REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# adam45

09.01.2013 09:45

"W styczniu przeprowadzimy pomiary wykorzystania obu linii"
Czyli Linia 326 ulegnie likwidacji hahahhaha

# miki

09.01.2013 12:29

Ciekawe kiedy przeprowadzą te pomiary? Może znów w godzinach, w których już na pierwszy "rzut oka" widać, że jeździ mało ludzi? Ja codziennie wyjeżdżam 326. I wracam jedną z siedemsetek, bo 326 odjeżdża minutę lub 2 przed rozkładem i nie mam jak się przesiąść na Konwaliowej. Tak samo na pewno robi wiele osób - jeśli jest możliwość nie czekania 20-30 minut na autobus, to się z niej korzysta. Jeśli tylko ktoś jest na tyle sprawny aby spacerować ul. Kobiałka.
A Panu Pawłowi polecam sprawdzenie tras linii 326 i 120 oraz pokazanie czytelnikom jakim komfortem jest używanie ich naprzemiennie jeśli ktoś codziennie jeździ do PKP Żerań lub na Konwaliową. Również polecam pojeździć sobie kilka razy w tygodniu 120 - w różne miejsca Warszawy i na konkretną godzinę- wtedy porozmawiamy mniej abstrakcyjnie.

# Jolka

09.01.2013 14:49

Czyli wszystko w normie. ZTM jak coś zmienia to tylko na gorsze. Oni zawsze "lepiej" wiedzą czego chcą Warszawiacy.

REKLAMA

# niet

10.01.2013 09:07

ja jeżdżę 326 o 7:12 autobus zawsze jest pełny, czasami przepełniony!!

# Michał

10.01.2013 09:08

Puścić wszystkie podmiejskie przez olesin i kobiałką, będzie po problemie.

# Maciek z Dąbrówki

10.01.2013 11:28

Tumasz chce skierować 326 do metra bo chciałby wywalić 511 z modlinskiej i skierować ją na młociny. Coraz bardziej zaczynasz mnie irytować panie radny. Mieszkancy regat mają na modlinskiej przesiadkę w częste ( co 4 minuty 511 do metra ) i po diabła im bezposredni autobus do metra? Weż juz człowieku się opanuj i nie próbuj załatwiac interesów części mieszkańców kosztem innych. Była ankieta i ludzie opowiedzieli się za pozostawieniem 511 na marymont, więc bądź pan już lepiej cicho.

REKLAMA

# Magda

10.01.2013 12:40

My na os.Klasyków mamy sytuację tego typu że musimy iść z buta od Modlińskiej bo autobus 152 nie ma tam przystanku. Ludzie idą tłumnie a autobus pusty przejeżdża obok. Gdzie tu sens! Kto ustala tak beznadziejną obsługę pasażerską?

# tutejsza

10.01.2013 13:04

#Magda
Przystanek na Klasyków jest przy kościele od co najmniej 40 lat. 200 metrów w drugą stronę. Wystarczy lepiej poznać okolicę.

# loki

10.01.2013 14:35

Czy ZTM powtórzył badania? Miały być ponowione w listopadzie - poprzednie były chyba w wakacje... Nie wiem skąd takie wyniki, skoro w Z20 kursy pomiędzy 6 a 9 już przed Płochocińską nie miały wolnych miejsc siedzących, czasami na prawdę ciasno było. Nie widziałam aby rano było "tylko" 50%. Zresztą to chyba opłacalność nie powinna być jedynym wyznacznikiem utrzymania linii, a zapotrzebowanie. Im gorsza komunikacja tym więcej ludzi jeździ samochodami - to się dalej tnie kursy autobusów.

REKLAMA

# ze Skarbka

10.01.2013 14:50

ale przecież ZTM nigdy nie brało pod uwagę opinii mieszkańców , tam pracują najlepsi fachowcy od PO i po to ta instytucja istnieje aby zatrudniać swoich, którzy chyba mają zabronione jeżdzenie komunikacją miejską bo wpadliby w szok co wyprawiają z komunikacją a tak w samochody częściowo służbowe i wio do domu

# opla

10.01.2013 16:10

#niet napisał(a) 10.01.2013 09:07
ja jeżdżę 326 o 7:12 autobus zawsze jest pełny, czasami przepełniony!!

O 7:52 też dużo ludzi, czasami nawet ciasno jest na Frachtowej, kilka razy jechałam 8:12 i również pusty nie był, chociaż zwykle były pojedyncze wolne miejsca.

# ktoś

10.01.2013 16:52

Maćku z Dąbrówki nie wiem, gdzie Ty widzisz działania Tumasza w sprawie skierowania 511 na młociny. Jest inny wątek na forum, gdzie radny prosił o opinie i tam przedstawił co przesłał do ZTM oraz jaka była odpowiedź ZTM. Zamilcz i nie obrażaj człowieka. Chyba, że masz dowód że w jakikolwiek sposób radny Tumasz działa na rzecz 511 do Młocin - pokaż go, a nie insynuuj.
Skąd też wiesz, że po diabła Regatom autobus do metra?
A po diabła Dąbrówce autobus do metra? Z buta mogą dojść do pętli Nowodwory i stamtąd dojechać do metra linią E-8. Droga z Dąbrówki do pętli Nowodwory z tego co widzę jest identyczna jak z regat na Płochocińską.

REKLAMA

# Aaaaa

10.01.2013 17:09

Jak trafisz w lukę autobusów z Konwaliowej jadących w stronę Zegrza to się stoi na przystanku ponad godzinę.

 tarantula01

10.01.2013 23:09

Panie Maćku, obaj dobrze wiemy, że nie dążę do zmiany trasy 511 w taki sposób, aby jechała do Młocin. Specjalnie też swego czasu wydobyłem wyniki badań ZTM, aby znać preferencje rzeczywistych pasażerów 511 w kwestii dojazdu do metra.
Proszę jednak zwrócić uwagę, że Kobiałka (Regaty) są w takiej sytuacji, że nie mają autobusu do metra, choć wielkość osiedla przemawia za tym, aby taka linia była. Za to Nieporęt ma autobus do metra. Czy Panu podobałoby się, gdyby 511 skierowano do Żerania, a dajmy na to 723 i 731 do Marymontu? Tak właśnie zrobił ZTM dla Regat.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

10.01.2013 23:09

Panie Maćku, obaj dobrze wiemy, że nie dążę do zmiany trasy 511 w taki sposób, aby jechała do Młocin. Specjalnie też swego czasu wydobyłem wyniki badań ZTM, aby znać preferencje rzeczywistych pasażerów 511 w kwestii dojazdu do metra.
Proszę jednak zwrócić uwagę, że Kobiałka (Regaty) są w takiej sytuacji, że nie mają autobusu do metra, choć wielkość osiedla przemawia za tym, aby taka linia była. Za to Nieporęt ma autobus do metra. Czy Panu podobałoby się, gdyby 511 skierowano do Żerania, a dajmy na to 723 i 731 do Marymontu? Tak właśnie zrobił ZTM dla Regat.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

# kinka

11.01.2013 09:58

#Aaaaa napisał(a) 10.01.2013 17:09
Jak trafisz w lukę autobusów z Konwaliowej jadących w stronę Zegrza to się stoi na przystanku ponad godzinę.
To są takie pułapki - czasami autobusy Płochocińską jeżdżą co 15-20 minut, a potem jest niespodzianka - co 40 minut... Albo jeden na godzinę. W godzinach wieczornych to przed każdym powrotem do domu trzeba sprawdzić rozkład, bo może warto jeszcze iść do sklepu (alternatywą jest powrót do trasy i przejazd do 120, nie jest szybciej).

# kinka

11.01.2013 10:10

#Michał napisał(a) 10.01.2013 09:08
Puścić wszystkie podmiejskie przez olesin i kobiałką, będzie po problemie.

Mieszkańcy Słonecznej (ulica od Kobiałki w stronę Nieporętu) chcieli aby jeden autobus z Nieporętu jechał tamtędy i skręcał w Płochocińską. Wtedy i mieszkańcy Regat by skorzystali, i mieszkańcy Olesina by mieli bliżej do autobusu.

# emtka

11.01.2013 10:14

Na zebraniu z mieszkańcami przedstawiciel ZTM zapewniał, że z całą pewnością Z20 zostanie, tylko teraz trzeba ustalić w jakim kształcie. Jak widać została w tym wcześniej przez ZTM założonym.

REKLAMA

# kamil

11.01.2013 21:41

rzedko korzystam z komunikacji miejskiej ze wzgledu na godziny pracy ale jak juz mi sie zdarzylo to linia 120 wywołuje frustracje. nie mam ochoty na wycieczke krajoznawcza o 4.30 rano. Z20/326 to rewelacja. dojazd do modlinskiej to chwila moment. wydaje mi sie ze urzednicy zapomianaja ze to my ich utrzymujemy i powinni nam sluzyc a nie nas dymac

# dymek

12.01.2013 09:43

tak to prawda oni nas dymają bo ich wybieramy co 4 lata

# michi

14.01.2013 19:19

Taka przyjemna wycieczka weekendowa... 120+166, czyli 1,5h aby dojechać na Mokotów. Gdybym jechał 326+503 to max godzina. Niby nic, a tak mogłem zwiedzić Białołękę, Targówek, Pragę, Powiśle i wreszcie dotrzeć na Mokotów... Rozumiem, że taki był cel ZTM przy wprowadzaniu zmian? Bo walorów komunikacyjnych jakoś nie widzę, szczególnie gdy trzeba czekać 20 minut na mrozie.

REKLAMA

# Elek

14.01.2013 20:25

120 i 326 naprzemiennie co 10 min - to zupełne nieporozumienie !
Przecież każdy z tych autobusów jedzie w innym kierunku.
Słusznie ktoś napisał, że aby dojechać do Centrum linią 120 to trzeba odbyć
wycieczkę krajoznawczą, co bardzo wydłuża czas dojazdu np. do Dworca Wileńskiego.
Linia 326 kursuje tylko okresowo, a w soboty i niedzielę wogóle !
Mieszkańcom Olesina, Kobiałki i Osiedla Regaty potrzebna jest stała linia przynajmniej do Modlińskiej, aby potem przesiąśc się w kierunku do Centrum albo na Tarchomin. Przecież mieszkańcy wschodniej Białołęki nie mają dogodnego połaczenia do Urzędu Gminy Białołęka! Czy to nie jest nonsens - odcięcie mieszkańców od Urzędu ?

# michi

14.01.2013 21:50

Nonsens do kwadratu nawet. Tak się składa, że ja prawie w każdy weekend jeżdżę do Modlińskiej. Żeby zrobić zakupy w Auchan, żeby gdziekolwiek wyjechać "na miasto", albo do pracy - nie każdy pracuje pn-pt. Za każdym razem się gotuję w środku gdy muszę lecieć na Płochocińską, po uprzednim sprawdzeniu "siedemsetek". Najmilej jest gdy chodnik jest oblodzony albo gdy kałuże zajmują pas w stronę Płochocińskiej i większość chodnika oraz trawnik.
#Elek napisał(a) 14.01.2013 20:25
120 i 326 naprzemiennie co 10 min - to zupełne nieporozumienie !
Przecież każdy z tych autobusów jedzie w innym kierunku.
Słusznie ktoś napisał, że aby dojechać do Centrum linią 120 to trzeba odbyć
wycieczkę krajoznawczą, co bardzo wydłuża czas dojazdu np. do Dworca Wileńskiego.
Linia 326 kursuje tylko okresowo, a w soboty i niedzielę wogóle !
Mieszkańcom Olesina, Kobiałki i Osiedla Regaty potrzebna jest stała linia przynajmniej do Modlińskiej, aby potem przesiąśc się w kierunku do Centrum albo na Tarchomin. Przecież mieszkańcy wschodniej Białołęki nie mają dogodnego połaczenia do Urzędu Gminy Białołęka! Czy to nie jest nonsens - odcięcie mieszkańców od Urzędu ?

# wolka

15.01.2013 11:30

Nie podoba mi się tytuł artykułu - 326 nie jest zły. On jest bardzo ważny, wartościowy i niezbędny, ale niestety nie jeździ w weekendy, święta i wakacje ( o ile nic się nie zmieni). W tej sytuacji nie spełnia oczekiwań ani potrzeb mieszkańców, co z kolei zachęca do jazdy samochodem - jeśli ktoś pracuje w tygodniu 2 dni i przepracowuje cały weekend, to po co mu bilet miesięczny? Żeby pojechać 2 razy w tyg autobusem, a wieczorem po zakupy i w weekendy do pracy samochodem? Szkoda pieniędzy na bilet.

# kinka

16.01.2013 09:52

Szykuje Pan jakieś pismo w sprawie 326?
tarantula01 napisał(a) 10.01.2013 23:09
Panie Maćku, obaj dobrze wiemy, że nie dążę do zmiany trasy 511 w taki sposób, aby jechała do Młocin. Specjalnie też swego czasu wydobyłem wyniki badań ZTM, aby znać preferencje rzeczywistych pasażerów 511 w kwestii dojazdu do metra.
Proszę jednak zwrócić uwagę, że Kobiałka (Regaty) są w takiej sytuacji, że nie mają autobusu do metra, choć wielkość osiedla przemawia za tym, aby taka linia była. Za to Nieporęt ma autobus do metra. Czy Panu podobałoby się, gdyby 511 skierowano do Żerania, a dajmy na to 723 i 731 do Marymontu? Tak właśnie zrobił ZTM dla Regat.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# anulka

18.01.2013 02:10

Panie Wojciechu, bardzo buduje mnie Pana postawa... parę miesięcy temu kupiłam mieszkanie na os. Regaty. Zdecydowałam się na ten krok bo od urodzenia mieszkam na Białołęce i wiem że jest piękna - chciałam tu zostać po ślubie. Nie ukrywam, że jedyną wątpliwością przy kupnie była kwestia komunikacji, ale było Z20 i obietnice, że będzie dalej... Teraz jest trudno, zwłaszcza kiedy - jak w moim przypadku - nie ma się samochodu. ZDECYDOWANIE POTRZEBNY nam jest autobus w stronę ulicy Modlińskiej... Jeżdżący także w ciągu dnia i w weekendy...

# Jacek

18.01.2013 09:08

Moim zdaniem trzeba przekształcić linię 326 w linię zwykłą na przykład w linię 144 na trasie:Żerań FSO-Olesin. Pozdrawiam.

# wilki3

18.01.2013 21:07

Rusza tramwaj przez Most Północny, to może zaraz ZTM dojdzie do wniosku, że mieszkańcy Olesina i okolic Kobiałki wszędzie mają najbliżej właśnie z użyciem tego tramwaju...

# olka

18.01.2013 21:16

Kiedy ja, ponad rok temu, kupowałam tu mieszkanie to było tylko 120 i obietnica, że po remoncie mostku na Kanale pojawi się autobus do Żerania. Bo dopiero po remoncie będzie mógł przejechać. To się pojawił, a teraz znowu jeżdżę podmiejskimi, bo akurat takie mam dni i godziny pracy, że tylko rano w tygodniu mogę korzystać z 326. Jest dodatkowe "ale" - 705 i 735 nie jeździły do metra, za to jeździły dużo częściej, nawet w weekendy.
Też nie mam samochodu i na własnej skórze odczułam, że jest gorzej a nie lepiej. Ale przecież mamy aż 2 linie, więc o co nam chodzi...
Panie Wojciechu, bardzo buduje mnie Pana postawa... parę miesięcy temu kupiłam mieszkanie na os. Regaty. Zdecydowałam się na ten krok bo od urodzenia mieszkam na Białołęce i wiem że jest piękna - chciałam tu zostać po ślubie. Nie ukrywam, że jedyną wątpliwością przy kupnie była kwestia komunikacji, ale było Z20 i obietnice, że będzie dalej... Teraz jest trudno, zwłaszcza kiedy - jak w moim przypadku - nie ma się samochodu.

# normalne

21.01.2013 15:56

170 osób na 3 autobusy to bardzo dużo. Tam jest zaledwie 20 miejsc siedziących a 40 osób stoi. Wykorzytanie 50% - normalne jak w 50% autobusach - bo z powrotem wraca prawie pusty. Tak jak to w życiu rano do pracy - po południu do domu. Czy Pan Olek nie wie o tym? Czy na tej podstawie polikwidują też inne autobusy bo mają 50% wykorzystania? np 204 z Derb na pkp praga? Dawno doszłam do wniosku że nie ma co dyskutować z ZTM, a ostatni akapit w tym artykule mówi sam za siebie - linia zostanie zlikwidowana i żebyśmy nawet żyły sobie pruli to nic nie zdziałamy, bo ZTM ma nas dość. I tyle.

# minki

22.01.2013 10:20

Pięknie dziękuję ZTMowi za pilnowanie punktualności. Dzięki temu mogłam dziś rano postać 30 min na przystanku, na mrozie, a potem spóźnić się do pracy. Czekałam na autobus, który jeździ co 20 minut- pod warunkiem, że przyjeżdża. Taka sytuacja zdarzyła się już drugi raz od uruchomienia 326, czyli od grudnia. Tylko ciekawe czemu gdy podjechało 120 wsiadły 3 osoby a reszta stała...czyżby ZTM się mylił mówiąc, że można z nich naprzemiennie korzystać?

# Jan

26.01.2013 12:25

Może te pomiary sporządzić w miesiącu w którym nie ma tak wysokiej zachorowalności? Sam jestem na zwolnieniu już 2 tydzień i zapewne nie tylko ja. Wynik nie będzie adekwatny ko rzeczywistości, ale w końcu o to ZTM chodzi.

# qaws

27.01.2013 11:47

Skoro poprzednie przeprowadzili w wakacje, to logiczne jest, że styczniowe odbędą się w tym tygodniu- gdy są ferie. Dzieci w w autobusach nie będzie,tak jak rodziców, którzy wyjeżdżają (albo przynajmniej biorą wolne)... Do tej pory nie ma jasnej odpowiedzi czy i kiedy zostały powtórzone badania.
#Jan napisał(a) 26.01.2013 12:25
Może te pomiary sporządzić w miesiącu w którym nie ma tak wysokiej zachorowalności? Sam jestem na zwolnieniu już 2 tydzień i zapewne nie tylko ja. Wynik nie będzie adekwatny ko rzeczywistości, ale w końcu o to ZTM chodzi.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA