REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

komunikacja

 

Dziś sesja o komunikacji. "Wszystkie ręce na pokład!"

  7 września 2022

Dziś sesja o komunikacji. "Wszystkie ręce na pokład!"
To już historia. 154 nie kursuje po Bemowie...

Dzisiaj (7 września) o godz. 17 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Dzielnicy Bemowo poświęcona zmianom w komunikacji, m.in. skasowaniu linii 109, 112, 190 i "okaleczeniu" tras wielu innych. Czy tym razem na posiedzeniu stawi się dyrektorka Zarządu Transportu Miejskiego Katarzyna Strzegowska?

REKLAMA

Przypomnijmy, że sprawą ogromnych zmian w komunikacji na Bemowie rada miała zająć się w zeszłym tygodniu. Mimo zaproszenia, pani dyrektor ZTM nie przyszła - delegowała jedynie trzech swoich urzędników. Przewodniczący rady Jarosław Dąbrowski zwołał wówczas konwent, i ze względu na nieobecność Katarzyny Strzegowskiej zdjął punkt o komunikacji z obrad (pisaliśmy to tym TUTAJ).

REKLAMA

"Oczekujemy poważnej rozmowy"

Nadzwyczajna sesja została zwołana na środę 7 września na godz. 17 i będzie poświęcona w całości zmianom w bemowskiej komunikacji wprowadzonym po uruchomienia stacji metra przy skrzyżowaniu Górczewskiej z Powstańców Śląskich.

- Cieszymy się z podziemnej kolejki, jednak nie ma zgody mieszkańców na pozbawienie ich większości potrzebnych połączeń, szczególnie że w czasie konsultacji społecznych domagali się oni zachowania przede wszystkim 112, 190 i 171 na starych trasach - mówi przewodniczący Jarosław Dąbrowski i dodaje, że ważny jest każdy argument w dyskusji, więc liczy na liczną obecność mieszkańców

- Wszystkie ręce na pokład. Oczekujemy poważnej rozmowy z panią dyrektor ZTM - dodaje wiceburmistrz Jakub Gręziak. - Na ostatnią sesję przyszło bardzo dużo mieszkańców naszej dzielnicy, którzy chcieli wyrazić swoją opinię o ostatnich zmianach. Mam nadzieję, że teraz pani dyrektor będzie miała odwagę, żeby stanąć twarzą w twarz z pasażerami i odpowiedzieć na ich postulaty.

RT

.
 

Komentarze (3)

# Pan M

07.09.2022 11:29

Panie Dąbrowski, z całym szacunkiem, ale czy znowu chodzi o zbicie kapitału politycznego? Jest rozwiązanie które usatysfakcjonuje większość mieszkańców - wiemy to od kilku lat (dokładnie od czasu konsultacji w SP82 przeprowadzonych blisko dekadę temu). Nie ma natomiast lobbingu politycznego tej koncepcji. Już pisałem kilka miesięcy temu: że przy ograniczonych środkach na komunikację, żadne inne rozwiązanie nie będzie w stanie zaspokoić potrzeb transportowych na dostatecznym przynajmniej poziomie. Państwo zaś, zamiast je wesprzeć wybijając tym samym ZTM-owi argument kosztów i braku taboru (tak, to rozwiązanie dodatkowo optymalizuje koszty) mam wrażenie wolicie stymulować spektakl, podczas którego pojawią się niespójne propozycje, które z automatu ZTM odrzuci. Jeśli nie taki jest Państwa cel, to dogmatem w tej sprawie powinno być jedno wspólne stanowisko. W żaden jednak sposób nie mogę uznać waszych postulatów, czyli wskrzeszania trupa rozwiązania jedynie nieco mniej fatalnego niż obecne, uzyskanego kilka lat temu po wcześniejszym etapie dewastacji układu komunikacyjnego. No, gdybyście Państwo postulowali przywrócenie układu według stanu z powiedzmy 1992, albo przynajmniej 2011 roku - to zgoda. Ale walka o 109 jadące nad metrem lub 190 na Wileński i Zacisze czyli tam gdzie dziś szybciej i częściej dociera metro? Bzdura. Brakuje 506, 507, E2, a niebawem także 105 (po uruchomieniu zbędnego absorbentu środków unijnych czyli tramwaju na Kasprzaka), a nie 109 i 190.

# Rotus

07.09.2022 14:31

Bardzo mi brakuje autobusów, które jeździły od Ratusza ulicą Leszno do Okopowej i Al. Solidarności. Nie wiem, jak mam teraz dojeżdżać z Górc do przychodni dermatologicznej na ul. Leszno.

# Pan M

07.09.2022 16:56

Ongiś było 171 (a w rozwiązaniu mojego autorstwa 520 z Nowego Bemowa jako substytut 171 i E2) ...

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA