmina i miasto nie dbają o moje bezpieczeństwo! (w takim razie prosze opodatkowac dziki skoro to ich interesy sa chronione, a nie moje!) Boję się iść z psem do lasku za działkami, bo juz jest zorany przez dziki, strach iść na 'psie pole' za carrefourem bo tam dziki urzędują bardzo często. Wały nad Wisłą - bardzo niebezpieczne miejsce. Ba! Nawet w biały dzień przy przepompowni na rogu Mehoffera i Światowida powedrowały sobie dziki - na zakupy do Biedronki, a poten nad Wisłę, obok piaskarni. Po polu przy przepompowni przechodziła wtedy kobieta z wózkiem - czy tak trudno wyobrazic sobie spłoszone stado, przewrócony wózek, stratowane niemowlę?

Wykonałam wiele telefonów do urzędu dzielnicy - są kompletnie bezradni, bo takie są regulacje prawne. Straż Miejska wezwana 'do dzików, które straszą i zagrażają w danym momencie mieszkańcom ma za zadanie przyjechać i je ... przepłoszyć! Serio - serio! A ja się pytam - skąd - dokąd? Z Kamińskiego na Ćmielowską? Z Ceramicznej na Milenijną?

Najwyraźniej urzędnicy nizszego i wyzszego szczebla czekają na nieszczęście. Pamietam kiedy pojawiły się światła na skrzyżowaniu Światowida ze Stefanika - nie wtedy, gdy mieszkańcy o nie prosili ze wzgl na bezpieczeństwo dzieci chodzących tamtędy do szkoły, a dopiero wtedy, gdy jakiś chłopiec tam zginął pod kołami samochodu... Z dzikami może być podobnie. Na razie poszkodowane były psy - znam bardzo wiele takich historii, potem być może zostanie ranny ktos dorosły - mnie udało się wtedy uciec przed oniacą mnie lochą. A gdy wreszcie dziki wałęsajace się w okolicy tutekjszych szkół stratują lub rozszarpia jakies dzieckpo natychmiast ktoś się nimi zajmie!

Na pasie nieużytków porosnietych drzewami i krzaczorami tuż za osiedlem na Kamińskiego mieszkają dwie lochy z około 20 młodych warchlaków i ok 7 dzików sredniej wielkości. Skad wiem? Bo je widziałam przez ogrodzenie osiedla! Kilka warchlaczków jest wyjątkowej urody - białe, nakrapiane łatkami. Gdy je widziałam pierwszy raz były wielkości spanielka, ale gdy je spotkałam niedawno były już wieksze od labradora!

Próbowałam podnieść sprawę dzików, a własciwie to nie tyle dzików, co mojego bezpieczeństwa - jako obywatela i podatnika - na fanpejdżu Białołęki na FB. Skończyło się na tym, ze zostałam zablokowana i juz nie mogę wpisywać się na ich tablicy. Fajnie prawda? Zostałam 'zniknieta', więc chyba i problem zniknął? bo okazuje się, ze problemem jestem ja, a nie dzikie zwierzęta wałęsające się po miescie.

...cdn
04.09.2013 10:28 #s%u0105siadka z osiedla
cd:

Gdy alarmowałam urząd nt dzików równiez spotkałam się z aroganckim stwierdzeniem pana w wydziału srodowiskja ze dziki były tu wcześniej, a my jesteśmy na ich terenie - w takim razie prosze pociagnąć do odpowiedzialnosci karnej urzędnika, który wydał decyzję o zabudowaniu tych terenów osiedlami! Mam też złą wiadomość - nalezałoby wysiedlić pół Polski, bo tu kiedyś, dawno wszędzie były puszcze i lesne ostępy. Tam gdzie dziś stoi Urząd Miasta i PKiN również! To co? Wyburzyć? Niechaj wrócą tu zwierzątka?

Kilka wypowiedzi które tu przeczytałam zainspirowało mnie do postarania się o jakąś broń, którą mogłabym nosić ze sobą na spacery z psem - bo gdy ktoś lub coś zagraża mojemu zyciu mam prawo się bronić! Paralizator nie załatwi sprawy, bo z pewnoscią nie chciałabym, żeby dzik podszedł do mnie tak blisko, a poza tym przez ich grubą szczecinę paralizator mógłby mieć osłabione działanie. gaz pieprzowy to też wymaga mniejszej odległosci. Pistolet lub karabinek wydają się stosowniejsze. Skoro władze nie wypełniają swojego podstawowego obowiązku zapewnienia mi bezpieczeństwa pora wziąć sprawy w swoje ręce! :/

Pewien mysli sugerował mi kiedyś odpalanie hałasliwych fajerwerków w miejscach, które upodobały sobie dziki twierdząc, ze to mogłoby ich wypłoszyć na dobre. Moze to byłby jakis pomysł? skrzyknąć ekipę i urządzić kilka hałasliwych popołudni? Może w końcu byśmy się od nich sami uwolnili?

A swoja droga nie rozumiem tutejszych bezdomnych - tyle pysznego i drogiego miesa wałęsa się spokojnie - przecież rzecz jest do zorganizowania nieprawdaż. Bo jesli władze i słuzby opłacane z naszych podatków nic nie robią, to moze jacyć doswiadczeni kłusownicy wybawiliby nas z kłopotu.....?

BO TAK DALEJ BYĆ NIE MOŻE!

Pozdrawiam załozyciela wątku i jego boksia.
sasiadka.
04.09.2013 10:32 #s%u0105siadka z osiedla
ups! poprawiam literówki:

Pewien *MYŚLIWY sugerował mi kiedyś odpalanie hałasliwych fajerwerków w miejscach, które upodobały sobie dziki twierdząc, ze to mogłoby *JE wypłoszyć na dobre.
04.09.2013 21:53 #cobra22
totalna ignorancja urzędnicza, z wyjątkiem pająka,myśliwi nic tu nie zdziałają bo za blisko budynki mieszkalne.
NAJWIDOCZNIEJ TYLKO LUDZKIE NIESZCZĘŚCIE SPOWODUJE REAKCJĘ URZĘDNICZĄ.
a STWIERDZENIA TYPU: A CO MY MOŻEMY, ONE TU JUŻ WCZEŚNIEJ BYŁY -TYPOWA BIUROKRACJA I PRZERZUCANIE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZAMIAST SZYBKIEGO ROZWIĄZANIA PROBLEMU.
Może pająk wskaże komu tak naprawdę podlegają TE dziki?.
05.09.2013 20:17 tarantula01
Otrzymałem ważny telefon "ds. dzików": 600 020 746.
Wszyscy mieszkańcy niech korzystają.
wpis modyfikowany 2 razy, 05.09.2013 20:18 
05.09.2013 21:32 #ze wsi
tak, tak - w pełni zgadzam się z Panem Dyrektorem. Największym zagrożeniem dla człowieka i dzików jest drugi człowiek jak również wałęsające się bez smyczy i kagańca psy. Nie prowokowany nic człowiekowi nie zrobi.
06.09.2013 14:15 #eLka
Psiak naszych sąsiadów takiego ataku nie przeżył! I nie obwiniam dzików, tylko bezmyślnych ludzi, którzy wyrzucają całe taczki świeżo skoszonej trawy do lasu - zaraz przy domach. I do tego złażą się dziki, sarny i łosie. Bo Panu z wielkiej posesji żal 100 zł na kompostownik.
09.09.2013 07:25 #piotr65
czy świnie latają ?
16.09.2013 10:16 #Osa
"Jan" - nie obrażaj się na prawdę powiedzianą w oczy. "cgfd" ma rację - wchodzimy coraz bardziej na tereny dzikich zwierząt - bo każdy chce mieć "łądną okolicę" koło domu i żeby las był blisko - bo wtedy na spacery można i cisza, i świeże powietrze, i zielono - no nie jest tak??? Tylko nikt nie pomyśli, że nagle koło domu pojawi mu się dzik, lis, sarna czy młody łoś. I wtedy wszyscy krzyczą odstrzelić..!!! Przyjmijcie do wiadomości - zajęliśmy tereny dzikich zwierząt, to przyjmujmy tego konsekwencje. Bo to trochę przypomina sytuację ludzi, którzy pobudowali się na terenach zalewowych, a potem się dziwią, że ich domy po raz kolejny zalała wiosenna powódź... Ale przecież tak miło pomieszkać nad wodą, prawda?...
17.02.2014 15:52 #titekko
Dzik jest dziki dzik jest zły dzik ma bardzo ostre kły kto spotyka w lesie dzika ten na drzewo szybko zmyka.
Oczywiście dzik nie robi tego celowo on walczy o łatwy żer ale przyczyną jego bytowania w osiedlach ludzkich jest łatwy żer.
Czyli nie wysypywać żarcia wtedy dzik powie mam w d...e taką siedzibę żeby do lodówki zapierdz....ć wolę bliżej
17.02.2014 15:55 #titekko
Wszystko inne to tylko czcza gadanina bez pokrycia
10.01.2015 13:19 #Izabella
Trafiłam na wpisy o dzikach na Białołęce. Mieszkam na Odkrytej ponad 10 lat i na szczęście nie spotkałam tych zwierząt. W ostatni weekend syn nie mógł wyjść z Osiedla na Strumykowej, bo dziki biegały przy bramie i kościele. Od dwóch miesięcy mam psa i zastanawiam sie gdzie bezpiecznie mogę z nim spacerować. Proszę o informacje.
REKLAMA
07.11.2015 16:29 #wystraszony
Na Białołęce wadziłem stado około 50-70 sztuk
07.11.2015 17:53 #JanK
#Izabella napisał(a) 10.01.2015 13:19

Trafiłam na wpisy o dzikach na Białołęce. Mieszkam na Odkrytej ponad 10 lat i na szczęście nie spotkałam tych zwierząt. W ostatni weekend syn nie mógł wyjść z Osiedla na Strumykowej, bo dziki biegały przy bramie i kościele. Od dwóch miesięcy mam psa i zastanawiam sie gdzie bezpiecznie mogę z nim spacerować. Proszę o informacje.
O ile wyprowadzasz psa na smyczy, to możesz chodzić gdzie dusza zapragnie.
23.07.2019 10:00 #Adas
Odwiedz weterynarza, mi Pan Marek uratował psa, gdzie wszyscy skazywali go na uśpienie

Weterynarz-Pomoc

 305/7246 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wakacje lato 2020 - zniżki do 60%

Ogłoszenia drobne

Kupię części
 Do Fiata 125+PRL: 513-606-666

Szukam psa
 03 grudnia rano w okolicach Osiedla Młodych w Legionowie zaginął pies, przypominający przerośniętego jamnika, czarny podpalany, z przetrąconą tylną łapą. Wyrwał się wraz ze smyczą (automatyczną). Jest w trakcie leczenia. Może ktoś go przywiezie lub się skontaktuje z Państwem Z poważaniem 660 217 239, 600 657 750 krzysztof.bialecki@poczta.fm

4-pokojowe sprzedam
 Pilna oferta pożyczki bez protokołu Jestem finansistą, prywatnym pożyczkodawcą, który oferuje pożyczki od 10 000 do 25 000 000 EUR. Chcesz uzyskać kredyt na projekt zmiany samochodu lub na budowę domu, oferuję specjalną szansę kredytową przy oprocentowaniu 2%. Kontakt mailowy: rosedupenn@gmail.com

Porady prawne
 Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego dla Osób w kraju i za granicą Mail: a.bolesta@op.pl Tel. kom. 693 876 173 (do godz. 19.00) dr Arletta Bolesta adwokat kościelny zatwierdzony przez właściwą władzę kościelną (również za granicą)


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA