REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Bomba ekologiczna na Żeraniu

# Karol

18.02.2006 10:03

Olbrzymie hałdy przesiąkniętego solą i toksynami śniegu z warszawskich ulic zalegają przy nabrzeżu Kanału Żerańskiego. Na to ekologiczne barbarzyństwo zgodziły się władze Białołęki, które same wyznaczyły teren do zwałki. A potem przerażone skalą procederu zgodę cofnęły
Port Żerański na tyłach Auchan przy Modlińskiej wygląda rozpaczliwie. Na nabrzeżu leżą ogromne bryły brudnego, zamrożonego śniegu przesiąkniętego solą i toksynami, głównie olejem z samochodów. Na drodze prowadzącej nad nabrzeże widać świeże ślady ciężarówek. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że wielokrotnie widzieli jeżdżące tędy wywrotki wyładowane po brzegi śniegiem. Jedna zniszczyła nawet słup elektryczny.
- Te hałdy śniegu w Porcie to tykająca bomba ekologiczna. Gdy przyjdzie odwilż i to wszystko zacznie się roztapiać, popłynie do wody i w kanale Żerańskim wymrą wszystkie ryby! Kto do tego dopuścił? - denerwuje się pan Tadeusz, wędkarz.
Zgodę na wywózkę śniegu nad Kanał Żerański wydały władze Białołęki. - Zarząd Oczyszczania Miasta naciskał na nas, byśmy wygospodarowali teren na zwałkę śniegu. Uznaliśmy, że Port na Żeraniu najlepiej się nadaje do takich celów - przyznaje Ilona Kuleczka, naczelnik białołęckiego wydziału ochrony środowiska.
Tadeusz Semetkowski, wiceburmistrz Białołęki, przekonuje że umowa z Zarządem Oczyszczania Miasta była taka, że nad Kanał Żerański będzie wywożony śnieg tylko z terenu jego dzielnicy. Tymczasem służby wynajęte przez ZOM zwoziły tu hałdy śniegu z całej Warszawy. Gdy odkryły to władze Białołęki, zakazały dalszej zwałki. A na swoje potrzeby zorganizowały śniegowe składowisko w innym miejscu. Gdzie - tego wiceburmistrz nie zdradzi, bo boi się, że trafią tam kolejne "kukułcze jaja" z innych dzielnic. - Nie pozwolę na to, by Białołęka stała się składowiskiem śniegu z całego miasta - podkreśla.
Sprawą zainteresował się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. - Czekamy na szczegółowe informacje. Zgodnie z przepisami śnieg powinien być zrzucany w odległości co najmniej 50 metrów od brzegu kanału. Niewykluczone, że zbadamy, ile zawiera soli i substancji ropopochodnych - zapowiedziała w piątek Joanna Pikutowska, naczelnik wydziału inspekcji Inspektoratu.
Iwona Fryczyńska z Zarządu Oczyszczania Miasta o Kanale Żerańskim nie chciała rozmawiać i odesłała nas do miejskiego Biura Ochrony Środowiska. Tam Krystian Szczepański zapewnił nas, że urzędnicy będą sprawdzać, czy zwałka zagraża środowisku naturalnemu w Porcie na Żeraniu. - Jest możliwość zabezpieczenia kanału przed spływaniem wody z roztopów. Wiem, bo byłem na miejscu - zapewnił nas Szczepański.
Oprócz objętego ścisłą tajemnicą "składu śniegu" na Białołęce w Warszawie są tylko trzy miejsca, w które trafiają lodowe bryły ze stołecznych ulic: to nieużytki w Ursusie, okolice Łuku Siekierkowskim i działka przy ul. Kampinoskiej na Bielanach.
(Gazeta Stołeczna)

# lidka

18.02.2006 23:23

gówna z calej wa-wy do bialolęki, skażony śnieg do białolęki, proponuję jeszcze zwozić padłe ptaki, odpady szpitalne, niewybuchy itp. ,wysypiska śmieci w resztkach konających lasów już mamy no i oczywiście jeżeli jeszcze ktoś zostanie to koniecznie glosować na obecne władze dzielnicy

# lidka

18.02.2006 23:29

zapomnialam jeszcze dodać aby jak najwięcej wież telefonii komórkowej nadal instalowano w bezpośrednim sąsiedztwie szkół i przedszkoli

REKLAMA

# oj

19.02.2006 17:19

Przed cywilizacją nie uciekniemy, a śnieg gdzie by nie stopniał to i tak spłynie do wisły

# piotrek

23.02.2006 19:54

"oj" nie masz racji, nie wszystko spływa do wisły, zresztą woda bieżąca o wiele szybciej ulega samooczyszczeniu, ale nie o tym powiem.........co bysmy nie robili i tak to nie ma sensu......latałem , biegałem , urzadzałem zasadzki(wycięcie dębów pod "port kurewski żerań", krzyczałem, pisasłem na temat syfu ekologicznego w białołece i co ? NIC!!!!
Politycy z urzędolami zrobią co chcą, nawet jeśli kogoś złapią tak jak w porcie żerań to i tak kara zapłacona zostanie z naszych pieniędzy.
PAMIETAJCIE!!!!!!INSTYTUCJE TYPU MINISTERSTWO ŚRODOWISKA, WYDZIAŁY SRODOWISKA(PODOBNO OCHRONY) JA NAZYWAM TO WYDZIAŁAMI NISZCZENIA ŚRODOWISKA, WIOSIE, KONSERWATORZY PRZYRODY SĄ PRZYKRYWKAMI POD INWESTYCJE, KTÓRE ORZEKAJĄ ZGODNIE Z PRAWEM(CO JEST NIEPRAWDĄ), ŻE MOZNA WYKONAĆ TO I TO.
I TYLE...PRZESTAŁEM BIEGAĆ, PONIEWAŻ BIAŁOŁEKA STAŁA SIĘ NAJWIĘKSZYM SMIETNIKIEM WARSZAWSKIM, MOGĘ TYLKO, NIE MA JUZ CZEGO CHRONIĆ...MOGĘ TYLKOPOWIEDZIEĆ, ŻE PRZYKRO JEST SŁUCHAĆ JAK TO JEDEN BARAN Z DRUGIM MATOŁEM CHWALI SIE, ŻE TO ZIELONA DZIELNICA........
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe