REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Elzar

02.12.2021 15:22

Od siebie dodam, że inwestycja jest realizowana z 2-letnim opóźnieniem. Przyczyn opóźnień innych niż niefrasobliwość ratusza trudno się doszukiwać.

# adziwne

02.12.2021 15:33

za pieniądze developerów co pewnie oznacza, że finansują tak naprawdę mieszkańcy z ceny za lokale/ działki, ale może się mylę

# Elzar

02.12.2021 18:14

#adziwne napisał(a) 02.12.2021 15:33
za pieniądze developerów co pewnie oznacza, że finansują tak naprawdę mieszkańcy z ceny za lokale/ działki, ale może się mylę
Nie mylisz się. Dokładnie tak jest.

REKLAMA

# Xyz

03.12.2021 14:35

Nie macie wrażenia, że to może być jeden wielki wałek?

# Benek

06.12.2021 09:58

Nie doszukuję się wałków. Monitorowałem sprawę i raczej to ogólny bałagan i super prawo niż ingerencja dewelopera w celowe opóźnianie. Ten raczej od początku zgłaszał pełną gotowość do wykonania inwestycji. Druga sprawa to termin, oczywiscie teraz spadł śnieg i nikt przez kolejne 5 m-cy się nie ruszy.

# Mamona

06.12.2021 13:20

#Xyz napisał(a) 03.12.2021 14:35
Nie macie wrażenia, że to może być jeden wielki wałek?
A ja mam jak najbardziej. Bo zobacz.
1. Mamy "pole kapusty" z bardzo luźną zabudową domów jednorodzinnych, z bardzo słabą infrastrukturą.
2. Teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, co oznacza, że urzędnicy zdecydują w praktyce, czy wolno tam budować, to co chcesz.
3. Zgłasza się developer, który na tym polu kapusty chce budować bardzo ciasne i duże osiedle szeregowców nijak pasujące do okolicy i do infrastruktury.
4. Mimo powyższego dostaję na to zgodę :).
5. W zamian urzędnicy "wymuszają" na deweloperze by wybudował 300 m drogi, której użyteczność dla miasta jest znikoma. To droga w "buraki", z której może skorzysta kilka gospodarstw.

REKLAMA

# Benek

06.12.2021 13:52

Teren jak najbardziej jest objęty planem, można ściągnąć stosowne ustawy ze stron ratusza. To, że osiedle nijak nie pasuje - masz rację, nie pasuje. Jest beznadziejne pod każdym możliwym względem i ludzie jak pomieszkają - będą się wyprowadzać. Ale przepisów nie łamie. Śmiem twierdzić, że jak by planu nie było - podobnie jak w innych miejscach Białołęki powstałyby na tym terenie bloki po 3-4 piętra. Smutna rzeczywistość. Droga jednak jest wymagana przepisami p. poż. Więc uzasadnienie ma jak najbardziej.

# Mamona

06.12.2021 15:02

#Benek napisał(a) 06.12.2021 13:52
Teren jak najbardziej jest objęty planem, można ściągnąć stosowne ustawy ze stron ratusza. T
Sprawdziłem. Masz rację.
A co do samej drogi, to skoro jest wymagana przez przepisy przeciwpożarowe, to nie bardzo rozumiem, jak ta inwestycja mogła zostać odebrana od developera przez straż pożarną?

# Benek

06.12.2021 16:04

Też mnie to zastanawiało.... niemniej przy pewnej okazji w ratuszu jedna z urzędniczek powiedziała mi, że to jest "odbiór warunkowy". Nie wiem czy takie pojęcie w ogóle funkcjonuje, nie jestem specjalistą w tym zakresie, nie wiem czy i jak tak się dało zrobić i ostatnich aneksów do umowy z deweloperem nie widziałem, ale jak widać - dogadali się. Ważne, że to tylko 2 lata opóźnienia bo droga miała być oddana pierwotnie w 2020.

REKLAMA

# Elzar

06.12.2021 16:15

#Mamona napisał(a) 06.12.2021 13:20
3. Zgłasza się developer, który na tym polu kapusty chce budować bardzo ciasne i duże osiedle szeregowców nijak pasujące do okolicy i do infrastruktury.
4. Mimo powyższego dostaję na to zgodę :).
Niedaleko od tego osiedla w kierunku Modlińskiej jest podobna "oaza" domków jednorodzinnych. Tyle że domków jest znacznie więcej, tzn. są już dużo gęściej upakowane, teren jest zasiedlany znacznie dłużej. Mieszka tam moja koleżanka, przy domu której właśnie powstają 3 piętrowe bloki, wciśnięte na styk (po 4-ry metry trawy z każdej strony). To jest dramat. Oczywiście, wszystko zgodnie z przepisami, ale z całym szacunkiem, jeśli przepisy na to pozwalają to coś jest z tym krajem czy miastem nie tak.

# Nicki

05.02.2022 00:00

Jak się czyta te niektóre komentarze to ma się wrażenie że specjaliści-foliarze się zebrali.
1. Tak deweloper dostał warunek, że ma te drogę zrobić jak chce dalej budować cokolwiek, normalne dile między deweloperami a miastem. Myślałeś że wszystko buduje miasto co miejskie, dzieciaku?
2. Droga ma być użyteczna dla mieszkańców, a nie dla miasta, podpowiem jeszcze że dla mieszkańców tego obszaru jak to takie skomplikowane.
3. Osiedle pasuje do obszaru, zabudowa która by tam nie pasowała to wieżowiec na 10 pięter, a nie osiedle domków wśród innych domków.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA