REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# choszczówka

15.05.2015 20:14

Dziękuję za tak miłą lekturę.

# A.-D.-A.

09.06.2015 09:17

Witaj,
Czy są jakieś zdjęcia z ziemi rodziny Hau?

 AnnaMaria1960

11.06.2015 09:12

Witam,
Do braci Hanów oprócz willi widocznej na ostatnim zdjeciu należał otaczajacy ją ogród między ulicami Srebrnogórską, Oczeretu i Uniwersału - granica ogrodu z rosnącymi wzdłuz niej krzakami bzu także widoczna na fotografii.

REKLAMA

# A.D.-A.

15.06.2015 05:41

Witam,
Jakie są ulice dzisiaj?
Pamiętasz rodzinę Hau? Mieli przedszkole (żłobek)?Sklep spożywczy mieli.Działka znajduje się poniżej dawnego dworca Wiśniewo.

 AnnaMaria1960

15.06.2015 08:04

Witaj,
Nazwisko Hau nie jest mi znane.
Sklep spożywczy był przed wojną w willi należącej do braci Han - przy obecnej ulicy Srebrnogórskiej, róg Oczeretu.
Z tego co pamietam z opowiesci mojej rodziny, przed wojną przedszkole prowadzone było przez siostry Felicjanki (funkcjonuje do dnia dzisiejszego).
Teren należący do zakonu mieści się pomiedzy ulicami Srebrnogórską, Weteranów, Kołacińska i Żywiczną a wiec "poniżej " dawnego folwarku i stacji Wisniewo.

# A.D.-A.

15.06.2015 09:10

Witaj,
dziękuję za informację.Działka rodziny Hau było na Modlińskiej.
Udał się bezpośrednio do Pilsudskiegostraße dzisiaj Modlińska? Ciotka pamięta tylko, że dzisiaj Modlinka dawniej droga lub droga główna została nazwana.Sklep spożywczy zamknięty babci 1934-szy

REKLAMA

# A.D.-A.

15.06.2015 09:12

Witaj,
dziękuję za informację.Działka rodziny Hau było na Modlińskiej.
Udał się bezpośrednio do Pilsudskiegostraße dzisiaj Modlińska? Ciotka pamięta tylko, że dzisiaj Modlinka dawniej droga lub droga główna została nazwana.Sklep spożywczy zamknięty babci 1934-szy
AnnaMaria1960 napisała 15.06.2015 08:04
Witaj,
Nazwisko Hau nie jest mi znane.
Sklep spożywczy był przed wojną w willi należącej do braci Han - przy obecnej ulicy Srebrnogórskiej, róg Oczeretu.
Z tego co pamietam z opowiesci mojej rodziny, przed wojną przedszkole prowadzone było przez siostry Felicjanki (funkcjonuje do dnia dzisiejszego).
Teren należący do zakonu mieści się pomiedzy ulicami Srebrnogórską, Weteranów, Kołacińska i Żywiczną a wiec "poniżej " dawnego folwarku i stacji Wisniewo.

 AnnaMaria1960

15.06.2015 19:35

Witaj,
sprawdziłam na mapie Wiśniewa z 1929 ulica Piłsudskiego nosi obecnie nazwę Kołacińska.

# A.D.-A.

17.06.2015 06:03

Witaj,
dziękuję za informację.Działka rodziny Hau było na Modlińskiej.
Udał się bezpośrednio do Pilsudskiegostraße dzisiaj Modlińska? Ciotka pamięta tylko, że dzisiaj Modlinka dawniej droga lub droga główna została nazwana.Sklep spożywczy zamknięty babci 1934-szy.

REKLAMA

# A.D.-A.

17.06.2015 06:11

Witaj,
dziękuję za informację. Działka rodziny Hau było na Modlińskiej.
Udał się bezpośrednio do Pilsudskiegostraße dzisiaj Modlińska? Ciotka pamięta tylko, że dzisiaj Modlinka dawniej droga lub droga główna została nazwana.Sklep spożywczy zamknięty babci 1934-szy.

# A.D.-A.

17.06.2015 06:19

Witaj,
Dziękuję za informację.Działka rodziny Hau był na Modlińska, tuż za linią kolejki wąskotorowej.
Prowadził Pilsudskiegostraße wcześniej bezpośrednio w Modlińska?
Ciotka pamięta tylko, że dzisiaj tylko wtedy Modlińska nazywane Chaussee.Sklep spożywczy został zamknięty w 1934 roku moja babcia.

# A.D.-A.

17.06.2015 06:22

Witaj,
Dziękuję za informację. Ziemia rodziny Hau był na Modlińska, tuż za linią kolejki wąskotorowej.
Prowadził Pilsudskiegostraße wcześniej bezpośrednio w Modlińska?
Ciotka pamięta tylko, że dzisiaj tylko wtedy Modlińska nazywane Chaussee. Sklep spożywczy został zamknięty w 1934 roku moja babcia.

REKLAMA

# A.D.-A.

17.06.2015 06:31

Witaj,
Dziękuję za informację.Ziemia rodziny Hau był na Modlińska, tuż za linią kolejki wąskotorowej.
Prowadził Pilsudskiegostraße wcześniej bezpośrednio w Modlińska?
Ciotka pamięta tylko, że dzisiaj tylko wtedy Modlińska nazywane Chaussee.Sklep spożywczy został zamknięty w 1934 roku moja babcia.

# A.D.-A.

17.06.2015 06:36

Witaj,
równoległa ulica była Jozikowskiegostraße?

# A.D.-A.

17.06.2015 07:31

Witaj,
Jak się nazywał Sąsiedzka w 1929 roku?

REKLAMA

 AnnaMaria1960

18.06.2015 18:05

Witaj,
Ulica Sąsiedzka nosiła przed wojną nazwę Idzkowskiego

# A.D.-A.

21.06.2015 13:06

Witaj,
po przekątnej, na Modlińskiej, w kierunku Modlina była fabryka cukierków.
Gdy obszar został zmodernizowany? Moja ciotka powiedziała mi, że na początku lat siedemdziesiątych wszystko było jeszcze, jak to zostało. W opłakanym stanie, jednak.
Jeśli plan, który obejrzało w Internecie?

# A.D.-A.

21.06.2015 13:22

Jak się nazywał K.- Szalasa wcześniej?
Zmieniły się kursy drogowych?
Gdzie była stacja?

REKLAMA

 AnnaMaria1960

21.06.2015 18:28

Witaj
Nazwa Szałasa była i przedwojną -nie zmieniła się.
Stacja kolejki była przy obecnej Modlińskiej między ulicami Sąsiedzką a Podróżniczą.
O zniszczonej w czasie wojny fabryce cukierków w Henrykowie słyszałam od ojca (były to cukierki "szante klery") ale nie widziałam jej śladów. Ja mam tylko plan Wiśniewa. Może coś uda się znaleźć na bialoleka.waw - w historii dzielnicy lub na stronie fundacji Ave.

# A.D.-A.

21.06.2015 19:45

Moi dziadkowie mieszkali w Wiśniewo od 1919/40. Ciotka pamięta wiele. Niestety, moja ukochana babcia zmarła, kiedy byłam mała, a mój dziadek nigdy nie nauczył wiem. Teraz próbuję dowiedzieć się czegoś o moich dziadków. W Białołęce byliśmy już w ratuszu, nie wiedziałem nawet, że nie było Wiśniewo. Mimo że znajduje się po przekątnej, a moja mama tam się urodził.

# A.D.-A.

21.06.2015 19:56

Szkoda, że był wczoraj w Warszawie ... / Wiśniewo

REKLAMA

# A.D.-A.

15.11.2017 15:15

Witam,
Piszą od rodziny Han. Czy może tu być błąd w pisowni? Rodzina miała na imię Hau? Sklep prowadziła moja prababka, pani Horch, aż do około 1932 roku. Potem krótko moja babcia. Moi dziadkowie zostali nazwani Ryszard i Aleksandra. Urodzone tam dzieci nazywały się Ryszard, Johann, Zbigniew, Aleksander, Józef, Olga i Elza. W domu mieszkała ciotka Emilia Hau. Byliśmy w Wiśniewie i nadal tam są fundamenty szklarni. Musieli opuścić posiadłość w 1940 roku. Czy możesz mi powiedzieć coś więcej? Dziękuję !!! Czy masz więcej zdjęć?

# AnnaM

01.07.2018 06:59

Dziękuję za ciekawy artykuł. Pytanie trochę nie na temat - w którym dokładnie miejscu znajdowały się stacje Wiśniewo i Henryków?

 AnnaMaria1960

15.07.2018 10:02

A.D.-A. jestem pewna, że rodzna o nazwisku Han mieszkała przy ul.Srebrnogórskiei róg Oczeretu. Ojciec wspominał jako właścicieli 2 braci. Dom był drewniany, duży, piętrowy. Na parterze był sklep (moja babcia robiła tam zakupy). Bracia Han byli niemieckiej narodowości i na początku okupacji musieli opuścić teren Polski tzw. Generalną Gubernię i przenieść się na tereny Rzeszy. Do ich domu przekwaterowani zostali Polacy przesiedleni z terenów wcielonych do Rzeszy.Dom przetrwał wojnę. Mam zdjęcie z jego fragmentem z lat 60. W latach 70 wysiedlono lokatorów z uwagi na zły stan technichniczny.Później budynek splonął. Działka została sprzedana przez spadkobierców. Nazwisko Han występuje w aktach stanu cywilnego kościoła w Tarchominie (wyszukiwarka ptg) w Wiśniewie i Żeraniu. Nie znalazłam nazwiska Hau, więc to wskazuje na błąd pisowni

REKLAMA

# A.D.-A.

27.07.2018 12:08

Witam AnnaMaria1960,
czy możesz przesłać mi zdjęcia?
Adres e-mail: a.de@gmx.de
Dziękuję !!! Moja ciotka to rozpozna, urodziła się w Wiśniwie.

 martyna96

15.08.2018 21:10

Każdemu z czystym sercem mogę polecić dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM www.uzalezniony.pl lub www.terapia-leczenie.pl albo też fajną alternatywę dla kogoś kto woli nie wychodzić z domu : Terapia przez Skype http://www.terapiaprzezinternet.com
www.ukraina-pracownicy.pl

 AnnaMaria1960

31.08.2018 11:37

A.D.-A. zdjęcia wysłałam. W geneszukaczu w parafii katolickiej w Tarchominie znalazłam wpisy dotyczące rodziny Franciszka Han z Wiśniewa:
Franciszek Han syn Floriana i Barbary - akt zgonu z 1916
Genowefa Han ur. 1906 córka Franciszka Han i Marianny z domu Jamiołkowska - akt ślubu z Stanisław Slesik 1927
Leokadia Han- akt ślubu z Edward Berkieta 1930
Nie znalazłam Ryszarda i Aleksandry oraz ich dzieci - być może akty nie są zdigitalizowane.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA