Ferie - czas wyjazdów... i wypadków. "Barierą są koszty"
31 stycznia 2019
W styczniu i lutym 2018 roku w naszym województwie rannych zostało ponad pół tysiąca osób.
- Im szybciej podjęte zostaną odpowiednie kroki, tym szybciej osoba poszkodowana powróci do normalnego funkcjonowania a jej uszczerbek na zdrowiu będzie możliwie najmniejszy - mówi dr Robert Śmigielski, współzałożyciel Instytutu Medycyny Interwencyjnej. - W medycynie, szczególnie w dziedzinie neurologii, istnieje zasada "100 złotych dni". Jest to czas, w którym odpowiednio leczony pacjent ma najlepsze rokowania na przyszłość. Stąd idea powołania Instytutu, który łączy możliwość finansowania z jak najszerszą diagnostyką, leczeniem i rehabilitacją przez najlepszych, dostępnych na rynku specjalistów.
Niedawno IMI, założony przez Jacka Wrzoska z warszawskiej kancelarii prawniczo-brokerskiej Adversum, wprowadził na rynek nowatorski, bezpłatny program pomocy odzyskiwania zdrowia dla ofiar wypadków. Polega on na finansowaniu leczenia osób poszkodowanych z polis sprawców za pośrednictwem najlepszych placówek i wysokospecjalistycznej medycyny.
- Leczenie poszkodowanych wymaga dostępu do najnowocześniejszej medycyny i rehabilitacji, ale dla większości barierą są koszty - mówi Jacek Wrzosek. - Dlatego Adversum najpierw bada okoliczności zdarzenia i analizuje możliwości odszkodowawcze. Gdy uznamy, że klientowi będą się należały pieniądze z ubezpieczenia sprawcy, rozpoczynamy procedurę odszkodowawczą a IMI rozpoczyna proces leczenia. Równocześnie prowadzona jest kompleksowa diagnostyka medyczna. Trzecim krokiem jest opracowanie i realizacja programu leczenia. Ostatni etap to ocena stanu pacjenta i ewentualne dalsze zalecenia.
Więcej informacji na temat IMI można znaleźć na stronie www.inmedin.pl (tel. 669 922 077)
(esc)