REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

DOBRY GOSPODARZ

# Obserwatorka

18.09.2010 16:56

Żałosna"Cobro 22",nie chwal nieudaczników z Platformy- weż młodzieńcze przykład z 'Gospodarności'.Warto uczyć się dobrego, uczciwego rządzenia od mądrzejszych od siebie.

# bwradny

18.09.2010 18:18

Nie przesadzałbym z gloryfikowaniem jednej formacji, nawet "mojej" Gospodarności. Chodzi o to, żeby do organów reprezentacji wybierać ludzi z odpowiednim doświadczeniem, osiągnięciami w dziedzinie społecznej, szerokich horyzontach itd. I żeby nie kierowali się wytycznymi partyjnej góry, ale własnym zdrowym rozsądkiem. W tej kadencji niestety wielu radny poddawanych było naciskom, w kuluarach dzieli się wątpliwościami, ale głosowali zgodnie z partyjną dyscypliną. I to jest główny argument, żeby odpartyjnić samorządy. Kwestia przełożenia na Radę Wawy i miasto wcale nie musi przebiegać po partyjnej linii, bo obecny zarząd udowodnił dobitnie, że nie ma to ŻADNEGO znaczenia. Bardziej istotne okazują się chyba układy towarzyskie. No, albo ryzykujemy, tylko wymieniamy Zarząd...

# cobra22

18.09.2010 21:59

Śmieszna Obserwatorko, tylko bwradny z G. zasługuje na uznanie i mam nadzieję, że będzie startował w wyborach samorządowych.
Do bwradnego :
Uważam, że Piotr powinien pozostać po wyborach w Zarządzie na tym samym stanowisku, natomiast " Franz Maurer" nie zdobędzie odpowiedniej ilości głosów i nie będzie sprawował funkcji radnego.

REKLAMA

# bwradny

18.09.2010 23:51

Dziękuję za ocenę, ale nie jest ona sprawiedliwa.
Trzeba przyznać, że wspomniany Piotr zrobił duże postępy w ostatnim czasie, choć początek miał fatalny merytorycznie. Co do "Franza..." - gdyby stało się inaczej, straciłbym wiarę w ludzi. Mnie ciekawi bardziej, kto będzie głównym burmistrzem. Wydaje mi się, że nadchodzą zmiany...?

# ZOSIA

19.09.2010 16:14

Tylko "Gospodarność " w ewentualnej koalicji z PIS/lub PIS samodzielnie/ jest w stanie odsunąć cwaniaków i nieudaczników z PO od władzy i uniemożliwić mydlenie oczu mieszkańcom Białołęki.

# ZOSIA

19.09.2010 16:15

Tylko "Gospodarność " w ewentualnej koalicji z PIS/lub PIS samodzielnie/ jest w stanie odsunąć cwaniaków i nieudaczników z PO od władzy i uniemożliwić mydlenie oczu mieszkańcom Białołęki.

REKLAMA

# bwradny

19.09.2010 18:34

Tu nie chodzi o cwaniaków ani o logo partyjne przy nazwisku. Chodzi o to, żeby radni byli niezależni, samodzielnie myślący. Struktura partyjna - przynajmniej w obecnym kształcie - wcale nie ułatwia, ale wręcz przeciwnie, powoduje, że gros decyzji podejmowanych jest tak naprawdę wbrew woli mieszkańców. Boleję, że PO nie spełniła jednego ze swoich sztandarowych projektów - okręgów jednomandatowych. Wówczas owa niezależność radnych w myśleniu i działaniu byłaby znacznie większa.

# Sylwester

20.09.2010 09:47

Gadasz bzdury bwradny. Rok ma 366 dni, a Ty tylko o fajerwerkach.

# cobra22

20.09.2010 12:06

Bwradny, zauważyłeś, że wiele problemów mieszkańców to zasługa poprzednich kadencji np.fatalne MPZP min. dla Winnicy (protesty wobec nie powstałego do tej pory osiedla), drogi dojazdowe do osiedla Dąbrówka Wiślana(dużo o tym pisał w swoich felietonach Piotr Jaworski), parkingi przy Pasłęckiej, zdecydowane decyzje( na korzyść mieszkańców Białołęki) wobec rozbudowy oczyszczalni ścieków Czajka, zwlekanie z budową Mostu Północnego, parking przed szkołą na ul. Podróżniczej, brak budowy żłobków, przedszkoli itd.Czy zgodzisz się ze mną?Więc może warto, aby przyszli radni,włączyli się do dyskusji co zrobili oraz co zamierzają zrobić w przyszłej kadencji( np. na przykładzie Piotra Jaworskiego: naszabialoleka.pl )W ten sposób wyborcy zdecydują przy którym nazwisku 21-11-2010r postawić znak- x.

REKLAMA

# bwradny

20.09.2010 14:50

fatalne MPZP zaplanowane na 2-3 lata zostały ostatecznie uchwalone w pospiechu tuż przed wejściem - znowu partyjna, tym razem PiS i Lewica - ustawy warszawskiej. Wynikały z obawy, że nowy ustrój utrudni ich wprowadzenia. I nie wiem, czy np. Biał. za kanałem nie byałnby bez tych, bądź co bądź, wadliwych planów teraz w jeszcze gorszej sytuacji. Plany podpisywal Jacek Kaznowski. Niech więc wytłumaczy swoim kolegom z PO, dlaczego to zrobił. Co do parkingu przy Podróżniczej, to była to obietnica obecnej kadencji. Czy p. Jaworski też o tym pisze? Jeśli tak, to może widzi go oczyma wyobraxni? Burmistrz kaznowski dał słowo w ubr, ze parking będzie zrobiony i... Czy widzisz wysyp żłobków i przedszkoli? Jedyny otwarty żłobek został zaplanowany w poprzedniej kadencji, w tej nie wprowadzilismy do WPI żadnego, a przed nami widmo wycięcia jednej inwestycji oświatowej... Co do znaczka - często niestety w tak anonimowych społecznościach jak obecnie Bial. jest niestety wynikiem przypadku. Partyjnego, ale jednak przypadku.
P.S. Sylwestrze, rok czasem nie ma 366 dni, wiesz? A od fajerwerków w naszej dzielnicy jest ktoś inny. Ja byłem i jestem przeciwny organuzowaniu dzielnicowego sylwestra za publiczne pieniądze.

# Sylwester

20.09.2010 16:28

Wiem, że ma i 365 - nie chciałem być drobiazgowy, ale jak sobie życzysz. Przy okazji drobiazgów - dlaczego na tych planach nie ma dróg?

# Beata od brata

20.09.2010 16:44

Nic gorszego niż wzajemna adoracja typu :ale trafnie zauważyłeś cobro widzisz tak jak ja bw.Spytaj się radnego czy jeśli na zadania inwestycyjne przeznacza się 25 mln zł to jaki on widzi wariant wykorzystania środków. Po drugie .To zwykłe bajdurzenie małolatów jesli sądzą że można rządzić poprzez pospolite ruszenie.Nie widzisz że w mieście rządzą partie. Że skoro Cię wybiorą to siedzisz jak trusia.Dlaczego? Bo jak będziesz niegrzeczny to nie załatwią ci pracy i z diety to możesz pisać nekrolog.Czy słyszałeś choć raz ze bohaterski Bartek rzucił się na proboszcza.Chyba żeby podać mu płaszcz. Jaworski jest takim aniołem jak inni.Ma swoje plany i tak jak każdy kręci swoje lody.

REKLAMA

# bwradny

20.09.2010 18:37

Oj, Bartek rzucił się na proboszcza i to nie raz... :) Ale o tym wiedzą wtajemniczeni. Inna rzecz, że Bartek nie musi się rzucać na proboszcza zbyt często, bo proboszcz to bardzo dobry i sensowny człowiek. No i na szczęście nie wysyła sms-ów, że mam głosować tak albo tak... :)

# cobra22

21.09.2010 22:27

Bwradny, a kto z G. startuje?

# Daria z PŁud

22.09.2010 14:14

"bwradny',sodówka uderzyła tobie biedaku do łepetyny.Zero skromności i samokrytycyzmu.Wypisujesz mentorskie bzdury.Ucz się chłopcze merytoryczności np.od "cobry 22"

REKLAMA

# bwradny

22.09.2010 15:57

spróbuję, Dario.

# cobra22

24.09.2010 11:29

Bwradny na pewno wiesz, że ogłoszono przetarg na budowę parkingu przed szkołą na ul. Podróżniczej.
Czyja to zasługa?
Smoczyńskiego PIOTRA!
Tyle lat trzeba było czekać na parking, dopiero Piotr problem rozwiązał. Poprzednicy to opowiadacze, którzy bili i biją pianę i taką Nowodworską nie potrafili zmodernizować.
Wystarczy tych tzw. SPOŁECZNIKÓW (co niby dla idei, za darmo), którzy mają się przyczynić do poprawy warunków w naszej Dzielnicy(każde grabie-grabią do siebie).Tarchomin wie, że 508,510,509,503,186 nie może jeździć przez Ruskowy Bród.

# Rysiek

24.09.2010 17:43

Taka zasługa Piotra jak Tyburca przy moście.

REKLAMA

# bwradny

24.09.2010 21:16

No wiesz, po dwukrotnych zapewnieniach, będących efektem nacisków radnych różnych opcji (także moich) i kilkunastu artykułach w "Echu", czas wreszcie to zrobić, bo już w lustro trudno patrzeć. Główny obiecywał dwukrotnie, na sesji, jest w protokole, że "na pewno", "w tym roku" itd. Przejrzyjcie archiwum 2008 i 2009. Każdej mądrej inwestycji przyklaskuję, z każdej się cieszę i mam szacunek dla każdego, kto przyczynia się do jej realizacji. Dla Piotra S. też zwłaszcza, że naprawdę b. wielu rzeczy się nauczył i nie zmarnował czasu burmistrzowania. To cenię, bo początki były kiepskie. Tutaj jednak mamy do czynienia z realizacją opóźnienia... Jeszcze inną rzeczą jest kwestia cen, które padały w trakcie przygotowywania tej budowy. Na wolnym rynku można było zrobić trzykrotnie taniej. :) Ale najważniejsze, że będzie i z tego się cieszę, poczytuję za jeden sukcesów kadencji, bo kilkakrotnie w tej sprawie dreptałem i interweniowałem.

# NN

05.10.2010 12:26

Do sprawowania władzy, albo "władzy" niezbędne są wyłącznie kompetencje moralne, nie żadne inne!
Fachowców jest bez liku, ale ludzi o kompetencjach wyżej wymienionych - niewielu.

# wyborca

06.10.2010 13:01

popieram NN!
radny tak naprawdę nie musi znać na pamięć ustaw i rozporzadzeń, ma do tego aparat urzędników w urzędzie dzielnicy
Oczywiście fachowcy w urzędzie muszą też posiadać kompetencje moralne

REKLAMA

# Wyborca too

09.10.2010 17:29

Nie to, żebym nie uwżał, że kompetencje moralne nie sa najważniejsze. Uważam, że są. Jednak bez znajmości merytorycznej radny jest do przysłowiowej 'D". I nie wystaczy mówić - trzeba mieć coś do powiedzenia. To ostatnie polecam do przemyślenia radnemu BW, który jest niezwykle chaotyczny w swoich wypowiedziach.

# wolny

09.10.2010 20:59

RadnyBW znany jest z tego,że dużo mówi to fakt. Poza tym jest nie tylko chaotyczny, ale również posługuje się ogólnikami patrz np. nowe Echo.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA