REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

komunikacja

 

Dyrektorka ZTM zlekceważyła mieszkańców i nie przyszła na sesję. "Skandal!"

  2 września 2022

Dyrektorka ZTM zlekceważyła mieszkańców i nie przyszła na sesję. "Skandal!"
Sesja miała być poświęcona cięciom w komunikacji miejskiej. Mieszkańcy i radni nie mieli jednak z kim rozmawiać, bo dyrektorka ZTM... po prostu nie przyszła

Środowa sesja Rady Dzielnicy Bemowo miała być poświęcona najgorętszemu w ostatnich tygodniach tematowi - likwidacji popularnych linii autobusowych po uruchomieniu metra. Punkt jednak "spadł" z obrad, bo... na sesję nie przyszła zaproszona dyrektorka Zarządu Transportu Miejskiego Katarzyna Strzegowska. - Jesteśmy wściekli i rozżaleni - mówią mieszkańcy.

REKLAMA

Na posiedzenie przyszli mieszkańcy Bemowa oburzeni ostatnimi zmianami w komunikacji. Nie trzeba nikomu przypominać, że po uruchomieniu stacji metra przy ratuszu z bemowskich ulic zniknęły linie autobusowe: 109, 112, 154, 190, a 122, 171 i inne diametralnie zmieniły swoje trasy.

REKLAMA

Zignorowali mieszkańców?

Środowa sesja miała być poświęcona właśnie tym zmianom i walce o przywrócenie połączeń na Bemowie.

Jednak zaproszona na posiedzenie Katarzyna Strzegowska, dyrektorka ZTM, po prostu nie przyszła. Wysłała trzech urzędników jako delegację.

- Zarząd Transportu Miejskiego całkowicie zignorował mieszkańców i radnych - stwierdził Jarosław Dąbrowski, przewodniczący rady dzielnicy. A po naradzie z szefami klubów zaproponował zdjęcie punktu o autobusach z porządku obrad. - Nie możemy rozmawiać o ogromnym problemie niszczenia komunikacji miejskiej bez dyrektora ZTM. Mieszkańcy nie przyszli tu słuchać wyuczonych formułek urzędników ZTM. Chcieli powiedzieć, co myślą o rabunku autobusów bezpośrednio dyrektorce ZTM - mówił Dąbrowski.

REKLAMA

Nadzwyczajna sesja w sprawie komunikacji na Bemowie

Przewodniczący rady dzielnicy zapowiedział jednocześnie zwołanie nadzwyczajnej sesji w środę 7 września o godz. 17.

- Dyrektor ZTM dostanie od nas jeszcze jedno zaproszenie, a ja jednocześnie powiadomię sekretarza miasta Włodzimierza Karpińskiego o skandalicznym, bezczelnym i aroganckim zachowaniu pani Strzegowskiej - powiedział Dąbrowski. Duże było także niezadowolenie przybyłych mieszkańców.

- Jesteśmy rozżaleni. Autobusy są nam bardzo potrzebne. Jesteśmy starsi, nie mamy samochodów, a musimy jakoś przemieszczać się po dzielnicy - mówiła pani Marianna z ulicy Karabeli.

REKLAMA

Przesiądą się do samochodów

Podobnie wypowiadali się inni mieszkańcy. - Wszyscy mówią o ekologii i przesiadaniu się z samochodów do komunikacji miejskiej. W tej sytuacji mnie to nie rusza, bo autem dojadę szybciej i bez przesiadek w okolice Górnośląskiej, gdzie pracuję. Ponadto moja córka miała dogodne połączenie autobusowe do szkoły. Teraz po prostu podrzucam ją autem, bo jest szybciej - dodaje pani Joanna z Nowego Bemowa. - Nie rozumiem, jak można nas tak potraktować. Pani dyrektor wystraszyła się mieszkańców? Ręce opadają - dodaje pan Karol z Górc.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jedna z radnych w przerwie sesji zatelefonowała do sekretarza Karpińskiego, ten do dyrektor Strzegomskiej, a ta... do burmistrz Kierzkowskiej. Jednak ze względu na trwające obrady, burmistrz nie podjęła rozmowy z dyrektorką ZTM.

Sesja nadzwyczajna poświęcona tylko komunikacji miejskiej odbędzie się w środę 7 września o godz. 17.00 w sali sesji na parterze bemowskiego urzędu.

PIK

.
 

Komentarze (12)

# ciąletosamo

02.09.2022 15:05

Sztuka uniku, brakuje tej pani osobistej odwagi no i argumentów na obronę tych decyzji o cięciu i zmianie w komunikacji,
samowola i arogancja na stanowiskach w instytucjach, ktore maja służyc miastu - czytaj mieszkańcom
Nie będzie to miało wpływu na premię finansową na koniec roku
Chyba jest ktoś kto jest nad tą panią i mianuje na stanowiska, ale jak nominacje pochodzą z układów i znajomości, bo ja tobie to załatwie, a ty mnie się zrewanżujesz
Gołym okiem widać co trzeba zmienić, ale nie da rady, trzeba czekać na następne kadencje, w tym szansa na zmainy. Ale czy będzie lepiej?.
Ogólny widok na sprawę nie nastraja optymizmem.

# Starybem

02.09.2022 17:52

To pani Joanna z Nowego Bemowa nie wie, że pod oknem ma autobusy i tramwaje?

# Marek S.

02.09.2022 18:12

Wysłała urzędników, którzy się znają na ustalaniu tras i rozkładów. Co w tym dziwnego?

REKLAMA

# marksisci won

02.09.2022 18:29

Wierzcie dalej w bajeczki że horrendalne ceny energii i wysokie podatki oraz inflacja to wina Putina, to bardzo szybko obudzicie się w świecie, w którym miasta nie stać na opłacenie rachunku za prąd. Będziecie mieli cięcia jakich PRL nie widział.

# Tolek_niebanan

02.09.2022 23:11

Mam pytanie: dlaczego uruchomienie stacji 2 linii, z których nie korzystam, spowodowało, że nie mogę dojechać bez uciążliwych (autobus z Cm, Wolskiego raz na pół godziny) przesiadek do pętli Ursus Niedźwiadek z miejsca, w którym mieszkam, czyli z Żeromskiego na Słodowcu? Czy ktoś mi to wyjaśni?

# Miron

02.09.2022 23:58

Babsztyl zapewne z p(i)siarni, skoro taki poziom kultury zaprezentowała.

REKLAMA

# nnn

03.09.2022 09:21

#Miron napisał(a) 02.09.2022 23:58
Babsztyl zapewne z p(i)siarni, skoro taki poziom kultury zaprezentowała.
Rozumiem, że nie nawidzisz PiSu, ale nie bądź aż tak głupi. W Warszawie rządzi od lat PO i nikt z innej opcji politycznej nie dostanie tu żadnego stanowiska w firmie lub instytucji kontrolowanej przez ratusz. Takie tłuste koty.

# Zjelonek

04.09.2022 17:50

Ja rozumiem że zmiany muszą być ze autobusy nie powinny dublować metra ale takich zmian że trzeba jechać z 2 przesiadkami tam gdzie się miało bezpośredni autobus to nikt nie zaakceptuje

# Kocio1961

04.09.2022 19:49

Towarzysze z PO i SLD przecież jeżdżą samochodami. Ale w ich GŁÓWNYCH czerwonych sowiecko-niemieckich gniazdach, wymieniać nie będę, nie dość, że się nic nie likwiduje, to jeszcze buduje im się tramwaj i nie tylko...

REKLAMA

# apuc

05.09.2022 08:31

Jeżeli zaprosili Strzegomską to się nie dziwię że dyrektor ZTM nie przyszła. Pani dyrektor ma inne nazwisko. Wasza głlupota nie zna granic

# darq

05.09.2022 23:33

#Marek S. napisał(a) 02.09.2022 18:12
Wysłała urzędników, którzy się znają na ustalaniu tras i rozkładów. Co w tym dziwnego?
1. To ona jest osobą decyzyjną i ponosi odpowiedzialność, ona powinna wytłumaczyć zmiany.
2. Została zaproszona na radę sporej dzielnicy, najbardziej dotkniętej w tym roku cięciami. Wysłanie urzędników to wyraz braku szacunku wobec mieszkańców i radnych.
3. Urzędnicy mieli już okazję wykazać się podczas konsultacji. I się wykazali: po całości zignorowali zgłaszane uwagi, w najlepszym razie karykaturalnie je przeinaczyli.
4. Zapewne sami nie wymyślili cięć, tylko dostali wytyczne, by zrobić tyle a tyle oszczędności.
5. Czy na pewno znają sie na swojej robocie? Zmiany są krytykowane nie tylko przez pasażerów. Pod wcześniejszym artykułem masz uwagi inżyniera od komunikacji, który wykazał szereg idiotyzmów tych zmian i pokazał, jak można to zobić sensowniej i taniej. Ba, nawet na forum Wawkom, opanowanym przez pasjonatów komunikacji, kochających rozwiązania optymalne na papierze, przesiadki i dowóz do szyny - nawet tam krytyka pomysłów ZTM była pokaźna.

# Kamil J.

19.09.2022 10:28

Powiem Wam szczerze u nas Urzędy i inne tego typu instytucje działają mam wrażenie nie dla petentów. Kiedy to właśnie o nasze sprawy chodzi. Ja sam zawsze staram się wszystkie wnioski wypełniać w domu na spokojnie. Zawsze pobieram z https://jakiwniosek.pl/ aktalny druk wniosku, ponieważ chcę uniknąć kolejek i wypisywania wniosków na miejscu. Mimo to i tak urzędnicy zawsze dokładają nam problemów.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA