REKLAMA
Na Woli zasadzone zostały drzewa upamiętniające 20 uczestników powstania z 1944 roku, których potomkowie zgłosili się do projektu "Korzenie pamięci" i nagrali swoje wspomnienia.
29.11.2021 19:07
podgląd zapisz
LINKI SPONSOROWANE
Sprawa planowanej zabudowy zielonych działek przy ul. Wolskiej wciąż nie jest rozstrzygnięta. Pojawił się pomysł zamiany nieruchomości, a dodatkowo zmieniły się władze Spółdzielni Mieszkaniowej Starówka.
Na kompleksie przystanków Reduta Wolska nie ma obecnie żadnego stacjonarnego automatu biletowego. Radna Dorota Makowiecka chce jego powrotu, ale ZTM wskazuje na bardzo niską sprzedaż biletów w urządzeniu, które działało tam wcześniej.
W Fabryce Norblina można oglądać wystawę "Faces of Decision Makers", poświęconą ludziom stojącym za codziennymi decyzjami i odpowiedzialnością. Na ekspozycji znalazły się czarno-białe portrety osób związanych ze światem biznesu i przywództwa, którym towarzyszą osobiste cytaty.
Policjanci z Woli zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania jego plecaka funkcjonariusze znaleźli kilkanaście woreczków z metamfetaminą, haszyszem i marihuaną.
Ojciec, matka, syn i jego znajoma zostali zatrzymani przez policjantów z warszawskiej Woli. Podejrzani mieli kraść sprzęt elektroniczny w sklepach w Warszawie i innych częściach kraju, a łączne straty oszacowano na około 45 tys. zł.
Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania do samochodów. Według śledczych sprawcy wykorzystywali metodę na walizkę, pozwalającą przechwycić sygnał z kluczyków i otworzyć pojazd bez użycia oryginalnego klucza.
Strażnicy miejscy podczas patrolu na Woli zauważyli 4-letnie dziecko stojące na zewnętrznym parapecie otwartego okna na trzecim piętrze. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy udało się uniknąć tragedii.
15-latka kierowała hulajnogą elektryczną, przewożąc 13-letnią koleżankę. Obie nastolatki były bez kasków ochronnych i po użyciu alkoholu. Po upadku jedna z nich trafiła do szpitala, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.
Dzielnicowi z bemowskiego komisariatu, będąc już po służbie, zauważyli kierowcę, którego zachowanie wskazywało na to, że może być nietrzeźwy. 58-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie i usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Dwaj 16-latkowie mieli zaatakować mężczyznę i próbować odebrać mu pieniądze, a następnie pobić interweniującego świadka. Po krótkim policyjnym pościgu zostali zatrzymani. Decyzją sądu rodzinnego najbliższe trzy miesiące spędzą w schronisku dla nieletnich.
Strażnicy miejscy interweniowali przy murze cmentarza przy ul. Młynarskiej, gdzie leżał 34-letni mężczyzna. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu, a po sprawdzeniu przez policję wyszło na jaw, że jest osobą poszukiwaną.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego na warszawskiej Woli zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Jeden z nich został ujęty po wyjściu z miejskiego basenu, a dwóch kolejnych w Krakowie. Dwóch zatrzymanych trafiło do zakładu karnego, trzeci uniknął odbycia kary po wpłaceniu wymaganej kwoty.