REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


24.03.2021 12:39 #Kermit
Połowa tych aut to graty o wartości max 3.000zł. W dodatku na letnich oponach w zimę. Brak odpowiedzialności właścicieli tych zlomów jest porażająca.
24.03.2021 15:43 #Mat
Wg mnie lepiej pasuje tam blok niż parking, oczywiście blok zbudowany zgodnie z zasadami urbanistyki, nieogrodzony i z usługami w parterze. Część terenu można też wykorzystać na zieleń urządzoną.
24.03.2021 18:52 #Babcia parkingowa
Czas darmowego parkowania mija. W nowych inwestycjach można sobie kupić lub wynająć miejsce postojowe w garażu. Ale nie,parkowanie musi być za darmo,więc tej opcji nikt nie bierze pod uwagę. Spółdzielnia ma się pozbawiać korzyści ze sprzedaży działki,tylko po to aby parking społeczny istniał!! Zlikwidować ten parking,opędzlować teren deweloperowi lub samemu zbudować budynek z dużą ilością miejsc garażowych na sprzedaż lub wynajem.Gwarantuje,chętnych nie będzie.Bo musi być za darmo!!!
24.03.2021 20:06 #mjn
Ruszyło rowerowe homo comando piszą o darmowym parkowaniu a nie nawet paru zdań nie potrafią przeczytać że to parking spółdzielczy czyli płatny
24.03.2021 20:08 #KONN
Babcia puknij sie w ten pusty leb. Skoro mieszkancy mieli tam parking jak sie wprowadzali to nalezy im sie. Chcecie oddac ten grunt deweloperowi? Prosze bardzo, pod warunkiem, ze zapewni nieodplatnie wszystkie miejsca parkingowe obecnym korzystajacym oraz dodatkowo miejsca dla nowch mieszkancow. W przeciwnym wypadku to bedzie zwykla kradziez.
24.03.2021 20:50 #CRT
#Kermit napisał(a) 24.03.2021 12:39

Połowa tych aut to graty o wartości max 3.000zł. W dodatku na letnich oponach w zimę. Brak odpowiedzialności właścicieli tych zlomów jest porażająca.
Pewnie masz 15 lat i mama daje ci kieszonkowe. Wyobrażasz sobie, że jak będziesz zarabiał 2 tys. zł po roku będziesz miał 24 tys.
24.03.2021 21:13 #caracale
Bardzo dobrze, samochód nie jest niezbędny. Parkingi społeczne to jakiś PRL'owski dinozaur.
24.03.2021 21:45 #Worek
Nieźle prezes musiał przytulić że takie komentarze teraz wypisuje. Zlikwidują parking postawią blok a ty parkuj 20 kilometrów dalej heheheheheh
24.03.2021 21:59 #babcia parkingowa
Ale za darmo.
24.03.2021 22:11 #Dziadek parkingowy
Użytkownicy tego parkingu mieliby pełne prawo się burzyć, gdyby byli jego właścicielami. Jako spółdzielcy posiadają tylko niewielki ułamek jego własności, zatem jeżeli w spółdzielni zostanie przegłosowana większością głosów sprzedaż lub zabudowanie tego terenu, będą mieli tyle do gadania, co Żyd za okupacji.
REKLAMA
24.03.2021 23:09 #blogerka
Przepraszam ale w artykule jest błąd. Spółdzielnia WSBM Chomiczówka nie ma prezesa. Prezes został odwołany zgodnie z Walnym Zgromadzeniem w 219 roku. Czas chyba już sprzątnąć biurko?
A co do parkingu niech zapomni.
25.03.2021 08:36 #Babcia parkingowa
Stan umysłu świetnie oddaje ten cytat;" ze zapewni nieodplatnie wszystkie miejsca parkingowe obecnym korzystajacym oraz dodatkowo miejsca dla nowch mieszkancow. W przeciwnym wypadku to bedzie zwykla kradziez""

Spółdzielnia,czyli de facto wszyscy jej członkowie mają zapłacić za to,żeby posiadacz samochodu miał gdzie parkować.Oczywiście za darmo,bo przecież innej opcji posiadacz auta niedopuszcza.

Grunt w tych okolicach to pewnie 1000 zł/m2. Przecietne miejsce parkingowe to ok 12-13 m2 plus drugie tyle współudział w drodze dojazdowej do miejsca. Razem 25-26 m2. Czyli 25-26 tys zł. No to wyskakujcie z takiej kasy i macie parking.
Tyle samo kosztuje mniej więcej kupno miejsca postojowego w garażu pod jakimś budynkiem w najbliższej okolicy. Ale żadnemu posiadaczowi auta taka opcja nie przyszła do tępego łba. Bo parkowanie ma zapewnić spółdzielnia. ZA DARMO! Zaparkuje na chodniku,na trawniku,na przejściu dla pieszych,zablokuje śmietnik i klatkę schodową,będzie parkował w błocie po kostki,ale ZA DARMO
25.03.2021 09:02 #KONN
Babcia parkingowa Ty jestes nienormalna... Jutro przyjdziesz i bedziesz chrzanic, ze za powietrze trzeba placic od metra szesciennego na godzine! Bo to spoldzielcze powietrze i nic nie jest za darmo.

Chcesz sobie budowac bloki to prosze bardzo - pod miastem jest duzo wolnych dzialek, gdzie nikt nie bedzie protestowal. Nie podoba sie? No pewnie, kazdy by chcial dostac mieszkanko najlepiej w centrum miasta. Nie podoba Ci sie ze ci ludzie maja fajne mieszkania z duza przestrzenia i parkingiem? Najlepiej zniszczyc. Boli Cie ze Ty musiales zaplacic za swoj kawalek parkingu w patodeweloperce? Twoj problem. Wracaj tam skad przyjechales i zostaw Warszawiakow w spokoju. Juz nam wystarczy, ze musimy znosic fantazje Trzaska a wczesniej jego poprzedniczki.
25.03.2021 09:23 #Tatko
Parking chce likwidować a jak napisałem do spółdzielni ,że na Conrada można parę miejsc parkingowych zrobić wskazałem miejsce mapka ,zdjęcia to nikt nie raczy odpisać .Brak zainteresowania wiec chyba naprawdę znowu parcie na deweloperkę - kierunek ludzie nie chcą przegłosowali a nowe budynki i tak będą ?
25.03.2021 09:35 #conrad
Może wreszcie czas zlikwidować tzw społeczne parkingi, załozone w czasach dawno minionych. W to miejsce zbudować parkingi dwupoziomowe, ażurowę i ogłosić przetarg na te nowe miejsca. Zacząłbym od parkingów wzdłuż Conrada, prostokotnych. W pełni zgadzam się, iż tzw komitety parkingowe to w dużym stopniu grupa ludzi o mentalności ormowców. Upajających się władzą nawet na takim poziomie. Wiem coś o tym byłem użytkownikiem takiego parkingu
25.03.2021 10:00 #PKU
#KONN napisał(a) 24.03.2021 20:08

Babcia puknij sie w ten pusty leb. Skoro mieszkancy mieli tam parking jak sie wprowadzali to nalezy im sie.
A na jakiej podstawie im się należy? Grunt jest własnością spółdzielni, a więc wszystkich jej członków - nie tylko tych którzy mieli samochód 20 lat temu.
25.03.2021 12:00 #Pawel
#Babcia parkingowa napisał(a) 25.03.2021 08:36

Idą tym tokiem bezsensownego myślenia, to trzeba byłoby skasować też klub osiedlowy, bo korzysta z niego tylko niewielka grupa osób... Jak wiadomo spółdzielnia jest po to, żeby zapewniać realizację potrzeb spółdzielców, także potrzeb parkingowych. Co w tym dziwnego? Lepiej żeby ludzie stawali na trawie?
25.03.2021 12:14 #m__b
Klasycznie rodzinka prezesa i jego parobkowie działają w komentarzach :)
25.03.2021 13:37 #Babcia parkingowa
@ KONN
Parodiuję twój sposób myślenia;

"Jak się wprowadzałam do Warszawy,to Ciebie w niej nie było jeszcze,więc należy mi się i Twój darmowy parking i twoje miszkanie. Bo mi się należą. Oczywiście,oddaj za darmo.Bo mi się należą!!! Za darmo. I masz mi to zapewnić. Koniec parodii

Niestety,dostanę tylko darmowe powietrze. Do czasu,potem Rafalala Czaskowski każe mi za nie płacić.
Ale to JA mam miejsce garażowe,nie muszę sie stresować ,jeżdżeniem i szukaniem go 500m od bloku,w deszczu,śniegu,skrobaniem z lodu,mogę na miejscu trzymać trochę drobiazgów,do windy mam 10 metrów. I Ty twierdzisz,że to JA mam problem?
Mam,z tymi co blokują i zastawiają chodniki.Bo ich wyobraźnia nie pozwala zrozumieć jak przydatne jest miejsce w garażu. No ale nie jest za darmo.
25.03.2021 16:27 #ZOFIJA
Pytanie zasadnicze ; czy to spółdzielnia powołała Zarząd WSBM czy też odwrotnie - a może Zarząd WSBM powołał Spółdzielnie. KTO tu jest dla KOGO ? Nie było skarg tylko donos "taksówkarza" któremu się wszystko nie podoba. Łącznie z jego starą skodą ! Co zrobiła WSBM by powiększyć ilość miejsc parkingowych na Chomiczówce ... ? Kto tutaj parkuje odpowiedź zna doskonale . Parkowanie na parkingach Społecznie nie jest bezpłatne. Zarządy parkingów wpłacają co kwartał na rzecz spółdzielni należności za teren (opłata za podatek gruntowy), podobnie ma się rzecz np z opłatą np za prąd. Wiec niech nikt nie pisze o bezpłatności- darmowych obiadów tu nie ma ! Nie ma potrzeby zmian statusu Parkingu Społecznie Strzeżonego w Parking Spółdzielczy, jak wygląda porządek na spółdzielczym parkingu widać przy Gotyckiej od strony muru cmentarza ... zobaczyć tam można "rękę spółdzielczego gospodarza" ... !
REKLAMA
25.03.2021 21:44 #Kolo
I bardzo dobrze. Czas zlikwidować ten Bangladesz. Syf, gruchoty i psie g... wszędzie. Ten teren tak jak wiele innych powinien być zagospodarowany. To jest miasto a nie wudjdkie gumno. Zabudowac, wybudować podziemne garaże a jak komuś się nie podoba to przywalic sromotne opłaty za korzystanie z przestrzeni publicznej to w ciągu tygodnia 90 proc tych szrotow2 zniknie jak za pociągnięciem czarodziejskiej różdżki. To samo z tymi tzw. ogrodkami działkowymi. Toż to jakaś patologia żeby cis takiego jeszcze funkcjonowało. Syf, smietnik i miejsce dla meneli.
26.03.2021 09:22 #RealTrue
#Babcia parkingowa napisał(a) 25.03.2021 13:37

Niestety,dostanę tylko darmowe powietrze. Do czasu,potem Rafalala Czaskowski każe mi za nie płacić.
Ale to JA mam miejsce garażowe,nie muszę sie stresować ,jeżdżeniem i szukaniem go 500m od bloku,w deszczu,śniegu,skrobaniem z lodu,mogę na miejscu trzymać trochę drobiazgów,do windy mam 10 metrów. I Ty twierdzisz,że to JA mam problem?
Mam,z tymi co blokują i zastawiają chodniki.Bo ich wyobraźnia nie pozwala zrozumieć jak przydatne jest miejsce w garażu. No ale nie jest za darmo.
Wiem, że logiczne myślenie to dzisiaj problem, ale spróbuj zrozumieć, że po prostu nie masz racji. Tak samo nie ma jej twój oponent bo prawda leży zwykle gdzieś po środku i wiadomo to już od setek lat. Wyobraź sobie sytuację w której spółdzielnia za kilka/kilkanaście lat postanawia zlikwidować tę windę, z której się tak cieszy bo masz do niej 10m. Dlaczego? Bo ceny schowków w okolicy wystrzelą w górę i władze spółdzielni postanowią zrobić tam pomieszczenia na sprzedaż. Że niby za nią zapłaciłeś jak kupowałeś mieszkanie? Że to obniży standard życia? Że będzie niewygodnie latać po schodach? A no widzisz, z tym parkingiem społecznym jest dokładnie tak samo: 30 lat temu nikt takiego gruntu nie traktował jako coś aż tak wartościowego, ale za to kupując mieszkanie przyjmował to jako wyposażenie mające wpływ na zakup tak samo jak ty tę windę. Bez niej pewnie byś nie kupił mieszkania w tym bloku, tak jak część spółdzielców nie wybrałoby mieszkań na Chomiczówce gdyby dookoła nie było nawet skrawka wolnej przestrzeni, a samochody trzeba byłoby parkować kilometr od bloku. Czy to oznacza, że spółdzielnia jako właściciel nie może zlikwidować nigdy tej windy, ani parkingu? Owszem jeśli większość jej członków będzie tak chciała to może i to zrobi. Tyle, że to nie wyklucza prawa do protestowania przez pozostałych i nie oznacza że nie mają oni w ogóle racji. I proszę cię nie szukaj na siłę wyjaśnień dla których niby spółdzielnia nie mogłaby zlikwidować windy bo znam co najmniej jeden taki przypadek gdy tak się stało.
26.03.2021 11:35 #Patrycjusz_Niezgólski
Czyj grunt, tego decyzje. Nie podobają się decyzję? Zmienić zarząd / radę nadzorczą. Ludzie siedzą i czekają, aż wszystko spadnie z nieba jak manna. Alternatywą jest komercyjny zakup miejsca na jednym z okolicznych parkingów / w garażu podziemnym. Ale tak, ojej, to kosztuje pewnie ok. 30 tys. PLN lub więcej. Sorry, komuna już się skończyła...
26.03.2021 12:41 #Kermit
Jest sposób na prywatne miejsca postojowe. Na wysokości Mistrzowskiej 4 od grudnia 2020 stoi niebieski Opel Astra kombi. Facet zrobił sobie darmowe miejsce mimo że obok jest płatny parking. A ty szukaj miejsca jak jesteś frajer. Wywieżć ten złom na sskładowisko odpadów. Jakiś czas temu pół roku stała nieruszana srebrna Astra kombi.
Zapłacić na okolicznym parkingu nie łaska, trzeba innym blokować miejsca.
26.03.2021 15:22 #KONN
Babcia parkingowa pokaz jeden blok z lat '70, ktory ma podziemny parking. Tak sie kiedys budowalo. Mialo to swoje zalety - gestosc zabudowy nie byla duza co nie tylko poprawialo komfort zycia, ale tez umozliwialo skuteczny wywiew smogu z miasta. Zabudowanie takich terenow doprowadzi do pogorszenia jakosci powietrza oraz deurbanizacji, bo tylko specyficzna garstka ludzi moze obyc sie bez samochodu. Reszta wyjedzie do miast lub wsi gdzie mozna normalnie zyc, tzn tam gdzie siec komunikacyjna jest dobrze rozwinieta. W naszych warunkach poniewaz nie jestesmy bogatym krajem i pasozyty w sejmie wszystko rozkradaja jedynym skutecznym sposobem komunikacji jest samochod.
26.03.2021 15:25 #babcia parkingowa
Zgadzam się, bo to jest wypowiedź z sensem.
26.03.2021 21:44 #jdw
Mam wrażenie, że połowa komentujących ma bonusowy chromosom. Przecież Ci ludzie nadal będą posiadać samochody, tylko będą parkować za darmo w niedozwolonych miejscach zamiast legalnie płacić spółdzielni.
29.03.2021 05:41 #Caramel
Czy potrzebujesz pożyczki? Czy uważasz, że otrzymujesz pomoc finansową, której naprawdę potrzebujesz? Zastanawiasz się dzisiaj, jak uzyskać legalną pożyczkę? Myślisz o założeniu własnej firmy? Czy musisz spłacać długi? Chcesz zapłacić za naukę w szkole? Potrzebujesz pilnej pożyczki na opłacenie rachunków? To Twoja szansa na spełnienie swoich pragnień. Pomożemy Ci we wszystkich rodzajach pożyczek. Pożyczki kredytowe, pożyczki biznesowe i pożyczki studenckie Aby uzyskać więcej informacji, oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek prywatnych z oprocentowaniem 3%. Skontaktuj się z nami przez e-mail
korzystając z jednego z poniższych szczegółów. (hilltopfinancefirm@gmail.com)
WhatsApp: +1 9544171149
29.03.2021 16:42 #Zibi65
Może ktoś doda, że opłata roczna za miejsce na tym parkingu , to 240 zł, to nie do wiary, ale to chyba najtańszy parking w Polsce.
17.04.2021 15:40 #Kermit33
Jest sposób na prywatne miejsca postojowe. Na wysokości Mistrzowskiej 4 od grudnia 2020 stoi niebieski Opel Astra kombi. Facet zrobił sobie darmowe miejsce mimo że obok jest płatny parking. A ty szukaj miejsca jak jesteś frajer. Wywieżć ten złom na sskładowisko odpadów. Jakiś czas temu pół roku stała nieruszana srebrna Astra kombi.
Zapłacić na okolicznym parkingu nie łaska, trzeba innym blokować miejsca.
REKLAMA

 1/2317 


  • Poleć
  • Polub Tu Bielany
  • Udostępnij


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Winter Sale do -60%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA